Skocz do zawartości

Wojenka Platform Sprzedaży Gierek PC [poważna sprawa]


Gość Orzeszek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orzeszek

Witam, jakie macie przemyślenia dotyczące ostatnich akcji na rynku pc, coraz bardziej epic store rozpycha się łokciami na rynku sklepów sprzedających gierki, ludzie mają ból doopy z tego powodu, bo jedna ikonka na pulpecie komputera do klikania myszkiem  to za dużo i rozdrabnianie rynku to zło. 

 

Ogólnie wywalone jajca, od kilku lat ea./ubi  ma swoje tytuły na wyłączność na swoich zyebanych pustych platformach, a teraz hurr durr epic to za dużo, gwint i throne breaker było eksem na gogu (czasowym bo czasowym, bo hajs sie nie zgadzał XD) no to spoko było "konkurencja jest potrzebna" himalaje hipokryzji XD teraz epic wyskakuje z metrem prawdopodobnie z roczną wyłącznością i hurr durr TO ZA DUŻO DLA MNIE XD NIE KUPIE GRY XDDD

 

Gruby ze steama niech obniży prowizje to spokój będzie.

 

Odnośnik do komentarza

Skończy się na tym, że każdy większy wydawca będzie miał swoją (e)platformę i tyle. A twórcy indie pójdą tam gdzie będą mogli najwięcej zarobić i raczej nie będzie to steam, który jest zalewany setkami, jeśli nie tysiącami, (pipi)gierek przez co ciężko tam znaleźć coś wartościowego.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że najbardziej się prują dzieciaki bo na STEMIE są karty i acziwmenty.

 

Mi tam wsio ryba z jakiej usługi jest gierka. Gaben nawpuszczał do STEMA masę (pipi)dewów, przez co katalog gier przypomina bardziej taką desurę (dobrze, że zdechło), niż e-sklep z interesującymi tytułami. Znaleźć jakąś perełkę w zalewie śmieci klepanych w RPGmakerze albo na bazie tutoriali pod UE/Unity jest trudno. A najgorsze jest to, że szambo wylało na konsole.

Odnośnik do komentarza

Z Metro Exodus jest ten problem, że ludzi brali preordery na Steam, bo tam miała gra się ukazać. Zachciało się jednak developerowi większej ilości kasy więc na kilka tygodni przed premierą nagle zdecydował o przejściu do Epic. Wszystko pewnie z pobudek etycznych i w imię sprawiedliwości społecznej. Jak dla mnie to ładne wypięcie się na największą aktualnie bazę klientów na rynku PC. Nawet jeżeli Epic zapowiedział, że będzie honorował preordery wersji Steam to chyba nie myślą, że nagle ludzie rzucą się na ten guwnosklep? A dlaczego tak go nazywam? Zła polityka refundów, brak możliwości recenzowania gier (ostatnio była akcja, że ktoś z supportu Epic powiedział żeby wysyłać feedback bezpośrednio do autorów gry xDDDDDD), część zapisów w warunkach świadczenia usługi niezgodna z prawem UE, przekazywanie twoich danych do chińskiego rządu (właścicielem Epic jest Tencet, który jest tak naprawdę własnością rządu Chin) i parę innych pierdół. Z dwojga złego wolę zostać na Steamie.

Edytowane przez Kymel
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

a jaki inny sklep ma politykę refundów? nie kojarzę nic na poziomie steama, tylko prosze nie pisać o gogu bo to bajki co piszą w necie, wiem z autopsji. Gaben jak to czytasz to:

1)obniż prowizje pazero

2)zrób filtr guwna u siebie 

 

Co do tego, że to chińska firma no to mnie to nie grzeje ani ziębi, tak samo do tego podchodze jak steam to amerykańska firma. Też preferuje steama, ale pytanie na ile to kwestia wygody i przyzwyczajenia, głównie gram w gierki blizzarda jest tam w luncherze 8 gier na krzyż i jakoś nie boli mnie to, że luncher dodatkowy dla 3 gierek musze instalować. Największy problem mam z Ea Ubi i Bethesdą, o ile ea jeszcze ma ten swój fikuśny abonament, to ubi i bethesda nie wiem co odpyerdala, puste to brzydkie, działa jak by chiało a nie mogło, do tej pory nie mogę się zalogować po becie fallouta 76 na swoje konto mimo supportu XD prosili o założenie nowego konta, bo nic nie trace bo gier tam nie mam XD 

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

Tak jak mi Origin, uPlay, GOG Galaxy itd. nie przeszkadzały, tak dodatkowy Epic Store też niespecjalnie mi robi. Jak jakiś wydawca chce mieć swoją platformę dla swoich gier to proszę bardzo. Ale średnio mi się podoba takie podkupywanie jakie Epic uprawia, bo niczemu za bardzo to służyć nie będzie. Gdyby jeszcze ta platforma miała jakieś zalety dla nas, użytkowników końcowych, ale nie zauważyłem żadnych. Ani lepszych cen, ani żadnych przydatnych funkcji (ten ich launcher w ogóle mało co oferuje prócz kupowania i włączania gier), ani jakichś fajnych prokonsumenckich praktyk jak swego czasu Origin ze zwrotami gier, no bardziej koło ch,uja nie mógłby mi latać. Gdyby tylko nie te cyrki z podkupywaniem innych.

