Jump to content

YETI

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy

Recommended Posts

12 godzin temu, suteq napisał:

A jaka ma być kultura pracy? To nie są dyski mechaniczne więc hałasu nie wytwarzają. Żywotność jest bardzo duża i przy normalnym użytkowaniu to pewnie wytrzymają z 10-15 lat. 

Akurat mój tekst dotyczył konsoli, wiadomo dysk to dysk i tu wentylatory nie wyją. 

Posted (edited)
W dniu 16.05.2020 o 20:15, suteq napisał:

(...) Żywotność jest bardzo duża i przy normalnym użytkowaniu to pewnie wytrzymają z 10-15 lat. 

zapewne to będzie dysk TLC, który może mieć żywotność 300-1000 zapisów na sektor,

to nam daje przy dysku 1TB około 300-1000TB zapisów.

Nowe gry powinny być większe niż obecne, policzmy 50GB/szt., to mamy około 6000 pobranych gier / updatów po 50GB zanim dysk doleci do tzw. TBW (co nie znaczy, że wtedy przestanie działać, może działać dłużej, może paść zapis danych, może obniżyć wydajność). Wydaje się to dużą liczbą, nieosiągalną dla normalnego gracza zanim konsola poleci do śmietnika z powodu zakończenia działania wszystkich innych podzespołów (degradacja krzemu w ryzenie, kondensatorów w zasilaczach i na płycie głównej itp itd).

Nie wiem jak zapis video dla celów powtórek/sharingu będzie objętościowo wyglądał, możliwe, że obciąży dysk SSD o wiele bardziej niż samo pobieranie gier. W sumie to nie wiadomo czy w ogóle będzie taka funkcja w PS5, czy będzie domyślnie włączona itp.. Niemniej jednak nie sądzę, żeby dyski SSD padały z powodu przekroczenia TBW w granicy 2 lat od zakupu konsoli.

Edited by Wieslaw

Posted (edited)
12 minut temu, Wieslaw napisał:

Nowe gry powinny być większe niż obecne,

No podobno że własnie nie, bo nie będzie potrzeby dzięki SSD duplikowania plików żeby odczyt przyspieszyć dla HDD czy jakoś tak :cool:

Edited by Figuś

Będą mniejsze, bo zniknie potrzeba multiplikacji assetów/danych, będą większe, bo jakość assetów pójdzie w górę - więc jak wyjdzie ostatecznie tego nikt nie wie, ale skoro 100GB płyty będą standardem, to można założyć, że sporo gier będzie też w ok. 100GB, a będą na 100% też takie, które to przekroczą (tak samo jak takie, którym do 100GB będzie dużo brakowało).

Najbardziej życzyłbym sobie możliwość rezygnacji z instalowania dodatkowych ścieżek z dubbingiem.

• Upvote 3

7 minut temu, Hendrix napisał:

Najbardziej życzyłbym sobie możliwość rezygnacji z instalowania dodatkowych ścieżek z dubbingiem.

To by było bardzo spoko. Wybierałoby się tylko oryginalne audio i napisy PL i od razu więcej miejsca wolnego.

• Upvote 4

+ możliwość odinstalowania niepotrzebnych trybów single lub multi. Niektóre gry to posiadają ale przydałoby się aby weszło to do powszechnego zastosowania.

• Upvote 5

W dniu 16.05.2020 o 18:53, czarek250885 napisał:

zagatka chroniona lepiej niż przez tych u góry w NERO. 

W dniu 16.05.2020 o 20:19, 20inchDT napisał:

Co?

Myślę, że @20inchDT zadał to pytanie odnośnie tej mistycznej "zagatki" :reggie:
Czarek ogólnie strasznie się miotasz, a Twoje wypowiedzi są chaotyczne i przypominają wynurzenia kogoś kto przedobrzył z amfetaminą - za każdym razem, gdy próbujesz pokazać, jaki jesteś bezstronny, wychodzi z Ciebie straszny fanboj PlayStation.

• Upvote 4
  • Haha 4

3 godziny temu, Wredny napisał:

Myślę, że @20inchDT zadał to pytanie odnośnie tej mistycznej "zagatki" :reggie:
Czarek ogólnie strasznie się miotasz, a Twoje wypowiedzi są chaotyczne i przypominają wynurzenia kogoś kto przedobrzył z amfetaminą - za każdym razem, gdy próbujesz pokazać, jaki jesteś bezstronny, wychodzi z Ciebie straszny fanboj PlayStation.

