Skocz do zawartości

xCloud


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Wcześniejsze moje doświadczenia z xcloudem nie były najlepsze delikatnie mówiąc, jakość obrazu jeszcze uszła ale lag sprawiał że granie w gry mijało się w moim przypadku z celem. Ale po ostatnich informacjach dałem usłudze kolejną szansę, odpaliłem Hadesa w którego aktualnie gram, czyli grę dość dynamiczną i wymagającą sporej responsywnosci i ku mojemu zdziwieniu grało mi się tak dobrze że  nawet udało mi się ukończyć grę (co wcześniej nie udawało mi się na konsoli). Więc muszę powiedzieć że jestem pod wrażeniem.

 

Grałem korzystając z aplikacji Xboxa na PC korzystając z xboxowego pada, na Wi-Fi i grało się komfortowo, szczerze mówiąc to chyba nawet lepiej niż natywnie, bo mój piec ma tendencje do nagrzewania się i głośnej pracy przy dłuższych sesjach, a tak będę mógł grać w ciszy. 

Odnośnik do komentarza

Potestowałem dzisiaj trochę chmurę. Natywna apka na Androidzie ssie, obraz to festiwal artefaktów. Sytuacja diametralnie zmienia się gdy odpalimy chmurę za pośrednictwem przeglądarki Chrome (polecam od razu dodać witrynę do strony głównej telefonu z własną ikoną). Obraz nie smuży, nie ma artefaktów, jedyne co doskwiera to trochę większy lag. Ta sama sytuacja w przypadku Safari na iPhonie i  Chrome’a na Macu (Safari nie obsługuje kontrolera od Xboxa na stacjonarce Apple), choć tutaj lag nie jest już tak odczuwalny jak na andku. 

 

Wszystko testowane na wifi 5Ghz na światłowodzie do 300 mb/s

Odnośnik do komentarza

Z tego co ja zauważyłem to wspomniane odświeżanie w apce niweluje lag i przeskok obrazu - rozgrywka jest przez to płynniejsza. Grając na PC przez stronę czasami trafia się ten przeskok.

 

Obecnie wygodniej jest grać przez apkę, ale minus taki że (w moim przypadku bo gram na DS4) nie wykrywa kontrolera - trzeba uruchamiać DS4Windows. Grając przez przeglądarkę wykrywa wszystko elegancko. :dafuq:

No i używając PS Button w Chrome mam jakby menu konsoli, a w apce jakieś irytujące widgety.

Odnośnik do komentarza

W weekend byłem u rodziców i testowałem ponownie apkę na Android na necie niezbyt szybkim bo 50MB ale 5GHZ i działa to już bardzo ładnie. Kilka godzin spędziłem w Yakuza 7, pograłem też chwilę w Yooka-Laylee and the Impossible Lair i grało się elegancko. Na LTE też działa już zdecydowanie lepiej i nie zacina, tylko neta pożera strasznie i używać będę tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Odnośnik do komentarza
8 minutes ago, marbel007 said:

Ja odkryłem, że u mnie apka się zacina jak podłącze dedykowanego pada 8bit.do :( Ktoś z tego korzysta? Muszę sprawdzić czy jakaś aktualizacja do tego pada jest w necie albo sprawdzę jeszcze zwykłego Xboxowego. 

Używam 8bitdo, ale SN Pro 2 i działa świetnie. Spróbuj z innym padem i jeśli to problem tylko z nim to support powinien coś zaradzić.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, wojtas011 napisał:

Hm, chyba nie to, bo bt mam stałe w telefonie włączone a na XGP gram po WiFi 5Ghz. Ale dzięki za sugestię. Muszę innego pada sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza
Teraz, LiŚciu napisał:

Mozna grać w chumrze na PC przy użyciu myszki i klawiatury? Nie mogę znaleźć zmiany na taką opcje w apce.

Nie można.  Chyba, że w opcjach gry, ale tego nie sprawdziłem. 

W skrócie xCloud to ciągle granie na konsoli, nawet grając w aplikacji na PC. 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Pochwalić muszę MS za zachowanie zapisów gry. Ostatnio przechodzę wszystkie Girsy po kolei, odpalam przez chmurę pierwszy raz dwójkę i tu pojawia się moje zdziwienie skąd mają mój save. Ostatni raz w GoW2 grałem chyba w 2008 u kumpla na X0 (gdzie nie miałem żadnego abonamentu GOLD i nie kojarzę, żeby wrzucało pliki na chmurę ani nic z tych rzeczy), a tutaj proszę bardzo - kampania zaliczona, możliwość wyboru leveli, znajdźki zaliczone. No chyba że to jakaś symulacja postępów odczytanych z achievementów.

Odnośnik do komentarza

Co do tematu, sam też często się łapie na tym że odpalam jakąś starą grę a tam wita mnie stary save sprzed wielu lat. Trzeba im przyznać, że działa to bardzo spoko w ramach ekosystemu, konsola, pc, chmura. Po prostu włączasz grę i grasz, bez potrzeby przenoszenia zapisów, płacenia abonamentów, jakiś transferów itp. rzeczy. Niby wydaje się to banalne ale mało kto to ogarnia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...