Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, wszyscy mówią cobyś nie brał bierz oled. Jak to z nimi jest? I z LG? Bo trafiła mi się ciekawa promocja. Mam do wyboru SAMSUNG UE55MU7052 za 4250 albo LG OLED55EG9A7 za niecałe 400 zł więcej. Oba są w odpowiednich calach dla mnie. Wprawdzie LG nie brałem pod uwagę gdy dobierałem sobie tv ale wszyscy sobie chwalą oledy za czerń, itd.

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie brałbym OLEDa od LG. Jakoś wykonania Szajsunga woła o pomstę do nieba vs gorsza matryca niż w KSach. Miałem okazje widzieć w akcji tego OLEDa i dla mnie ten obraz miażdży wszystkie bajery jakie może zaoferować LCD w podobnej cenie.

 

Po drugie w jakiej odległości będziesz siedzieć od TV? Bo żeby 4K miało sens to trzeba siedzieć dwa razy bliżej ekranu niż w przypadku FULL HD, żeby faktycznie zauważyć różnicę.

Odnośnik do komentarza

Tutaj wszyscy polecają OLEDY i większość stron poleca OLEDY, ale ja na razie zrezygnowałem po lekturze avsforum. O ile burn-in został chyba praktycznie wyeliminowany w 2017 przy normalnym użytkowaniu, to temat o bandingu mocno urósł. Ale nie znaczy, że masz nie brać OLEDA, po prostu warto poczytać też o potencjalnych problemach, przeczytać parę wskazówek odnośnie użytkowania (na pewno bym nie zostawiał tego samego ekranu na parę godzin), nie traktować tych TV bezkrytycznie jako absolutnego top bez żadnych wad i kupić w miejscu z dobrą gwarancją/polityką zwrotów.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

u mnie OLED potrafi świecić do 5 nad ranem jak człowiek w Zeldzie się zapomni i odpukać nie ma z nim żadnych problemów.

Nie raz ktoś wrzucał tutaj linki i wychodziła taka trolerka na tych zagranicznych forach że odechciewalo się czytać. Kupisz LCD i też możesz trafić na nierówne podświetlanie matrycy, clouding, Hot pixele, które jak nie będą na środku ekranu to nie wymienisz i wiele innych wad, które nawet nie podchodzą pod gwarancje. Wszystko można trafić z wadami, ale obecnie każdy posiadacz Oleda napisze to samo - że w życiu nie wróciłyby do LCD...Rozumiem jeszcze jak w wyborze TV gra cena, w innym wypadku nawet się nie zastanawiaj.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

LG takie ekrany wymienia u nas bez mrugnięcia okiem, a nawet często daje nowe modele w zamian - bo wedlug nich jest to wadliwa matryca... Jezeli dla kogos w takim przypadku (w tej samej cenie!) lepiej lepiej wziac LCD, gdzie mozna zobaczyc chmure na srodku ekranu (nie podlega gwarancji), nierowne podswietlenie matrycy (nie podlega gwarancji), banding (nie podlega gwarancji), efekt HDR ktory przy okazji roswietli ciemny ekran tam gdzie nie powinien i innymi (pipi) znane jedynie z LCD (ktore pewnie nie podlegaja gwarancji) to gratuluje.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem pisze bzdury - q(pipi) w Niemczech kumpel mial 1 hot pixel na matrycy przy ramce ekranu i mu telewizor caly wymienili. Nawet nie byl blisko srodkowej czesci ekranu. Sytuacja z przed miesiaca ! Ba zamienili mu model 6 na 7! Kupujac teraz telewizor nikt Ci warunków gwarancji nie zmieni, ale widzę, ze dla niektórych zawsze będzie bezpieczniej wziac LCD, gdzie praktycznie nic nie podlega gwarancji...

 

Pojawi sie hot pixel - niestety jak nie jest na środku ekranu, albo nie ma ich przynajmniej 15 to sorry, nierówne podświetlenie matrycy - clouding, banding, chmura na pól ekranu widoczna podczas oglądania filmów i grania w nocy- wada technologi, sorry - serwis powie, że możesz zmniejszyć sobie podświetlenie matrycy ^^., telewizor rozjasnia fragmenty ekranu, ktore powinny byc ciemne - no tak ma ulozone pixele, sorry - można wymieniać bez końca wady tej technologi...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Nie z Panasoniciem jak mialem LCD, bo q(pipi) nic nie podlegało gwarancji...

Choć miałem hot pixele, ogromny clouding po 2 wymianie matrycy, PS4 roznie sie zalaczalo z obrazem, to dla serwisu wszystko bylo w porzadku. Dopiero po 2 miesiacach walki ze sklepem z tytułu rekojmi zgodzili sie oddac pieniadze wylacznie przez (pipi) burze jaka robilem w internecie i na stronach spolecznosciowych Media Marktu.