Ciekawe porównanie, gdybym pisał w dziale xboxa nie użył bym takiego stwierdzenia, gdyż ludzie, którzy mają jedynie xboxa nie skumali by o co chodzi. A jakbyś zauważył chwilę później dostał odpowiedź wyjaśniającą od innego użytkownika, ale to już pominąłeś gdyż już do koncepcji by nie pasowało. Skoro piszę w dziale poświęconym konsoli Sony wiem że większość zrozumie, gdyż days gon to jedna z lepszych gier 2019. Druga spraw porównywanie kogokolwiek do jakiegoś (nene)una to trochę słabe. Mi nie przyszłoby do głowy ubliżać komuś nawet jeśli się z nim nie zgadzam, ale to kwestia wychowania. Wiesz do "fanboja" jak to określasz daleko mi brakuje. Mylisz pojęcia między fanbojem a świadomym wyborem. To, że konsola Sony przekonała mnie swoimi grami, daje mi mnóstwo satysfakcji z mojego hobby, nierówna się od razu z tym o czym piszesz. Gdybym wychwalał wszystko co robi Sony, a jednocześnie był negatywnie nastawiony do wszystkiego co robi konkurencja wtedy możesz tak pisać jeśli Ci ulży. Mnie to akurat mało obchodzi, gdyż to ja mam czerpać radość z gry. A to czy ktoś gra na pegazusie, xbox-sie, Nintendo czy w ruską grę o łapiącym jajka wilku jego sprawa. Jeśli sprawia mu to przyjemność to co mi do tego? Czy ty chcesz kogoś na siłę uszczęśliwiać? Toksyczność fanatyzmu to plaga naszych czasów, w każdym obozie znajdują się takie osoby. Zamiast czerpać radość z grania bez względu na preferencje czepiają się innych, że grają nie na tym co oni, albo nie ma u nich tego co tam, a w ogóle to jak można grać na konsoli pc master... 

• WTF 1

5 godzin temu, ASX napisał:

+ możliwość odinstalowania niepotrzebnych trybów single lub multi. Niektóre gry to posiadają ale przydałoby się aby weszło to do powszechnego zastosowania.

Najnowszy CoD najlepszym przykładem. Nie mogę mieć tylko multika zainstalowanego, muszę mieć kur.wa na dysku ponad 100 Gb. O PC nie wspomnę gdzie Warzone jest wymagany do odpalenia podstawowej wersji gry a to jest 90Gb śmieci. Dlaczego? Nikt nie wie, pewnie nawet Infinity Ward. 

• Upvote 1

Posted (edited)

Dobra mirki, ale jest coś co tu nie padło, a wylecić musi.

Pyerdolone animacje z logo twórców, nieskippowalne i pojawiające się przy każdym uruchomieniu gry. :/ O ile wiem maskują one ładowanie samej gry, więc przy szybkich dyskach może dało się je będzie chociaż przeskoczyć.

Edited by Paolo de Vesir

To jest akurat coś co raczej nie wyleci.

5 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Dobra mirki, ale jest coś co tu nie padło, a wylecić musi.

Pyerdolone animacje z logo twórców, nieskippowalne i pojawiające się przy każdym uruchomieniu gry. :/ O ile wiem maskują one ładowanie samej gry, więc przy szybkich dyskach może dało się je będzie chociaż przeskoczyć.

No fakt. Wnerwić się idzie za każdym razem jak muszę oglądać logo, wydawcy, producenta i teraz jeszcze dodają silniki:facepalm:

No w niektorych grach zanim przebijesz sie przez te wszystkie animacje logo tworcow i innne pierdy ,menu i pozniej loadingi to sie odechciewa juz :)

• Upvote 2

To chyba masz czas skupienia uwagi jak u chomika z adhd.

Z drugiej strony fani online kochaja ten wspaniały tryb gdzie sie czeka w lobby po kilka minut co mecz, ale te kilka sekund na logo raz na starcie to już dealbreaker xd

• Upvote 1

Śmiesznie to by się taki pad odsyłało na reklamacje bo pies/dziecko tysięczny raz odgryzło haptyczny ledowy ekranik. Wgl musieliby na rzęsach stanąć chyba żeby bateria wytrzymała z takim smartfonem dłużej niż 3 godziny xd 

O tych gt na premierę każdej konsoli od pleya 2 chyba zawsze słyszałem. Później wiadomo jak to wygląda z polyphony i ich terminami albo dotrzymywaniem słowa. 

Silent Hills to dla mnie system seller i mogę dla tej gry zmienić zdanie co do konsoli którą chcę kupić. Co do GT, śmiem wątpić.

Przy okazji prac nad GT: Sport - samochody jak i trasy, były skanowane w DUŻO lepszej jakości niż taka, na jaką pozwalało PS4/PS4pro - jeden z powodów dlaczego wszystko dłużej zajmowało, to właśnie optymalizacja assetów (oraz zmiana architektury). Najpóźniej spodziewam się GT7 w 2021 roku.

GT nie jest już chyba tak silną marką jak kiedyś, ma sporo konkurentów. przydały by się bardziej jakieś fajne wyścigi arcade na start. Nowy Motorstorm albo Wipeout :obama:

• Upvote 3