Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

no ale sek tkwi w tym, ze ten pasek energii nie powinien zostawac i nie zostaje w sprawnych telewizorach. Tylko tyle, a to czy za 4 lata będzie pozostawał, to tego nikt nie wie na dzień dzisiejszy.

Ja osobiscie gdybym mial wydac tyle samo kasy na LCD, co na Oleda patrzac na wszystkie plusy i minusy obydwu technologii na pewno nie podejmowałbym decyzji przez pryzmat mozliwosci trafienia na uszkodzony egzemplarz, zwłaszcza wiedząc, ze gwarancja zapewni mi w takim przypadku nowy model...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

no nie dziwne, jeszcze nie wymyslili urzadzenia calkowicie wolnego od wad i uszkodzen. Pol roku temu sam kupilem sredniej polki LCD Panasonica, ktory byl chwalony w kazdej gazecie dla graczy> Ba obok KS7000 najlepszy telewizor dla graczy do 6 tys zl... Jeden z topowych modeli LCD poprzedniego roku - roznica dopiero w DX 900 sie zaczynala, ktory kosztowal 15 tys. - 4 razy mialem wymieniona w nim matryce i kazda byla (pipi)owa pod wzgledem Cloudingu. 4 razy w ciagu 2 miesiecy ! Mam nawet gdzies filmy nagrane ! Tzn ze kazdy mocdel Panasonica ma uszkodzona matryce i kazdy ma problemy cloudingem ?

 

Nie trzeba tez byc hardcorowym graczem, wystarczy na Oledzie telewizje ogladac. Myslisz ze co - ludzie kupuja Oledy i korzystaja z nich 2h dziennie by loga stacji nie wypalic. Pomysl troche.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

A jednak postawiłem na samsunga. Na oledy przerzucę się za te kilka lat.

Pooglądałem matrycę, obudowę, itd. w sklepie. Wszystko trzyma się kupy, nic nie trzeszczy, nic nie ma luzów czy coś, a całość wygląda na solidną. Po przesiadce z 32'', 55''-tka wydaje się kolosem. Z czasem się przyzwyczaję. Trochę dziwnie się patrzy ale to też kwestia czasu. Odpaliłem sobie jakiś filmik 4k na youtubie i jest różnica. Kolory to poezja względem poprzedniego. Czekam na święta, wykupuję Netflixa z UHD i będę chłonąć...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pisałem kilka stron temu no ale niech będzie:

LG B6

Zakupiony w kwietniu 2017

Ogrywanych mnóstwo gier ze stałym hudem

Nie widziałem do tej pory żadnych powidoków ani tym bardziej wypaleń

 

No ale jeżeli faktycznie LG wymienia wypalone matryce na nowsze modele (a już z 3 różnych źródeł doszły do mnie takie informacje) to nie obrażę się jakby zawitał u mnie LG B7 jakby mi się coś pojawiło na ekranie :)

Odnośnik do komentarza

Jak ktos gra w warunkach gdzie slonce pada prosto na telewizor to na LCD HDR zrobi na nim większe wrażenie, w nocy możne być inaczej przez inne wady LCD. Tak jak piszesz, wszystko jest kwestia wyboru, w perspektywnie 10 lat zgadzam sie jak najbardziej - Oled to stosunkowo nowa technologia (przynajmniej w wielkosciach >50cali) o obrazie na 7 letnim Oledzie pogadamy gdzies za 3 lata... narazie mozna opierac sie tylko na tym, co twierdzi producent. Inna sprawa, ze kazdy telewizor w perspektywie paru lat moze ulec uszkodzeniu.

Nie wiem, może się nie znam, może mam za słaby TV (choć widziałem też topowe HDR w akcji) ale wydaje mi się, że jak słońce będzie padać na ekran to hdr zawsze będzie słaby i bez wow nawet w topowych LCD?

Odnośnik do komentarza

Ja Jasnosc srednio mam ustawiony na 50, ale przy wlaczonym oszczedzaniem energii, wiec ekran i tak jest ciemniejszy (filmy, telewizja), w nocy czesto znacznie mniej. W grach wylaczone oszczedzanie.

Chyba ze piszecie o Oswietleniu OLED ? Wtedy 75, wieczorami 50.

 

Tez mam B6 z kwietnia tego roku, dzisiaj sprawdzałem plansze - 0 wypaleń, choć telewizor potrafi czasami po 13 h pracować. 

