Skocz do zawartości

PSX Extreme 258


Oceń okładkę PSX Extreme 258  

38 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 258 - Resident Evil 2

  2. 2. Oceń okładkę PSX Extreme 258 - Far Cry New Dawn



Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam wrażenie, że początkowo polski dział był jakiś inny, spójniejszy i każdy wątek dostawał więcej miejsca, był obszerniej traktowany. Było tych wątków mniej, ale po lekturze miało się poczucie, że autor chciałby jeszcze popisać jednak zabrakło mu miejsca i w sumie mógłby go dostać więcej. Teraz to chwilami rzeczywiście się to czyta jak paski lecące na dole na kanałach informacyjnych. Taka wyliczanka nadchodzących premier, zamiast ciekawostek z rodzimej branży. Trzeba przemyśleć formę.

Natomiast dwie recenzje nie przeszły mojej kontroli jakości, bo gdzieś w nich jakby zaginęła linijka, albo dwie tekstu: 

1. Travis Strikes Again i przejście między stronami

2.New Super Mario Bros. U Deluxe i przedostatni akapit podczas wyliczania 164 poziomów.

Oba teksty autorstwa SoQa. Przypadek? Pewnie tak, ale dziwne, że nikt tych chochlików nie wyłapał.

 

Numer i tak skradł Roger z tekstem o Tenchu. Bardzo ładnie przygotowany, przejrzysty chronologicznie i trochę ciekawostek się znalazło. Tekst na jaki ta seria zasługiwała. Recenzja RE2 (i towarzyszący jej Hardcore) też bez zarzutu, jednak Tenchu kocham, a RE2 wyłącznie szanuję, więc mój indywidualny wybór mógł być tylko jeden.

Podłączę się również do opinii kogoś przede mną, na poprzedniej stronie, że Piechota pisze solidnie. Któryś już raz. Ma moje błogosławieństwo.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Właśnie przeczytałem tekst "Gry, które ukształtowały... HIV-a". Świetny pomysł na dział. Sam jakoś bardziej się jaram czytaniem o Retro, niż o zapowiedziach - szkoda tylko, że kończy się na PSXie. Chętnie poczytałbym tą podjarkę Czarnulą, czy przejściem HIV-a na zieloną stronę mocy w czasach PS360. Obecna generacja nie, ale o poprzedniej chętnie bym poczytał, wszak taki Xbox 360 wyszedł 12 lat temu - to już retro. Mam nadzieję, że w następnym numerze, kolejny Zgred dostanie 1,5 strony i opisze więcej :)
---

Wieki temu i ja napisałem taki retro tekścik, jak ktoś ma dużo czasu na czytanie, to zapraszam tutaj :)

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dobrze, że skróciliście dział "Listy". Szkoda, że powiększyliście "Dla ambitnych", w którym rzadko pojawia się coś interesującego. W tym miesiącu rozłożył mnie zwłaszcza tekst Pani Barbary Dobosz. Najpierw narzeka, jak to nowy Wolfenstein został zniszony przez kontynuację, a na końcu przyznaje, że w sequela nie grała. Przepraszam, "nie widziała" - może przechodzi gry na jutubie. 

Albo dział zaorać, albo niech powraca co jakiś czas, kiedy trafi się jakiś fajny felieton. 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, grzybiarz napisał:

Wieki temu i ja napisałem taki retro tekścik, jak ktoś ma dużo czasu na czytanie, to zapraszam tutaj :)

 

Cytat

  Gwiazdka 2005. Jak siedem lat temu, dostałem Tekkena 3 – byłem najszczęśliwszym dzieciakiem na ziemi, tak teraz prezent – PlayStation Portable, dostała moja siora. A ja co dostałem? Koszulę o parę numerów za małą. Ale że siora jest trochę młodsza, to jakoś tak przywłaszczyłem sobie konsolkę. I tak na niej nie grała:)

 

Cytat

Byłem tak zafascynowany konsolą (posiadając jednocześnie PSP), że zabierałem DS’a do baru, pokazać go znajomym – w sumie byłem już pełnoletni, zacząłem chodzić „na piwo”. Pokazywałem znajomym w pubie minigierki WarioWare, czy grę, która zliczała nasz poziom inteligencji (Big Brain Academy) – każdy chciał mieć jak najwyższy wynik. Zwłaszcza po paru „głębszych”.

