Skocz do zawartości

Przesiadka z konsoli na kompa po 15 latach - tragedia gracza


MierzejX

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie mi się przypomniało, jak jeszcze grałem w gry multiplayer online to strasznie mi się podobały stałe ekipy na serwerach. Grało się w takiego Modern Warfare czy Battelfielda wbijało się na serwer a tam mniej więcej zawsze te same osoby. Krótka gadka co tam u kogo słychać, witania itp. Było to całkiem fajne i miłe jak się znało te 20-30 osób które często grały na danym serwerze. Nie było tyle jadu a jak ktoś zaczynał obrażanie to się go banowało. Fajna kameralna atmosfera, trochę mi brakuje stałych serwerów 24h na konsolach ale i na PCie nie ma tego obecnie we wszystkich grach.

Odnośnik do komentarza

Jakieś 3 lata temu wróciłem do grania na PC, obecnie jest to moja ulubiona platforma, gram padem Ona bądź PS4, a komputer podpięty mam pod telewizor, nie muszę być najlepszy w gry multiplayerowe, a w wielu nie czułem większych różnic grając na padzie (Destiny, Doom) kończąc z reguły w górze tabeli, polecem! 

Odnośnik do komentarza

Na steam się nie wypożycza tylko płaci za możliwość zainstalowania i grania w gry. Zresztą to prawie to samo i zupełnie nie istotne teraz gdy steam już jest na krawędzi, a ludzie boją się kupować tam preordery "bo epic store może podkupić". Masowo sprzedają się teraz nagrywarki DVD bo gracze backupują swoje gry ze steama.

Gabe mnie nienawidzi.

Odnośnik do komentarza

Najgorsze w takiej przesiadce są biedaporty gierek AAA. Są chlubne wyjątki od tej reguły, ale są też porty trapione jakimiś stutteringami, bugami PC exclusive i wymagające researchu oraz siedzenia i kombinowania jak poprawić to, co devi mieli w odwłoku. Czasami po takich zabawach odechciewa się grać.

Odnośnik do komentarza

Jest to tak rzadki przypadek, że trudno byłoby Ci wymienić chociaż 5 tytułów AAA z ostatnich 3 lat. 

 

Pomijam już fakt, że na konsolach jest podobnie, latanie gier przez pół roku to u niektórych producentów stało się norma. 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, easye napisał:

Jest to tak rzadki przypadek, że trudno byłoby Ci wymienić chociaż 5 tytułów AAA z ostatnich 3 lat. 

Nie byłoby mi trudno znaleźć i 10 gier, które mają te problemy, a które mam obecnie zainstalowane. Do tego dodaj problemy z samym W10 i jego genialnymi "polepszaczami" gierek, które powodują więcej szkód niż pożytku i z PC gamingu robi się cyrk na kółeczkach ostatnimi czasy. Doświadczam tego na własnej skórze.

Odnośnik do komentarza

no to mam zupelnie inne doswiadczenia, jedyna gra z ktora mialem problemy to Forza 7 z Windows Stora i Fallout 4 ktory nie dziala takze na konsolach z wlaczona sieciowka, cala reszta przewaznie dzialala u mnie jak na konsoli, zainstaluj, wlacz, z tym, ze z lepsza grafika i plynnoscia.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Może mamy inny poziom tolerancji na skopany kod - gdy wiem, że gra nie powinna stutterować na moim konfigu, a jednak w jakiś sposób jej się to udaje to z automatu włącza się protokół rage.exe i próba ustalenia, czy winny jest system, kod gry czy może coś jeszcze innego, a następnie szukanie rozwiązań w sieci, próby naprawy, testy... Nie na moje nerwy to czasami.

Odnośnik do komentarza

problemy z graniem na pc to miałem kiedyś jak gierki się kupowało na stadionie albo ściągało z warezów/torrentów, wiecznie wyskakujące błędy, cracki, szukanie rozwiązań na forach.

 

W tej chwili kupujemy gierkę na steam, ściągamy poprzez szybkie łącze grę w godzinę i gramy.

Niedawno sprzedałem swojego kompa i chce kupić ps4 (znowu xd), gram głównie w fife a, że kilku znajomych ma też ps4 to będzie z kim pograć w inne tytuły.

 

Ale #pcmasterrace zawsze w moim sercu, na kompie gra mi się po prostu lepiej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.02.2019 o 09:31, easye napisał:

no to mam zupelnie inne doswiadczenia, jedyna gra z ktora mialem problemy to Forza 7 z Windows Stora i Fallout 4 ktory nie dziala takze na konsolach z wlaczona sieciowka, cala reszta przewaznie dzialala u mnie jak na konsoli, zainstaluj, wlacz, z tym, ze z lepsza grafika i plynnoscia.

 

Zgadzam się w 100% aczkolwiek dodam, że w porównaniu przynajmniej do PS4 PRO to ja na kompie rozpoczynam rozgrywkę dużo szybciej i jeszcze mam cisze w pokoju:)

Odnośnik do komentarza
W dniu 4.02.2019 o 13:09, sosnaa napisał:

problemy z graniem na pc to miałem kiedyś jak gierki się kupowało na stadionie albo ściągało z warezów/torrentów, wiecznie wyskakujące błędy, cracki, szukanie rozwiązań na forach.

 

młodsi forumowicze mogą nie wiedzieć,  dlatego im to napiszę, ale wtedy też można było kupować oryginalne gry i grać w nie bez problemu z crackami i błędami

Odnośnik do komentarza

No ja kupiłem 1.5 roku temu pc, nie jakiś mocarz ale większość nowych gier spokojnie chodziła w FHD.
Mimo wszystko ogralem z 5/6 gier w tym czasie tj Hellblade Ori call of cthulhu,a także yakuza2(emu) i zelde botw(cemu)
i sprzedałem.
No jednak dla mnie pro>PC i to mocno
I nawet fakt że głównie gram w Rocket league które na pc chodzi niby lepiej(120kl/s miałem na pc vs 60 ps4) tego nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...