Skocz do zawartości

GOTY 2018


Gość _Be_

GOTY 2018  

111 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Najbardziej GOTY gra roku 2018

    • Red Dead Redemption 2
    • God of War
    • Celeste
    • Divinity: Original Sin II - Definitive Edition
    • Forza Horizon 4
    • Monster Hunter: World
    • Hollow Knight
    • Marvel's Spider-Man
    • Dead Cells
    • Into the Breach
    • Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age
    • Pillars of Eternity II: Deadfire
    • Ni no Kuni II: Revenant Kingdom
    • Guacamelee! 2
      0
    • Valkyria Chronicles 4
      0
    • Yakuza 6: The Song of Life
    • Octopath Traveler
    • Kingdom Come: Deliverance
    • Detroit: Become Human
    • Dragon Ball FighterZ
    • Hitman 2
    • Super Smash Bros. Ultimate
  2. 2. Najfajniejsze DLC 2018

    • Assassin's Creed Odyssey
    • Destiny 2: Forsaken
    • Xenoblade Chronicles 2: Torna ~ The Golden Country
    • Nie grałem w żadne DLC w 2018
  3. 3. Najlepszy remake/remaster 2018

    • Dark Souls Remastered
    • Yakuza Kiwami 2
    • Shadow of the Colossus
    • Diablo III: Eternal Collection NA SWITCHA W BOXIE MOBILINIE
    • Donkey Kong Country: Tropical Freeze
    • Spyro Trilogy
    • Nie grałem w żadnego remastera w 2018
  4. 4. Największy fuckup/rozczarowanie 2018

    • Onrush
    • Sea of Thieves
    • Shadow of the Tomb Raider
    • Vampyr
    • Battlefield V
    • Fallout 76
    • Nic mnie nie rozczarowało w 2018
    • RDR 2 Online
  5. 5. Smuteczki i porażki wydawców 2018

    • Głównie porty, remastery i indyki na Switchu
    • Mało jakościowych ekskluzywnych gierek na platformach MS
    • Brak dobrego multiplayera u Sony
    • The Last of Us 2 nadal bez daty premiery
    • Metroid Prime 4 nadal bez daty premiery
    • Nic mnie nie smuciło w 2018

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, _Be_ napisał:

Serio nie przeszkadza ci praktycznie zautomatyzowane poruszanie się w biegu w Spidermanie? Ja myślałem, że bedzie więcej kontroli nad tym. 

Rzadko biegam :potter: Ale rzeczywiście trochę średni jest ten tryb „parkour”, jednak jak sobie przypomnę to w Sunsecie bieganie też było słabe. Gra wręcz wymuszała poruszanie się w powietrzu, tutaj też większość czasu spędzamy między wyższymi piętrami budynków NY. Także w tym aspekcie nie miałem się czego spodziewać po SO.

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

No tak tam miałeś, grindowanie plus skakanie po rzeczach od których mogłeś się odbijać gdzie miałeś to manualnie opcykane i teraz po tym pierwszym zwiastunie Spidermana gdzie pająk przebiega przez biuro w którym jest demolka myślałem, że trochę więcej będzie od nas zależało niż trzymanie R2. 

Odnośnik do komentarza

No wymieniliście grind i skakanie po obiektach, a to od czego można się odbić tylko stucznie wydłuża listę, szczególnie u Kermita. Do operowania w locie w Sunsecie potrzebowałeś trzech przycisków, zależnie od kontekstu używało się X, A i RB, a w Spiderze jest podobnie z tą różnicą, że z akcji wypada kwadracik, a wchodzi L2. No bo chyba samym R2 nie poruszacie/poruszaliście się w Spiderze? :oh_you: Chyba, że w bardziej skillowym poruszaniu przeszkadzają Wam wskaźniki w punktach zaczepienia, co rzeczywiście jest ułatwieniem.

 

EDIT: Może przenieść do posty konsolowej tęczy? 

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Zagłosowałem na RDR2 i GoW chociaż szczerze żadna z nich mnie nie urzekła. GoW co prawda rozkręcił się z czasem ale bardziej wolałem podejście arcade z poprzednich odsłon. RDR2 świetne pod każdym względem ale jedynka dużo bardziej mnie wciągnęła. Marudny robię się z wiekiem. 

 

Nie wiem jakie jest najlepsze DLC bo w żadne nie grałem ale ankieta nie chciała puścić moich głosów bez wybrania, bez sensu trochę ,że muszę coś wybrać chociaż w nic nie grałem :d Porażka tego roku to premiery na Switcha, kompletnie nie było nic dla mnie. DK jedynie ale to już ograne było. Nie liczę multiplatform bo były świetne ale wszystko już mi znane z innych konsol.

30 minut temu, funditto napisał:

 

 

Remaster Donkey Kong Country Tropical Freeze 

 

 

 

 

 

 

Ziomek to jest zwykły port. D3 chyba ta sama sytuacja. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza
W dniu 8.11.2018 o 16:23, Masorz napisał:

Bartek, ale nie pisz może ankiety pod siebie, Shadow Of The Tomb Raider w rozczarowaniach? Grałeś chociaż?

To daj to do kandydatów do GOTY, inaczej nici z mojego głosowania.


Podobnie u mnie - taki trolling nie jest nawet śmieszny, podobnie jak brak AC Odyssey i wrzucenie do wora z DLC - boki zrywać...
 

W dniu 8.11.2018 o 16:28, _Be_ napisał:

Wrzuciłem bo oceny są dużo niższe niż TR 2013, RoTR i ogólne odczucia ludzi na forum są takie, że rozczarowanie, nikt ci nie broni wypisać tej gry jako GOTY w formie postu. 


Nie - ogólne odczucia są raczej pozytywne, a gierka jest duzo lepsza niż Rise...
 

W dniu 8.11.2018 o 16:45, Yakubu napisał:

Do shadow tomb raider jest jeszcze gorszy od poprzedniczki? :notbad:


Patrz wyżej...
 

W dniu 8.11.2018 o 16:53, Paolo de Vesir napisał:

Reboot i RoTR to fantastyczne gry, bo wzięły wszystko co najlepsze ma seria Uncharted do zaoferowania i rozwinęły to do niesamowicie dobrego poziomu.

Tak dobrego że na dobrą fabułę nie starczyło mocy przerobowych.

 

Z tym że same światy w tych grach, eksploracja, zbieractwo i walka z łuku były zrealizowane bardzo pieczałowicie. Stąd tym bardziej dziwi mnie, że całkiem przyjemnie przyjęty Shadow, który wg. opinii zdaje się pewne bolączki poprzedniczek (duza ilość walki) zostaje zjechany w opiniach.


Dokładnie - recenzje, czy to ACG czy EasyAllies jednoznacznie mówią o najlepszej części trylogii, a tu jakieś "rozczarowanie".
 

15 godzin temu, Bzduras napisał:

Największe rozczarowanie - ten temat na forumku

13 godzin temu, _Be_ napisał:

No powiedzcie mózgi co trzeba zmienić?

13 godzin temu, zdrowywariat napisał:

Zakładającego wątek.

 

Piękne podsumowanie :hi:

 

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 11.11.2018 o 19:00, MBeniek napisał:

W punkcie 6. brakuje Spyro.

Dzięki, dodałem (patrzyłem tylko na rzeczy, które miały premierę), dodałem też opcje dla kogoś kto nie grał w dlc/remastera lub nie chce na żadne z wymienionych głosować.

Odnośnik do komentarza

Kurła, to już kolejne głosowanko? Ależ ten czas zapiernicza... Głosuję metodą "sam se wypisz w poście":


Najbardziej GOTY gra roku 2018


1: God of War - dla mnie petarda i zmiana na plus. Z prostego slasherka zrobili rasowe action-adventure, z TLOU wzięli chemię między bohaterami i wyszło GOTY. Mam 38 lat, wszelkie sanboxy zaczynają mnie nudzić i rzucam je w połowie (pa pa kowboje). A tutaj wszystko było elegancko skondensowane, przeszedłem grę bez problemu, zrobiłem świetny postgame i miałem satysfakcję z ukończenia GOTY gierki.

 

2: Shadow of the Tomb Raider - fajnie że 80% to eksploracja, zbieractwo i porządne grobowce.  Walki tu co kot napłakał z czego bardzo się ucieszyłem. 

 

3: Marvel's Spider-Man - dużo było gierek o pająku, ale zawsze coś było nie tak. Tutaj wszystko gra jak trza.

 

Najfajniejsze DLC 2018


Nie grałem w żadne DLC w 2018 - nie mam czasu na gierki, a co dopiero DLC, to dobre dla młodych.

 

Najlepszy remake/remaster 2018


Shadow of the Colossus - remake na miarę Residenta z Gamecuba, czyli genialne odświeżenie klasyka z zachowaniem ducha oryginału. Plus coś tam dołożyli nowego. Cudowna gierka o której napisano już wszystko. Przebywanie w tej krainie to czysta przyjemność.


Największy fuckup/rozczarowanie 2018


Fallout 76 - to co wyprawiają z tą marką to jakaś masakra. A pamiętam jak narzekano na trójkę (którą uwielbiam). Mówiłem - nie narzekajcie bo mogło być gorzej. No i jest, hehe


Smuteczki i porażki wydawców 2018


Głównie porty, remastery i indyki na Switchu - konsolka miała świetny start i pierwszy rok, a potem się zes.rało. Nie ma nic ciekawego w zapowiedziach, kondycja 3DSa to w ogóle kpina. Ogólnie całe to Nintendo zasysa okrutnie. A brak daty dla TLOU2 w kontekście obecnych problemów w branży to akurat dobra wiadomość. Przecież wyjdzie jak będzie gotowe, zaczekamy.

 

 

Edytowane przez aux
  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

GOTY

 

1. Yakuza 6.

 

Gra wyzwoliła we mnie takie emocje, że na koniec wyłem. Nie jakieś tam śmierci Sniper Wolf, The Boss, czy inne niby wzruszające sceny. To tu na koniec się wzruszyłem =[  Jak zwykle świetna fabuła, nowy silnik, bekowe misje poboczne i inne rzeczy.  Urzekła mnie też atmosfera w Onomichi, szczególnie nocą jest świetny klimat. Platyna prawilnie strzelona (najłatwiejsza w serii).

 

2. Red Dead Redemption 2.

 

Cały czas jestem w trakcie grania. Gra moloch, superprodukcja z niebywałymi możliwościami. Jedyne, co mi przeszkadza (ograniczona ilość godzin w ciągu doby!), to dłuuuugie podróże na rumaku. Mogli to lepiej rozwiązać, np. jak w Wiedźminie 3 poprzez drogowskazy i fast travel. Więcej nie muszę pisać, bo o tej grze już dużo napisano, a będzie o niej jeszcze więcej.

 

3. Spiderman.

 

Moje największe zaskoczenie w tym roku. Za uniwersum nie przepadam, ale gra mistrzowska. Podejdzie zarówno hardkorowcom, jak i januszom. Nie ma tu słabych elementów, jedyne, co mnie zmuliło, to za dużo tych przestępstw w dzielnicach, ale przecież nie trzeba ich robić. W ogóle pierwsza gra, gdzie przed pierwszymi misjami fabuły wyczyściłem całą mapę i była to sama przyjemność.

 

SPECJALNE WYRÓŻNIENIE

 

Detroit Become Human - zastanawiałem się, czy nie wrzucić na trzecie miejsce, ale jednak pająk lepszy.

 

Nie grałem jeszcze w nowego Dragon Quest'a, być może znalazłby się na pudle.

 

Najlepsze DLC 2018


Żadnego w tym roku nie kupiłem.

 

Najlepszy remake/remaster 2018

 

Oczywiście Yakuza Kiwami 2 z oczywistych względów.


Największy fuckup/rozczarowanie 2018

 

Fallout 76. Za takie gnioty i gwałt na serii powinny być ucinane ręce.  Bethesdę cenię jako wydawcę, natomiast gry robi takie sobie. O ile może kupiłbym (po głębokim namyśle) jeszcze jedną część Fallouta na tym ich starym enginie z ludźmi kukłami, ale nie niedorobiony chłam ze srulti dla debili. Do kibla z tym.

 

Lubiłem też Call of Duty i single w tej serii. Nowa część singla jako takiego nie ma i jest zwiastunem nowych czasów, więc dla mnie seria do zaorania. Marzą mi się klimaty Wojny w Korei w latach 1950-1953 lub chociaż powrót do Wietnamu.

 


Porażki 2018


Switch jako konsola w ogólności. W czasie pierwszych miesięcy po premierze byłem bliski kupna - Xenoblade Chronicles 2, Zelda i dobry klimat wokół tej konsoli. Z biegiem czasu wyleczyłem się z chęci zakup. Popierdółki mnie nie interesują, zapowiedzi exclusivów i dużych gier AAA jak na lekarstwo (Fire Emblem termin odległy), więc jak zwykle konsoli od Nintendo nie kupię.

 

Edytowane przez [InSaNe]
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...