Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mętlikw głowie. Na wstępie powiem że nie pomyślałem nad jakimś filmem i testowałem TYLKO gry na PS4 Pro – niestety nie było również XOX którego mógł bym wziąć na weekend. Może żeby nie przedłużać to ten Sony wcale nie jest złym TV. Wręcz przeciwnie – w piątek ponieważ późno zacząłem to tylko on był na tapecie a OLEDa odpuściłem czytając porady naszych ekspertów że w ciemnościach Sony nie ma szans.
No to świetny TV, absolutnie wszystko mi się w nim podoba poza Android TV. Potem kumpel który udostępnił mi oba TV do testów powiedziała że tak to nie działa i miałem chyba pecha ale czy tam w Sony ktoś to testuje? Niby android, niby nieograniczone możliwości ale zwiechy po kilka do kilkunastu sekund, człowiek naciska na pilocie przyciski i nagle TV rusza i powtarza wszystkie komendy z opóźnieniem, problem z podpięciem dysku, restarty. A szczytem było jak się nie chciał w ogóle włączyć – dzwonię że się popsuł wreszcie – wyłącz na chwilę z prądu usłyszałem. No tragedia. HDR no fajny – ale imo dla mnie to nie nowa generacja jak tu niektórzy pisali. Ale bez niego tak jakoś pusto :D Robotę robią za to kolory. Jak miał bym tyko tego Sony na testy to na 99% był go kupił.
No ale nie miałem – w Sobotę miałem cały dzień wolny więc od rana kawka i jedziemy. Jak wspomniałem Sony to świetny TV (i nie rozumiem czemu jest tak jechany przez tubylców :D) ale ten OLED jest po prostu lepszy w mojej opinii i tyle. Już pomijam system który w nim po prostu DZIAŁA ale sam ekran o Jezusie – w dzień oczywiście Sony wcale nie był gorszy a nawet trochę było wyraźniejsze (a przynajmniej tak mi się wydawało) przy przełączaniu – niestety rozdzielacz coś szwankował więc było przepinanie kabli.  Oczywiście zaraz przylecą specjaliści i napiszą że LCD trzeba ustawić więc ustawiałem, kombinowałem – nawet kumpel mi przyjechał pomóc ale słusznie po kilku godzinach zapytał: czy ja chcę TV do grania czy do ustawiania? I wiecie co? Miał rację. Oczywiście można mieć predefiniowane ustawienia np. do ciemnych gier np. Elite Dangerous albo do jasnych, do filmów, zdjęć czy czego tam jeszcze. No ale w takim Uncharted mamy i ciemne i jasne sceny  – i co mam w trakcie gry przełączać „żeby wycisnąć wszystko z TV”? No kurde – nie bądźmy śmieszni.
OLED – no nie chce mieć już nigdy zwykłego LCD jakie znam. Krótko napiszę – faktycznie nie trzeba nic prawie ustawiać – thx krukowi za ustawienia – ja nic nie grzebałem bo serio to nie są TV tylko kombajny i za długo by to trwało zanim bym wszystko znalazł więc kumpel się tym zajął (z małymi problemami) ale na koniec chyba wszystko poszło dobrze i ustawienia nieźle podkręcają HDR. Odnośnie obrazu krótko – siedzę i GAPIĘ się w ten ekran OLEDa i czuję się jak bym w niego wpadał. Jakkolwiek głupio to brzmi człowiek się zapada w tą czerń, dosłownie wpada w ekran i jak nagle coś jasnego wyskoczy to przez tą czerń strasznie mocno potęguje efekt. HDR jest rzeczywiście słabszy w porównaniu do Sony ale w LG przez tą czerń odbiór prze zemnie jest dokładnie taki sam jak nie nawet lepszy.
No to tyle – sorry – nie ma fachowych testów bo jak napisałem – tester ze mnie żaden. I sorry za chaotyczne opisanie wrażeń.
A dlaczego mam mętlik? Bo się zastanawiam nad 65 cali w porównaniu do 55 -  różnica robi ogromną robotę (hi aphromo!). A że mnie nie stać na OLEDa 65 cali już pomijam :(

P.S. Elite Dangerous na OLEDzie albo burza w U4 – orgazm! Nawet ten inFamous dawał radę i chyba gorzej zapamiętałem tę grę bo nadal wygląda zajebiście.

