Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nie działa raczej. To jest lekko ponad 6200 zł, dokładnie. A więc 400 zł taniej niż najtańsza inna opcja. W moim słowniku uznaję to za okazję. Podałem cenę w euro oraz zaznaczyłem, że chodzi o niemieckiego Saturna, jeśli kogoś to interesuje. Są na tym forum mieszkańcy Niemiec. Jeśli chodzi o rynek tego kraju, to cena jest atrakcyjna, bo ten TV jest ogólnie droższy. Najtaniej widzę 1800 euro na szybko szukając na idealo.de.

Odnośnik do komentarza

Z tego co mi wiadomo jedynie LG ma fabrykę, która produkuje oledowe matryce więc odpowiedź jest jasna. Bardziej istotne jest to, z którego roku mają ekrany w swoim OLEDzie.

 

@kubson

 

Chodzi za tobą Samsung ? Rozumiem, że masz na myśli KS9500 lub jakiś 75 calowy średniak podobny cenowo bo nie za bardzo ogarniam nad czym się zastanawiasz.

 

PS. Plusik przypadkowy ;P

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

@Ins tak jak pisalem wczesniej, nikt z moich znajomych nie ma LG Oled ale wiem ze ten telewizor gniecie jajka, znajomy natomiast ma mu7000/8000 nie jestem teraz pewien i jak bylem u niego dwa razy to praktycznie wszystko mi  w tym tv odpowiadalo xD i przez to mam myslenie, wiadomo gdybym mial mozliwosc zobaczenia oleda w akcji to pewnie nie bylo by sie nad czym zastanawiac:) tak czy inaczej jeszcze chwile czekam i zoabcze wtedy co i jak.

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, _daras_ napisał:

Czy ktoś mądry może mi powiedzieć jaki wpływ na treść HDR ma gamma? Tzn. czy ma taki sam jak na SDR? Bo niektórzy ją polecają zostawić na 0, ale ja bym chętnie obniżył (np. -2), szczególnie w filmach. Wówczas spadek jasności obrazu jest chyba mały?

Nie słuchaj się  pseudo znawców. To są takie same eksperty jak ci co każą wyłączyć motion flow albo tworzenie realizmu. Ja ustawiam na  -1 lub -2.

Przy ustawieniu na 0 jest mleko na ekranie.

Edytowane przez wulfen
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, _daras_ napisał:

Czy ktoś mądry może mi powiedzieć jaki wpływ na treść HDR ma gamma? Tzn. czy ma taki sam jak na SDR? Bo niektórzy ją polecają zostawić na 0, ale ja bym chętnie obniżył (np. -2), szczególnie w filmach. Wówczas spadek jasności obrazu jest chyba mały?

Daj na minus 2. Kontrast wzrośnie.

 

Od hdru jest główna jasność (dawniej podświetlenie)

 

Gammę i black level możesz spokojnie obniżać jak Ci się to tylko podoba.

 

 

Tak jak Wulf Ci pisał.

Nie słuchaj pseudo znawców, takich jest masa w internecie.

Edytowane przez Kyokushinman
Odnośnik do komentarza

Dopiero jeden "spec" z drugim pisali, że kamera przekłamuje, a teraz ten wrzuca coś takiego xD

 

@Kyo

 

Jako jedna z niewielu osób, która sprawdzała oba telewizory, mógłbyś napisać jak to wygląda w rzeczywistości ? Czy obraz na oledzie jest niebieski jak na ulubionych filmikach ziarniaka ? 

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

a ok, dobrze, że znamy ustawienia obu telewizorów i wiemy, że zostały ustawione dokładnie tak samo :usmiech:

 

chociaż kto wie, może ten Sony miał włączone ustawienia człowieka ziarno i to co widzicie, to 8K HDR 12-bit

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Ins napisał:

Dopiero jeden "spec" z drugim pisali, że kamera przekłamuje, a teraz ten wrzuca coś takiego xD

 

@Kyo

 

Jako jedna z niewielu osób, która sprawdzała oba telewizory, mógłbyś napisać jak to wygląda w rzeczywistości ? Czy obraz na oledzie jest niebieski jak na ulubionych filmikach ziarniaka ? 

Kamera oczywiście przekłamuje kolory.

 

Jednak sporą różnica w podświetlaniu nawet na takim prostym filmiku widać.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...