Jump to content

YETI

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy

Recommended Posts

Posted (edited)
5 minut temu, Jakim napisał:

Według strategii MS są w ogole jakieś gry, które mogą pokazać, ktore jednocześnie NIE wychodzą na obecną generację?

Oczywiście, już pokazali Hellblade 2, może dadzą w końcu nowego Fable. 

Project Mara też raczej typowa gra na nową generacje z tych ostatnich rzucą Halo Inf, Forzę i Everwilda i może coś od Inicjatorów. 

Edited by Soul
  • Downvote 1

14 minut temu, YETI napisał:

Jedyna gra, która wykorzystuje dobrodziejstwo ssd, to Star Citzen, które nawet jeszcze nie wyszło. Swego czasu pisał chyba o tym Hendrix. 

A są tu ludzie, którzy wierzą w to, że SC kiedykolwiek wyjdzie poza fazę beta?

A co do gier, to chcę wreszcie zobaczyć Elden Ring, bo od początku roku przesuwają prezentację:reggie: oraz Gods & Monsters.

9 minut temu, Jakim napisał:

Według strategii MS są w ogole jakieś gry, które mogą pokazać, ktore jednocześnie NIE wychodzą na obecną generację?

A co jest złego, że gry wychodzą też na obecne sprzęty skoro na nowej konsoli gra się może bardzo różnić od wersji na stare szroty? 

Jeśli będą to różnice gdzie zmienione/ulepszone będą mechaniki, animcje , fizyka itp. a nie tylko rozdzialka czy kilka efektów to nie mam nic przeciwko.

55 minut temu, Soul napisał:

Yeti Ty zawsze sobie to jakoś wytłumaczysz, dla mnie ta prezentacja była słaba i nudna na maksa jeszcze ta moc obliczeniowa wow w trybie turbo będzie te 10 tf i 30 minut o dysku SSD, który może wykorzystają gry od Sonego, faktycznie rewelacja :obama: 

Dają ochłapy a Ty jak zwykle swoje, jaranko :xboss:

Co by MS nie pokazał, beka :yao:

Ja wiem, że siedzisz w jaskini z napisem SONY i tam u was nie wiele się dzieje, ale na rynku PC takie coś jak dysk SSD jak słabsza lepsza karta graficzna są dostępne od lat i tam każda gra potrafi zadziałać na każdym sprzęcie, Ci co mają lepiej dostają więcej proste. 

W sumie nic nie wnosi twój post. Ms pokazał bardzo dużo i ok. Na obecną generację nie mają już nic, więc skupili się na nowej generacji. U Sony jest inaczej zamykają generację dwoma hitami, mają inną politykę, to że ms wyskoczył z next genem nie znaczy, że ms jest wyznacznikiem tego jak ma zachowywać się Sony. Druga sprawa, nie ważne jak się zaczyna tylko jak się kończy. Niech obie firmy pokażą swoje i będziemy mogli ocenić. Jeżeli wypuszczanie gier na obie generację nie powoduje hamulca no to sorry z tym nie mogę się zgodzić. Zawsze w momencie gdy robimy gry na jedno i drugie wymusza na nas pewne ustępstwa. A my chcemy by gra wykorzystywała cały potencjał next gena. O xboxie wiemy już wszystko a do premiery jeszcze daleko. Sony stopniuje informacje by trzymać wysoki hayp, wiedzą że od tego zależy zainteresowanie danym sprzętem. Obawiam się że Ms za szybko wcisnął nitro przez co na metę może wjechać na drugim miejscu. Za pół roku będziemy wiedzieć która koncepcja okazała się tą właściwą. 

A ja mogą patrz taka Forza Horizon 2 jak gra wyglądała na X360 a jak na ONE, nie wiemy jak MS tworzy te gry i kto co robi dokładnie i jakie mają zaplecze, czas pokaże, każdy by chciał od razu na dzień dobry dostać next gena ale jak wiadomo z tym bywa różnie. 