Najlepsze co z tego może wyjść to jak gruby ogarnie dupę i trochę poprawi warunki na jakich funkcjonuje Steam, poprawiając w ten sposób i tak najlepszą obecnie platformę do gier na PC.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Dla mnie to jest problem, nie chciałbym mieć rozje,bane na tysiąc launcherów różnych gierków więc zawsze u mnie było NO STEM = NO BUY ale od paru lat kupuje tylko gierki na PS Storze lub MS Storze i mam wywalone. Plusem jest dla mnie agregacja wielu gierek pod jednym profilem w tym z trzech różnych generacji (Xbox OG, X360, XOne), jedna lista znajomych, jedna lista aczików i takie tam, ale rozumiem konkurencje w tym aspekcie, duże prowizje u grubego mogą powodować, że ludzie idą tam gdzie są korzystniejsze warunki ale wydaje mi się, że mnie jako klienta koncówego w sumie nie bardzo obchodzi, że ktoś tam zarobi więcej pieniążków. Konkurencja jest spoko ale te ruchy podkupowania premierowych gierek jak np Ashen, które miałobyć w Play Anywhere, teraz zayebanie Metro z steama raczej nie przysporzy im wielu fanów. 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Orzeszek napisał:

a jaki inny sklep ma politykę refundów? nie kojarzę nic na poziomie steama, tylko prosze nie pisać o gogu bo to bajki co piszą w necie, wiem z autopsji. Gaben jak to czytasz to:

1)obniż prowizje pazero

2)zrób filtr guwna u siebie 

 

Co do tego, że to chińska firma no to mnie to nie grzeje ani ziębi, tak samo do tego podchodze jak steam to amerykańska firma. Też preferuje steama, ale pytanie na ile to kwestia wygody i przyzwyczajenia, głównie gram w gierki blizzarda jest tam w luncherze 8 gier na krzyż i jakoś nie boli mnie to, że luncher dodatkowy dla 3 gierek musze instalować. Największy problem mam z Ea Ubi i Bethesdą, o ile ea jeszcze ma ten swój fikuśny abonament, to ubi i bethesda nie wiem co odpyerdala, puste to brzydkie, działa jak by chiało a nie mogło, do tej pory nie mogę się zalogować po becie fallouta 76 na swoje konto mimo supportu XD prosili o założenie nowego konta, bo nic nie trace bo gier tam nie mam XD 

Nie robi się takich akcji jak zrobili wydawcy Metro. Nie ustala się, że gra będzie exem na Epic Store na 2 tygodnie przed premierą skoro mogłeś złożyć preorder na Metro na Steam od 6 miesięcy. Jest to zagrywka przeciwko konsumentom i mam nadzieję, że Deep Silver udławi się swoją chciwość. Przecież oni, ze względu na sprzedaż poprzednich gier, oddaliby 20% Valve. Przypominam też, że Steam nie wymuszał aby jakaś gra była exem w jego sklepie a nawet zachęcał do sprzedaży w wielu sklepach.

Edytowane przez Kymel
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

fajnie jak by ms ogarnął doope i w tej apce na windows 10 mógł powiązać gierki z luncherów pecetowych i byś miał jeden hub ze wszystkim i znajomymi z xbox liva, miałbyś party i inne cuda. Albo niech discord ewouluje i da rade powiązać się do każdego lunchera, jedna grupa do różnych luncherów i elo, pytanie ile taki discord pożyje, pamiętam teamspeaka i curse i zdechło szybko XD

Odnośnik do komentarza

Najlepiej to se kupić nagrywarke bluray, dobrą drukarkę, ściągać sprawdzone rilisy, ładować na półkę z custom coverami. Instalujesz i grasz. Bez żadnych luncherów, bez szpiegów z chin, no od czasu do czasu jakiegoś bitcoin minera rykoszetem dostaniesz.

 

 



Ale by był numer jak by za 10 lat STEM zniknął.

Edytowane przez ping
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
47 minut temu, Kymel napisał:

brak możliwości recenzowania gier (ostatnio była akcja, że ktoś z supportu Epic powiedział żeby wysyłać feedback bezpośrednio do autorów gry xDDDDDD),

O to kolejny rak, bo autorom jednak nie jest na rękę jak gierka jest kiepsko oceniana przez błędy czy inne rzeczy i woleli by się tego pozbyć. 

