Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Przez to całe 4K, HRD, nowy Xbox X też się zdecydowałem na zmianę. Myślę że trzeba iść w OLEDy to co pokazują to masakra.

Zamówiłem już 65C7V nie mogę się doczekać. Teraz tylko sprzedać stary UE55H6400

Jak sie obrazu nie potrafi ustawiac na tv lcd np Xe93 to faktycznie moze byc masakra bo w oledzie za wiele w ustawieniach nie trzeba zmieniac. Natomiast jak juz sie troche zna na rzeczy i potrafi ogarnac tv lcd to wszystko moze sie odwrócic w druga strone. Tym bardziej w tv ktory ma hdr na takim masakrycznym poziomie.
Odnośnik do komentarza

wczoraj jak pojechałem odebrać xboxa do media expertu stwierdziłem, że wykorzystam okazję do obejrzenia kilku TV

obok siebie stały lg C7, sony XE93 oraz sony A1. szczerze mówiąc to najlepsze wrażenie zrobił na mnie xe93, ale może dlatego że akurat był wyświetlany materiał gdzie narciarz zjeżdża po nasłonecznionym stoku. wyglądało to obłędnie

na drugim miejscu sony A1, świetna czerń, jakość obrazu bomba. najmniej podobał mi się LG

 

pewnie mocne znaczenie miały wyświetlane materiały promocyjne zapewnione przez producenta, ale zaintrygował mnie oled od sony, może ktoś z forum użytkuje? jakieś opinie? czytałem recenzje to nie są AŻ tak pochlebne

Odnośnik do komentarza

No i najlepsze w tym wszystkim ze dla Sony matryce dostarcza LG xD jak zresztą chyba do wszystkich...

WebOS > Android

W sklepie, przez zbyt duże oświetlenie nie zobaczysz największych zalet oleda.

Podobnie jak największych wad LCD. Wszystko wygląda idealnie nawet na smieciach, bo pracują w trybie sklepowym tak by gałki wypala, a później człowiek wraca do domu, zapada zmrok i nagle dostrzega sie nierówne podświetlenie matrycy, clouding itp. Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

ja XE93 nie mialem, ale na DX 750 widzialem bardzo, zwłaszcza gdy miałem włączony HDR i poswietlenie np na 100. Gdy zgasiłem w nocy swiatlo i gralem w RE 7 to miejscami przez obraz sie przebijał - oczywiscie, mozesz wtedy wlaczyc mocniej adapcyjne podswietlenie matrycy, sterowanie czernia, ewentualnie podswietlenie zmniejszyc. W dzien np. taki Horizon Zero Down wypalal galki oczne, wygladal fenomenalnie, w nocy jak widzialem ekran ladowania i co jakis czas czarne tlo to nie moglem na to patrzec.
 
Zaraz poszukam filmiku.
Nie moge swojego znalezc, a mialem takie ladne porownanie kazdego trybu po 2 wymianie matrycy, 
Tutaj zobacz mniej wiecej o co chodzi.


U mnie oczywiscie byly znacznie mniejsze, ale na 60 calach z 2,5 metra bardzo widoczne, jak ogladalem material HDR.
 
A przy okazji - w XE93 wyelimnowali rozjaśnienie w sąsiedztwie jaskrawego obrazu na materialach HDR ? Pamietam ze poprzednik mial z tym problem przez ułożenie ledow, przez co na jakis mocno jasnych scenach rozjasnienie wyjezdzalo nawet na pasy, badz miejsca ktore nie powinno. Niektórym sie to podobalo - ja pewnie jakbym cos takiego zobaczyl, to pomyslalbym, ze mam uszkodzony telewizor. 
 
