Skocz do zawartości

PSX Extreme 258


Oceń okładkę PSX Extreme 258  

38 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 258 - Resident Evil 2

  2. 2. Oceń okładkę PSX Extreme 258 - Far Cry New Dawn



Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Gregorius napisał:

Jeśli chodzi o dział Kroolika "Dobre, bo polskie" to muszę przyznać, że ciężko mi się to czyta przy takim stylu, a po przewróceniu strony wszystko momentalnie wylatuje z pamięci. Uważam,że na tej jednej stronie autor próbuje po prostu dostarczyć zbyt wiele informacji na raz, dlatego odnoszę wrażenie pośpiechu. Bardzo lubię ten dział i wiem ,że autor potrafi zrobić to dużo lepiej skupiajac się na 3-4 pozycjach(ale konkretniej),i w przeszłości wiele razy to udowodnił. Po sąsiedzku mamy na przykład "Ohayo Nippon" i nie odnoszę wrażenia żeby Mazzi gnał podczas pisania, za to skupia się na kilku konkretach.Na razie tyle.

Potwierdzam. To są zwykłe wyliczanki, które można umieścić w jakimś krótkim spisie pod koniec, niż wymieniać to po przecinkach. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Kicaj napisał:

Ktos czyta Ohayo Nippon?

 

Ja czytam, zazwyczaj na początku mam największy zapał i czytam mniej więcej wszystko, więc jak ten dział jest na początku, to i często zdarzy się przeczytać :). Nie żeby te informacje jakoś zmieniały moje życie, ale jest to interesujące.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Square napisał:

@Perez Zmniejszenie czcionki na tej kartce w prenumeracie to jednorazowa akcja?  Ewidentnie nie zdaje egzaminu, bo tym razem numer pogięty, tak jakby nie mogli doczytać prośby o niezginaniu :/ I to jeszcze w numerze jak akurat dostałem tą lepszą okładkę.

 

A podrzuć mi foto, podpytam, bo to drukarnia ogarnia. My nic im nie zlecaliśmy, aby cokolwiek zmniejszać. 

Odnośnik do komentarza

Komodo to jest gość. Świetna recenzja RE2. Potrafisz dostrzec i uchwycić to co jest istotne.

 

Fajny pomysł z "grami, które mnie ukształtowały". Mam nadzieje że zostanie

 

Mam uwage do "retro"' . Nie jest złe...ale za mało w nim retro. Ocb? Dajecie tekst przepełniony info. Spoko, ale to jest w sieci de facto. Brakuje mi waszych wspomnien, np "mama gotował mi obiadek, choinka pachniała, a ja grałem w Tekkena". 

 

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Nie kupowałem PSX Extreme dobre kilka lat i będąc na zakupach postanowiłem zobaczyć co się zmieniło przez ten czas.

 

Numer jest na pewno na pierwszy rzut oka lżejszy, a jego papier przyjemny w dotyku. Jest śliski, ale w dobrym tego słowa znaczeniu.

 

Felieton Mazziego pt. 'Ohayo Nippon' bardzo przyjemny w odbiorze. Japonia to jednak jest totalnie inny świat i bardzo fajnie, że w redakcji jest osoba, która nie tylko się tym jara, ale i tam mieszka przez co taki kącik jest bardzo miłym kąskiem aby dowiedzieć się kilku ciekawostek z Japonii. 

 

Z kolei felieton Kroolika to jakiś totalny chaos. Autor chciał upchnąć jak najwięcej treści na jednej stronie co nie wyszło zbyt dobrze oferując publicystyczny tekst bez ładu i składu. Czasami miałem wrażenie, że nie wiem czy dalej czytam o tej samej grze czy autor zrobił już wstęp do kolejnej pozycji. Lepiej byłoby zmniejszyć ilość treści i postawić na jakość, a nawet jak już chciałoby się przekazać tę samą treść to da się to zrobić znacznie, znacznie lepiej.

 

Tekst o Metro: Exodus bardzo rozczarowujący i bardzo krótki. Po wyjeździe, na którym dostaje się grę na 5 godzin spodziewałem się naprawdę obszernego opisu z dokładną rozpiską przechodzonego fragmentu w tym opisem misji pobocznych. Najbardziej mi w tym tekście brakowało przykładów, które rozpaliłyby moją wyobraźnię żebym czekał jeszcze bardziej na grę. Zamiast tego dostaję masę ogólników, które w większości znałem z poprzednich materiałów wypuszczanych przez twórców. Wywiad z Dmitrijem na plus chociaż bez rewelacji. 

 

Podsumowanie redakcji na duży plus i fajnie, że tak dużo osób się załapało. Gratki Rayos za uwzględnienie w zestawieniu i widziałem co zrobiłeś w sekcji o najlepszej platformówce. :ragus: 

Widziałem też, że masz jakiś mały tekścik w postaci recenzji ale jeszcze nie czytałem. Odniosę się do tego w kolejnym poście. :lapka: 

 

Jeżeli chodzi o TOP 20 to brakowało mi wyjaśnienia ile punktów było przyznawane za poszczególne miejsca bo chyba nigdzie nie ma takiej informacji. 

 

W debeściakach za to komuś się klikła 'S'-ka w Tetris Effect. 

 

Artykuł o e-sportcie miłym urozmaiceniem jednak szkoda, że porusza dużo ogólników mało koncentrując się na konkretach. Jeżeli taki miał być to bardzo spoko bo zostały poruszone najważniejsze informacje podane w przystępny sposób. Jeśli miało to być coś więcej to niestety nie wyszło to zbyt dobrze. 

