Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem, mam za mało wejść hdmi w tv, bo tylko 4, a potrzebuje 5 :D możecie polecić jakiś rozdzielacz hdmi? Co by XBX i prosiak się nie gryzł?

 

Swoją drogą, w telewizorach UHD, mamy obecnie w większości modeli tylko jedno wejście hdmi które obsługuje sygnał 4k z hdr, jak sobie radzicie, co chwile latacie za telewizor i przełączacie kable? Czy również są już jakieś rozdzielacze co radzą sobie z sygnałem ultra hd?

Edytowane przez Pawliko
Odnośnik do komentarza

Dekodera chyba nie muisz podlaczac pod HDMI 2.0, przeciez tam nie masz HDRu, ale fakt 2 wejscia dla mnie tez byly nie wygodne.

Dawno sie tematem nie interesowalem, jakis czas temu potrzebowalem taki przelacznik do pracy, ale z tego co pamietam wiekszosc jak juz rozdzielala sygnal to maks Full HD, niektore mialy ograniczenie do 30 fpsow, moze cos w tej kwesti sie zmienilo, choc watpie...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Witajcie, 

Najwyższy czas aby przejść poziom wyżej i spróbować tego 4K i HDR. Aktualnie grałem na wysłużonej 40" LG oraz projektorze Benq. Teraz chcę coś kupić do salonu. Odległość od kanapy do TV będzie 1,5-2m. Zastanawiam się nad 55" -  to minimum - docelowo chciałbym 65". Zastosowanie NC+, Netflix, PS4, komputer - czyli będzie do wszystkiego. Kwota jaką chcę wydać to powedzmy od 6000 tys. do max 8, jeśli dopłata będzie tego warta. Po delikatnym zgłębieniu tematu teoretycznie najlepszym w tej granicy cenowej jest LG 55c7 - Oled. Tylko w związku z nim mam kilka wątpliwości:

- jednak 55" a chciałbym coś większego

- Oled - ludzie straszą wypaleniem i czytałem opinie, że po 5h oglądania TVN24 zostanie mi pasek na ekranie :biggrin::biggrin: Nie wiem ile w tym prawdy...

-  górna granica cenowa

- czy model b7 i c7 różni tylko wygląd zewnętrzny?

Pchać się w Oleda czy zostać przy dobrym LCD i wybrać jednak wielkość?

 

Ogólnie Panowie napiszcie co polecacie w tej cenie, a najlepiej jakby ktoś kto ma tego Oleda, napisał kilka zdań. 

Z góry dzięki za każdą pomoc...

Odnośnik do komentarza

Epitaph - z relacji w necie wynika że co do jakości matrycy B i C to to samo. C podobno ma więcej funkcji czy aplikacji.

Co do wypalania - na hdtv Polska, chyba przy okazji recenzji XoX, Gmeru wspomniał przy testowaniu C7 że gdzieś w sieci jeden obraz na kilku tivikach był wyświetlony przez kilka tygodni (!) i nie bylo problemów w tym Oledem. To tak na szybko co pamiętam z tamtego filmiku. Poszukaj - kurcze nie umiem teraz znaleźć. Może to chodziło o Soniacza jakiegoś :hmmm:

Edytowane przez marbel007
Odnośnik do komentarza

https://www.pepper.pl/promocje/rabaty-na-tv-sony-w-sony-centre-59455

 

KD-55XE9005 - 5399 ZŁ
KD-65XE9005 - 7649 ZŁ
KD-75XE9005 - 17999 ZŁ

KD-55XE9305 - 6299 ZŁ
KD-65XE9305 - 8999 ZŁ
KD-75XE9405 - 26999 ZŁ

 

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-sony-kd-55xe9305?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml

6499 zł

Pewnie jeszcze jakieś promocje będą, także będzie można dorwać topowy tv hdr z tego roku za bardzo fajną cenę.

 

 

 

 

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, marbel007 napisał:

Epitaph - z relacji w necie wynika że co do jakości matrycy B i C to to samo. C podobno ma więcej funkcji czy aplikacji.