Moi znajomi, którzy namówili mnie na Oleda maja go pare miesiecy dluzej (odpowiednio B6, C6 i G6 - wymieniony na G7 przez 1 pixel w Austrii), tez wolne od wad.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

26 kwietnia kupilem 55-calowy B6V glownie do gier i filmow/seriali, ale konsol nie kocham jak wiekszosc, wiec moj model sluzy mi jako monitor podpiety pod mocarny pecet. Przypuszczam, ze mozna to nazwac katowaniem. Kilka pierwszych miesiecy nie zmienialem tapety w Windowsie, taskbar ze wszystkimi ikonami wiecznie widoczny, czesto wlaczona przegladarka, kobieta slucha radia online, wiec dlugimi godzinami jeden, ten sam obraz ze statycznymi elementami, te same ikony pulpitu w tych samych miejscach itp. Po ponad pol roku takiego uzywania zadnych powidokow, tym bardziej wypalen. Nie obchodze sie z nim jak z jajkiem, wiem, ze jakies tryby czyszczenia matrycy z szumow gdzies tam sobie dzialaja po wylaczeniu, oszczedzania energii nie uzywam, przesuniecie obrazu o piksel czy tam kilka dziala, software uaktualniany na biezaco. Za kolejne pol roku tez moge zdac relacje, poki co uwazam, ze wszelkie obawy o oledy sa wyolbrzymiane. Oprocz tego uwazam, ze jakosc czerni jest wazniejsza od jasnosci bieli, czarny to najwazniejszy kolor, od jego jakosci uzalezniony jest kontrast, a od tego ogolna jakosc wyswietlanego obrazu. Jesli komus zalezy na najlepszym ogolnie obrazie dostepnym w telewizorach konsumenckich, brac oleda. Jak ktos chce zeby w kilku scenach slonce razilo bardziej - topwy lcd (np. XE93).

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Potrzebuję TV, max 43'', FullHD (4k nie jest mi potrzebny), Netflix, YT, TV, filmy, sporadyczne granie na Wii (:D) lub x360. Do One mam ukochany monitorek.

 

Macie jakieś obiektywne opinie odnośnie marek Sharp bądź Philips? Nie bez powodu marki te podaje, bo za 1,5k można coś tam kupić. Pchać się w to?

Odnośnik do komentarza

Ależ ten biznes nakręca się jeden przez drugiego, a ludzie kupują. :banderas: Nie dość że konsole a raczej upgrady za pełną cenę jak nie lepiej (co jest samo w sobie chore) to jeszcze sprzedawcy tv na tym korzystają. Fajnie tak patrzeć na to z boku, ale trochę to przeraża. Wymuszanie zakupu/zmiany dobrej konsoli/dobrego tv na kliencie w najlepszym wydaniu.

 

Uprzedzając odpowiedzi: nic mnie nie boli :pawel:, każdy robi jak chce, ja sobie tylko tak głośno myślę. :pawel:

 

[Triggered]

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

no jak rozmawiamy o możliwości wypalenia telewizora za pare lat to rzeczywiście nikt Ci gwarancji nie da, choc niektorzy dzisiaj jeszcze z plazm korzystają...

Ja mam Panasa Plazme od 7 lat i jakos nic mi sie nie wypaliło. Takze nastepny napewno bedzie OLED 65cali

Edytowane przez Welna
Odnośnik do komentarza

Ależ ten biznes nakręca się jeden przez drugiego, a ludzie kupują. :banderas: Nie dość że konsole a raczej upgrady za pełną cenę jak nie lepiej (co jest samo w sobie chore) to jeszcze sprzedawcy tv na tym korzystają. Fajnie tak patrzeć na to z boku, ale trochę to przeraża. Wymuszanie zakupu/zmiany dobrej konsoli/dobrego tv na kliencie w najlepszym wydaniu.

Uprzedzając odpowiedzi: nic mnie nie boli :pawel:, każdy robi jak chce, ja sobie tylko tak głośno myślę. :pawel:

[Triggered]

Mam odmienne zdanie, telewizory Full HD od dobrych paru lat są na rynku, jak ktos po tych paru latach sięga po nowy TV to chyba najlepsza pora, raz ze przeskok jest ogromny i nie tylko ze względu na rozdzielczosc i HDR, ale technologia poszła tak do przodu, że w samej jasnośći ekrankow, kontraście czy kolorach każdy zobaczy różnice. Sam po przesiadacie z Sony na Panasonica 4k zbierałem szczene z podlogi, szczęście w nieszczęściu że się ciągle (pipi)al, bo przy Oledzie wyrwało mnie w ogóle z kapci. 7 lat miałem poprzedni telewizor (mniej więcej) i wymiana nie była podyktowana wyłącznie nowymi konsolami, bo każdy materiał z wiadomych przyczyn na nowych telewizorach wygląda znacznie ładniej.

 

Nie zapowiada się też by w najbliższym czasie wymyślili coś nowego, raz ze w wyższych rozdzielczościach już nie widać żadnych różnic, dwa że większość telewizorów wspiera chyba wszystkie formaty HDR po Dolby Vision. Mogą bawić się teraz dźwiękiem, dodawać Dolby Atmos, ale obecnie jak ktoś ma telewizor parę lat i myślał o zmianie to jest to dobra decyzja. Gorzej jak ktoś zamienil 2 lata temu jeden telewizor Full HD na drugi... ^^

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...