Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Nic takiego nie mam w XE90.

Sprawdzałeś na planszach testowych ? Bo podczas normalnego oglądania telewizji czy filmów tego praktycznie nie widać...

Sprawdziłem już 3 egzemplarze XE90 (49 cali, może tu jest problem ?), jeden z 09/17 dwa pozostałe z 10/17 i każdy to ma... Ręce opadają :(

Ale ty będziesz plansze testowe oglądał czy grał?

 

Problem w tym, że widać te pasy szczególnie podczas meczów oraz na innych jasnych tłach podczas filmów czy gry na PS4 np. Fifa/BF1.

To nie jest żaden mój wymysł, nie trzeba się jakoś szczególnie wpatrywać, problem jest widoczny gołym okiem w ww. sytuacjach.

Dałem za TV 5tysi i prawdopodobnie TV wróci do sklepu, bo dla mnie te pasy są nie do zaakceptowania.

 

Mój stary LCD Samsung z 2009 roku nie miał tego problemu, a "TV 2017" roku posiada ten problem, no śmiech na sali.

Co do plansz testowych to nawet ich nie odpalałem i nie zamierzam odpalać. Mam 30 dni na zwrot i po prostu normalnie korzystam z TV, a te pasy zauważyłem już przy pierwszym meczu... I to na 3ch egzemplarzach 49XE90.

 

Dlatego szukam alternatywy i TV bez vertical bandingu...

Może MU8000 ? Ma ktoś z was ?

No ale on ma racje. Takie rzeczy nie zawsze się widzi, ale jak już raz zobaczysz podczas np. oglądania meczu to później będziesz dostrzegać to częściej i będzie to cię denerwować. Tak samo przecież z martwym pixelem. Normalnie tego nie widać, ale jak już wiesz gdzie jest to zwracasz na to uwagę i zaczyna cię to irytować.

 

Ja miałem banding w oledzie LG EG910V. Zauważyłem ten defekt po miesiącu i nie było powrotu. Musiałem oddać telewizor.

Masz kolego 100% racji. Jak już raz zobaczysz to nie jesteś w stanie zapomnieć.

Tak polecany XE90 i vertical banding... Laga opada.

Odnośnik do komentarza

Mój stary LCD Samsung z 2009 roku nie miał tego problemu, a "TV 2017" roku posiada ten problem, no śmiech na sali.

 

 

 

 

 

To co się dzieje z jakością telewizorów woła o pomstę do nieba.

 

Ja w latach 2006-2009 kupiłem kilka telewizorów LCD (dla siebie, rodziny, ze znajomymi). Były to różnej klasy telewizory w różnym przedziale cenowym i żaden z nich nie miał żadnych wad.

 

Teraz co byś nie kupił, to ma jakieś bandingi, cloudingi i inne tego typu ustrojstwa. Wydajesz kilka z trudem zarobionych tysięcy, a dostajesz produkt nafaszerowany wadami. To jest dramat :/ 

Odnośnik do komentarza

Ktoś posiada Assassin's Creed Origins ? Czy u was też HDR w tej grze jest s(pipi)y ? Od momentu jak odpaliłem grę coś mi nie pasowało i wydawało mi się, że jest problem z czernią. W miejscach gdzie powinno być całkowicie ciemno jest po prostu szaro. Natomiast gdy odpalam grę w SDR czerń w tym samym miejscu jak smoła. Nie wiem czy to po prostu zła implementacja, bug, czy może jakiś update coś spierdzielił. Jak to u was wygląda ?

 

PS. Gram na LG B6 i X1X.

EDIT:

Udało mi się poprawić HDR. Wystarczyło zjechać z jasnością w TV z 50 do 49 i wtedy suwakiem w grze można było w końcu znaleźć takie ustawienie gdzie wszystko jest tak jak być powinno. Dziwne to trochę no ale ważne, że dało się to obejść.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Toście mnie wystraszyli z tym XE90. Te pasy to ma każdy nowszy LCD-ek?

Na pewno są w 49'XE90. Testuję właśnie 3 egzemplarz tego TV (pójdzie i tak do zwrotu). Nie wiem jeszcze czy ma je wersja 55 cali.

Poprzedni mój TV, czyli XD80 nie miał tego problemu. Samsung z 2009 roku też był idealny pod tym względem.

Zastanawiam się co dalej. Myślę nad MU8000 w wersji 55'.