 

Smartfony w takiej formie kompletnie mi nie odpowiadają. Zdecydowanie bardziej wolałbym zestawienie najlepszych telefonów do giereczek na jednej stronie, a na kolejnych dwóch najlepsze gry free to play/multi na jednej oraz większe pozycje za pieniążka na drugiej. Wychodzę z założenia, że jak już wydaję te 2 klocki na telefonik to raczej 95% jak nie 99% gier spokojnie będzie działać na takim sprzęcie bez żadnych problemów więc nie widzę sensu rozpisywania się na ich temat przez pół strony. Plusik za wymienienie starszych iPhonów, które faktycznie świetnie odpalają gry i nawet wersje 7/8 są znacznie lepszym wyborem jeśli chodzi o gierki niż niektóre nowsze Androidy z racji jednej architektury i dobrej optymalizacji. 

 

Hyde Park zawsze lubiłem i w ogóle się nie zmienił, a w tym konkretnym przypadku to akurat bardzo dobrze. 

 

I na razie tyle. Całą resztę od recenzji RE2 omówię w następnym poście. Oczywiście nie zamierzam czytać wszystkiego tylko to co mnie interesuje więc tylko do tego się odniosę. Na obecną chwilę jestem w miarę zadowolony z wydania dyszki i nie wiem co musiałoby się stać, żebym tego żałował. :)  

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Małe podsumowanie po zakończeniu lektury.

 

1.Wyróżnienie dla JaMaJa za Playtest FC:New Dawn - seria którą omijam od ukończenia dwójki ale autor potrafił mnie zainteresować na tyle, że może nawet rzucę okiem. Chciałbym poczytać więcej jego tekstów.

 

2.Kali zaoferował potężny zastrzyk energii w zapowiedzi Mortal Kombat XI .Czuć tutaj podjarkę, wiedzę i wielkie doświadczenie w temacie.Takie teksty aż chce się czytać wiedząc, że autor zna się na rzeczy, czeka radośnie na fulla i wyciśnie z niego ostanie soki. Mimo wyjaśniania zawiłości rozbudowanego systemu walki wszystko jest tu podane przystępnie i ani na chwilę nie nudzi.To duża sztuka tak pisać.Gdybym był wydawcą gier chciałbym tego gościa jako ambasadora mojej marki.

 

3.Podsumowanie roku 2018 zrobione dobrze i czytelnie ja bym tu raczej nic nie zmieniał.

 

4.O Krooliku pisałem wcześniej i moje zdanie jest identycznie jak użytkownika Suteq. W Headshocie Mielu przykładowo zaproponował tematy do opisania znacznie ciekawsze niż wyliczanki. Jeśli dział pozostanie w niezmienionej formie (autora prawo) to chociaż niech to będzie w formie pigułki z jasno porozdzielanymi myślami zamiast ściany tekstu.

 

5.Jeśli chodzi o e-sport to artykuł mało odkrywczy, właściwie podsumowujący wiedzę która jest dostępna, ale pensje czołowych graczy- krezusów mimo wszystko szokujące.

 

6.Recenzji w numerze mało - wiadomo sezon ogórkowy, ale ta najważniejsza(dla mnie) RE2 jest świetna, klimatyczna, bardzo dobrze napisana.

Do tego Ace Combat 7 i ponownie świetny Kali - dynamiczny tekst, udane odnośniki do historii serii, ogranie, znajomość tematu.

 

+ dodatkowo parę ciekawostek od Zaxa w Hardkorze na ten temat.

 

7.Perełką numeru jest za to nostalgiczna podróż do świata Tenchu. Roger obudził wiele ukrytych wspomnień, dorzucając przy okazji jeszcze tonę materiału o którym nie miałem wcześniej pojęcia. Dzięki wielkie za to bo ta marka zdecydowanie była warta takiego wskrzeszenia.

 

8.Nowy dział „Gry które ukształtowały…” zapowiada się świetnie. Na pierwszy ogień poszedł HIV, któremu nie szczędzi się krytyki, przypisując syndrom wypalenia (jest w tym sporo prawdy) i zrobił to naprawdę dobrze co swietnie pokazuje, że nowe bodźce są w stanie czasem zdziałać cuda.

 

 

Jest dobrze, czekam już na numer 259.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

To ja dodam od siebie, że tej strony o polskich produkcjach chyba nigdy nie przeczytałem całej, to jest zbiór info nadający się, jak już przedmówca zauważył, na jakąś pigułę albo do wymieszania z "normalnymi" newsami. Wiadomo, ojczyzna i te sprawy, ale czy faktycznie w jednym kraju pod względem developerki dzieje się aż tak dużo ciekawych rzeczy, że trzeba na to osobnej strony? Japonia to potęga i od dekad jest traktowana jako rejon równoznaczny z USA czy Europą jako całością w temacie gamingu, więc Ohayo Nippon to inna bajka. 

 

Nie przekonuje mnie też dział Warsztat. Nie uzasadnię tego jakoś konkretnie, czytam bo czytam, ale jakiś taki miałki mi się wydaje. Ujmuje zbyt szerokie tematy, żeby potem przedstawić je bardzo ogólnie. 

 

Żeby było coś przyjemnego: dobrze czyta mi się Piechotę, liczę na jego większy wkład w treść PE. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...