Co do wypalania - na hdtv Polska, chyba przy okazji recenzji XoX, Gmeru wspomniał przy testowaniu C7 że gdzieś w sieci jeden obraz na kilku tivikach był wyświetlony przez kilka tygodni (!) i nie bylo problemów w tym Oledem. To tak na szybko co pamiętam z tamtego filmiku. Poszukaj - kurcze nie umiem teraz znaleźć. Może to chodziło o Soniacza jakiegoś :hmmm:

No i to rozwiałoby mi wątpliwości. Muszę poszukać w necie, może znajdę ten test.

Godzinę temu, Kyokushinman napisał:

https://www.pepper.pl/promocje/rabaty-na-tv-sony-w-sony-centre-59455

 

KD-55XE9005 - 5399 ZŁ
KD-65XE9005 - 7649 ZŁ
KD-75XE9005 - 17999 ZŁ

KD-55XE9305 - 6299 ZŁ
KD-65XE9305 - 8999 ZŁ
KD-75XE9405 - 26999 ZŁ

 

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-sony-kd-55xe9305?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml

6499 zł

Pewnie jeszcze jakieś promocje będą, także będzie można dorwać topowy tv hdr z tego roku za bardzo fajną cenę.

 

 

 

 

 

 

Właśnie obok tego Oleda LG zastanawiam się nad KD-65XE9005 oraz KD-55XE9305. 65 przekonuje mnie wielkością, ale czy dużo tracę względem XE9305?

Dzięki Panowie.

Odnośnik do komentarza

Te Soniacze w przyjemnych cenach, ale jak to jest z TV na Androidzie? Ma ktoś już jakiś TV z tym systemem co ma przynajmniej 2-3 lata i może się wypowiedzieć o stabilności i szybkości działania? Nie wyobrażam sobie lagowania menu w telewizorze, a Android jako system operacyjny jest wręcz gwarancją tego za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza

No to już druga osoba u której słyszę, że Android na TV daje du,py. Nie widzi mi się to za bardzo. Muszę iść zobaczyć czy 65-cali mi się w mieszkaniu zmieści xD. Tylko nie mogę znaleźć żadnych recenzji tego modelu kurczę.

 

edit: 55 cali też jest i jak sprawdziłem to wcale nie jest promocja. Na MU7009 nic nie ma cały czas :/.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Epitaph napisał:

No i to rozwiałoby mi wątpliwości. Muszę poszukać w necie, może znajdę ten test.

Właśnie obok tego Oleda LG zastanawiam się nad KD-65XE9005 oraz KD-55XE9305. 65 przekonuje mnie wielkością, ale czy dużo tracę względem XE9305?

Dzięki Panowie.

Tak.

Powiem więcej nawet bardzo dużo.

Xe93 względem Xe90 ma niemal dwukrotnie wyższą jasność hdr i sdr. Jako jedyny na tablicy dobił do 1900 nitów zostawiając w tyle nawet Zd9. Ma także o 40% szybszy procesor oraz więcej stref wygaszania niż Xe90. Co do płynności to nie wiem jak się ma sprawa z Xe90 ale przy takim Zd9 na max upłynnieniu wydaje mi się że lepiej radzi sobie z artefaktami.

 

 

Odnośnik do komentarza

 

Kruku:

Zależy do czego będziesz używał. Znajomy ma Xboxa eskę i mówi że jak gra to spoko ale na tym się w sumie kończy. Są cyrki z programowaniem kanałów, telewizor zamula przy przełączaniu, czasami potrafi mi wymazać całą listę kanałów i trzeba od nowa. Ja bym nie brał. Nie znam dokładnie ceny tych Soniakow ale japonce raczej się cenią i wolał bym już kasę odkładać na oleda od LG zwłaszcza że widziałem obraz na własne oczy u Royala i tego się już nie da odzobaczyc.