I zebysmy mieli jasnosc - nie twierdze, ze nie zdarzają sie wadliwe sztuki wśród Oledow, nie spieram sie z tym, czy kolesiowi wypalił sie ten ekran czy nie, po prostu smieszy mnie jak ktos pisze, ze boi sie wziac Oleda, gdzie serwis chyba poki co jest najlepszym ze wszystkich, jakie znam i gdzie większość zgłoszeń kończy się wymiana na egzemplarz wolny od wad i wybiera w takim razie LCD, gdzie przez zalety technologiczne NIC NIE PODLEGA GWARANCJI. 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Tak, jezeli chodzi o HDR to na pewno obraz nie wypala tak oczu jak na LCD, ta roznice da sie odczuc od razu. Tutaj tez kwestia wyboru, bo do konca nie musi przez idealna czern i nieskończony kontrast.

Jak ktos gra w warunkach gdzie slonce pada prosto na telewizor to na LCD HDR zrobi na nim większe wrażenie, w nocy możne być inaczej przez inne wady LCD. Tak jak piszesz, wszystko jest kwestia wyboru, w perspektywnie 10 lat zgadzam sie jak najbardziej - Oled to stosunkowo nowa technologia (przynajmniej w wielkosciach >50cali) o obrazie na 7 letnim Oledzie pogadamy gdzies za 3 lata... narazie mozna opierac sie tylko na tym, co twierdzi producent. Inna sprawa, ze kazdy telewizor w perspektywie paru lat moze ulec uszkodzeniu.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Nie no spoko. Ja tu nie twierdzę że oled jest zły czy coś. Ale powiem ci że te hot czy bad pixele nie były by mnie w stanie tak w(pipi)ić jak wypalenia. A gram sam sporo w takie halo 5. Nawet parogodzinne sesje więc przypuszczam że szansa na to byłaby spora. I juź sam fakt tego że musisz gdzieś dzwonić i się dalej (pipi)ić z tym, zamiast spokojnie sobie pykać za ciężko zarobioną kasę jest trochę zniechęcający.

Zresztą qledy samsunga też raczej bym sobie odpuścił. Widziałem testy gdzie te tv świeciły sporo słabiej niż to co pisze producent.

Edytowane przez bloody_gipsy
Odnośnik do komentarza

oprocz tego artykulu i paru wypowiedzi na AVS Forum, ktore wrzuciłeś jest jeszcze paręnaście milionow innych sprzedanych sztuk, w ktorych te wypalenie nie wystepuje! znajomy ma Oleda Full HD od 2013 r i gra non stop, zresztą wszyscy moi znajomi graja notorycznie, a ja sam najpierw oglądam TV, jakiś film, a później włączam Zelde i siedza z nia do 5 nad ranem - nikt specjalnie telewizorow nie oszczędza. Wypalanie w ciagu tak krotkiego okresu czasu to wada matrycy, a w dyskusji na temat telewizora w perspektywie 6 lat wdawac sie nie bede - czlowiek nie wie czy za 6 lat bedzie zyl, a o telewizorze bedzie myślał. W takiej perspektywie to każdy telewizor możne się z(pipi)ac - dla najbardziej przerażonych ta wizja powstały dodatkowe możliwości ubezpieczenia i 5 letnie gwarancje.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Masz rację, jednak nie sposób również nie przyznać słuszności temu co gipsy napisał. Jak już kiedyś wspomniałem elektronika rządzi się swoimi prawami. Możesz kupić sprzęt z średniej półki i będzie lata służył, a możesz naciąć się na flagowcu.
Wiesz easye, tu raczej chodzi o to, że taki szwab, czy hamburger marudzą, że muszą 40% pensji wydać na OLED, a w rodzimym kraju jednak jeżeli ktoś otrzymuje wynagrodzenie w okolicy średniej krajowej i ten OLED kosztuje go kilka takich wypłat, to raczej sto razy przemyśli sprawę. Bo jednak wydając taką kwotę (czy nawet sporo mniejszą) na tv, to chcesz go sobie podłączyć pod konsolę i ciszyć się obrazem, bez zastanawiania się czy pasek energii ci po sesji pozostanie na ekranie.

Nie neguję rzecz jasna technologii OLED. Jest niesamowita, robi nieprawdopodobne wrażenie (sądzę, że każdy kto miał przyjemność pograć na takim B6 przykładowo przyzna mi rację), ale też ma swoje wady (zresztą tak jak LCD).
Natomiast z argumentem typu "temu coś działa 4 lata, tamtym również" można polemizować, bowiem nie jest to gwarancją, że u nas odbiornik będzie działał bez zarzutu.
Oczywiście trzeba mieć wyjątkowego pecha, by na felerna matrycę trafić, jednak jak pokazuje sieć takie przypadki się zdarzają i nie ma co tego bagatelizować, szczególnie wydając na sprzęt kilka(naście) tysięcy złotych.
 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...