Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Co wy macie z tym wyglądem konsoli. Może być brzydka jak noc i tak będę ją widział tylko przy odpakowywaniu i kawałek frontu na półce podczas grania. Będzie kolejny kwadratowy klocek, nie wiem czego się spodziewasz. Nintendo jedynie wydaje fikuśne konsole. Co do pada to czas pracy na baterii był porażką.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, MBeniek napisał:

Biorąc pod uwagę jak hzd wygląda na sprzęcie z ~1,8tflops na pokładzie to jakoś jestem spokojny, że 'będzie robić' na platformie z kilku razy większą ilością terafanków, nawet jeśli wyjdzie na początku następnej generacji ;) 

Bardziej chodzi mi o w pełni dopracowany produkt, który powinien ujrzeć światło dzienne jak będzie w 100% gotowy, a nie tylko dlatego, że musi wyjść w konkretnym terminie, czyli na start nowej konsoli.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Ukukuki napisał:

Co wy macie z tym wyglądem konsoli. Może być brzydka jak noc i tak będę ją widział tylko przy odpakowywaniu i kawałek frontu na półce podczas grania. Będzie kolejny kwadratowy klocek, nie wiem czego się spodziewasz. Nintendo jedynie wydaje fikuśne konsole. Co do pada to czas pracy na baterii był porażką.

Mi chodzi o to, że jak już mam wyskakiwać z 3 tysi i więcej to niech ta konsola przynajmniej wygląda. Za prosiaka o ile pamiętam dałem 1800 zydli i za taką kwotę wygląd mnie wali.

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, Czezare napisał:

Jeśli chodzi o moje osobiste przewidywania odnośnie PS5 to obawiam się, wręcz jestem tego diablo pewien, że cena na dzień dobry nextgena Sony nie będzie niższa niż 3 tys. zł. Producent wychodzi z podwójnego założenia. Po pierwsze napaleńców i sympatyków konsol Sony jest na tyle dużo, że konsumenci łykną wyższą cenę bez popity, może tylko lekko kręcąc głową z niezadowolenia. Po drugie, wszak multum luda jest teraz w stanie bez szemrania wyskakiwać na dzień dobry z bez mała pięciu tysi, a nawet więcej, aby nabyć najnowszego Ajfona lub innego Szajsunga, to co...konsoli nie kupią?


1) Nie wiem skąd te ceny bierzecie. 3 tys. zł to ~699 euro, cena zdecydowanie poza granicą produktu przeznaczonego na rynek masowy, cena, na którą nie pozwoli sobie ani Sony, ani MS, ani ktokolwiek (nawet Apple jeśli weszłoby na ten rynek, konsole to nie produkt lifestyle'owy).

2) Wielokrotnie, dosłownie każdy wysoko postawiony człowiek w SIE, wypowiadał się, że nigdy nie powtórzą ceny PS3 ( w samym tym roku Jim Ryan, czy nawet szef Sony Kenichiro Yoshida) - w firmie PS3 jest uznawana - zresztą słusznie - za największą porażkę, ludzi odpowiedzialnych za konsolę już nie ma.

3) Porównanie konsol do smartphone'ów nie ma sensu, mimo, że to nadal szeroko pojęta elektronika - to za równo finasowanie/marże (przy telefonach bardzo duże, przy konsolach minimalne, na początku zerowe), tendencje zakupowe klientów, status produktu (smarthpone to elektronika lifestyle'owo/użytkowa, konsole to elektronika użytkowa) - jest zupełnie różne.

Na koniec, wątpię aby cena przekroczyła 499 euro, gdyby nie widmo taryf Trumpa, to obstawiałbym jeszcze niżej.

edit: Bonusowo informacje od Sony, dlaczego warto tracić w pierwszych latach na samej konsoli: średnia wydanych pieniędzy przez ludzi, którzy kupili konsole w pierwszym roku to 1600$, średnia ogólna konsumentów to 700$ (informacja jest z podsumowania poprzedniego roku fiskalnego, raportu za Q4FY2018)
BBVqzjZ.jpg
 

Edytowane przez Hendrix
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Panowie chyba za bardzo przeliczacie hardware na PCtowe odpowiedniki gdzie raczej trudno o gamingowy sprzet na lata za 3 koła.

Obstawiam, ze dostaniemy kilka wersji konsoli na start, moze nawet z czytnikiem combo (bd + dvd), bez czytnika, z mniejszym/wiekszym hdd, itp itd.

Cena wyjsciowa moglaby wtedy zaczynac się od np 1800pln i konczyc na 2700. Oczywiscie to gdybanie, ale kto wie

Wysłane z P20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, Hendrix napisał:


1) Nie wiem skąd te ceny bierzecie. 3 tys. zł to ~699 euro, cena zdecydowanie poza granicą produktu przeznaczonego na rynek masowy, cena, na którą nie pozwoli sobie ani Sony, ani MS, ani ktokolwiek (nawet Apple jeśli weszłoby na ten rynek, konsole to nie produkt lifestyle'owy).