Edytowane przez hav7n
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Epitaph napisał:

Witajcie, 

Najwyższy czas aby przejść poziom wyżej i spróbować tego 4K i HDR. Aktualnie grałem na wysłużonej 40" LG oraz projektorze Benq. Teraz chcę coś kupić do salonu. Odległość od kanapy do TV będzie 1,5-2m. Zastanawiam się nad 55" -  to minimum - docelowo chciałbym 65". Zastosowanie NC+, Netflix, PS4, komputer - czyli będzie do wszystkiego. Kwota jaką chcę wydać to powedzmy od 6000 tys. do max 8, jeśli dopłata będzie tego warta. Po delikatnym zgłębieniu tematu teoretycznie najlepszym w tej granicy cenowej jest LG 55c7 - Oled. Tylko w związku z nim mam kilka wątpliwości:

- jednak 55" a chciałbym coś większego

- Oled - ludzie straszą wypaleniem i czytałem opinie, że po 5h oglądania TVN24 zostanie mi pasek na ekranie :D:D Nie wiem ile w tym prawdy...

-  górna granica cenowa

- czy model b7 i c7 różni tylko wygląd zewnętrzny?

Pchać się w Oleda czy zostać przy dobrym LCD i wybrać jednak wielkość?

 

Ogólnie Panowie napiszcie co polecacie w tej cenie, a najlepiej jakby ktoś kto ma tego Oleda, napisał kilka zdań. 

Z góry dzięki za każdą pomoc...

 

Ja swojego 65c7 uzywam ponad tydzień. Moge powiedzieć ze już nigdy nie wróce do LCD. Sprawdź to na własne oczy to zobaczysz. Efekt w sklepie jest dużo mniejszy niż w domu - za duzo swiatel. 

Odnośnik do komentarza

Apropos Soniaków i Android TV.

 

Może nie jest to bardzo nagminne, ale to co czasami ten os wyprawia to można kur.wicy dostać. Jakieś ścinki, zamuleniua i restarty. Jak już zaczyna wariowac  I zamulać to najlepiej 'uruchomić ponownie' po czym bootowanie systemu może trwać parę dobrych minut. Po uruchomieniu telewizję można od razu oglądać, ale menu podręczne tj. YouTube/Netflix /USB itp ładuje się w tle następnych parę minut. W tym czasie najlepiej nie wchodzić w żadne opcje i ustawienia, nie dawać poleceń głosowych do pilota itp. No najlepiej nic nie naciskać dopóki andek się w pełni nie załaduje bo to tylko wydłuży cały proces. Ze dwa razy był 'twardy reset' tj. odłączenie od zasilania bo była zawiecha  na amen. Dodam, że aktualizacje robione na bieżąco. 

 

Wszystko to w odniesieniu do zeszłorocznej serii XD93. Możliwe, że tegoroczne XE lepiej mielą os - wiadomo lepsze procki i więcej ramu, lepiej zbadać temat przed zakupem. 

 

Podsumowując. Dla mnie Android TV to póki co nieporozumienie, niby opcji multimedialnych od groma : Kodi i wtyczki, a w sklepie play wybór jest dosyć pokaźny.  Od standardowych jak Spotify czy Radioline itp, poprzez  proste  gry lub  emulator ePSXe (na plus - można sparować DS4 przez bluetooth ) ,do narzędzi bardziej zaawansowanych  np. do rootowania systemu. Jest opera do przeglądania netu, można używać smartfona jako klawiatury itp. tylko... na co to komu potrzebne, robienie z tv narzędzia do wszystkiego kosztem płynności systemu u jego podstaw. A i  są jeszcze akcje z dźwiękiem. Wszystko sprzęt Sony tj. prosiak + tv i listwa  a mimo to i na tym polu nie jest lekko. Jak ps4 jes w uspieniu to brak dźwięku z tv poprzez listę. Jak konsola wyłączona to wszystko git. Nie wiem może coś gdzieś źle podłączone mam, tu optyk tam hdmi, a to arc a może podłoga nie równa ;/ poje.bane czasy pudełka za parę tyś złotych a problemy jak u blacharzy i czekanie na updaty/sterowniki.

 

Ehh miało być krótko, że android jest fe a wyszło co wyszło... Na razie to jest Android Beta TV. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...