 

:) 

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

No to czas na drugą część moich wrażeń.

 

Recenzja Resident Evil 2 bardzo dobra, żeby nie powiedzieć znakomita i czyta się ją niemal na jednym wdechu. Pełno konkretów, ładnego jezyka oraz po przeczytaniu bardzo mocno podwyższa chęć zagrania w tytuł. Czuć, że Komodo był zajarany tytułem i przełożył tę miłość na tekst. Duży props. No i duży plusik o skasowanej wersji RE2 bo szczerze powiedziawszy to nie miałem o tym pojęcia.

 

Recka Ace Combat 7 Kaliego ciut gorsza od Residentowej ale też czuć w tekście, że autor był zajarany tytułem, a w samej recenzji również pełno konkretów oraz dobrego flow. Zax przy okazji popisał się ciekawym artykułem na temat samolotów bojowych, który idealnie wpisuje się jako uzupełnienie recenzji gry. Dużo ciekawych rzeczy i coś świeżego jak na giereczkowe czasopismo.

 

Rayos, bardzo dobra recka Elli bo sprawnie umieściłeś najważniejsze informacje w tak małym kawałku tekstu i bardzo dobrze uargumentowałeś końcową ocenę. 

 

Recka New Super Mario Bros. U Deluxe generalnie bez zastrzeżeń poza jednym mankamentem: w końcowym akapicie, mniej-więcej w jego połowie zdanie jest ucięte, a jego kontynuacja odnosi się kompletnie do czegoś innego. Trochę słabo, że takie rzeczy się pojawiają, a z tego co pamiętam to ktoś wcześniej pisał, że w drugiej recenzji tego pana również takie coś jest.

 

Recenzja Hong Kong Massacre przekonała mnie, żeby poczekać aż stanieje i dopiero wtedy dać szansę. Poza tym bardzo dobrze się ją czytało. 

 

I teraz przechodzimy do mięska czyli to felietonów.

 

Felieton Dżujo o dźwięku bardzo, bardzo fajny i faktycznie zgadzam się z nim, że dźwięk jest traktowany po macoszemu przez odbiorców. No i opisanie technologii Dolby Atmos, która jest całkiem ciekawą rzeczą (obecną np. w nowym Metro) ale i dosyć kosztowną fanaberią jeśli chce się tego zaznać w dobrej jakości.

 

Zax poruszył bardzo istotną kwestię sprzedawania gry za większą cenę z wcześniejszym dostępem do gry. Wcześniej nie zwracałem na to uwagi, ot sobie było i tyle, ale po przeczytaniu tekstu zacząłem inaczej patrzeć na tę kwestię i faktycznie w niezbyt dobrą stronę to idzie. Niby jest to kompletnie nieobowiązkowe jednak skoro coraz więcej wydawców wychodzi z takim pomysłem to znaczy, że musi być też na to popyt i klienci ochoczo płacą więcej za kilka dni wcześniejszego dostępu do pełniaka. Niefajnie. 

 

No i dochodzę teraz do magnum opus czyli do felietonu Michała Walkiewicza, który jest rewelacyjny. Naprawdę. Tak dobrego tekstu pod względem nie tylko treści ale także i wysokiej jakości językowej już dawno nie czytałem. Michał znakomicie operuje językiem i w niespotykany często sposób dobiera słowa w swoim tekście. Wchłonąłem felieton momentalnie i z każdym kolejnym słowem byłem coraz bardziej zachwycony i przekonany, że dla tego samego tekstu było warto kupić ten numer. Perfekcja.

 

Tekścik Zooltara dosyć standardowy bo podsumowujący rok. Ni na plus, ni na minus.

