Skocz do zawartości

Crash Team Racing Nitro-Fueled


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

Najgorszy skrot i w sumie jedyny ktory sprawial mi problem to ten w kanalach. Straszanie chu.jowe wyczucie w nim mialem. Ale z tego co pamietam tam byla ukryta jedna literka z ctr wiec trzeba bylo ogarnac. Ale troche czlowiek sie na w(pipi)iall nie da sie ukryc. Tez nie moge sie doczekac bedziem pykac, znowu sie moze zrobi jakis fajny turniej. Tylko tym razem moze byc fajniej bo zamiast na czasy jak w f1 bedzie mozna po prostu walczyc na miejsca :banderas:

I cyk rakieta w Pupcia przed meta

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Berion napisał:

@Farmer Ten w kanałach wymaga idealnego wyczucia kiedy odbić, fakt. Ale jak już się uda to polecam także od razu na moście w prawo, zamiast do końca (więcej się zyskuje). A jaki skrót masz na myśli w przestworzach? To tam był jakiś? ;p

 

@Shen Jasne, łudź się. Wszystkie postaci i trasy nieobecne w CTR na PSX na bank będą do kupienia (pewnie poza Oxide'm, ale kto ich tam wie). Łatwa kasa...

0.42 

zjeżdżasz nieco niżej, robisz obrót o 180 stopni i wybijając się ze zjazdu przeskakujesz na tor obok. Musisz mieć nitro albo maskę bo ciężko wybić się bez tego. Nie ma tam niewidzialnej ściany więc możesz przeskoczyć zyskując sporo czasu.

 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Farmer napisał:

zjeżdżasz nieco niżej, robisz obrót o 180 stopni i wybijając się ze zjazdu przeskakujesz na tor obok. Musisz mieć nitro albo maskę bo ciężko wybić się bez tego. Nie ma tam niewidzialnej ściany więc możesz przeskoczyć zyskując sporo czasu.

Ale to nie jest skrót tylko bug/glitch :lapka:

E: jednak myślałem o czymś innym, nie pamiętałem tego.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to bug czy nie. Odkryłem to w czasach bez dostępu do internetu. Nie wiem czy to "oficjalny" skrót (czy w ogóle coś takiego istnieje). Właśnie to jest najlepsze w CTRze, że trasy tak są zbudowane, że na pierwszy rzut oka nie ma skrótów. Trasy zachęcają do "wyskakiwania" z dróg. Jeśli maska nie przeniesie cię z powrotem na tor warto było rozejrzeć się czy nie ma skrótu.

Jeśli mnie pamięć nie myli czasami zdarzało się, że na HAS nawet jak wylądowałeś na torze obok gra traktowała to jak wypadnięcie z trasy. Czasem przenosiła cię z powrotem, a czasem respiłeś się już na tym drugim torze. Nie pamiętam zbyt dokładnie bo ostatni raz grałem kilkanaście lat temu.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli dziś przyjrzymy się "skrótom" na jutubku to trasa HAS nie jest wyjątkiem. Jest wiele tras, na których można skrócić sobie drogę. Ciekaw jestem ile z nich zostanie w odświeżonej wersji, a ile będą zablokowane niewidzialnymi ścinami?

Kurde, nostalgia mnie naszła... :wub:Zawsze wybierałem Ripper Roo, a bracik Pinstripe'a. 

Odnośnik do komentarza

@Farmer A, w ten sposób. Nie pomyślałem o tym. ^^

 

Ale skrót to nie jest tylko właśnie glitch. Skróty są specjalnie przygotowane:

  • Dragon Mines - za wagonikami (trzeba mieć maskę żeby miało to sens)
  • Papu's Pyramid - tutaj są dwa, a w pewnym sensie nawet trzy bo jeden tam gdzie była litera i można pojechać na lewo po drugą omijając rośliny, a trzeci to wielki wyskok pod koniec omijający "pętlę"
  • Blizzard Bluff - na lewo wyskok nad rzeką omijający szopę, chyba najtrudniejszy w grze; ewentualnie zaraz po starcie na lewo (też na masce)
  • Tiger Temple - trzeba przywalić w drzwi żeby się otworzyły, też była tam chyba litera
  • Polar Pass - przeskok
  • Crash Cove - wyskok na brzegu delty, tuż przed molo
  • Mystery Caves - pomiędzy stalagmitami, wymagana maska żeby nie zwolnić
  • Server Speedway - wyskok przed pierwszym walcem
  • N Gin Labs - od biedy skracanie rogów, po walcu
  • Cortex Castles - też dość trudny, na lewo przy wjeździe do "wierzy"

Mam nadzieję, że w remake'u nie nastawiają teraz zbędnych collision box'ów bo to było super w tej grze. Tyle lat minęło, a ja się dowiedziałem, że można na balonach skracać.

 

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
W dniu 8.12.2018 o 20:18, Square napisał:

Ciekaw co się będzie kryło pod tym "Additional Digital Content", różnica w cenie sugeruje jakiegoś SP czy coś w tym stylu. Oxide do zdobycia w Adventure :)

 

 

A zamiast kodów będą mikropłatności.

 

Cytat

Nitro-Fueled will be available in a $40 standard edition as well as a $60 “digital deluxe” version called the Nitros Oxide Edition, which will include the racer Nitros Oxide as part of the starting roster, as well as an additional kart, character skins, and “much more.” You can unlock Nitros Oxide in the regular version of the game, but only through “completing some of the fiercest challenges.”

 

Odnośnik do komentarza
46 minut temu, Szymek_PL_ napisał:

zawsze fajnie popatrzec jak ktos umie grac...no i sa jakies tam skroty pokazane ;)

I mi się przypomniał Crash krzyczący "piguła" jak się komuś walnęło z rakiety w tyłek :D

 

@_Be_ Liczą, że to będzie tylko dotyczyło Oxide, a całą resztę zostawią bez zmian i nie będzie jakiegoś chorego grindu aby odblokować wszystkie postacie. Ale to Acti z nimi nigdy nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza

@Berion to co wrzuciłeś to oficjalne skróty ale jest też od groma "stworzonych" skrótów gdzie właściwie wyskakuje się z mapy. To niepojęte, że takie atrakcje gracze sami wynajdywali analizując track po tracku: "A może tu się da skoczyć", "A gdyby użyć maski/nitro w tym miejscu", itd. i to bez youtube'a, bez kompów. Wszystko metodą prób i błędów. Osobiście najtrudniejszym dla mnie był właśnie na Sewer Speedway i do tego mocno karalny. 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...