Choć zawsze zdarza się jedna mała perełka, która tego next gena nam da, patrzy Ryse czy za czasów X360 Fight Night, myślę, że i tu MS mimo wydania tych samych gier na ONE zaserwuje nam next genową jakość, czekamy do lipca tam wszystko się okaże jak jest na prawdę. 

• Downvote 1

16 godzin temu, aph napisał:

Konsola tylko stoi przez 99% czasu?

Serio niektórzy przesadzaja z tym plastkiem.

Ale tu nawet nie chodzi o użyty plastik, bo ten jest wystarczający, tylko o ogólną jakość wykonania poszczególnych egzemplarzy, żeby każda wyjęta z pudełka konsola wyglądała tak samo, a obecnie te konsole równie dobrze mógłby strugać ręcznie Gepetto. Taki Xbox One X pod tym względem jest OK, a plastik wcale nie jest jakiś dużo lepszy niż w przypadku PS4, po prostu tam są jakieś standardy podczas produkcji.

53 minuty temu, Soul napisał:

A ja mogą patrz taka Forza Horizon 2 jak gra wyglądała na X360 a jak na ONE, nie wiemy jak MS tworzy te gry i kto co robi dokładnie i jakie mają zaplecze, czas pokaże, każdy by chciał od razu na dzień dobry dostać next gena ale jak wiadomo z tym bywa różnie. 

Choć zawsze zdarza się jedna mała perełka, która tego next gena nam da, patrzy Ryse czy za czasów X360 Fight Night, myślę, że i tu MS mimo wydania tych samych gier na ONE zaserwuje nam next genową jakość, czekamy do lipca tam wszystko się okaże jak jest na prawdę. 

Forza Horizon 2 na X360 byla robiona przez oddzielny zespol niezaleznie. Mapa na X360 w wielu miejscach sie rozni - niektore tereny sa zablokowane, inne wyciete. Roslinnosci prawie nie ma. Teraz raczej tak nie bedzie, bo MS chce by w tych grach byl cross-play, czyli posiadacz X1 fat bedzie mogl grac online z posiadaczem Xbox Series. 

Godzinę temu, Soul napisał:

Choć zawsze zdarza się jedna mała perełka, która tego next gena nam da, patrzy Ryse

Co ciekawe Ryse powstawało i było projektowane jako gra na xboxa 360. To ironiczne że jako przykład nextgenowej gry podaje się przykład ktorego korzenie sięgają poprzedniej generacji.

Godzinę temu, czarek250885 napisał:

Ms pokazał bardzo dużo i ok. Na obecną generację nie mają już nic, więc skupili się na nowej generacji.

Sorry ale to bzdury. 

13 minut temu, Lukas_AT napisał:

Forza Horizon 2 na X360 byla robiona przez oddzielny zespol niezaleznie. Mapa na X360 w wielu miejscach sie rozni - niektore tereny sa zablokowane, inne wyciete. Roslinnosci prawie nie ma. Teraz raczej tak nie bedzie, bo MS chce by w tych grach byl cross-play, czyli posiadacz X1 fat bedzie mogl grac online z posiadaczem Xbox Series.

Ale dla MS nic się nie zmieni. Od kilku lat tworzą gry na wiele konfiguracji. Horizons 4 możesz odpalić na koksie, jak i również na mitycznym laptopie Yetego z Biedronki i grać bez roślinności, czy to sprawia, że gra jest słaba, albo zacofana technologicznie? Przecież to obok Red Dead 2 najładniejszy open world na X'ie.  Co nie znaczy, że nie będzie rozwoju. MS jako jeden z pierwszych rekomenduje do swoich gier na PC dysk SSD.

• Upvote 2

1 godzinę temu, ASX napisał:

Co ciekawe Ryse powstawało i było projektowane jako gra na xboxa 360. To ironiczne że jako przykład nextgenowej gry podaje się przykład ktorego korzenie sięgają poprzedniej generacji.

Sorry ale to bzdury. 

A co jeszcze dużego od Ms wychodzi? Na Ps4 jest to the Last of Us 2 i Ghost of Tsushima. Jeśli piszesz, że bzdura to proszę o jakiś argument, nie jestem alfom i omegą, mogę czegoś nie wiedzieć. Jeśli moja niewiedza ciebie uraziła to przepraszam, ale oświeć mnie i inne osoby co obecny xbox ma jeszcze do zaoferowania?

