Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aphromo

Chodzi o sam fakt wystawienia minusa za taką pierdołę,

 

Ten minus jest taki profilaktyczny, jak i ochrzan, zeby juz wiecej takie kwiatki sie nie pojawialy w tym temacie.

Moze jeden z drugim amator promocji sklepowych i ofert nie z tej Ziemi sie zastanowia i sprawdza chociaz podstawowe parametry ( chociaz przyznam, ze w Twoim modelu producent je bardzo dobrze ukrywa ... ), bo to nie jest tak ze myslales nad jakas gorsza oferta, po prostu ten TV jest dla ludzi ktorzy nie maja kasy a bardzo chca sie pochwalic "4K".

Aha, robiac research w Twojej kwestii, przegladalem fora branzowe i ten minusik to jest przedszkole w stosunku do tego co tam sie dzieje gdy takie TV wkraczaja do akcji.

 

Edit8K - dlaczego sie zastanawiacie nad 8K, skoro u nas nie ma dobrze wykonanej telewizji Full HD ( no moze poza Eleven ? ). Prawda jest taka, ze juz 4K cierpi na brak materialow, o ile nie jest sie kinomaniakiem i czy uzaleznionym od Netflixa.

Chciałem 75 cali ale mam teraz 65 cali i po porównaniu wymiarów to 85 wydaje się lepszy.

 

85 to nie rozmiar premium czasem ? no ceny za 40 kola takie srednie bym powiedzial

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Ponawiam. Będę zobowiązany.

 

Amer na HDTV poszukaj, tam cos powinno byc, moze na ichnim forum ? W ostatecznosci pisz do Gmeru. Nikt Ci nic nie poleci jak nie ma takiego TV w domu.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

Panowie pytanko od strony technicznej. Czy każdy TV LED (IPS/VA) posiada pionowe jasne pasy na jasnych tłach ? Te pasy widać także przy dynamicznym ruchu lewo-prawo,szczególnie podczas meczów piłki nożnej. Pytam, bo sprawdziłem już 3 egzemplarze TV z górnej półki i każdy je miał...

Domyślam się, że to po prostu banding... ?

Odnośnik do komentarza

No właśnie mam na myśli direct led, a konkretniej XE90... W przeciągu ostatnich 2 mscy przetestowałem 3 sztuki i każdy jeden miał te jasne pionowe pasy...

No i jestem w kropce. Nie wiem co dalej, nie wiem co wybrać, aby być zadowolonym z obrazu...

Dla mnie vertical banding jest nie do zaakceptowania. Wolę już clouding, a nawet DSE... :/

Odnośnik do komentarza

Mam dziwnie wrażenie, że mnie nie rozumiecie :P  Z tego co czytałem Oledy też miewają ten problem...

Tak jak pisałem wcześniej, chodzi mi o pionowe jasne pasy na całej matrycy, widoczne najbardziej podczas szybkiego ruchu lewo-prawo oraz na jasnych jednolitych tłach

 

https://sonyeu1.i.lithium.com/t5/image/serverpage/image-id/312646iBCE1694BAE9FF644?v=1.0

https://i.ytimg.com/vi/D3SKWaybUvM/maxresdefault.jpg

http://www.hdtvtest.co.uk/image/hdtv/Sharp-LC42XL2E/banding.jpg

https://cdn.sikayetvar.com/complaint/9283/9283266/img-20170827-wa0001-1503820885.jpg

 

Powyżej kilka fotek...

Edytowane przez Soniacz
Odnośnik do komentarza

 

Nic takiego nie mam w XE90.

Sprawdzałeś na planszach testowych ? Bo podczas normalnego oglądania telewizji czy filmów tego praktycznie nie widać...

Sprawdziłem już 3 egzemplarze XE90 (49 cali, może tu jest problem ?), jeden z 09/17 dwa pozostałe z 10/17 i każdy to ma... Ręce opadają :(

Ale ty będziesz plansze testowe oglądał czy grał?
Odnośnik do komentarza

No ale on ma racje. Takie rzeczy nie zawsze się widzi, ale jak już raz zobaczysz podczas np. oglądania meczu to później będziesz dostrzegać to częściej i będzie to cię denerwować. Tak samo przecież z martwym pixelem. Normalnie tego nie widać, ale jak już wiesz gdzie jest to zwracasz na to uwagę i zaczyna cię to irytować.

 

Ja miałem banding w oledzie LG EG910V. Zauważyłem ten defekt po miesiącu i nie było powrotu. Musiałem oddać telewizor.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Na pewno padnie po gwarancji :P. Ostatnio każdy sprzęt mi pada chwilę jak tylko gwarancja minie. Lodówka, klawiatura, dwa laptopy. Jedynie jakiś stary noname tv działa.

Bo tak w tej chwili się robi sprzęt. Ma się " z urzędu" szybko zepsuć, żebyś kupił nowy i interes się kręci...
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Sprawdziłem już 3 egzemplarze XE90 (49 cali, może tu jest problem ?), jeden z 09/17 dwa pozostałe z 10/17 i każdy to ma... Ręce opadają :(

 

Nic poza czekaniem na jakies hiper duper nowe panele ci nie pozostaje. Nie ma sensu gadka o tym, bo rownie dobrze mozesz narzekac ze LCD swieci nawet jak sa egipskie ciemnosci w pokoju.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...