Odnośnik do komentarza

Mam 55 MU8000 i jestem bardzo zadowolony. Pierwszy egzemplarz miał martwy piksel, ale wobec fajnego podejścia sklepu zaryzykowałem wymianę i drugi jest na razie git. Oby tak trwało. Wykończenie plastik, ale wygląda nowocześnie, spasowanie mogłoby być lepsze, jednak zważywszy na atrakcyjną cenę akceptowalne. Lekki bleeding, poza tym jak dla mnie fantastyczny obraz na Scorpio i YT w 4k, świetnie radzi sobie w grach. W USA znany jako MU9000 i pod taką nazwą występuje w teście rtings.

Odnośnik do komentarza

Mam 55 MU8000 i jestem bardzo zadowolony. Pierwszy egzemplarz miał martwy piksel, ale wobec fajnego podejścia sklepu zaryzykowałem wymianę i drugi jest na razie git. Oby tak trwało. Wykończenie plastik, ale wygląda nowocześnie, spasowanie mogłoby być lepsze, jednak zważywszy na atrakcyjną cenę akceptowalne. Lekki bleeding, poza tym jak dla mnie fantastyczny obraz na Scorpio i YT w 4k, świetnie radzi sobie w grach. W USA znany jako MU9000 i pod taką nazwą występuje w teście rtings.

A jak w tym MU z jednolitością matrycy i bandingiem ? Jesteś na to przeczulony ? Sprawdzałeś to w ogóle ? Mecze oglądasz ?

Zastanawiam się nad nim dosyć mocno.

Odnośnik do komentarza

 

Mam 55 MU8000 i jestem bardzo zadowolony. Pierwszy egzemplarz miał martwy piksel, ale wobec fajnego podejścia sklepu zaryzykowałem wymianę i drugi jest na razie git. Oby tak trwało. Wykończenie plastik, ale wygląda nowocześnie, spasowanie mogłoby być lepsze, jednak zważywszy na atrakcyjną cenę akceptowalne. Lekki bleeding, poza tym jak dla mnie fantastyczny obraz na Scorpio i YT w 4k, świetnie radzi sobie w grach. W USA znany jako MU9000 i pod taką nazwą występuje w teście rtings.

A jak w tym MU z jednolitością matrycy i bandingiem ? Jesteś na to przeczulony ? Sprawdzałeś to w ogóle ? Mecze oglądasz ?

Zastanawiam się nad nim dosyć mocno.

 

Nie zauważyłem bandingu przy normalnym użytkowaniu, a nie będę szukał na siłę. Nie oglądam piłki. Zadowoliłem się testem na martwe piksele. Zresztą jakie to ma znaczenie, każdy egzemplarz może być inny.

Odnośnik do komentarza

No właśnie - ten HDR to chyba główny zarzut w każdej opinii nt. tego odbiornika. Co to znaczy, że jest 500 nitów? To mało? Efekt będzie słabszy? Dotychczas HDR w sumie nawet na oczy nie widziałem, więc nie wiem czy będę w stanie to zauważyć. No i najważniejsze - ile bym musiał dołożyć, żeby mieć odbiornik o takich samych parametrach, ale z HDR który bardziej zbiera pochwały niż wywołuje "meh"?

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

czemu ? bardzo dobre parametry do gamingu.

poza rownomiernoscia podswietlenia ekranu, ktore pozostawia nieco do zyczenia ( chociaz teraz w kazdym tv tak jest, bo producenci dbaja o klase energetyczna " dobry i tani prosze pani " ) bardzo dobry TV ogolnie.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

Mi w mu8000 trafiła się ładna sztuka i mam równe podswietlenie. Znalazłem bad pixel ale z odległości 30cm od wyswietlacza 65 cali. Normalnie użytkując w życiu bym się go nie dopatrzył i go nie widzę przy tej rozdzielczości mimo iż wiem mniej więcej gdzie on jest. Jakoś obrazu super. Miałem dobre fhd 55h6400 na którym grałem na prosiaku i po zmianie na 65mu8000 odczułem wyraźną poprawę jakości obrazu nawet w sdr. Hdr to zupełnie nowe doznanie, przy 500-600 nitów. Co to dopiero musi robić przy 1000 to sobie nawet nie mogę wyobrazić.

Edytowane przez creatinfreak
Odnośnik do komentarza

Ja bym się w MU7000 nie pakował jako posiadacz Pro i Xbox X.

Dlaczego? Ja cisnę na jednym i tym samym TV od prawie 10 lat, nie mam pojęcia jak to wszystko teraz działa. Pewnie cokolwiek kupię to tydzień z domu nie wyjdę, pod takim wrażeniem będę.

 

Ten MU8000 dużo lepszy? Bo jak warto do niego dopłacić te 120 euro, to chętnie bym w tą opcję poszedł. 5000 zł wydaje się odpowiednią kwotą za TV, więcej bym nie chciał chyba wydawać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...