EDIT: nie wyeliminowali.
https://youtu.be/mBD9ivZPvPc?t=3m52s
 
Dla mnie takie cos calkowicie dyskwalifikuje telewizor za 7 kola. Jeszcze sam recenzent tlumaczy, zeby w nocy najlepiej oswietlac TV podczas ogladania   :blink: 
 
1400n.jpg
  Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

 

To może zróbmy małą ankietę tutaj. Mianowicie czy któryś z użytkowników Oleda doświadczył wypalenia? I jak długo posiadacie, użytkujecie swoje TV?

 

Ankiety wśród ilu użytkowników ? Bądź poważny 

 

Wystarczy mi opinia 3-4 użytkowników, którzy są na tym forum od jakiegoś czasu. Skąd mam mieć pewność że na zagranicznym forum na którym się nie udzielam są pisane prawdziwe posty, opinie i zdarzenia jak i ich wypowiedzi są wiarygodne?

Odnośnik do komentarza

 

 

To może zróbmy małą ankietę tutaj. Mianowicie czy któryś z użytkowników Oleda doświadczył wypalenia? I jak długo posiadacie, użytkujecie swoje TV?

Ankiety wśród ilu użytkowników ? Bądź poważny

Wystarczy mi opinia 3-4 użytkowników, którzy są na tym forum od jakiegoś czasu. Skąd mam mieć pewność że na zagranicznym forum na którym się nie udzielam są pisane prawdziwe posty, opinie i zdarzenia jak i ich wypowiedzi są wiarygodne?
To samo można powiedzieć tutaj.

Easy nie zwróciłem uwagi że tv z twojego linka jest podświetlany strefowo.

Edytowane przez bloody_gipsy
Odnośnik do komentarza

na AVS jest 55 stron w tym temacie(głownie o zeszłorocznych modelach 2016) nie przeczytałem wszystkiego. To anglojęzyczne forum więc potencjalnie ma duże grono czytelników/użytkowników, większego takiego forum o takiej tematyce chyba nie ma.Nie wszyscy stricte użytkują do gier, filmów, sportu, oraz sposób użytkowania jak i ustawień jest różny . Nie wiem jak wygląda sprzedaż w liczbach OLEDów od LG ale wydaję się że ratio w stosunku do ilości sprzedanych sztuk a wypaleń jest małe. Oczywiście nie wszyscy są tego świadomi albo im to nie przeszkadza. Nie twierdzę że problemu nie ma.

Czytałem też na forum Sky, że jeden z użytkowników wszedł na drogę sądową z tytułu wypalenia, sprawa jest nadal w toku.

Odnośnik do komentarza

Pytanie do bardziej ogarnietych w temacie,chcialbym kupic tv do 49 cali,i tak jak patrze,wiekszosc wiekszych firm oferuje juz swoje tv UHD od 43 calow,pytanie czy w ogole jest sens kupowac do tyle cali,taki tv? Gdzies wyczytalem,ze powyzej 60 calow idzie dpiero zauwazyc roznice.

Odnośnik do komentarza

dobra, jestem prawie zdecydowany na OLED'a LG, ale pytanie mam odnośnie modelu

 

z tegorocznych modeli mamy B7, C7 i E7.

 

TEORETYCZNIE różnią się tylko bajerami i designem, a matryce są te same. ktoś wie jak to jest w praktyce? różnica cenowa pomiędzy B7 a E7 to aż 5 tysięcy, ale jeżeli to tylko kosmetyczne różnice to nie będę przepłacać

Odnośnik do komentarza

B7 i C7 bebechy takie same, tylko podstawką się różnią i kolorami oblamówek, jeden srebrny drugi czarny. Najlepiej poczytaj sobie https://hdtvpolska.com/category/testy/oled/lg-oled/ , znajdziesz tam każdy model z wymienionych.

Ja właśnie wczoraj wziąłem tego B7 w 55calach (podobno B7 i C7 schodzą bardzo dobrze, ja nie dostałem od ręki, jutro do odbioru). Kosztował 7999zł, z tego 200 wraca na konto i chyba jakaś listwa grająca gratis. Gwarancji nie przedłużałem, chcieli 800zł.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...