Skocz do zawartości

RDR2 - zagadnienia techniczne, błędy, patche, HDRy i inne gamuty itp


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tego HDR i czerni to nie wiem jak macie ustawione TV (i jakie macie opcje) ale faktycznie czerń była trochę wyprana i ustawiłem na max poziom czerni w ustawieniach, teraz jest wsio ok. 

Co do reszty to dla mnie tak plastycznych kolorów nie było jeszcze w żadnej gierce z HDR, po wyłączeniu tej opcji obraz staje się pstrokaty, nienaturalny i bardziej widać aliasing.

 

@Ins odnośnie tego artykułu https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2018-whats-up-with-red-dead-redemption-2s-hdr

jak ty grasz? (z hdr czy bez?), jestem ciekaw twoich odczuć (nie bełkotu technologicznego z artykułu) bo zawsze mądrze pisałeś w tej materii.

Odnośnik do komentarza

Muszę w takim razie pobawić się jeszcze, jasność na 100 mi w ogóle nie przechodzi, ale też ostro bawiłem się ustawieniami tv i może coś źle ustawiłem.

I też zgodzę się, że jak odpalam hdr jest podobnie jak w większości gier, jest mniej kolorowo, a bardziej naturalnie, tylko dodaje tą mgłę i noce są strasznie wyblakłe.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Moldar napisał:

Muszę w takim razie pobawić się jeszcze, jasność na 100 mi w ogóle nie przechodzi, ale też ostro bawiłem się ustawieniami tv i może coś źle ustawiłem.

I też zgodzę się, że jak odpalam hdr jest podobnie jak w większości gier, jest mniej kolorowo, a bardziej naturalnie, tylko dodaje tą mgłę i noce są strasznie wyblakłe.

 

No ale ta mgła nie jest cały czas. U mnie pojawia się w wilgotnych terenach czy po deszczu. 

Może ta plastyka daje ciut mniejszą ostrość ale jak wyłączam HDR to oprawa traci swoją miękkość i zaczyna wyglądać jak gra, a nie życie:)

 

Przy tym „HDR” w RDR2 polecam podbić max czerń i kontrast dynamiczny oraz ciu kolory. Wtedy jest sztos jak dla mnie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wcześniej pisałem w temacie RdR 2 że mój hdr wygląda okropnie wszystko za mgła,
Zrestarrowalem tv do ustawień domyślnych ,i w grze gdzie ustawia się poziom HDR ustawiłem na 250,
Gra zaleca na tv lcd 100,więc jak typowy Janusz ustawiłem 100,
Ale po tym jak zmieniłem na 250 to gra dostała nowe życie,pięknie to wygląda mgła zniknęła.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Ryo-San napisał:

@Soniacz ja mam 55MU7000 i w sumie to ciężko stwierdzić bo nie mam do czego porównać ale z drugiej nie ma też się co oszukiwać bo HDR w tej półce cenowej to bieda HDR

 

Nie no nie gadaj. Mam MU8002 i np. w Horizonie, First Lightcie czy BF1 HDR wygląda bardzo dobrze. Wg testów ponad 500 nitów, czyli coś tam widać ;)

Odnośnik do komentarza
  1. Godzinę temu, balon napisał:

     

    @Ins odnośnie tego artykułu https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2018-whats-up-with-red-dead-redemption-2s-hdr

    jak ty grasz? (z hdr czy bez?), jestem ciekaw twoich odczuć (nie bełkotu technologicznego z artykułu) bo zawsze mądrze pisałeś w tej materii.

    Ja jeszcze nie kupilem. No ale jezeli HDr działa tak jak w Nier Automata to lepiej pozostać przy SDR.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Ins napisał:
  1. Ja jeszcze nie kupilem. No ale jezeli HDr działa tak jak w Nier Automata to lepiej pozostać przy SDR.

 

Nie wiem jak działał na Nier Automat bo ogrywałem to na premierę na PS.

 

Inaczej radzę sam zagrać i sprawdzić bo dla mnie różnica na plus trybu z „HDR” jest ogromna. 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Ryo-San napisał:

@Soniacz a sprawdzałeś może na MU jak wygląda z włączonym i wyłączonym HDRem? Ja od początku gram oczywiście z włączonym ale wieczorem z ciekawości sprawdzę jak wygląda bez.

 

Tak, oczywiście, w SDR wygląda znacznie lepiej (kolory, nasycenie, ostrość). Przyszło mi więc grać bez HDRa.

Dlatego też pytam innych użytkowników serii MU o ich wrażenia z HDRu...

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, II KoBik II napisał:

 

Jop. Dlatego ze wlacza sie HDR. 

 

HDR jest, proszę się rozejsc. 

 

No nie ma. Równie dobrze, mozna odpalic pseudo HDR z TV albo podbić podświetlenie  i wyjdzie na to samo. Tak samo było w Nier A - HDR sie odpalal, obraz mozna bylo skorygować by nie był wyprany ze wszystkiego, max 600 nitów ale z HDRem nie miało to nic wspólnego. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...