Skocz do zawartości

GOTY 2018  

73 użytkowników zagłosowało

1. 4. Najbardziej GOTY gra roku 2018

• Red Dead Redemption 2
    • God of War
    • Celeste
    • Divinity: Original Sin II - Definitive Edition
    • Forza Horizon 4
    • Monster Hunter: World
    • Hollow Knight
    • Marvel's Spider-Man
    • Dead Cells
    • Into the Breach
    • Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age
    • Pillars of Eternity II: Deadfire
    • Ni no Kuni II: Revenant Kingdom
    • Guacamelee! 2
      0
    • Valkyria Chronicles 4
      0
    • Yakuza 6: The Song of Life
    • Octopath Traveler
    • Kingdom Come: Deliverance
    • Detroit: Become Human
      0
    • Dragon Ball FighterZ
      0
    • Hitman 2
      0
  2. 5. Najfajniejsze DLC 2018

• Assassin's Creed Odyssey
    • Destiny 2: Forsaken
    • Xenoblade Chronicles 2: Torna ~ The Golden Country
    • Nie grałem w żadne DLC w 2018
  3. 6. Najlepszy remake/remaster 2018

• Dark Souls Remastered
    • Yakuza Kiwami 2
    • Shadow of the Colossus
    • Diablo III: Eternal Collection NA SWITCHA W BOXIE MOBILINIE
    • Donkey Kong Country: Tropical Freeze
    • Spyro Trilogy
    • Nie grałem w żadnego remastera w 2018
  4. 7. Największy fuckup/rozczarowanie 2018

• Onrush
    • Sea of Thieves
    • Shadow of the Tomb Raider
    • Vampyr
    • Battlefield V
    • Fallout 76
    • Nic mnie nie rozczarowało w 2018
  5. 8. Smuteczki i porażki wydawców 2018

• Głównie porty, remastery i indyki na Switchu
    • Mało jakościowych ekskluzywnych gierek na platformach MS
    • Brak dobrego multiplayera u Sony
    • The Last of Us 2 nadal bez daty premiery
    • Metroid Prime 4 nadal bez daty premiery
    • Nic mnie nie smuciło w 2018

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, _Be_ napisał:

Serio nie przeszkadza ci praktycznie zautomatyzowane poruszanie się w biegu w Spidermanie? Ja myślałem, że bedzie więcej kontroli nad tym. 

Rzadko biegam :potter: Ale rzeczywiście trochę średni jest ten tryb „parkour”, jednak jak sobie przypomnę to w Sunsecie bieganie też było słabe. Gra wręcz wymuszała poruszanie się w powietrzu, tutaj też większość czasu spędzamy między wyższymi piętrami budynków NY. Także w tym aspekcie nie miałem się czego spodziewać po SO.

Edytowane przez MYSZa7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak tam miałeś, grindowanie plus skakanie po rzeczach od których mogłeś się odbijać gdzie miałeś to manualnie opcykane i teraz po tym pierwszym zwiastunie Spidermana gdzie pająk przebiega przez biuro w którym jest demolka myślałem, że trochę więcej będzie od nas zależało niż trzymanie R2. 

• Minusik 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

grind na butach, grind w zwisie z lomem, bieganie, skakanie, odbijanie się od aut, latarni, parasolek, roslinek, daszkow vs pajenczynka w spoderze

no sunset bije na leb na szyje movement ze spidera ale moze skonczmy oftopic, kazdy ma prawo do swojej opinii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No wymieniliście grind i skakanie po obiektach, a to od czego można się odbić tylko stucznie wydłuża listę, szczególnie u Kermita. Do operowania w locie w Sunsecie potrzebowałeś trzech przycisków, zależnie od kontekstu używało się X, A i RB, a w Spiderze jest podobnie z tą różnicą, że z akcji wypada kwadracik, a wchodzi L2. No bo chyba samym R2 nie poruszacie/poruszaliście się w Spiderze? :oh_you: Chyba, że w bardziej skillowym poruszaniu przeszkadzają Wam wskaźniki w punktach zaczepienia, co rzeczywiście jest ułatwieniem.

EDIT: Może przenieść do posty konsolowej tęczy? 

Edytowane przez MYSZa7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież w Spiderze biega się może z 10 % czasu gry. A z tym zautomatyzowaniem to nie wiem za bardzo, co akurat w tym aspekcie można by bardziej rozbudować, żeby jednocześnie nie zepsuło flow gry. 

• Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Mario Tennis Aces 

2. Forza Horizon 4

3. Super Mario Party 

Najlepsze DLC Mario + Rabbids Donkey Kong Adventure 

Remaster Donkey Kong Country Tropical Freeze 

Najlepiej w tym roku grało mi się w Tropical Freeze, ale skoro remastery mają osobną kategorię na ten moment lista wygląda tak chociaż do końca roku jeszcze sprawdzę Pokemony, Smasha, Civ 6 i FM 2019

Edytowane przez funditto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zagłosowałem na RDR2 i GoW chociaż szczerze żadna z nich mnie nie urzekła. GoW co prawda rozkręcił się z czasem ale bardziej wolałem podejście arcade z poprzednich odsłon. RDR2 świetne pod każdym względem ale jedynka dużo bardziej mnie wciągnęła. Marudny robię się z wiekiem. 