 

P.S.2 Wczoraj było grane Elite na moim starym TV - dzisiaj i oczy mnie bolą i głowa :/

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

jak sie zobaczy oleda, to się go nie odzobaczy ;/ 

 

to jest najgorsze, że każdy ma inne oczekiwania co do tv, najlepsze rozwiazania to wziąć na weekend 3 tv obok siebie, odpalić posiadaną konsole/pc/cokolwiek na co ma sie ochote i pobawić się, no ale to raczej nie osiągalne dla przecietnego konsolomaniaka (nie mylić z januszem) 

Tak sie zastanwiam, jak bym miał kupić tv za 12k pln czy nie lepiej zainwestować już w projektor w technologi laserowej w 4k ;/ 

Cale kosztem czerni.

Odnośnik do komentarza
46 minut temu, Kyo napisał:

No to świetny TV, absolutnie wszystko mi się w nim podoba poza Android TV. Potem kumpel który udostępnił mi oba TV do testów powiedziała że tak to nie działa i miałem chyba pecha ale czy tam w Sony ktoś to testuje? Niby android, niby nieograniczone możliwości ale zwiechy po kilka do kilkunastu sekund, człowiek naciska na pilocie przyciski i nagle TV rusza i powtarza wszystkie komendy z opóźnieniem, problem z podpięciem dysku, restarty. A szczytem było jak się nie chciał w ogóle włączyć – dzwonię że się popsuł wreszcie – wyłącz na chwilę z prądu usłyszałem. No tragedia.

 

Jasny gwincior, gdyby ktoś z paruletnim Android TV mi to tak opisał to nie byłbym specjalnie zdziwiony, ale jak to wygląda na najnowsznym modelu to jestem bardzo zadowolony, że tego uniknąłem. Gdybym nie brał OLED-a to pakowałbym się w Samsunga, bo nawet kilkunastosekundowe zwiechy przy obsłudze TV są dla mnie niedopuszczalne.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Kyo napisał:


No to świetny TV, absolutnie wszystko mi się w nim podoba poza Android TV. Potem kumpel który udostępnił mi oba TV do testów powiedziała że tak to nie działa i miałem chyba pecha ale czy tam w Sony ktoś to testuje? Niby android, niby nieograniczone możliwości ale zwiechy po kilka do kilkunastu sekund, człowiek naciska na pilocie przyciski i nagle TV rusza i powtarza wszystkie komendy z opóźnieniem, problem z podpięciem dysku, restarty. A szczytem było jak się nie chciał w ogóle włączyć – dzwonię że się popsuł wreszcie – wyłącz na chwilę z prądu usłyszałem.

 

:pawel: 

 

@Kyo imo tutaj nie ma nad czym sie zastanawiać jak system w tv zamula to patologia na całego, a co dopiero bedzie za jakiś czas ?  Jak masz ciśnienie na wiekszy tv niż 55” to celuj w Samsunga 

Odnośnik do komentarza

@Kyo  a z jakiej odległości będziesz korzystał z TV?

 

Co do Samsungów to nie wiem jak obecnie, zatrzymałem się na serii KS ale pewno 7002/8002. 7002 75 cali jest poniżej dychy https://saturn.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-samsung-ue75mu7002t?gclid=EAIaIQobChMIxYi22Lfr2AIVUYGyCh2N-wHXEAQYASABEgIa4vD_BwE

 

 

Odnośnik do komentarza

Kyokushinman

Sony XE9305 (nie widziałem ładniejszego tyłu w TV)  i LG C7 (miał być B7 ale tak wyszło - w C7 ta podstawa tylko na zdjęciach wygląda paskudnie - na żywca jest świetna).

2 minuty temu, balon napisał:

@Kyo  a z jakiej odległości będziesz korzystał z TV?

Jeszcze nie wiem. TV na nowe lokum. Wiem że na 100% będą rolety ;)

Odnośnik do komentarza

@Kyo

 

Jedyny model Samsunga, który by mógł przewyższyć X9305 to Samsung KS9500. Fald który ma ponad 100 stref wygaszania. No ale i tak nie będzie lepszy od OLED'a. Dodatkowo jest zakrzywiony (dla mnie wada) i HDR w trybie gry nie ma osobnego presetu więc trzeba za każdym razem zmieniać ustawienia obrazu zależnie od tego czy gramy w SDR czy HDR.

