Skocz do zawartości

Marvelowe książki dla dzieci


szczudel

Rekomendowane odpowiedzi

Kupuję dzieciom dużo książek. A jako, że chcę ich zarazić komiksowaniem (szczególnie Marvelem), to i zbieram co się da na polskim rynku. Problematycznie szuka się nowych książek bo o ile się ukazują to w internecie ciężko je "przeglądnąć" przed zakupem. Np nie ma spisu treści co powoduje często stres czy opowiadania się nie powtarzają.

Postanowiłem więc założyć temat gdzie każdy mógłby się podzielić tym co ma. Liczę, że coś dodacie, bo szukanie nowych tytulów to niebywała udręka odkąd komiksy w wiekszości pprtali zostały wrzucone do kategorii "książka

Zacznę.

1. Kolekcja Ameet: "Początek".

https://ecsmedia.pl/c/spider-man-poczatek-w-iext43456235.jpg

Seria 4 książek w ktorej skład wchodzą historie Spidermana, X-men, Thora i Kapitana Ameryki. Książki są idealnym punktem wejścia dla czytelnika w każdym wieku. Obaj moi synowie zakochali się w Spidermanie, ktorego czytałem kilkadziesiąt razy. Tekstu na stronie nie ma dużo, toteż dziecko się nie nudzi. Samych stron jest na tyle dużo, że i tak wychodzi ok 10 minut czytania. 

2. Kolekcja Zielonej Sowy "Przygody Superbohaterów".

  kapitan-ameryka-armia-przyszlosci-w-iext

W serii jest jeszcze Atak Bohaterow na którego bezskutecznie poluję. Książka dla dzieciaka samodzielnie czytającego. Ilustracje są dynamicznie wkomponowane w tekst. Taki mariaż komiksu i ksiązki ze zdecydowanym ukierunkowaniem na to drugie. 5 latkowi przeczytałem raz i nie garnie się do ponownego czytania. Jeśli miałbym oceniać to chyba historia jest zbyt skomplikowana dla malucha. Setting to MCU ale z postaciami w kostiumach wywodzących się z komiksów. Chyba trochę nie udany eksperyment bo jak ktoś to da dziecku do czytania to równie dobrze mógłby dać komiks (tyle, że tu nie ma aż tyle przemocy).

 

2a. Czytelnia. Iron Man i Czarna Pantera. 

7387157o.jpg7387154o.jpg

Okazuje się, że seria nie umarła ale zmeniła wydawcę i styl okładki. W środku dokładnie taka sama forma prowadzenia opowieści. Duży tekst, dynamicznie naszpikowany obrazkami. Widać, że to jednak nie komiks i jest więcej czytania. Ponownie nie jest to materiał dla maluchów i lepiej aby młody sam sobie czytał. Mój 6 i 3 latek, pomimo uwielbienia Iron Mana nudzi się, gdyż historia jest za bardzo rozwleczona i mało ekscytująca.

 

3. Złota księga bajek: Historie ze świata superbohaterów. 

i-historie-ze-swiata-superbohaterow-zlot

Jeśli ktoś zna tą serię to wie czego się spodziewać. Osobiscie mniej niż 30% opowiadań mi się podobało. z tego względu, że byly to ni to origin, ni to arty przedstawiające przeciwników opisywanego bohatera. Bylo kilka opowiadań, posiadających faktyczną fabułę ale jakieś one takie pokraczne były. Nie polecam na początek. Zdecydowanie najgorsza z posiadanych przeze mnie książek o superbohaterskiej tematyce. Warto wspomnieć, że jedno opowiadanie o Strażnikach Galaktyki dzieci sobie wyjątkowo upodobały. Historie są tak krtótkie, że nigdy nie kończy się na przeczytaniu jednej. 

 

4. Spiderman: bajki 5 minut przed snem.

588482.jpg

Bardzo spójne, solidne wydanie. Jeden artysta, jeden przyjazny dzieciom styl graficzny. Co drugie opowiadanie występ gościnny innego superbohatera. Obok Kolekcji Ameet pozycja obowiązkowa dla każdego kilkulatka lubiącego superbohaterów.

 

Tyle w pierwszym rzucie. Zamówiłem książkę z serii #Czytelnia o Iron Manie i "Bibliotekę bajek" o Avengers.  Pewnie do 2 tygodni dodam tutaj o nich wpis.

Edytowane przez szczudel
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, szczudel napisał:

 

3. Złota księga bajek: Historie ze świata superbohaterów. 

i-historie-ze-swiata-superbohaterow-zlot

Jeśli ktoś zna tą serię to wie czego się spodziewać.

Z tej serii córka ma księge księżniczek, czy jakos tak.

Pomijając że wszystkie historie jej się podobają to mega zayebiste jest to że są to historie w świecie bajek które już znają, uzupełniające bądż osobne fabularnie, i co naprawdę daje radę to że styl graficzny każdej jest inny identyczny z oryginałem bajki, tak więc mamy królewnę śniezkę rysowaną w wersji real old school disney, roszpunke w charakt. sposób, i  inne całkowicie wierne.

Sorry że oftop ale troche się naebałem, a te książki  sprawdzę.

Odnośnik do komentarza

Akurat ze Złotą Księgą bajek to jest różnie. Smerfy czy Puchatek to wiadomo, że się nie pokrywają bo byłoby ciężko, ale z Autami wybór zbioru opowiadań to istny dramat. Albo jest "historia filmowa" rozbita na 3 opowiadania, albo któreś bujdy na resorach są na chama wrzucone jako opowiadanie. 

 

Nudziłem się wieczorem i z nudów sprawdziłem katalog online biblioteki. Jest Atak Bohaterów :) Także za jakiś czas też dorzucę kolejną książkę.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...