Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

 

Panasonic EX780 w 50 calach jest za 4099 pln. Matryca 10 bitowa, 120Hz i jasność w HDR na poziomie 500 nitów (już robi różnicę w stosunku do SDR). No i jakość wykonania dużo ponad to, co oferuje Samsung. Według mnie w tej cenie nie ma konkurencji.

 

A gdzie go można kupić ? bo jakoś mi nie wyświetla sklepów 

 

 

https://saturn.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-panasonic-tx-50ex780e?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml

Edytowane przez kuligosky
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobra. Po fajowaniu zostały 3 tv:

Panasonic EX780

Sony XE90

Samsung MU7000

 

Za pierwszym przemawia cena ale w takiej tylko 50'' kolejny jest w 58'' ale cena przedzawałowa dla mnie. Sony jest drogi ale posiada bardzo dobre cechy, jednak ma najwyższy imput lag. Samsungowi z kolei blisko do Panasonica i ma 55'' tv więc cenowo może być przystępnie. Martwi tylko jego wykonanie, czyli odklejana ramka.

Kryterium w podjęciu decyzji będzie cena i chyba cale bo 50'' może być trochę za mało (pokój 3x4, kanapa od ściany 2,5, a od szafki +/- 2m). Wielu z Was posiada wyżej wymienione. Jak jest z żywotnością? Martwe piksele, usterki, itd.? Czy jest jakaś spora różnica między SonyXE80, a XE90?

Odnośnik do komentarza

 

Czy jest jakaś spora różnica między SonyXE80, a XE90?

 

Spora. XE80 (wersja 55 cali na matrycy VA) ma dużo słabszy kontrast od XE90 oraz dużo słabszą maksymalną jasność w trybie HDR (ok. 400 nitów). Gdzie 350 nitów to jest minimum, aby HDR był w ogóle widoczny (opinia chłopaków z HDTVPolska).

 

http://www.tvtest.pl/sony-55xe8505-test/

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

30ms w 1080/4k/HDR

33/34 w 4k HDR.

 

@chris: Zależy jakie źródła, to już sam wiesz ile i co oglądasz. U mnie będzie Xbox One X i jest już Netflix czy YT w 4k, a TV praktycznie 0, więc skorzystam. Nad XE93 się wahałem, ale w moim przypadku był o połowę droższy od MU8000, a pod niektórymi względami podobał mi się mniej (ten limit HDMI, klasyczny pilot, Android). Aha, XE93 ma już bardzo niski input lag w 4k, ale co ciekawe wyższy niż w XE90 w 1080p. Więc do Pro czy S/X jest super, do reszty konsol nieco mniej, szczególnie za taką cenę.

 

Ale z tym input lagiem też nie przesadzajmy, wartości w XE90 są nadal bardzo dobre jak ktoś nie gra zawodowo.

Edytowane przez Mustang
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Panowie korzystacie w ogóle z tego HDR 4K na codzień? Jak się sprawa ma z Netflixem, ewentualnie filmy zajumane z sieci? Bo ja już biorę pod uwagę Sony Xe93 że względu na ilość nitow. Tylko pytanie czy ma sens na dzień dzisiejszy.

 

Tak korzystam, na przyklad YT mam mega porownanie bo u mnie sie filmy na konsoli bufforuja od jakosci najgorszej do najlepszej, tak samo streaming, konsola jest we wnece i slabo neta lapie, porownanie to jest jak PS2 vs PS4.

Nie bedziesz mial powrotu do 1080p jakbys mogl to zobaczyc :D

Aha, zapomnij o ogladaniu TV bez pakietu kanalow HD, kolega jak przyszedl pomoc montowac ta kobyle to przez przypadek  ustawil jakies TVP czy cos to az sie za glowe zlapalem.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

Dobra. Po fajowaniu zostały 3 tv:

Panasonic EX780

Sony XE90

Samsung MU7000

 

Za pierwszym przemawia cena ale w takiej tylko 50'' kolejny jest w 58'' ale cena przedzawałowa dla mnie. Sony jest drogi ale posiada bardzo dobre cechy, jednak ma najwyższy imput lag. Samsungowi z kolei blisko do Panasonica i ma 55'' tv więc cenowo może być przystępnie. Martwi tylko jego wykonanie, czyli odklejana ramka.