Odnośnik do komentarza

Od dawna czekam aż wyjdzie apka , która w jakiś sposób połączy wszystkie launchery jak kiedyś robił to raptr . Dziwi mnie że jeszcze nikt tego nie zrobił bo naprawdę pomysł jest dobry i idzie na tym ładnie zarobić . Co do sytuacji z metro i division 2 nie przeszkadza mi kompletnie fakt że gry ukażą się na epic store a raczej irytuje fakt że wykupuje sobie on wyłączność(division 2 jeszcze na uplay będzie ale metro tylko na epic store) co jest strasznie słabe. Jestem pewny że będą newsy o tym jak bardzo Deep Silver nie jest zadowolone z sprzedaży metro i na konsolach gra sprzeda się dużo lepiej.

@Ping wydaje mi się że prędzej słońce przestanie świecić niż steam zniknie , przecież zniknięcie steam byłoby końcem dystrybucji cyfrowej bo nikt by już jej nie zaufał.

Edytowane przez SpacierShark123
Odnośnik do komentarza

Xfire? To dawało coś poza możliwością czatowania w trakcie gry, nabijania czasu w gierkach na profilu i robienia screenów (i chyba też prostego nagrywania)? 
Używało się kiedyś w epoce późnego CS 1.6/wczesnego CS: Source. Potem nastał Steam, który w standardzie zaoferował w zasadzie to samo :lapka:

 

Obecnie jest jeszcze chyba apka zwana Overwolf - bardziej rozbudowana, ale z grubsza działająca tak samo

 

A wracając do tematu:

Steamowi w tym roku stuknie ile, 16 lat? U masy ludzi, w tym też i u mnie, ogromną rolę odrywa przyzwyczajenie do platformy.

Przykładowa sytuacja:

Mam na Steamie 8 części Resident Evil. Capcom nagle wymyśla sobie, że dziewiąta wyjdzie ekskluzywnie na czymś innym, albo na ich własnym launcherze (odpukać). Co zrobię? Prędzej kupię wersję na konsolę niż na platformie innej, niż Steam :dunno: 

 

Podobnie mam teraz z Metro Exodus: miałem łapać preordera po wypłacie, ale teraz to (pipi)ę, kupię dopiero jak będzie na Steamie i to pewnie w jakiejś promocji. 
I również nie mam problemu z Originem (po zaoraniu Dead Space'a gierki od EA mnie i tak bardzo średnio), Uplayem (tego to nawet lubię. Chyba najbardziej lekki i przejrzysty ze wszystkich), a jakiś czas temu zacząłem nawet doceniać GoG-a za oferowanie starszych tytułów, których nie dostanie się nigdzie indziej. No ale co za dużo to i świnia nie zeżre. Jak tylko pomyślę, że Doom Eternal czy The Evil Wthin 3 (o ile powstanie) będzie tylko na bethesdowym launcherze, to już mi żyła na czole wychodzi :sapek:

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Możemy założyć, że w przypadku PC Steam i to co oferuje to standard. Jeśli pojawia się konkurencja nie oferuje nawet połowy tego co Valve, powiązana jest z firmą szpiegująca, donoszącą na swoich użytkowników do totalitarnej władzy to jakoś trudno mi być po ich stronie. Pomijam już lipę z tym, że doopne Metro tanieje w USA podczas gdy reszta świata nie ma takich przywilejów a w niektórych regionach cena idzie do góry. 

 

Dochodzi jeszcze nawet taka głupia sprawa jak sprzedawcy kluczy w postaci GMG  Humble i całej reszty. Przy Steam człowiek miał możliwość zakupu poza ich sklepem. Jak ta sytuacja wygląda z Epic Store? Plus jeszcze cyrki ze śmiećoutem 76, gdzie po zakupie na tym durnym Bethesda szicie ludzie mieli problemy ze zwrotami itp. 

 

Dla mnie sprawa jest prosta. Na PC kupuję gierki tylko w wersjach Steam i GoG  i to się nie zmieni do momentu aż konkurencja zaoferuje mi coś lepszego. To ile dostaje deweloper a ile bierze sobie pośrednik mnie kompletnie nie obchodzi.  płacz o pieniądze mnie kompletnie wali. 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Dante napisał:

Jak ta sytuacja wygląda z Epic Store?

Też są klucze. Techland potwierdził dziś, że w pudełkowych wydaniach Metro będą keye do Epic Games Store :lapka:

 

Ciekawe, swoją drogą, że tym wszystkim wydawcom bardziej przeszkadza marża pośredników, niż cała ta szara strefa handlująca kluczami aktywacyjnymi do ich gierek. Stronki pokroju Kinguina, G2A, na Januszach z Allegro, o(pipi)jących klucze z Zimbabwe czy innych Azorów kończąc, mają się dobrze. Chyba po prostu niezbyt jest jak uszczelnić system :dunno:

 

 

 

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.