 

Co do systemu to Tizen faktycznie śmiga pięknie i równie szybko co WebOS w LG. No ale ten drugi ma tego świetnego pointera :)

Odnośnik do komentarza

@Ins   No ten brak ustaiweń pod HDR i SDR faktycznie mało wygodny ale ja olałem temat i zmieniam już tylko podświetlenie (HDR20/SDR10-12) oraz ostrość (w gierkach 4k znacznie wyżej niż w 1080p). Diody led, kontrast dynamiczny itp. zostawiam takie same.

 

@Kyo  rolety (mam nadzieje, że zewnętrzne alu/pvc) to podstawa. Zawsze można zrobić sobie totalną noc w trakcie dnia i niszczyć gałki oczne HDRem.

Odnośnik do komentarza

 

Godzinę temu, _Be_ napisał:

@Kyo

 

Ja tam nie pluje na Sony bo to są dobre telewizory, ale kwestia jest taka, że są lepsze i śmieszą mnie te posty w ktorych ktoś poleca motionflow do grania :lapka:

Sony teraz też ma Oledy. Wiec dla kogo przemawia ta technologia to nadal będę polecał markę niebieskich bo jeżeli chodzi o obróbkę obrazu to nie ma sobie równych. Czerń i kontrast to na każdym oledzie będzie do nieskończoności, niezależnie od marki. W sumie sam nie wiem czy nie kupie sobie oleda, ale tych tv to na chacie będzie już stanowczo za dużo.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@balon oczywiście że zewnętrzne :lapka:

 

Czy Sony w Oledach też ma na pokładzie androida? Pytam z ciekawości bo i tak cenowo poza moim zasięgiem.

 

P.S. Sony jakoś potrafiło zrobić sprawnie działający system w PS4 który nawet podczas gry mi nie zamula. Nie wiem dlaczego nie zrobią w TV swojego autorskiego systemu tylko pchają się na Androida.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Mani napisał:

Panowie a jakiś dobry (nie najwyższa półka) 50-55 cali 4k HDR w granicach 4-5 tys się znajdzie? Ten X9305 spoko choć cena troche wysoka jak na mój portfel i sie zastanawiam czy jeszcze troche nie poczekać.

 

Sprawdź jeszcze Sony XE9005 oraz Samsung MU7002/8002.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Ins napisał:

Co do systemu to Tizen faktycznie śmiga pięknie i równie szybko co WebOS w LG. No ale ten drugi ma tego świetnego pointera :)

 

A właśnie, bo już zapomniałem. Serio tylko LG ma pointer jak w wiimote'cie? Jeśli inne TV nie mają tych pointerów to ch,uj i średniowiecze jest a nie Smart TV :rotfl: 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, raven_raven napisał:

 

A właśnie, bo już zapomniałem. Serio tylko LG ma pointer jak w wiimote'cie? Jeśli inne TV nie mają tych pointerów to ch,uj i średniowiecze jest a nie Smart TV :rotfl: 

 

Tak. Tylko LG ma pointera. Chyba Samsung w 2014/2015 miał coś podobnego ale tylko do przeglądarki. 

4 godziny temu, Orzeszek napisał:

U kumpla w soniaku mówi sie do pilota xd oczywiście trzeba sylabizowac jak do dalna inaczej nie łapie.

 

W Samsungach i LG też można gadać do pilota ;)

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Kyo napisał:

Niby android, niby nieograniczone możliwości ale zwiechy po kilka do kilkunastu sekund, człowiek naciska na pilocie przyciski i nagle TV rusza i powtarza wszystkie komendy z opóźnieniem, problem z podpięciem dysku, restarty. A szczytem było jak się nie chciał w ogóle włączyć – dzwonię że się popsuł wreszcie – wyłącz na chwilę z prądu usłyszałem. No tragedia.

Niezła beka z tym androidem. To ja podziękuję za taki telewizor od Sony. Jeszcze za takie pieniądze, żart jakiś normalnie. 

Wygląda na to że, najcześciej wieszającym i zamulającym się urządzeniem w domu jest dziś telewizor Sony z androidem:D. W sumie przy testach takich tv często wspominają o tym koślawym działaniu androida w tv Sony (i innych producentów).

Pomyśleć że ludzie nabijali się z zawiechy Win7/810 na kompach...

Edytowane przez PIOTR8642
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...