Z tych zapowiedzianych to m.in: Halo Infinitie, Everwild, Gears Tactics Psychonauts 2, Flight Simulator, do tego jest oficjalne zapewnienie Ms iż wcale nie ucinają wsparcia i jeszcze niezapowiedziane gry first party będą dalej wychodzić jeszcze przez rok lub dwa na obecną generacje, więc sorry jeśli ktoś pisze:

3 godziny temu, czarek250885 napisał:

Na obecną generację nie mają już nic, więc skupili się na nowej generacji

To są to bzdury

11 minut temu, ASX napisał:

Z tych zapowiedzianych to m.in: Halo Infinitie, Everwild, Gears Tactics Psychonauts 2, Flight Simulator, do tego jest oficjalne zapewnienie Ms iż wcale nie ucinają wsparcia i jeszcze niezapowiedziane gry first party będą dalej wychodzić jeszcze przez rok lub dwa na obecną generacje, więc sorry jeśli ktoś pisze:

To są to bzdury

Dobra. Fakt faktem dzieki poloityce ms na obecną generację mają jeszcze trochę rzeczy w zanadrzu. Szkoda tylko, że praktycznie te same rzeczy wylądują na start nowej konsoli bez choćby jednego tytułu pisanego pod nowego X.

Pozostaje mieć nadzieje że third party coś tworzą takiego czego jeszcze nie pokazano stricte pod nowe urządzenia.

Wiadomo, każde podejście ma swoje plusy i minusy

45 minut temu, ASX napisał:

To są to bzdury

Psychonauts nie wychodzi też na PS4? Myślałem że halo to gra na next gena? Dziwna polityka by rozdzierać się między generację, ale ok niech będzie, że stary sprzęt ma jeszcze co pokazać. Tylko teraz patrząc Sony wydaje 2 głośne gry na starą generację a później pokażą coś na next gena. Odbiorca czyli gracz wybierający sprzęt Sony rozumie taki stan rzeczy. Teraz patrząc na drugi obóz to co jest next a co jest obecną generacją? Ja jednak chcę by gra robiona pod dany sprzęt wykorzystywała maksymalnie nową generację a nie była hamowana przez stary sprzęt. Tak czy inaczej kto co lubi, każdy ma wybór, co jest ok.

Niesamowite jak płynnie przeszedłeś z krytyki "Xbox nie ma już nic do zaoferowania w tej generacji" do "to dziwna polityka aby wspierać starą konsole nowymi grami"

• Upvote 2
  • Like 1

Nawet na forum psxe jest wysyp tak zwanych "concern trolls". Raz się martwią, że MS wydaje pieniadze na GP i nie mają z tego zysku, innym razem zastanawiają się czy ludzie w sklepie nie pomylą konsoli z poprzedniczką, a teraz to :usmiech:

34 minuty temu, ASX napisał:

Niesamowite jak płynnie przeszedłeś z krytyki "Xbox nie ma już nic do zaoferowania w tej generacji" do "to dziwna polityka aby wspierać starą konsole nowymi grami"

Przecież napisałem tobie, że ok niech będzie że xbox ma coś do zaoferowania. Dodałem tylko, że ciężko będzie tam określić co jest next genem. O ile gry zewnętrznych studiów również będą jeszcze wypuszczać gry na ps4, tak wewnętrzne skupią się wyłącznie na next genie co jest dla mnie właściwe, bo chcę produktu, który wykorzystuje go w maksymalny sposób. Każda firma obrała sobię inną drogę, a która będzie najlepsza okaże się w pierwszym roku od wyjścia na rynek. 

No spoko, ale wszystko zweryfikują gry. Oby do czwartku.

Ciekawe czy się sprawdzi, pierwsza i druga część pisane pod PS5, chętnie w coś takiego bym zagrał. Spotkanie z Piramidogłowym na next genie, trochę bym się cykał :obama:

• Like 1