Skocz do zawartości

PSX Extreme 257


Oceń okładkę PSX Extreme 257  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 257



Rekomendowane odpowiedzi

U Kuby taka ekspresowa (bo za krótka) podróż przez rożne genezy różnych Jokerów, podczas której dowiedziałem się zaskakująco wiele nowego. Inni autorzy mają teksty lepsze i gorsze, lepiej i słabiej "zriserczowane", a Kuba pojawia się rzadziej, ale jeśli już, to tekst zawsze należy do tych lepszych. Region Filmowy siłą rzeczy budzi dyskusje, jak każda opinia okraszona cyfrową oceną, ale publicystyka tip-top. 

 

Ok, pora wstać z kolan, z pełnymi ustami.

I odnieść się do interaktywności. 

 

Konkretnych opinii w tym temacie niewiele, ale to wynika też z faktu, że niewielu redaktorów tutaj zagląda, a jeszcze mniej z nich odnosi się do uwag. Zdaje sobie sprawę, że nie wszystkie wpisy są konstruktywne, często to jakieś osobiste odczucia i preferencje, na które autor nie ma większego wpływu, a i stylu z powodu jednego niezadowolonego czytelnika zmieniał jeszcze nie będzie. No, ale większości redaktorów to najpewniej po prostu nie interesuje nasze zdanie. Roger zagląda, Perez oczywiście też, Rayos jest (bo forum to w jakimś sensie jego kolebka, więc najwyraźniej liczy się z naszym zdaniem), Kuba również jest obecny, bo zawsze gdy się o nim wspomni to za chwilę się aktywuje. Reszta? Pojawia się albo czysto gościnnie i na krótko, by za chwilę strzelić focha, albo wcale ich nie ma. Zax ma czas spłodzić dziennie trzy mdłe zestawienia TOP na ppe.pl, ale tutaj go nie zobaczysz, nawet w momentach, gdy ktoś zamieści jakąś opinię (pozytywną czy nie) o jego pracy/nastawieniu. Bo przecież nie będzie pisał za darmo.  Hiv od lat wałkuje ten sam "żart", że tutaj siedzą sami znawcy okładek i pieniacze, a gdy już zabierał głos w jakiejś sprawie (rzaaadko), to również wiele w tym elegancji nie było. Podobnie zresztą Butcher, ale on z racji zajmowanego stanowiska był wystawiony na większy stres; jako naczelny i zatwierdzający pozostałych autorów zawsze obrywał rykoszetem, więc po części rozumiem, że nie zawsze udawało się zachować zimną krew. Naturalnie, że nie wszystkie opinie wymagają i zasługują na reakcję, ale można przynajmniej dać odczuć, że jest się tutaj obecnym, co nie powinno być trudne, zważywszy niewielką ilość postów, które produkujemy w temacie. Interaktywność jest tak drezyna - wymaga dwóch stron wzajemnie się napędzających.

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, grzybiarz napisał:

Niby tak, ale ja tu hiva nigdy nie widziałem, a mimo to skądś musiał sobie ubzdurać tych „znawców okładek”. Najprawdopodobniej niektóre zgredy tu zaglądają, ale siedzą na ukrytym. Może raz na ruski rok wejdą.

Czasami tam trafiałem na Hiva wśród przeglądających temat, więc jednak zagląda tutaj od czasu do czasu. No, że ludzie piszą o okładkach to prawda, tylko zapomniał Hiv dodać, że głownie na początku utworzenia tematu, jak nie ma za bardzo o czym innym pisać. :dog:  Znaczy, zawsze jeszcze można skomentować spis treści, typu - O, w tym numerze też będzie Hyde Park. No już się bałem, że może jak raz nie być.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ciekawe tylko , ze jakoś Ściera nigdy nie pozwalał sobie na obrażanie czytelników, a Butcher robi to bardzo często, i już za samo to powinien wylecieć ze szmatławca na zbity pysk.

 

HIV bardzo reklamuje ten nowy projekt, niestety znając jego słomiany zapał, potrwa to kilka miesięcy i finito (Jak Zagranie a szkoda, bo kanał był naprawdę dobry, zwłaszcza kiedy opowiadał o klasykach, o wiele przyjemniej HIVa się słucha, niż czyta, niestety potem zaczął się spam Destiny, i koniec...)

