Skocz do zawartości

xCloud


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

zamówiłem sobie nowy wifi stick do kompa https://www.euro.com.pl/karty-sieciowe-usb/tp-link-tp-link-karta-usb-ac1300-archer-t3u-plus.bhtml?gclid=CjwKCAiA4veMBhAMEiwAU4XRr046Xs9lbPJtIv6nzzd4_lcOxG0TQZ4yyP0QHwN--dIzKvJkJTtmHBoCd48QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

i wrażenia z gry są teraz 10 razy lepsze. O ile wcześniej czułem minimalny lag, to teraz grało mi się normalnie jak natywnie. Na początku włączyłem Forze Horizon 5 i miałem wrażenie, że gra zacina, ale okazało się gra że odpaliła się w trybie jakości i 30 fpsów xd Po przełączeniu na 60 klatek była już bajka.

 

Na minus jedynie jakość obrazu, bo 1080p przy grze blisko monitora, kłuje w oczy.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Teraz, MaZZeo napisał:

Dla testu odpaliłem xclouda na macu no i nie chodziło to bynajmniej w 60 fps. Testowałem FH5. Czy już zmienili te serwery na XSX?

tak,

kilka dni temu grałem w FH5 w chmurze i co prawda gra odpaliła się w 30 fpsach, ale miałem opcję zmiany trybu na 60 fps jak w XSX.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, wojtas011 napisał:
20 minut temu, ASX napisał:
tak,
kilka dni temu grałem w FH5 w chmurze i co prawda gra odpaliła się w 30 fpsach, ale miałem opcję zmiany trybu na 60 fps jak w XSX.

Nic nie zmienili, dalej leci series s, bo sa dropy w halo infinite

architektura serwerów M$, to nie jest 1:1 to co siedzi w konsoli, ale generalnie sprzęt bazuje na podzespołach XSX, a nie XSS, mimo iż gry streamowane są w 1080p

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.12.2021 o 15:11, wojtas011 napisał:

 a na ekranie wyswietla mi sie gra w wersji z series s.

ale jakim niby cudem jak mowa była od zawsze, że gry najpierw działały na podzespołach Xbox One S, później zaczęły się newsy, że chcą przejść na architekturę Xbox Series X. Nigdy nie widziałem/nie czytałem informacji żeby xCloud śmigał czy ma śmigać na Xbox Series S.
No nie sądzę żeby dropy, klatkarz i rozdziałkę można było porównywać 1:1 chmura i konsola, może te niedogodności wynikają z samej natury grania zdalnie?

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Krzysztof93 napisał:

ale jakim niby cudem jak mowa była od zawsze, że gry najpierw działały na podzespołach Xbox One S, później zaczęły się newsy, że chcą przejść na architekturę Xbox Series X. Nigdy nie widziałem/nie czytałem informacji żeby xCloud śmigał czy ma śmigać na Xbox Series S.
No nie sądzę żeby dropy, klatkarz i rozdziałkę można było porównywać 1:1 chmura i konsola, może te niedogodności wynikają z samej natury grania zdalnie?

pewnie przeszli na architekturę series x, ale gry w usłudze są wersjami z series s, w halo to widać świetnie bo tryb jakość działa w 30 fps'ach, na series x jest to 60

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj testowałem dwie gry na laptopie i jakaś poprawa jest w działaniu chmurki. Na pierwszy strzał poszło no Man sky i działało tragicznie i w sumie nie wiem czy to nie jest po prostu wina wersji na xss, bo następnym tytułem był battlefront 2 i sobie normalnie pykałem płynnie w trybach multi co mnie nieźle zaszokowało, responsywność była na poziomie gfnow. Mam nadzieję że za kulisami mocno idą w takie granie, bo można pograć sobie praktycznie wszędzie gdzie jest dobry internet na jakimś tablecie/laptopie. Wiadomo, że kanapowego grania to nie zastąpi, przynajmniej dla mnie bo jakość obrazu czasami nieźle skacze, a audio jest mocno skompresowane i w stereo, ale gdzieś "w buszu" chwilę w coś pograć jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

Da się, chociaż nie tylko prędkość łącza ma znaczenie, ale również odpowiedni router i wifi w urządzeniu (ważne by obsługiwało wifi 5)

 

Co do drugiego pytania: Tak, na swoim przykładzie mogę napisać że sporo się poprawiło, na początku granie w chmurze było dla mnie niegrywalne, a dziś normalnie idzie pograć. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.