Skocz do zawartości

RDR2 - zagadnienia techniczne, błędy, patche, HDRy i inne gamuty itp


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Ins napisał:

 

No nie ma. Równie dobrze, mozna odpalic pseudo HDR z TV albo podbić podświetlenie  i wyjdzie na to samo. 

 

Uwierz mi, że nie. HDR wymuszony na TV to największa sra ka. Nie mógłbym tak grać nawet chwili. Tutaj jest cudowny obraz. Tu nie chodzi o jasność, słoneczko itp. W tym trybie są milion razy lepsze, bardziej naturalne kolory, a efekty cząstkowe takie jak mgła to jakiś obłęd.

 

Mam propozycję. Wróćmy do tej rozmowy jak sprawdzisz osobiście, bo jestem ciekaw twoich odczuć. Obstawiam, że będziesz bez gadania grał na tym „pseudo” HDR.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Soniacz napisał:

Ma ktoś TV Samsunga z serii MU i jest zachwycony/zadowolony z HDRu ?

Ja mam, gram na Pro i powiem tyle, ze wyglada mocno OK. Horizon ZD to jest top class w tej materii wciaz jak dla mnie. Kolory tak jak mowia przedmowcy sa niezwykle plastyczne. 

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, balon napisał:

Mam propozycję. Wróćmy do tej rozmowy jak sprawdzisz osobiście, bo jestem ciekaw twoich odczuć. Obstawiam, że będziesz bez gadania grał na tym „pseudo” HDR.

Tak zrobimy, bo na sucho mogę sobie gadać. No ale to o czym piszą pokrywa się z tym co widziałem w Nierze.

 

Kobik mówi, że jest HDR bo mu ikonka na TV sie pokazała. Kwik.

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
50 minut temu, aphromo napisał:

Ja mam, gram na Pro i powiem tyle, ze wyglada mocno OK. Horizon ZD to jest top class w tej materii wciaz jak dla mnie. Kolory tak jak mowia przedmowcy sa niezwykle plastyczne. 

Ok, prośba - możesz zapodać swoje ustawienia TV w trybie HDR ? Może ja mam coś skopane... Choć z drugiej strony w innych grach była bajka.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, II KoBik II napisał:

 

Jop. Dlatego ze wlacza sie HDR. 

 

HDR jest, proszę się rozejsc. 

Czytaj co pisze najpierw jest jaśniej a później ta jasność spada i napis Red Dead Redemption jest jak by normalny a mimo ze załącza się tryb HDR 

Odnośnik do komentarza

A prawidłowo wszyscy testujecie SDR vs HDR? Bo podczas gry w HDR zmieniając w konsoli ustawienie aby wyłączyć HDR na SDR gra pokazuje niepoprawny obraz (Xbox One X). Wyłączyć gre, ustawić brak HDR w konsoli ,odpalić grę i teraz wszystko jest jak na tacy. Umnie gra wyglada wtedy lepiej czernie są prawidłowe nic nie jest wyprane jest kontrast, kolory są takie same. Polecam tak przetestować.

 

edit

Xbox one X

Edytowane przez Malibu
Odnośnik do komentarza

Ja na swoim Xbox One X gram w trybie HDR. Jedyne co zrobiłem to podkręcilem kolory. Faktycznie HDR nie świeci tak jak Forzy Horizon 4, ale imo gra wygląda fantastycznie. W nocy, gwiazdy i lampy w oknach wyglądają fenomenalnie. 

Mój telewizor to LG B7 

Odnośnik do komentarza

Pograłem trochę w mesjasza na Xbox One X i generalnie graficznie rewelka, tyle że hm... framerate strasznie kulawy. Myślałem, że to wina dużej ilości efektów cząsteczkowych w prologu, ale skończyłem już zabawę we śniegu i nadal jest tak samo. Animacja to na oko jakieś 15-20 klatek, całość jest NIESAMOWICIE ślamazarna, celownik wręcz PŁYWA, z całym szacunkiem, ale ta gra chodzi tak, że jest totalnie niegrywalna. God of War też biegał w 30 klatkach (w trybie super grafy), ale nie było takiej ślamazarności i pływania. :[

 

Poszperałem w sieci myśląc, że może coś ze mną jest nie tak, ale masa ludzi skarży się na to samo, a przecież nie włączę w TV upłynniacza...

Odnośnik do komentarza

Gdyby się dało wyłączyć tryb 4K i grać w sztywnych 30 klatkach, to bym się nawet nie zastanawiał. Mam nadzieję, że po patchu będzie taka możliwość - obecnie gra się z wielkim bólem. Co z tego, że wygląda pięknie, jak rusza się tak ślamazarnie, że nie jestem w stanie czerpać przyjemności z rozgrywki.

 

 

Niektórzy tutaj może przywykli do grania w 15-20 pływających klatkach na sekundę, ale dla mnie jest to nieakceptowalne. Może z czasem oko się przyzwyczai, jednak chyba musiałbym zaprzestać grania w cokolwiek innego niż RDR...

 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy ktoś poza mną gra w tę grę na KOXie. Xboks to w naszym kraju bardzo niszowy temat.

 

Z drugiej strony nie sądzę, żeby na prosiaku było lepiej.

 

Ostatnie 30-klatkowce w jakie grałem to było God of War w trybie grafy i Kiwami 2 - no ni chooya nie ślimaczyło się tak jak RDR :/

Edytowane przez ping
Odnośnik do komentarza

Z tego właśnie powodu gram na KOXie bo tam jest ponoć najwydajniej. Na filmiku wszystko wygląda tiptop, nie wiem czemu u mnie jest taka spyerdolina. Tiwik ustawiony na tryb GRA, HDR odpalony, koxik cały swój żywot działa bezproblemowo a tu taka słabizna...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...