Kryterium w podjęciu decyzji będzie cena i chyba cale bo 50'' może być trochę za mało (pokój 3x4, kanapa od ściany 2,5, a od szafki +/- 2m). Wielu z Was posiada wyżej wymienione. Jak jest z żywotnością? Martwe piksele, usterki, itd.? Czy jest jakaś spora różnica między SonyXE80, a XE90?

Wszystkie te tv sa swietne i bedziesz zadowolony jakie sredniowiecze to full hd. Sugeruj sie tylko i wylacznie w tym przypadku stosunkiem cena/wielkosc.

 

No ewentualnie miloscia do sony. Nie zebym cos sugerowal :D

 

Lol input lag 30ms w trybie 4k hdr. Bardzo dobry wynik w zupelnosci wystarczajacy.

Choc byl tutaj taki jeden co widzial roznice 2ms xd

Odnośnik do komentarza

Oprocz tej trojki co jeszcze byscie polecili godnego dla gracza? Moj budzet to plus minus 1300 funtow, ale czekam z kupnem do Black Friday. Byc moze cos z ceny np. 1800 spadnie do 1200, wiec na jakie tv w wyzszej cenie rowniez moglbym zwrocic uwage? Cale Black Friday bede musial siedziec przy kompie i monitorowac sytuacje. 49 cali w moim przypadku bedzie wystarczajace.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

Oprocz tej trojki co jeszcze byscie polecili godnego dla gracza? Moj budzet to plus minus 1300 funtow, ale czekam z kupnem do Black Friday. Byc moze cos z ceny np. 1800 spadnie do 1200, wiec na jakie tv w wyzszej cenie rowniez moglbym zwrocic uwage? Cale Black Friday bede musial siedziec przy kompie i monitorowac sytuacje. 49 cali w moim przypadku bedzie wystarczajace.

55'' Oled C7 w Currys w tym momencie 1520 także w niego bym celował.
Odnośnik do komentarza

 

Dobra. Po fajowaniu zostały 3 tv:

Panasonic EX780

Sony XE90

Samsung MU7000

 

Za pierwszym przemawia cena ale w takiej tylko 50'' kolejny jest w 58'' ale cena przedzawałowa dla mnie. Sony jest drogi ale posiada bardzo dobre cechy, jednak ma najwyższy imput lag. Samsungowi z kolei blisko do Panasonica i ma 55'' tv więc cenowo może być przystępnie. Martwi tylko jego wykonanie, czyli odklejana ramka.

Kryterium w podjęciu decyzji będzie cena i chyba cale bo 50'' może być trochę za mało (pokój 3x4, kanapa od ściany 2,5, a od szafki +/- 2m). Wielu z Was posiada wyżej wymienione. Jak jest z żywotnością? Martwe piksele, usterki, itd.? Czy jest jakaś spora różnica między SonyXE80, a XE90?

Wszystkie te tv sa swietne i bedziesz zadowolony jakie sredniowiecze to full hd. Sugeruj sie tylko i wylacznie w tym przypadku stosunkiem cena/wielkosc.

 

No ewentualnie miloscia do sony. Nie zebym cos sugerowal :D

 

Lol input lag 30ms w trybie 4k hdr. Bardzo dobry wynik w zupelnosci wystarczajacy.