Edytowane przez metalcoola
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
20 godzin temu, Kicaj napisał:

A ja czekam na teksty o uprawie marchewki i polowaniu na dziki w okresie letnim :turned: Czy nie możesz sobie kupić miesięcznika "Kino" ? Prosząc o takie testy w pismie o grach to tak jakbyś kupował Super Express by walić gruchę do ostatniej strony

A Croc nadal to samo xD 

Odnośnik do komentarza

@raven_raven dzięki za cenne słowa. Czasem może Ci się wydawać, że głos jednego czytelnika niewiele zmienia, ale kiedy to jest JEDYNY głos... To może jednak coś zmieni. Tak jak @Kmiot ładnie powiedział, czytelnicy i redaktorzy powinni się nawzajem napędzać do działania, więc takie pojedyncze uwagi od osób bądź co bądź postronnych są dla mnie na wagę złota bo ileż można się pytać ciągle tych samych ziomków o opinie :rayos: 

 

A wiadomo, że przecie te teksty piszę dla Was, więc jak najbardziej mi zależy na tym, by były możliwie najlepsze :potter: Nawet jeśli mnie w piśmie nie ma specjalnie za dużo to i tak się staram się :dog: 

20 godzin temu, Kmiot napisał:

Rayos jest (bo forum to w jakimś sensie jego kolebka, więc najwyraźniej liczy się z naszym zdaniem)

 

Jeszcze jak :lapka: 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Kicaj napisał:

No nie wiem jak to jest. Widziałem tu mase narzekania na listy np. Zmieniło sie coś z tym? Nie.

 

 

To że się nie zmienia (chociaż w zasadzie trochę się zmieniło, bo choćby objętość swego czasu), nie znaczy, że nikt tego nie czyta. Trzeba wziąć poprawkę na to, że raczej ci, którym się podoba, rzadko o tym piszą, a piszą ci, którym się coś nie podoba. Dwa - nie da się wdrażać wszystkich uwag, bo chociażby po samym forumku patrząc - jednemu cover pasuje, drugiemu nie; są ci, którym recki na 1/3 pasują, a są ci, którym nie pasują; jedni narzekają na teksty okołogrowe, a inni chwalą jako fajne uzupełnienie. 

Odnośnik do komentarza

A można by spróbować na mieś czy dwa z kimś innym w dziale listy?

Np myslę, ze Roger by wypadł sporo lepiej, albo Zax. 

 

Listy w CDA sa sensowne. Pomijam zgrany juz żart Smuglera, to potrafi on wybrać jakaś ciekawa polemike, a nawet z średniej coś wyciagnąć w swym komentarzu. 

 

Ed: w ogóle skad macie wiedze nt czego oczekują czytelnicy? Tutaj pisze kilka osób jedynie. Ankiet nie robicie żadnych...

Edytowane przez Kicaj
Odnośnik do komentarza
W dniu 6.01.2019 o 15:49, Kicaj napisał:

A ja czekam na teksty o uprawie marchewki i polowaniu na dziki w okresie letnim :turned: Czy nie możesz sobie kupić miesięcznika "Kino" ? Prosząc o takie testy w pismie o grach to tak jakbyś kupował Super Express by walić gruchę do ostatniej strony

Uwielbiam w PE wszystkie te materiały nie związane z grami, ale jednak każdy gracz ma z nimi styczność. Film, serial, komiks. Fajnie, że w magazynie jest miejsce na trochę inna publicystykę. Dzięki temu nie jest nudo. 

2 godziny temu, Kicaj napisał:

A można by spróbować na mieś czy dwa z kimś innym w dziale listy?

Np myslę, ze Roger by wypadł sporo lepiej, albo Zax. 

 

Listy w CDA sa sensowne. Pomijam zgrany juz żart Smuglera, to potrafi on wybrać jakaś ciekawa polemike, a nawet z średniej coś wyciagnąć w swym komentarzu. 

 

Ed: w ogóle skad macie wiedze nt czego oczekują czytelnicy? Tutaj pisze kilka osób jedynie. Ankiet nie robicie żadnych...

