Jump to content

Pokemon: Detektyw Pikachu

MaLeKrSkr

Recommended Posts

• Replies 26
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

O dziwo, najlepszym pomysłem było zrobienie Pokemonów w CGi. Z animkami by tak dobrze nie wyglądało.

pik.jpg

no i plakacik pełen pokemonów. Na ulicy siedzi Snorlax, w tle pod żurawiem stoi Mewtwo a po prawo Neony układają się w kanji - Oak.

Edited by Kalel
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

W sumie to bez szału. Nie wiem czy Chińczycy nie wycięli czegoś, ale w połowie lekko przysypiałem. Wszystkie laski wokół piszczały jak w sklepie zoologicznym. Fajnie było zobaczyć niektóre Pokemony w ruchu, w końcu za dzieciaka się tym jarało (w sumie do teraz gram, więc... ;) ), ale fabuła była dość łopatologiczna i dość przewidywalna. No i świat przedstawiony trochę idiotyczny (w sensie chodzi mi o charakter Rime city).

Aha, Chińczycy są januszami reklamy i robią naprawdę dziwne współprace marketingowe, np. konserwa SPAM z Pikaczem.

60420462_2680126602002763_21615317730606

Edited by Szwed
  • 2 weeks later...

Dla mnie rozczarowanko. Fabuła jest prosta jak budowa cepa a plot twist przewidywalny. Humoru też tyle co kot napłakał, a najlepsza scena została spalona w trailerze(mr mime). Całość ratuje Reynolds jako Pikaczu, bo bez jego kreacji to ciężko by było na tym nie usnąć. Design pokemonów bardzo nierówny, niektóre wyglądają spoko jak pikaczu, czy kaczka, a inne są creepy jak lickitung, czy gengar.

Dla mnie takie 5+/10, ale jak ktoś nie lubi poksów to pewnie z 4/10.

Detektyw Pikachu to solidny średniak.

Napisać że to najlepszy film growy to jak napisać nic. Wszyscy wiemy jaki poziom reprezentują sobą filmy z tego gatunku więc Pikachu nie miał wysokiej poprzeczki do przeskoczenia. Ba! Żółty gryzoń przeskakuje ją z dużą nadywżką. Problem pojawia się gdy Pikaczowi podwyższona jest belka i trzeba zmierzyć się z poziomem zwykłego filmu.

Drugi akt jest nudny. Po prostu. Wstęp jest tak naładowany odniesieniami i Poksami że człowiek myśli sobie ze im dalej w las tym więcej Sudoowoodów no ale tak nie jest. Film jakby (pipi) się o jakąś niewidzialną ścianę rozwinięcia tematu i nie wstaje aż do aktu trzeciego. Tyle, akt drugi w filmie jest po porstu (pipi) nudny, jakby scenarzyści nie wiedzieli o czym tak naprawdę robią film.

Za to akt pierwszy mmm that's a spicy meatball! Już nie mówię że gdy nasz bohater wjeżdża do Ryme City to dostaje takie intro jak w grach (This world is inhabited by creatures called Pokemon itp. itd.) a bohater poznaje Pikachu, swojego pierwszego Pokemona, w hotelu Oak no to pomyślałem że fajna struktura z gierek została zachowana. No i pokemonów też jest bardzo dużo. Muzyka  na plus (są motywy 8-bitowe np. w walce). Do tego walki! Jak już są to naprawdę fajnie wypadają i chciałbym zobaczyć cały film w tej konwencji.

6/10. Po wyjściu z kina zabrałem się w granie w Pokemony, a o to chyba chodziło?

Spoko film, taki na raz. Zarzutów co do fabuły nie rozumiem, przecież targetem były tu dzieciaki więc nie wiem jak zawiłej historii się spodziewaliście, jest prosta i przewidywalna. Genialnie animowany pikachu i psyduck, fajne walki, główny bohater nie irytuje, sporo pokemonów z różnych generacji. No i pikachu z głosem deadpoola :lapka: