Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając temat na neogaf o next-genach natknąłem się na takie oto dane czego można się spodziewać po PS5 (oczywiście nie jest to potwierdzone):

 

Cytat
The ssd is indeed rather special but it's the same as scarlett both use ssd chips directly onto the main board.
GPU is 11.8tflop, Sony are using a dual heatsink design because the clockspeed is very high for a console (1921mhz)
24gb gddr6 with 4gb reserved for the OS and 1 cpu core is reserved for the OS
Sony is aiming for $449

Horizon zero dawn 2 should be a launch title my source tells me the vegetation is like something they have never seen before.

 

https://www.neogaf.com/threads/next-gen-ps5-next-xbox-ot-speculation-analysis-leaks-thread.1480978/page-267

https://pastebin.com/puDJ1TnA

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się że jednak to są te nowe DS5. Nie mają żarówy, są masywniejsze, z większym rozstawem share/options w stosunku do smyroblatu i z tym cyckiem z przodu. Pasują mi tak na oko do tego schematu na patentach (ewentualnie nadto się zasugerowałem, ciężko powiedzieć patrząc pod kątem i na tak słabej jakości zdjęcie). Na dodatek, tak na logikę, jaki byłby cel podłączania DS4 do devkitu lub debug kitu PS5 inny niż testy kompatybilności joypadów (o ile mają one być kompatybilne z grami na PS5)?

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
W dniu 30.11.2019 o 21:11, Hendrix napisał:

To prototypy DS5

W sumie ciekawi mnie, że o PS5 co chwilę coś wycieka albo nawet samo sony rzuca raz na jakiś czas nowe info, a o scarlett cisza. M$ nabrał wody w usta i nie dzieli się żadnymi nowymi szczegółami. O przeciekach też nie słyszałem (chyba, że dają większe kary i są lepsi w ich egzekwowaniu, więc każdy woli siedzieć cicho). Zdaję sobie sprawę, że priorytetami dla m$ jest xgp i xcloud, ale chyba powinno im też zależeć na tworzeniu "szumu" wokół ich next-gena, tak jak to robi sony z ps5. 

 

edit: ledwo napisałem posta a tu taki news

Niewielu twórców ma wersje deweloperskie Xbox Scarlett - twierdzi dziennikarz The Verge

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza
37 minut temu, MBeniek napisał:

W sumie ciekawi mnie, że o PS5 co chwilę coś wycieka albo nawet samo sony rzuca raz na jakiś czas nowe info, a o scarlett cisza. M$ nabrał wody w usta i nie dzieli się żadnymi nowymi szczegółami. O przeciekach też nie słyszałem (chyba, że dają większe kary i są lepsi w ich egzekwowaniu, więc każdy woli siedzieć cicho). Zdaję sobie sprawę, że priorytetami dla m$ jest xgp i xcloud, ale chyba powinno im też zależeć na tworzeniu "szumu" wokół ich next-gena, tak jak to robi sony z ps5. 

 

edit: ledwo napisałem posta a tu taki news

Niewielu twórców ma wersje deweloperskie Xbox Scarlett - twierdzi dziennikarz The Verge

podobno prace nad devkitami nowego xboxa są opóźnione i są na wcześniejszym etapie niż to co wysyła developerom Sony.

 

btw lepiej chyba rozmawiać o xboxie w dedykowanym temacie lub w temacie konsolach następnej generacji, a nie temacie o PS5 ;)

Odnośnik do komentarza

Wiedziałem, że dotrze ten news i tutaj, hehe.

No MS na razie chyba tylko największym devom wysyła devkity, co nie jest specjalnie dziwne, MS ma generalnie mniejszy zasięg globalny z Xboxem niż Sony z PS, poza tym nie będzie to pierwszy raz gdy devkity późno wyślą reszcie (X360 i XB1 miały podobnie). Nic niepokojącego dla fanów MS, target spec konsoli jest znany.

I LOL na "zaskoczyć Sony" - tak naprawdę ZDECYDOWANA większość średnich/dużych devów już wie czego się spodziewać po nowych konsolach (zresztą na tym etapie APU jest już dawno sfinalizowane, w końcu za 5-7 miesięcy powinna ruszyć masowa produkcja), nawet jeśli do finalnych devkitów jeszcze ponad pół roku. Tradycyjnie, pewnie w okolicach E3, Sony i MS zaczną roll-out finalnych kitów.

Co do przecieków i wiadomości: mniej wysłanych dev-kitów = łatwiej sprawdzić ew. leak informacji.  Na razie obie firmy nie rozpoczęły kampanii marketingowych, ba!, to się nie zacznie dopóki nie będzie oficjalnych prezentacji. Sony jest więcej w wiadomościach, poprzez patent hunting ludzi. Chociaż, jeśli miałbym zgadywać, zdjęcie devkitów było kontrolowanym przeciekiem. Dlaczego? Zdjęcie nadal jest. Gdy kilka miesięcy temu dev z Codemasters potwierdził na twitterze, że znaleziony patent to dev-kit PS5, to całe jego konto zniknęło całkowicie.

@ASX

 

Cytat

i są na wcześniejszym etapie niż to co wysyła developerom Sony


To też nie tak, obydwie firmy do finalnych devkitów mają równie daleko. Po prostu Sony ma (prawdopodobnie)  SDK na bardziej zaawansowanym poziomie prac i są bardziej chętni w udostępnianiu devkitów.  Zresztą, nie ma się co ekscytować,  do czerwca 2020 będziemy wszystko wiedzieli :v Nadal absolutnie wszystko wskazuje na konsole o bardzo zbliżonym poziomie mocy.

Edytowane przez Hendrix
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, ASX napisał:

podobno prace nad devkitami nowego xboxa są opóźnione i są na wcześniejszym etapie niż to co wysyła developerom Sony.

 

btw lepiej chyba rozmawiać o xboxie w dedykowanym temacie lub w temacie konsolach następnej generacji, a nie temacie o PS5 ;)

Przecież jakby tam to napisał to by go zamordowali.

Pobity, opluty, z rozerwanymi spodniami wrócił by z powrotem tutaj.

poza tym pisał  w nawiązaniu do ps5. 

Odnośnik do komentarza

Gry startowe na PS5 od studiów deweloperskich należących do Sony nie ukażą się na PlayStation 4 - wynika z nieoficjalnych doniesień.

Tak stwierdził Jason Schreier z serwisu Kotaku na antenie audycji internetowej Splitscreen. Według informacji pozyskanych przez dziennikarza, japoński producent chce skupić się na następnej generacji i pierwsze tytuły tworzone z myślą o nowej konsoli nie trafią na poprzednią. 

Doniesienia wskazują, że Sony przyjęło inną strategię niż Microsoft. Koncern z Redmond już potwierdził, że gry pokroju Halo Infinite pojawią się nie tylko na Xbox Scarlett, ale również na Xbox One. W ten sposób firma chce ułatwić klientom migrację między platformami.

To oczywiście nie oznacza, że już wydane lub zapowiedziane na PS4 produkcje w przyszłości nie pojawią się na nowej konsoli. Przykładem jest Ghost of Tsushima - spekuluje się, że pozycja ukaże się także na PlayStation 5. Warto też zaznaczyć, że informacje dotyczą wyłącznie gier tworzonych i wydawanych przez Sony. Tytuły startowe od zewnętrznych deweloperów i firm - w tym Watch Dogs Legion - mogą trafić również na platformę poprzedniej generacji.

https://www.eurogamer.pl/articles/2019-12-06-gry-startowe-na-ps5-od-sony-nie-trafi-na-playstation-4-sugeruja-nieoficjalne-informacje

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...