Masz jeszcze PPE i coś takiego jak email/Facebook/Twitter redakcji. 

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

@chris85 , no ale przyznasz że te... nie wiem 4-5 stron listów to trochę za dużo? Że np. jakiś durny tekst z błędami (tzw. rodzyn) w przedostatnim numerze zajmował 1/3 strony. Teraz zajmuje malutką część, ALE CZY KOGOŚ POZA HIVEM, OBCHODZI TEN TEKST? A potem gdzieś w numerze przewija mi się tekst "PE nie jest z gumy".

Chcę tam od nowego roku:) widzieć jakiś lifting, nie wiem... niech ten dział zajmuje max 2 strony, nie potrzebuję czytać wstępniaku HIVa na prawie pół strony (jest Hyde Park i styknie). To jest dla mnie najnudniejszy dział z PE, zawsze jak już zbliżam się do Listów (a czytam PE od deski do deski), to w myślach krzyczę "o nie!".
Jest forum, jest PPE, naprawdę nie widzę sensu wywalać tyle stron na Listy. Na serio ktoś czeka miesiąc na odpowiedź? Ile papierowych listów ląduje w PE? Komuś chce się przepisywać te listy na A4?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No, te listy to jest bezsens. Może w 1996 czy kiedy PE ruszało to jeszcze było fajnie poczytać wypowiedzi innych graczy, ale dzisiaj mam ich wystarczająco dużo (aż za dużo czasami) w Internecie, który odwiedzam i w czasopiśmie ich nie potrzebuję. Mówiąc inaczej, gdyby mi ktoś się spytał, czy chcę płacić te kilkadzesiąt groszy jakie kosztuje te parę stron listów i odpowiedzi HIV-a na nie, to powiedziałbym, że ani mnie przemyślenia HIV-a, ani innych graczy nie bardzo interesują. Wykorzystajcie to na jeden ciekawy felieton więcej, albo rozdajcie recenzjom na 1/3 strony, by teraz zajmowały 1/2 strony :usmiech:

  • Plusik 6
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Jako że jakiś czas temu wróciłem do regularnego kupowania PE kilka słów.

Najpierw gorzkich. Niestety widać że niektóre persony trochę się wypaliły.

Np. majka czasami ciężko się czyta mam tez wrażenie po recenzjach że te mniejsze gry nie zawsze kończy. W tej chwili chyba najlepiej czyta mi się Sobka, Rogera i Zaxa i Butchera bo choć ma trochę butny jęzor to jednak warsztatowo to jest klasa. Z tych nowych Król fajnie pisze z jajem. Chociaż mam wrażenie ze Zax w ppe i Zax w PSX to dwie różne osoby. Ale może działa to tak, ze na papier ma się więcej czasu żeby wszystko dopracować a na portalu leci na akord.  Nie wiem jak to jest że naczelnym w PPE i PSX Extreme jest ta sama osoba a magazyn poziomem po prostu deklasuje portal. W święta było nieco lepiej sporo fajnych rzeczy do poczytania ale portal po świętach znów wrócił na swój poziom. Szkoda bo newsów jest tam dużo i po prostu wchodzę żeby być na bieżąco ale wnioski wyciągane czasem przez newsmanów są chyba tylko po to by zrobić szum w komentarzach. Wchodzić będę dalej bo nie ma w polsce portalu który dostarcza dziennie tyle treści ale newmsanom przydałby sie jakiś update bo są zabugowani. 

 

To teraz dobre strony. Niby wszystko jest w sieci ale nawet materiały z gola często nie są tak fajne podane i ciekawe jak w PE.

Po prostu widać tutaj reasearch. Propsuje też materiały okołogrowe dobrze się to czyta przy recenzjach.

Dział retro mógłby być większy ale rozumiem argument że magazyn nie jest z gumy. Nie lubię za bardzo czytać tetryków bo straszna tam propaganda i polityka ale też rozumiem że są też fani Zoltara a to tylko jedna strona. 

