Skocz do zawartości

RDR2 - zagadnienia techniczne, błędy, patche, HDRy i inne gamuty itp


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Kurczę, ledwo liznąłem tego RDR, zastanawiam się czy dla pewności nie zacząć od początku. Też pierwszą misję wujka zrobiłem (chyba)

 

Z drugiej jak po obozie lata mi ten mały guwniak to chyba powinno być ok?

Edytowane przez MaZZeo
Odnośnik do komentarza

Zeby ci sie odblokowaly niektore misje (w tym wedkowanie z synem Abigail), musisz skonczyc misje:

 

Spoiler

Straussa, Johna Marstonai Dutcha.

 

Po Straussie ci sie odblokuje John, po Johnie - Dutch.

 

 

Edytowane przez Gość
T na D
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, balon napisał:

 

To naprawdę takie istotne, żeby słonko czy księżyc teochę jaśniej świeciły? Bo reszta ficzerów jest przecież zachowana (gamut, UHD platera barw).

 

@hennepin

Czytając temat mam wrażenie, że HDR w tej grze wygląda dobrze tylko na Twoim telewizorze. Jedna z nielicznych gier, gdzie też go wyłączyłem, rzeczywiście można pozbyć się mleka zmniejszając jasność (u mnie wystarczyły 2 oczka w dół), ale gra mimo wszystko traci bardzo dużo szczegółów. Dla mnie na Oledzie tryb sdr ps4 wygląda lepiej niż hdr. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No co ja zrobię, że słabo czytasz? Tak na szybko z tego tematu oprócz mnie to na tym pseudo HDR  gra i/lub chwali m.in. blantman, Majochey, kubson, Ryo-San, seba.maz, Kinoji, Kobik, gmeru...

 

Nie wiem jakie detale tracisz ale czytając ten temat i odczucia ludzi, nie licząc mitycznego mleka (mleko następca ziarna?) to właśnie z tego co widzę bez trybu HDR traci się m.in. na realnym odwzorowaniu barw czy efektach cząstkowych (i to nie tylko u mnie). Z drugiej stony jest to widocznie kwestia gustu i niech każdy gra jak chce w tę piękną gierkę.

 

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Rozi napisał:

Poczekasz do 4 chaptera i będziesz ich miał wszystkich. Ja robiłem misję Wujka pierwszą i wszyscy mi się pojawili, wow!!!

Dla mnie to zbyt poważny błąd, wpływający na imersję, tym bardziej jak się grało w jedynkę. Coś mi nie grało od początku i jak głupi szukałem rodziny Marstonów w obozie, a pojawiali się nagle ni z gruchy ni z Pietruchy w misjach fabularnych, o Sadie w ogóle zapomniałem, że istnieje. Zacząłem od początku i nie żałuję, dużo smaczków by mnie ominęło. Dziwne, że tak poważnego buga Rockstar nie wyłapał. Ogólnie gra jest świetna ale mocno zbugowana nawet jak na standard sandboxów w dniu premiery.

Odnośnik do komentarza

Na " standard"? a co teraz jest standardem przy tak rozbudowanych grach? Wiedźmin? Który po premierze miał 3x wiecej błędów niż RDR2, a łatki wychodziły co 2 tyg.

Odyssey? Tutaj też jest to samo..dopiero co wyszła łatka.

Takich dużych gier nie ma wiele, a RDR2 ma immo najmniej błędów w porównaniu do konkurencji.

 

Wyjdzie patch i bedzie wszystko ok, pewnie już harują po 12h dziennie nad nim smile.gif

Krytyka na szczęście robi swoje.

 

 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, balon napisał:

No co ja zrobię, że słabo czytasz? Tak na szybko z tego tematu oprócz mnie to na tym pseudo HDR  gra i/lub chwali m.in. blantman, Majochey, kubson, Ryo-San, seba.maz, Kinoji, Kobik, gmeru...

 

Nie wiem jakie detale tracisz ale czytając ten temat i odczucia ludzi, nie licząc mitycznego mleka (mleko następca ziarna?) to właśnie z tego co widzę bez trybu HDR traci się m.in. na realnym odwzorowaniu barw czy efektach cząstkowych (i to nie tylko u mnie). Z drugiej stony jest to widocznie kwestia gustu i niech każdy gra jak chce w tę piękną gierkę.

 

Może na xie jest lepiej? (w co wątpię), może tak jak pisze gmeru na ich telewizorach tryb sdr jest słabiej ustawiony? porównywalem obraz głównie w nocy, w trybie sdr, czy niebo czy cienie przy drzewach, miejsca gdzie jest ciemno jest znacznie więcej szczegółów dlatego uważam że hdr w grze jest (pipi)owy. Mogli to zrobić znacznie lepiej, przynajmniej tak, by nie było złudzeń jak grać, a tutaj nie dość że różnice są znikome, bo tryb HDR nie świeci (dla Ciebie nagle nawet nie ma potrzeby by świecił xD), znaczna część osób wybiera tryb sdr więc jednak z tym HDR jest coś nie tak i gdy ktoś pisze, że przydałby się patch (o ile to możliwe), to piszesz ze nie ma po co bo jest super. 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dobra po raz setny. HDR to nie tylko świecenie oraz oczoje bność i jakby polegał tylko na tym,  że mnie słońce oślepi to w oogle bym nie brał TV z tym ficzerem.

 

Część ludzi wybiera z HDR bo im się lepiej podoba/bo lepiej wygląda na ich TV/ustawieniach część gra w SDR. Jeez to takie trudne? Ja już w ogóle zapomniałem, że rzekomo jest jakiś problem z tym HDR i cieszę się grą. Dla mnie (i jak widać po tym temacie, nie tylko dla mnie) jest super. Styka?