2) Wielokrotnie, dosłownie każdy wysoko postawiony człowiek w SIE, wypowiadał się, że nigdy nie powtórzą ceny PS3 ( w samym tym roku Jim Ryan, czy nawet szef Sony Kenichiro Yoshida) - w firmie PS3 jest uznawana - zresztą słusznie - za największą porażkę, ludzi odpowiedzialnych za konsolę już nie ma.

3) Porównanie konsol do smartphone'ów nie ma sensu, mimo, że to nadal szeroko pojęta elektronika - to za równo finasowanie/marże (przy telefonach bardzo duże, przy konsolach minimalne, na początku zerowe), tendencje zakupowe klientów, status produktu (smarthpone to elektronika lifestyle'owo/użytkowa, konsole to elektronika użytkowa) - jest zupełnie różne.

Na koniec, wątpię aby cena przekroczyła 499 euro, gdyby nie widmo taryf Trumpa, to obstawiałbym jeszcze niżej.
 

Wszystko ładnie/pięknie co piszesz. Oby na to wszystko jakiś garniak z Sony nie wyszedł w swoim czasie do pismaków i na zarzut z ich strony że drogo z uśmiechem na ustach odpowiedział: "Dla tych graczy, którzy uważają cenę PS5 za zbyt wygórowaną to mamy przecież doskonałą alternatywę w postaci PS4 Pro!"

:kaz:

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Jakim napisał:

Nie wiem jak wygląda sytuacja ze wzrostem wynagrodzeń na całym świecie ale wydaje mi się, że mimo wszystko dzisiejsze 3 tysiące nie są tymi samymi 3 tysiącami co 15 lat temu. 

 

 

Jak pierwszy raz widziałem Playstation 1 na półce w sklepie, to był ściągany zza granicy egzemplarz z ceną 2000 złotych. A to było w 1995. Przeciętne wynagrodzenie brutto to było wtedy 702 zł. :dynia:

 

Czyli około 5 pensji netto za konsolkę, tak jakby dziś nowe Playstation kosztowało na premiere około 18000. Zresztą z gierkami podobnie, cena nowości ponad 200 zł, czyli prawie połowa średniej pensji. A się niektórzy dziwią że piractwo u nas kwitło.

Odnośnik do komentarza

Nie ma co porównywać poprzedników do polskich cen. Dobrym odnośnikiem jest cena w $ na premierę:

 

PlayStation September 9, 1995 $299
PlayStation 2 October 26, 2000 $299
PlayStation 3 November 17, 2006 $499 $599
PlayStation 4 November 15, 2013 $399

 

Cena bazowa PS5 najtańszej wersji będzie pewnie oscylować w okolicach 400-500 dolców. Z mojego punktu widzenia fajnie jakby była mocniejsza wersja na premierę która by nie miała dynamicznej rozdziałki albo oferowała więcej klatek. Większych różnic nie będzie żeby nie dzielić graczy a skończy się pewnie tylko na różnych dyskach a za parę lat wyjdzie mocniejsza wersja. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

Szczerze to dla mnie moze byc i 500gb i bede celowal w tańszą z mniejszym dyskiem jesli bedzie wybor.

Obecnie mam zajete 300gb.

Cyfrowek nie kupuje(tylko indyki w promo, np. teraz chyba sherlocka lykne) tak na prawdę mam zainstalowane tylko rocket league i 2/3 single przewaznie(obecnie days gone ni no kuni2 i klika mniejszych)

Fajnie jakby był wybór.

 

 

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Schranz1985 napisał:

Szczerze to dla mnie moze byc i 500gb

 

 

W tej generacji to jeszcze przeszło, ale w nowej raczej 1TB to będzie minimum. Raz, że gry będą większe, a dwa, że pamięć będzie niewymienna (chyba, że SONY będzie sprzedawało oficjalne dyski, ale to wróżenie, bo nie wiadomo jak to tam będzie zaprojektowane i czy w ogóle będzie opcja ich odpięcia).

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Czezare napisał:

1. ...ładna 

Podstawowa PS4, a zwłaszcza Prosiak to nie oszukujmy się, brzydactwa straszliwe, natomiast kapitalnie, wręcz fenomenalnie wyglądała pierwsza iteracja PS3 i bardzo byłbym rad, gdyby PS5 ją choć trochę przypominała.


:dafuq: wtf?
Pierwsza odsłona PS3 jest strasznym paskudztwem i dopiero "slimka" jest śliczna, za to PS4 od samego początku wygląda zayebiście, choć przyznaję, że dopiero cała matowa wersja to jest ten look, który mogę z czystym sumieniem pochwalić.
Ja rozumiem, że to już sprawa gustów i guścików, ale nie mogłem przejść obojętnie obok takiej opinii :)

Tak czy siak - najważniejsze są gry, więc nawet jeśli będzie wyglądała jak chlebak, tudzież magnetowid czy nawet odkurzacz - kij z tym. Ile się na to patrzy dziennie? 5-10minut?

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...