Generalnie trochę moich znajomych wróciło do PSX extreme po czasie rozłąki i też chwalą poziom więc chyba faktycznie jest lepiej niż ostatnie lata butchera. Brakuje więcej komiksów np podczas numerów świątecznych ale kupuje też konkurencje i w tej chwili PE jest moim ulubionym magazynem. Oby przetrwał jak najdłużej bo sledze wyniki sprzedaży CDACTION i tam im leci na łeb na szyje to. Było niedawno 70/80 tyś sprzedaży teraz jest 50 chyba i to bez folii magazyn z tym kodem i tańszy. A może by tak większa cena i więcej stron w PE? Nie wiem czy by to gazetki nie zabiło nie orientuje się wy wiecie lepiej. 

I tak jeszcze dodam że kiedyś na forum była masa opinii o numerze teraz komentarzy więcej jest na ppe. Tam ciągle jacyś nowi userzy się pojawiają i komentują numer tutaj chyba już tylko starzy użytkownicy.

Oby tylko forum nie umarło bo to też tradycja i choć się tu nie udzielałem jakoś specjalnie to zawsze śledziłem tematy jeszcze w czasach gdy net leżał. Na koniec chciałem napisać że fajnie że jesteście na rynku bez was byłoby smutno :) dobra robota. 

Edytowane przez Jacobek
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
W dniu 7.01.2019 o 17:32, grzybiarz napisał:

@chris85 , no ale przyznasz że te... nie wiem 4-5 stron listów to trochę za dużo?

Gdzie Ty tam masz stron 4-5 listów? Są niecałe trzy strony. Niecałe, bo bez wstępniaka Hiva, bez HC Roomu, i bez pozostałych pierdół to zostają raptem jakieś dwie strony.

Edytowane przez Butt
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Pix napisał:

Również popieram wniosek o usunięcie działu "Listy". Obecnie jest to zdecydowanie najsłabszy element pisma.

Mam olbrzymie zaleglosci w pe ale ja bym postawil na dzial Kroolika i zachlystywanie sie p o l s k i m i gierkami, brandzlowanie liczbami polskich devow i zdawkowymi zapowiedziami upchanymi na jednej stronie. Mam nadzieje, ze nie dostal dwoch.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Tak na szybko - kiedyś była przymiarka do ciekawostek i rozkładania ważnych, trochę bardziej "skomplikowanych" gier, np. Roger zrobił dobrą świetną robotę przy Dark Souls 3, czy Zax przy FFXV i F4. Potem zaprzestaliście tego, a szkoda. Byłbym za tym, by to wróciło. Wiadomo, w sieci są poradniki i wszystko można znaleźć, ale lubię coś takiego poczytać na papierze, poza tym można byłoby podejść do tego bardziej od strony easter eggów, ciekawostek i czegoś, czego na pierwszy rzut oka nie widać.

Ostatnio sporo stron było poświęconych RDR2 (i dobrze!), ale np. w stosunku do RDR 2 chętnie bym poczytał właśnie o jakichś ukrytych rzeczach i miejscówkach, które warto odwiedzić i innych nieoczywistościach, które w pogoni np. za fabułą, wiele Osób przeoczy.

Są takie gry, do których taki mini poradnik się przyda, a może też sprawi, że wiele Osób się daną grą zainteresuje.

 

Co do Listów, to po prostu HIV się dawno wypalił i ten dział powinien prowadzić Ktoś inny. Na pewno nie należy tego działu wyrzucać, ale powinien być bardziej ciekawy i merytoryczny. Mnie nie interesują te tandetne "HC Roomy", zdjęcia panienek wątpliwej urody z  wciśniętym na siłę padem w rękach, czy te mizerne cosplaye. Rozumiem, że korespondencji nie przychodzi tyle, ile kiedyś, ale trudno mi uwierzyć, że nie da się z tych listów wybrać czegoś interesującego, zamiast oklepanych banałów i sucharów.

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

"poziom easy dla mięczaków" 

 

No tak, bo czytelnicy to sami hardkorowcy i nie ma wśród nich takich, którzy odpadają konsolę ze dwa razy w tygodniu na jakieś 40 min, zmęczeni po pracy, dla relaksu, nie żeby męczyć przed tv. 

Edytowane przez amarok
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.