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dotarłem do Saint Denis i owszem, gra momentami spowalnia ale bez przesady. Nie powiedziałbym, że jest mniej niż 25 fps i to jak takie spadki się pojawiają to są chwilowe kiedy zmieniam kierunek jazdy. Jakieś teksty o niegrywalności w tym mieście są grubo przesadzone. To chyba jedyne takie miejsce gdzie są zauważalne spadki, wszelkie inne miasta, które do tej pory odwiedziłem działały aż miło na mojej slimce. 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, hennepin napisał:

Dla mnie to zbyt poważny błąd, wpływający na imersję, tym bardziej jak się grało w jedynkę. Coś mi nie grało od początku i jak głupi szukałem rodziny Marstonów w obozie, a pojawiali się nagle ni z gruchy ni z Pietruchy w misjach fabularnych, o Sadie w ogóle zapomniałem, że istnieje. Zacząłem od początku i nie żałuję, dużo smaczków by mnie ominęło. Dziwne, że tak poważnego buga Rockstar nie wyłapał. Ogólnie gra jest świetna ale mocno zbugowana nawet jak na standard sandboxów w dniu premiery.

Ja jak przeczytałem o tym bugu to aż się za głowę złapałem. Kogo oni w tym Rockstar zatrudniają na testerów, że takiego wielbłąda przepuścili? Ja niestety misję wujasa robiłem jako pierwszą i po jej zrobieniu ikonek Sadie czy innych w obozie nie widziałem. Tak czy inaczej pomyślałem sobie chuy tam z tym i zacząłem grę jeszcze raz od nowa dochodząc do drugiego obozu na jednym ciągu. Teraz wujaszka oleję i zacznę od czego innego.

Edytowane przez Czezare
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Czezare napisał:

Ja jak przeczytałem o tym bugu to aż się za głowę złapałem. Kogo oni w tym Rockstar zatrudniają na testerów, że takiego wielbłąda przepuścili? 

Mordo, to tak nie działa. Wszyscy obwiniają testerów za błędy ale QA to tak naprawdę jeden oddział a to czy błąd zostanie naprawiony na premierę czy nie decyduje zespół programistów. Jestem w 99% przekonany, że Rockstar wiedziało o tym bugu puszczając grę do tłoczni. O exploicie z kasą też. 

Odnośnik do komentarza

Skończyłem ściągać długi Straussa, teraz miałem misję z

 

 

Mary Linton i jej bratem co się wkręcił w sektę

 

czy teraz powinny się pojawić misje z Sadie, Jackiem itd? Na mapie mam tylko znacznik z Javierem Escuela.

 

Z Johnem miałem misję gdzie

 

napadliśmy na domek gdzie nad kominkiem była dubeltówka

Edytowane przez MaZZeo
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, MaZZeo napisał:

Skończyłem ściągać długi Straussa, teraz miałem misję z

 

  Ukryj zawartość

Mary Linton i jej bratem co się wkręcił w sektę

 

czy teraz powinny się pojawić misje z Sadie, Jackiem itd? Na mapie mam tylko znacznik z Javierem Escuela.

 

Z Johnem miałem misję gdzie

 

 

  Ukryj zawartość

napadliśmy na domek gdzie nad kominkiem była dubeltówka

 

Abigail Ci się pojawi po jeszcze kilku misjach, zadanie od Sadie dopiero w kolejnym chapterze, nie panikuj.

Odnośnik do komentarza

A możecie napisać, ktora misja byla dla wujka, bo szczerze mowiac nie wiem ^^ MIalem sytuacje, gdzie w obozie prawie w ogole nie mialem zoltych misji, poza 1, czy dwoma, ale i tak biegalem caly czas po mapie i zaczely sie pojawiac, np misja dla Ducha, misja dla Johna (bez zrobienia tej poprzedniej).

Odnośnik do komentarza

No to o dziwo od tej misji tez zaczalem, tylko miałem spore przerwy na misje poboczne, randomowe pomoce, polowanie, znaki zapytania i co jakis czas wracajac do obozu po nocy, krotkiej rozmowie, ktos mnie zaczepil i powiedział, ze szukala mnie inna osoba, misja dla Johna Marstona pojawila sie dosc pozno, ale nawet dla Ducha nie zrobiłem. Może jednak po jakims czasie te misje same by sie pojawily, bo z tego co sprawdzilem, z 2 aktu 3/4 misji zrobilem, a jeszcze jakies zostaly, wlasnie dla Johna miedzy innymi.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Moi drodzy wielka tragedia się stała! Nie mogę ręcznie zapisać gry, autosave również nie zapisał mojego postępu w grze i odpalając dziś grę ujrzałem napisy początkowe :((( jakieś rozwiązanie? Czy szybciej będzie nadrabiać? Wywaliło w momencie napadu na pociąg z Johnem, dalej nie mam opcji ręcznego zapisu


 

 
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, juan48 napisał:

Moi drodzy wielka tragedia się stała! Nie mogę ręcznie zapisać gry, autosave również nie zapisał mojego postępu w grze i odpalając dziś grę ujrzałem napisy początkowe :((( jakieś rozwiązanie? Czy szybciej będzie nadrabiać? Wywaliło w momencie napadu na pociąg z Johnem, dalej nie mam opcji ręcznego zapisu


 

 
  •  

 

Zachcialo sie czitow uzywac, to tak jest. Odpal ostatni save bez czitow, to wszystko wroci do normy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...