Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

 

no jak rozmawiamy o możliwości wypalenia telewizora za pare lat to rzeczywiście nikt Ci gwarancji nie da, choc niektorzy dzisiaj jeszcze z plazm korzystają...

Ja mam Panasa Plazme od 7 lat i jakos nic mi sie nie wypaliło. Takze nastepny napewno bedzie OLED 65cali

Też mam już z 7 lat plazmę od Panasa i gra jak złoto. Za to nie jestem w stanie znaleźć obecnie na rynku alternatywy, obecne LCD wypadają bardzo biednie i aż oczy bolą od tych jasności i kolorów. Czy faktycznie OLEDy są jedyną rozsądną opcją jako kontynuacja jakości plazmy?

Odnośnik do komentarza

Moj targa poki co non stop praktycznie. Jak wlacze to swieci bez przerwy okolo 7-8h. Nie ma zadnych lini czy ciemnych rogów w matrycy.

 

Inna sprawa ze teraz bardzo mi przeszkadzaja filmy czy seriale jesli obraz nie jest na calym ekranie. Pasy powinny byc zlikwidowane. Bo jak sie oglada taki Narcos w 4K to galy wypala.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Ten MU8000 dużo lepszy? Bo jak warto do niego dopłacić te 120 euro, to chętnie bym w tą opcję poszedł. 5000 zł wydaje się odpowiednią kwotą za TV, więcej bym nie chciał chyba wydawać.

Porównaj testy i sam oceń, do tego możesz też wybrać design jaki wolisz.

 

Dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi. W sumie to zdałem sobie sprawę, że Black Friday niedługo to może uda się coś wyrwać coś z półki wyżej za budżet, który chciałem wydać maksymalnie (tak z 5-6k).

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Sony XE9005 i cała seria KS od Samsunga z zeszłego roku jest lepsza od tegorocznej MU. Jakby ktoś miał wątpliwość to MU jest tak samo wykonany jak KS czyli taka sama szansa na rozklejenie ramki.

 

Na HDTV pisza co innego ...

Mi w mu8000 trafiła się ładna sztuka i mam równe podswietlenie.

 

Jak wyzej HDTV pokazuje zupelnie co innego, odsteptwa powyzej 20% od wartosci referencyjnej.

Odnośnik do komentarza

Dobra, bo chyba nie wytrzymam do Black Friday. Nie wiem nawet za bardzo jak to wygląda z promocjami i czy faktycznie mogę liczyć na jakąś odnośnie mojego upatrzonego modelu.

 

Ale spytać zawczasu i przygotować się nie zaszkodzi: jak powinienem podejść do zakupu? Czytałem jakieś przygody blantmana jak dziesięć TV obejrzał zanim trafił na jakaś sztukę z tylko jednym bad pixelem. Przygotować sobie jakiś pendrive z testowymi obrazkami czy TV mają jakieś tryby testowe i mogę to zrobić w sklepie? Normalnie mogę prosić o rozpakowanie i podłączenie nowej sztuki przed zakupem? Negocjował ktoś kiedyś ceny/dodatkową gwarancję?

Odnośnik do komentarza

Panowie emigranci z Wysp czy oprócz Currysa i Richer Sound czy są jeszcze jakieś zaufane sklepy co umożliwiają sprzedaż ratalną czy lepiej brać pożyczkę z banku? 

Jeszcze Argos, John Lewis, AO.com i Crampton and Moore. To duże i solidne sklepy.

Co do brania na kredyt to niestety nie pomogę ci za bardzo, ale wiem, że kumple z pracy chwalą kartę Argosa, która umożliwia kupno towaru bez gotówki, spłata do 6 miesięcy bez odsetek, a dopiero po 6 miesiącach naliczają odsetki.

Edytowane przez Atos
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Panowie emigranci z Wysp czy oprócz Currysa i Richer Sound czy są jeszcze jakieś zaufane sklepy co umożliwiają sprzedaż ratalną czy lepiej brać pożyczkę z banku? 

 

ja bym jednak pozyczke polecil mimo wszystko, chociazby ze wzgledu na budowanie historii kredytowej. Niektorzy tak robia nawet jakby mogli wziac od reki specjalnie pod to.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

Raty tez ci sie licza do historii kredytowej bo to dziala wlasnie jak pozyczka. Ile mieszkam w UK to jeszcze nie widzialem rat 0% jak w Polsce. Wszystko jest na finance z jakims chorym oprocentowaniem. Zalezy ile chcesz wydac kasy ale najlepiej to polecam zaopatrzyc sie w jakas karte kredytowa, kupic TV i potem splacac sobie co miesiac rate tak dlugo ile nie naliczaja ci odsetek.

Edytowane przez hav7n
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Jestes pewny ze zawsze ? jak mieszkalem i mialem konto w LLoyds to mi nawet pracownik murzyn polecal u nich.

tzn gadka byla taka, ze jak bym kiedys tam bral cos wiekszego np. hipoteczny to mialbym mega plusa za to.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Raz sie wybralem na ten Black Friday i nie bylo zadnego trzesienia ziemi, jeszcze pamietam jak czytalem w gazecie i rzecznik jakiejs sieci sie tlumaczyl ze nie obnizaja cen na BF tylko u nich taniej caly rok. To chyba ten Cyber Monday ma lepsze deale.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...