Skocz do zawartości

Kler [2018] - Wojtek Smarzowski


Masorz

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tam, idziecie forumki?

U mnie zainteresowanie ogromne, bo grają tylko w małym kinie Giewont. 

Pierwszy raz w życiu idę do kina z całą najbliższą rodziną. Chciałem zarezerwować 7 biletów, ale nonstop było zajęte, to pojechałem do kina.

Na miejscu się okazało, że na jutro cała sala wykupiona a dzisiaj się ostało 9 miejsc, to kupiłem porozrzucane, na szczęście po 2, 2 i 3 osoby obok siebie.

Właściciel mi powiedział, że zadzwonił do niego prezes Związku Podhalan z bólem dupy i tekstem 'Dlaczego Pan gra TAKI film?' :pawel: 

 

Czuję, że będzie grubo.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 166
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Gość ragus

Chciałem sypać spoilerem z końcówki, ale wyręczył mnie dziennikarz na panelu dyskusyjnym ze Smarzowskim.

 

Dem chwali, gruby od komiksów z jutuba chwali, trzeba iść. Sale zapier,dolone ale coś tam jeszcze zostało z miejsc wolnych. Chyba idę dzisiaj.

 

@kanabisPodobno w Ostrołęce zakazali xD

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Jakoś wątpię, że jakieś niesamowicie odkrywcze przemyślenia wywoła. Jedno jest pewne: kontrowersje nakręciły popyt jak skur.wysyn i padną jakieś rekordy. Wbrew lansowanej przez wielu tezie, w Polsce większość ludzi ma jakieś "ale" do kościoła jako organizacji, a wszędobylskie newsiki o tym, że gdzieś chcą zakazać wyświetlania itd. jeszcze nakręcają atmosferę. 

 

Jeśli o mnie chodzi, to do kina się nie wybieram, KMF Kler ocenił jako solidny, ale tylko tyle, a Wołyń mnie troszeczkę rozczarował, więc pod względem czysto filmowym  nie nastawiam się na nic nadzwyczajnego. No chyba, że się skuszę za parę tygodni w jakieś promocyjne środy czy coś. Na samą myśl o tych tłumach i atmosferze, jaka będzie na pierwszych seansach, czuję obrzydzenie. 

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ragus napisał:

Chciałem sypać spoilerem z końcówki, ale wyręczył mnie dziennikarz na panelu dyskusyjnym ze Smarzowskim.

 

Dem chwali, gruby od komiksów z jutuba chwali, trzeba iść. Sale zapier,dolone ale coś tam jeszcze zostało z miejsc wolnych. Chyba idę dzisiaj.

 

@kanabisPodobno w Ostrołęce zakazali xD

To porzadne bogobojne miasto. Nie bedzie u nas rozpowszechniana herezji. 

Na dzien premiery beda tez zamkniete mosty zeby nikt nie wyjechal sobie obejrzec gdzie indziej

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza

no nie kłamał pan Wojtek mówiąc, że pierwszy trailer był dla Januszy. jak sobie przypomnę te zarzuty, że dla fanów vegi to :lol:

 

sam początek filmu to praktycznie trailer - luźniejsza atmosfera ale szybko się to zmienia. jak dla mnie Klerowi bliżej do Wołynia niż do Drogówki, serio. zresztą niektóre zdjęcia

np. łapanka Kukuły

wyglądają jak żywcem wyjęte z Wołynia. czołówka Smarzowskiego, wleci rewatch bankowo.

Odnośnik do komentarza

Ide w niedziele na 22 bo jak zobaczylem jakie sa tlumy na wczesniejsze seanse to xDDDD 

 

Wydaje mi sie ze film rozbije bank ale ciekawe jak wypadnie w porownaniu z Vegeta ktory robi filmy jakie robi ale ludzi sciaga sporo. Botoks czy te pitbulle od Vegi chyba z 2mln ludzi przyciagnelo co chyba jest jakims rekordem ostatnich lat (?). Chociaz Smarzowski nigdy na frekwencje nie narzekal

Odnośnik do komentarza

Byłem, zobaczyłem i się zawiodłem.

 

Na plus trzeba zaliczyć fakt, że inba nakręcona katolickimi spierydolinami zakazującymi emisji i wzywającymi do bojkotu spowodowała pełne sale i obecność ludzi, których rzadko się w kinie widuje (65+) - kabza będzie nabita w jeden weekend czuję.

 

Generalnie to typowy Smarzowski gdzieś na pograniczu Drogówki i Wołynia, z trzęsącą się kamerą, rwaniem ujęć, przeskakiwaniem miejsc akcji, retrospekcjami i tymi samymi aktorami. Film miał wzbudzać kontrowersje, a jedynie lekko skrobie wieczko puszki pandory z napisem "grzechy Kościoła" i nie przynosi na koniec tak naprawdę żadnych refleksji, poza tym, że co byśmy nie robili to i tak księża są górą. Aktorsko poprawnie, acz bez szału, mnie się najbardziej podobał Więckiewicz, ale szujowaty Braciak też wart wspomnienia, na mordę Jakubika już trochę mi się znudziło patrzeć. Zaskoczył mnie też niemal całkowity brak muzyki.

 

Film zawodzi jako całość, bo stoi w rozkroku - ani nie jest kontrowersyjny, ani nie burzy żadnych mostów, ani nie powoduje jakichś większych refleksji. Ot, opisuje rzeczywistość taką jaką znamy, albo spodziewamy się, że jest za zamkniętymi drzwiami zachrystii. I tyle, nic zbytnio poza tym. Niby jest pod koniec trochę odkupienia win, ale spłycenie większości problemów dotykających bohaterów jako efekt złego dzieciństwa jest wręcz prostackie.

 

Na koniec seansu większość sali miała takie miny :dafuq:

 

Jak już koniecznie oceniać to 5/10.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Rudiok napisał:

z trzęsącą się kamerą, rwaniem ujęć, przeskakiwaniem miejsc akcji, retrospekcjami i tymi samymi aktorami.

Tego właśnie nie lubię:/ 

ale zobaczymy. Hype jest - na necie, w radiu i na forumku.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Solidny film. Wątek Więckiewicza taki trochę idący do nikąd, ale reszta w porządku. Jak na smarzola mało chaotyczny i nawet da się zrozumieć dialogi.

 

tylko chyba tym statystowaniem trochę sobie film spier,doliłem, bo jak się stoi 8h w tłumie i patrzy na

 

jakubiaka polewającego się benzyną/podpalonego kaskadera, a potem w filmie to jest 1,5 minuty to trochę dziwnie się to ogląda xd

 

solidnysmarzowski/10, drogówka i wesele lepsze

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Krystyna JJanda napisał:

Na jedyny Polski film jaki wybieram się w tym roku to "7 uczuć" Koterskiego. 

 

przed Klerem puszczali nowy trailer, niestety oczy szczypały okrutnie. aż wstyd było mi go oglądać, oczekiwania moje mocno spadły :(

Edytowane przez Słupek
Odnośnik do komentarza

Co do Kleru to mialem identyczne przeczucia jak Rudiok w recenzji. Wiecej dramy niz to bylo warte. Obejrzy sie z wypozyczalni bo jestem prawie swiezo po Pod Mocnym Aniolem i az tak za tymi samymi sposobami krecenia i przedstawiania akcji nie tesknie. Pchania sie na premiere zupelnie nie rozumiem, to jest chyba typowy obiaw owczego pedu i hivemindu. Ostatnie takie cos pamietam jak weszlo Ogniem i Mieczem, tylko ze na tamto sie szlo z innych powodow.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.