Nie wiem jakie jest najlepsze DLC bo w żadne nie grałem ale ankieta nie chciała puścić moich głosów bez wybrania, bez sensu trochę ,że muszę coś wybrać chociaż w nic nie grałem :d Porażka tego roku to premiery na Switcha, kompletnie nie było nic dla mnie. DK jedynie ale to już ograne było. Nie liczę multiplatform bo były świetne ale wszystko już mi znane z innych konsol.

30 minut temu, funditto napisał:

Remaster Donkey Kong Country Tropical Freeze 

Ziomek to jest zwykły port. D3 chyba ta sama sytuacja. 

Edytowane przez Ukukuki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem, że to tylko port z dodanym dodatkowym trybem dla casuali, ale grało mi się w to lepiej niż na WiiU (pewnie dlatego, że tam nie miałem pro controllera) i uważam grę za top  platformówek 2D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 8.11.2018 o 16:23, Masorz napisał:

Bartek, ale nie pisz może ankiety pod siebie, Shadow Of The Tomb Raider w rozczarowaniach? Grałeś chociaż?

To daj to do kandydatów do GOTY, inaczej nici z mojego głosowania.

Podobnie u mnie - taki trolling nie jest nawet śmieszny, podobnie jak brak AC Odyssey i wrzucenie do wora z DLC - boki zrywać...

W dniu 8.11.2018 o 16:28, _Be_ napisał:

Wrzuciłem bo oceny są dużo niższe niż TR 2013, RoTR i ogólne odczucia ludzi na forum są takie, że rozczarowanie, nikt ci nie broni wypisać tej gry jako GOTY w formie postu. 

Nie - ogólne odczucia są raczej pozytywne, a gierka jest duzo lepsza niż Rise...

W dniu 8.11.2018 o 16:45, Yakubu napisał:

Do shadow tomb raider jest jeszcze gorszy od poprzedniczki? :notbad:

Patrz wyżej...

W dniu 8.11.2018 o 16:53, Paolo de Vesir napisał:

Reboot i RoTR to fantastyczne gry, bo wzięły wszystko co najlepsze ma seria Uncharted do zaoferowania i rozwinęły to do niesamowicie dobrego poziomu.

Tak dobrego że na dobrą fabułę nie starczyło mocy przerobowych.

Z tym że same światy w tych grach, eksploracja, zbieractwo i walka z łuku były zrealizowane bardzo pieczałowicie. Stąd tym bardziej dziwi mnie, że całkiem przyjemnie przyjęty Shadow, który wg. opinii zdaje się pewne bolączki poprzedniczek (duza ilość walki) zostaje zjechany w opiniach.

Dokładnie - recenzje, czy to ACG czy EasyAllies jednoznacznie mówią o najlepszej części trylogii, a tu jakieś "rozczarowanie".

15 godzin temu, Bzduras napisał:

Największe rozczarowanie - ten temat na forumku

13 godzin temu, _Be_ napisał:

No powiedzcie mózgi co trzeba zmienić?

13 godzin temu, zdrowywariat napisał:

Zakładającego wątek.

Piękne podsumowanie :hi:

• Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 8.11.2018 o 19:57, Ma_niek napisał:

Przeciez to nie from robili tego remastera tylko QLOC czyli Polacy.

a to jeszcze gorzej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

images?q=tbn:ANd9GcRH8vbblUjbeUpXAWhMdCo

A ty wredny powinieneś się cieszyć że bluber dał asasyna do takiej kategorii bo chociaż coś wygra :kaz: 

• Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

GOTY

1. rdr2

2. forza horizon 4

3. shadow of the tomb raider

remaster/remake

wsteczna kampatybilność X1 i X360 można? można

rozczarowanie

god of war

smuteczki

switch po chwilowym szale zamienia się w maszynkę do kilku portów starych gier z dużych konsol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.11.2018 o 19:00, MBeniek napisał:

W punkcie 6. brakuje Spyro.

Dzięki, dodałem (patrzyłem tylko na rzeczy, które miały premierę), dodałem też opcje dla kogoś kto nie grał w dlc/remastera lub nie chce na żadne z wymienionych głosować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To rozczarowanie roku tho, nie widziałem że na forum jest tyle ukrytej opcji bockiej. :reggie: 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To pytanie o rozczarowanie jest po prostu zle sformulowane. Najgorsza gra 2018 roku by chyba bardziej pasowalo. Dobrze ze doszly opcje "nie gram nie oceniam", pozmienialem swoje odpowiedzi :lapka:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No każdy czekał i się zawiódł ehh 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, _Be_ napisał:

No każdy czekał i się zawiódł ehh 

drugi Scalebound :sapek:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi