Skocz do zawartości

Beat Saber


okoolarnik

Rekomendowane odpowiedzi

Dwie doby bez hajpowania Beat Saber? Nie może być.

W nowym CDA jest recenzja. Bardzo pozytywna. Autor Allor.

Cytat

Choć gra powstaje w niezależnym czeskim studiu liczącym sobie zaledwie trzy osoby [teraz chyba już cztery, albo więcej - przyp. Kmiot], to jest najlepszą, w jaką grałem w goglach do VR-u. Ba, to właśnie kilka minut z mieczami świetlnymi sprawiało, że znajomi pytali, ile taki zestaw rzeczywistości wirtualnej kosztuje.

9+

 

Naprawdę, nie ma się nad czym zastanawiać. Tym bardziej, że gra dopiero się rozwija i choć już teraz daje mnóstwo frajdy, to będzie tego tylko więcej.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, raven_raven napisał:

Tak naprawdę to gra roku 2018, ale nie wiem, czy ludzie są gotowi na prawdę.

Zwykle nie zawracam sobie głowy wybieraniem własnej Gry Roku, ale gdybym miał, to kurde, chyba rzeczywiście mógłbym się pokusić o uhonorowanie Beat Sabera w ten sposób. To znaczy grałem w kilka kapitalnych gier i wolałbym im niczego nie odbierać, ale machanie mieczami dało mi nieproporcjonalnie dużo zabawy w stosunku do niewielkiej (póki co) zawartości.

No i dużo robi też fakt, że doznania z VR są nadal w miarę świeże; raptem kilka miesięcy zabawy z goglami za mną, wiec to też w jakiś sposób potęguje odczucia.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja mam tyle stuffu do ogrania że na Beat Saber poczekam aż będzie w promce. Mimo wszystko na razie dla mnie za drogo. Może jakby było demko to bym się napalił.

Poza tym jak trzeba w to grać na stojąco to problem bo mam mało miejsca by niepozabijać żony i zdemolować mieszkania.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, marbel007 napisał:

Poza tym jak trzeba w to grać na stojąco

Lepiej na stojąco, ale tak naprawdę nie jest to niezbędne. Poważnie. Nawet nie trzeba odrywać dupy od siedziska, wystarczą wychyły. Ja gram na siedząco, przed sobą mam dosłownie metr przestrzeni (na wyciągniecie ramion plus lekkie wychylenie ciała), ważniejsza jest swoboda na boki, bo czasem się  przechylamy unikając wirtualnych ścian i można się zapomnieć, zamachnąć oraz przypier'dolić w coś: szafkę, ścianę, kolegę, żonę. Ale tak samo - zasięg ramion plus pół metra marginesu powinno wystarczyć. Siedzimy na skraju fotela/kanapy/krzesła i szeroko rozstawiamy nogi, by kolana nie przeszkadzały nam w trakcie wyprowadzania cięć od spodu (więc to w zasadzie jest najpoważniejszy minus, ale w zupełności do ogarnięcia, najlepiej byłoby nie mieć nóg). To nie Superhot, który wymaga szerszych uników, rozglądania się i ciągłego wychylania, by sięgnąć po broń. Tutaj patrzysz stale przed siebie, tam się koncentrujesz i tam kierujesz większość ruchów, więc miejsca wcale nie trzeba aż tak dużo. Żeby nie było - grałem też na stojąco (i po pijaku), więc mam porównanie, w obu przypadkach bawię się tak samo dobrze i według mnie pozycja nie ma aż takiego znaczenia, jak mogłoby się wydawać. No, może na Expercie. Istotniejsze są ustawienia - kamera, kalibracja Move, regulacja wysokości podłoża (osobna opcja w grze) i zresetowanie widoku, gdy już przybierzemy odpowiednią pozycję. A potem PLAY i erekcja. 

Więc tak, owszem - lepiej na stojąco, ale nawet na siedząco Beat Saber jest 10/10.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja movey juz mam teraz tylko czekam na promke.
Mam nadzieję że te ścieżki są spasowane z muzą a nie na zasadzie muza w tle i machasz sobie.
Dj hero 1/2 jest dla mnie wzorem w tym temacie, ile ja tam h nabiłem :)
Ale też dj hero2 to jednak contentem zjadało tą gierkę bo tu jest chyba 16 trackow a tam ponad 80....
I tak jak sprawdziłem kilka kawałków to też nie jakieś wybitne więc narazie sie wstrzymuję.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, sprite napisał:

Wbijasz platynę?

E, nie wiem. Z moim obecnym poziomem zaawansowania raczej byłoby trudno, bo większość kawałków na Expercie jest poza moim zasięgiem, a żyłowanie na okrągło jednego kawałka, by się go nauczyć na pamięć średnio mnie bawi. Poza tym niespecjalnie mnie ciągnie do kampanii, przeszedłem pół i wolę się bawić we Free Playu. Więc w tej chwili nie planuję.

1 godzinę temu, raven_raven napisał:

Ale nie ma więcej zabawy na stojąco?

Jest. Dlatego zaznaczyłem, że lepiej na stojąco, ale to nie Dance Dance Revolution, nogami nie grasz i jeśli z jakichś powodów nie można na stojąco, to na  siedząco też warto.

Godzinę temu, Schranz1985 napisał:

Mam nadzieję że te ścieżki są spasowane z muzą

Może się mylę, ale na tym chyba polegają gry muzyczne, tak?

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Pociorałem trochę wczoraj. Znowu. To okropne, że od kiedy mam Beat Saber, to inne gry VR nie dostają u mnie szansy. Na półce mam AstroBota, RE7, Robinsona, jakieś popierdółki cyfrowe (Tumble VR, Headmaster), Raw Data nadal rozgrzebany i porzucony. Więc nie kupujcie Beat Sabera, bo wtedy machacie nałogowo mieczami, a kupka wstydu rośnie.

 

Rozgrzałem się przy pomocy Escape na Hardzie, ale cóż... trochę za małe to już wyzwanie dla mnie, więc dla smaku wrzuciłem modyfikator Faster. Nadal łatwo, ale przynajmniej człowiek się nie nudzi. Aczkolwiek ta końcówka po ostatnim "suficie" to chyba już zawsze będzie mi sprawiać trudności. Jeśli się do niej mentalnie nie przygotuję to często gdzieś się w trakcie machnę nie tak. No i kawałek absolutnie uniwersalny. Praktycznie każdemu się podoba.

 

Legend na Hardzie też mam już oklepany z każdej strony, więc rzuciłem wyzwanie samemu sobie i podjąłem próbę na Expercie. To akurat jeden z tych łatwiejszych kawałków i po pierwszych próbach czułem, że dam radę. To znaczy przejść go nie jest problemem, udawało się za każdym razem. Kłopotliwe może być przejście na Full Combo i z oceną S, bo często brakuje miejsca i czasu, by wziąć większy zamach (a ten jest niezbędny, by odpowiednio zapunktować klockiem). Kilkanaście prób (w tym kilka zaprzepaszczonych, bo lewa pałka coś mi się gubiła w niektórych momentach, ale potem się ustabilizowała, sama z siebie) i wreszcie sukces. Tak jak pisałem - to jeden z łatwiejszych i w sumie nawet przyjemnych kawałków na Expercie, niektóre są trudniejsze już na Hardzie, więc nie jest to jakiś wyczyn na skalę światową, ale mały powód do osobistego świętowania miałem.

A kawałek doskonale obrazuje, że klocki nie są ułożone losowo (czym najwyraźniej martwił się Schranz) i jednak są spasowane z muzą i rytmem. Uf.

 

Po co grać w symulatory chodzenia na VR, skoro jest TO?

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Pomału kompletuję eSki i FC na Hardzie, przy okazji zauważam, że pozycja siedząca źle wpływa na punktację cięć od dołu, bo najzwyczajniej brakuje miejsca na odpowiedni łuk, by gra zaliczyła stówkę za klocek. To utrudnia sprawę w kawałkach, gdzie jest dużo takich oddolnych cięć, bo pula punktów za dużo traci. Ale pal licho.

Popróbowałem też trochę wyzwań z kampanii i jakie te misje na jeden miecz są przyje'bane, to ZARAZA. Nawalili klocków jak w okolicznych lasach podczas Woodstoku i oczekują, że je wszystkie zetniesz. Jeden źle wymierzony o dziesiąte części sekundy cios i cała sekwencja się sypie. Trzy próby i nadgarstek potrzebuje zimnego okładu. Olałem sprawę i wróciłem do Free Play, by się wreszcie zrelaksować przy niedzieli, zamiast oglądać skoki w TV i wyrzeźbiłem sobie tę "dziewczyńską" piosenkę. Jedynym problemem jest tutaj moment, gdy ścieżki lewa/prawa subtelnie się krzyżują w połowie kawałka, parę razy dałem się nabrać uderzając nie tym kolorem co trzeba. Poza tym to chill.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.