Choc byl tutaj taki jeden co widzial roznice 2ms xd

 

Przyjmując kierunek cena/wielkość to padłoby na samsunga. Panas jest tylko 50'' albo 58'' (tutaj to już 5,5k), sony to już za 49'' liczą sobie około 4,5. Cena jeszcze akceptowalna ale cale już mniej. Z przesiadki z 32'' różnica by była jednak wolałbym te minimum 55''. Dlatego padłoby na Samsunga. Tutaj jednak ta obudowa mnie martwi.

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Na HDTV pisza ze wykonanie MU jest znacznie lepsze niz KS wiec mysle, ze smialo mozesz inwestowac skoro masz najwiecej cali, jak sie zastanowic to to robi najwieksza roznice przy przesiadce. Ja sie dalem namowic rodzinie na wiekszy TV, mimo ze zwiazane to bedzie z wymiana mebloscianki, ale takiej jednosci nigdy u nas nie bylo :D

A tak swoja droga, obejrzalem pare filmow na nowym TV , nosnik DVD, i powiem tyle, dobrze ze mam w drugim pokoju mniejszy HDTV.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

Z tym, że takie kwiatki jak odklejająca się obudowa nie wyskakuje od razu. Takie coś może zdarzyć się za kilka tygodni albo i miesięcy. TV z testów są nowe, a po testach lecą dalej więc... I ktoś tu chyba pisał, że odkleiła mu się obudowa w serii MU.

No i mam pecha do Samsungów. Mój poczciwy 32'' te kilka lat temu wylądował u mnie z uszkodzoną matrycą i dopiero po serwisie wszystko było cacy. 

Odnośnik do komentarza

Mój samsung też ma "cień" na połowie ekranu. Oczywiście to nie ta półki co MU, ale obawa przed wyłożenie +5k na ich telewizory, trochę mnie martwi.

Ogólnie jakość tego MU7000 jest bardzo dobra. Naprawdę jeśli chodzi o matrycę itp to brak wad. Jedynie obudowa. Ona jest tak jakby na takich zaczepach i chyba klejona, ale nie idzie jej zatrzasnąć z powrotem po tym jak się rozkleiła w prawym dolnym rogu z tyłu. Ogólnie nie widać tego i w niczym nie przeszkadza tak szczerze
Odnośnik do komentarza

Ja mam mu8000 od ponad miesiąca i nic nie odstaje oraz nic mu nie dolega. Poprzedni tv też miałem samsunga h6400 i dalej chodzi jak złoto. Tak więc ja polecam. A tv z każdej firmy można trafić felerny. Nawet oledy za naście tysięcy czesto latają na serwis. Ogólnie kupowanie sprzętu to jest czysta loteria. Np laptopy lenovo są polecane (przynajmniej były jak kupowałem) ze względu na dobre zawiasy, a mi pękł i mam latająca klapę na jedym zawiasie, telefon huawei p9lite miałem już 3 razy na gwarancji i w zasadzie mam nowy bo prawie wszystko wymieniali (płyta, ekran, jack3,5, usb, metalowa ramka).

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś chce kupować topowe tv to szczerze powiedziawszy LG serii 7 są już w naprawdę znośnych cenach, B7 55" jest do ogarnięcia za 7400zł co na tle innych flagowców nie wygląda źle.

Powiem Wam szczerze, że nawet nie nastawiałem się na taki skok jakościowy i to nawet dzięki samym kolorom.

Puściłem sobie nawet film 300 z netflixa w zwykłym 1080p, a wiadomo, że tam dochodzi mocno słaby bitrate więc generalnie szału nie ma, ale te wszystkie kolory to jest istny :banderas:

Dzięki prawdziwym czerniom ma się wrażenie, że te 10 lat temu (hehe ale minęło od premiery) oglądało się inny film.

Do tego mamy malutki input lag co tak naprawdę dla graczy jest nawjażniejsze, a tu LG naprawdę dało radę.

Masa opcji konfiguracyjnych, które w połączeniu z odpowiednim człowiekiem zajmującym się kalibracją da obraz bliski telewizorom studyjnym.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...