 

Felieton Kroogera za to już inna para kaloszy i bardzo mocno się z nim zgadzam na temat nowej generacji. Obecna już jest tak zaawansowana (mowa tutaj o pro i xox), że nie wiem co musiałaby oferować nowa generacja, żeby można było powiedzieć 'no dobra, tego na starych sprzętach byśmy nie zobaczyli'. Serio, jak widzę takie gry jak Uncharted 4, RDR 2 czy nadchodzące TLOU 2 to ja naprawdę nie potrzebuję kolejnej, mocniejszej generacji bo to mi w zupełności wystarczy, a tak naprawdę różnice będą pewnie tylko w rozdzielczości i drobnych detali. 

 

'Gry, które ukształtowały...' zapowiada się na całkiem fajny cykl i nie mogę się doczekać kolejnej osoby. Jestem tylko ciekaw czy gry będą się kończyć na erze PSX/PS2 czy może pojawią się też jakieś nowe tytuły. 

 

No i na koniec ciekawy tekst o serii Wolfenstein oraz HL i odrębnym podejściu studiów do produkcji kolejnych części. Ale przy 'Drugiej tożsamości' się dosyć mocno wynudziłem i ledwo dociągnąłem tekst do końca. Nie wiem, ale miałem wrażenie jakby za tekst zabrał się Miodek i próbował opisać banały w najbardziej skomplikowany sposób jaki się da kompletnie bez powodu. 

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z numeru bo dostałem sporo dosyć ciekawych tekstów, którzy czytałem z przyjemnością a przeczytałem tylko połowę dostępnych tekstów (to co mnie interesowało). Na pewno zakupię kolejny numer. :) 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Kicaj napisał:

Co za różnica czy forumowicz czy nie, ważne czy ma wiedzę i czy dobrze pisze. Np to ostatnie to Rayos nie bardzo, ale co to ma wspólnego, że jest z forum?

 

Może podaj jakiś przykład, bo zaraz będę leciał na ciebie z rękami. Dużo można mu zarzucić, ale nie brak wiedzy na temat gier (zwłaszcza niny).

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
Teraz, Mojave napisał:

 

Może podaj jakiś przykład, bo zaraz będę leciał na ciebie z rękami. Dużo można mu zarzucić, ale nie brak wiedzy na temat gier (zwłaszcza niny).

Tutaj chodziło o to, że Rayos dobrze nie pisze a nie, że nie ma wiedzy. Czytanie z zrozumieniem się kłania. 

Odnośnik do komentarza

No nie bardzo. Podsumujmy kolege Rayosa.

 

1 wiedze o gierkach ma

 

2 nie pisze dobrze (w sensie nie że jakoś analfabetycko, ale nie da sie go czytać dla stricte przyjemności)

 

3 średnio rozumie jasno sformułowane posty :)

 

wiedze masz, jestes Graczem, szanuje. Ale do pisania to trzeba jeszcze umiec pisac. Chyba, ze to wina miejsca ktore dostajesz orwzaz zazwyczaj słabych gier

 

ale przepraszam jesli myle...czy to nie ty pisałes o gris?

Edytowane przez Kicaj
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Kicaj napisał:

No nie bardzo. Podsumujmy kolege Rayosa.

 

1 wiedze o gierkach ma

 

2 nie pisze dobrze (w sensie nie że jakoś analfabetycko, ale nie da sie go czytać dla stricte przyjemności)

 

3 średnio rozumie jasno sformułowane posty :)

 

wiedze masz, jestes Graczem, szanuje. Ale do pisania to trzeba jeszcze umiec pisac. Chyba, ze to wina miejsca ktore dostajesz orwzaz zazwyczaj słabych gier

 

ale przepraszam jesli myle...czy to nie ty pisałes o gris?

I tak pisze jakieś dziesięć miliardów razy lepiej od hiva

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wjeżdżanie na teksty Rayosa jest słabe. To jeden z kilku autentycznych pasjonatów gierek, którzy przykładają się do ogrywania gierek i pisania o nich. Jego warsztat może i ma pewne braki, ale czytając jego tekst jestem pewien, że dogłębnie sprawdził tytuł o którym rozprawia i nie zrobił tego dla wierszówki, ale dlatego, że jest po prostu miłośnikiem gierek. Z całej nowej ekipy najfajniej czyta mi się materiały spod jego klawiatury.

  • Plusik 2
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.