Skocz do zawartości

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=Rr1mnmGK_l4

Gameplay: https://www.youtube.com/watch?v=klWlEggbGRQ

Zapowiedź: https://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=12975

Premiera: pc - 23.10 (99zł), ps4&xone - 4.12

 

Czeka ktoś czy każdy ma wylane, bo wychodzi 3 dni przed rdr? W zapowiedziach się przewija, że to takie "hirołsy" w świecie wiedźmina, co przykuło moją uwagę. Pograłbym sobie w jakąś nową, dobrą strategię, a jeszcze z ciekawą historią/klimatem to już w ogóle miło. Szkoda tylko, że gra nie wychodzi na tablety (albo chociaż na switcha), bo tam by pasowała idealnie. 

Z ciekawostek to na pc gra będzie dostępna tylko na gogu. Podejrzewam, że cyberpunk też już ominie steama i cdp zatrzyma te "30%" dla siebie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, McDrive napisał:

Myślałem, że to ma być podpięte pod Gwinta?

Gwint w obecnej formie z 3 rzedami jedostek nie nadaje sie na komorki. Ten dodatek ma byc podwalinami pod ten zabieg..tak mi sie wydaje
W Gwinta to chyba graja juz tylko zapalency a dodatek (nowa gra) ma przyciagnac nowych graczy.
 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Przed wyjściem z domu chciałem sprawdzić czy gierka zacznie się ściągać. Niestety nadal tylko 100 mb i po uruchomieniu gry wyrzuca mnie do sklepu. Myślałem że premiera była o północy a major Nelson już na stronie napisał że grywalne. Ciekawe czy to tylko w Polsce jeszcze niedostępne:) no nic pewnie po powrocie dopiero da radę ściąganie włączyć... 

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Basior napisał:

Ja się tylko zastanawiam czy brać na PS4 Pro, czy na XboxOneX.

Czy w ogóle jest jakaś różnica między nimi.

Bierz na tym na czym ci się lepiej gra. To nie jest gra pod graficzne fajerwerki i raczej będzie wyglądać identycznie na PS4 Xbox one i pro oraz x. Jedynie loadingi mogą być gdzieś krótsze. 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, blantman napisał:

Przed wyjściem z domu chciałem sprawdzić czy gierka zacznie się ściągać. Niestety nadal tylko 100 mb i po uruchomieniu gry wyrzuca mnie do sklepu. Myślałem że premiera była o północy a major Nelson już na stronie napisał że grywalne. Ciekawe czy to tylko w Polsce jeszcze niedostępne:) no nic pewnie po powrocie dopiero da radę ściąganie włączyć... 

Globalny problem na reddicie też o tym piszą. 

Odnośnik do komentarza

Pograłem że 3 h dzisiaj więc na szybko wrażenia

 

Gierka działa bardzo dobrze na koksie ale miałem jeden crash do dasha. 

 

Grafika mi się bardzo podoba. Całe udźwiękowienie z narratorem czytającym opisy bardzo klimatycznie dopełnia piękna grafikę.

 

Gra to w skrócie Heroes of might and magiczne spotyka visual novel i gwinta. Gra się bardzo dobrze. Bałem się że gwint mnie znudziło jak w multi ale tu dużo misji to tak naprawdę zagadki w gwintowej grze. Np musimy zniszczyć 1 kartę bez uszkadzania innych. Potyczki to 1/3 gry następna 1/3 to chodzenie po mapie zbieranie surowców, odpowiadanie na losowe zdarzenia i rozbudowa obozu. Ostatnia składowa to rozmowy, dialogi , paragrafowki i decyzję. Tutaj jest to podobne bardzo do Wieśka 3. Małe decyzje mogą mieć poważne konsekwencje a twoja jedną decyzja doprowadzić do katastrofy później. 

 

Fabuła bardzo wiedźmińska i przez te opisy narratora bardziej czuje się jak bym czytał książkę Sapkowskiego niż grał w Wieśka redow. Nie wiem kto pisał te teksty ale czuję w tym ducha sapka. 

 

 

Dla fana książek i gier w tym świecie pozycja obowiązkowa nawet jak gry w gwinta nie lubisz. Reszta tylko jeżeli lubi czytać i fabuła jest dla was ważna inaczej są inne gry jak RdR 2:ragus:

 

@McDrivekarty odkrywasz i jakieś kosmetyczne pierdoły do trybu multiplayer gwinta. Mi to zwisa bo i tak nie zagram ale dla kogoś może to być fajny bonus. 

Edytowane przez blantman
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
49 minut temu, Bzduras napisał:

Słyszysz w głowie "gdzie są moje miliony orenów?" ;)

Po prostu dobrze napisane i bardzo w stylu sapka. Widać że autorzy scenariusza wzorowali się na powieściach. Jak czytasz jakiegoś autora długo od razu poznajesz jego książki. Każdy autor ma swój styl pisania. Tu ewidentnie podrobili sapka :D

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, raven_raven napisał:

Brzmi super, tylko niech jakąś tłustą obniżkę na święta na Steamie zrobią i będzie grane. No i naprawdę im przygrzało, że wersji na Switcha nie zrobili :/.

No gra byłaby idealna na switch i komórki. Nie wiem czemu zamykają się na kase z tych źródeł .

Odnośnik do komentarza

Wrażenia po 2h na XOX:

 

Plusy:

- świetna, komiksowa grafika

- bardzo ładnie rysowane karty

- no i "wiedźminska" muzyka :)

- fabułę ledwo liznąłem ale rozmowy i cała otoczka jest bardzo wiedźmińska. To rzeczywiście pełnoprawna gra ze świata.

- motyw chodzenia po mapie i szukanie znajdziek, questów i potworów bardzo wciągający

- oczywiście podstawa to gra w gwinta - tutaj trochę leżę bo grałem jedynie podczas przechodzenia Wieśka i wszystko zapomniałem. Strach co będzie gdy będę musiał rozbudować talię bo na razie tego nie ogarniam. No ale stać mnie chyba na ten intelektualny wysiłek :)

- dałem za grę coś ok. 110zł i warto

 

Minus:

- raz mi się pojawił bug polegający na braku możliwości wyboru innych namiotów w obozie. Wszystko inne działało OK. Musiałem zamknąć grę i odpalić od nowa.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...