Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1/28/2018 o 10:43, kubson napisał:

@Ins tak jak pisalem wczesniej, nikt z moich znajomych nie ma LG Oled ale wiem ze ten telewizor gniecie jajka, znajomy natomiast ma mu7000/8000 nie jestem teraz pewien i jak bylem u niego dwa razy to praktycznie wszystko mi  w tym tv odpowiadalo xD i przez to mam myslenie, wiadomo gdybym mial mozliwosc zobaczenia oleda w akcji to pewnie nie bylo by sie nad czym zastanawiac:) tak czy inaczej jeszcze chwile czekam i zoabcze wtedy co i jak.

 

Jak zobaczylem Forze Horizon 3 na Oledzie u Royala to z miejsca poszedlem do kibla sobie zwalic. Niesamowite wrazenie, ino zbieraj szterlingi na LG.

 

Nowa strona wiec prawda :hi:

Edytowane przez hav7n
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przeszedłem się dziś w Poznaniu do salonu Sony objerzeć tv z bliska. No i tak, już wiem, że muszę mieć OLEDa. Był tam A1 Sony 65 cali i akurat puszczony jakiś film z akcja w kosmosie. Ilość detali i czerń to pogrom. Potem widok Ziemi... Osłupiałem z wrażenia. Kolejna scena to dżungla z małpami. Miałem wrażenie, że stoja one koło mnie. Wyrazistość, kolory i ilość szczegółów niesamowita. Tak wiem, że ustawienia w sklepie pewnie nie takie jak powinne, ale i tak w sklepie zostawilem klocka.

 

Ogladalem tez X930. Obraz rownież miazga, procz filmu widzialem trailery Gran Turismo. Niemniej Oled stoi klase wyzej. Najpierw poprosilem sprzedawce by wylaczyl tryb HDR dla porownania, a ten szukal tej opcji po menu i szukal... az w koncu pytal drugiego sprzedawce gdzie to. W miedzyczasie ja mu podpowiedzialem widzac menu Soniacza pierwszy raz w zyciu. :D

 

Potem poprosilem go by wlaczyl tryb gry (chcialem zobaczyc czy rzeczywiscie jest taki skopany). A koles... nie ma trybu GRA ahahahaha. Przewija i w koncu ma. Widac wiedza zerowa. W trybie Gra w oczy rzucily mi sie mniej wyraziste kolory. Wiadomo, ze czasu na kombinowanie w ustawieniach nie bylo, ale chcialem miec tylko poglad. Jutro jade do Mediamarktu zrobic wiecej porownan. Pobawilem sie tez troche Androidem i dzialalo plynnie. Wtedy.

 Ale poki co lampka mi sie zapalila na Oleda i czekam do marca az wyjdzie B8 i stanieje B7.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

Pany, poszukuję telewizora do 49 cali, no i na oku mam o to ten SONY LED KD-49XE9005, czy jest coś lepszego i wartego kupna od tego telewizora na takich calach? Niby input lag w grach wynosi 30 ms, jeszcze aż tak źle nie jest. HDR też ma niezły. No ale wolałbym się upewnić od was czy byłby to dobry wybór kupna, chyba, że jest coś lepszego od w niego do 49 cali. Mój obecny tv 55 (mu 7072) calowy jest za duży do mojego pokoju i stąd szukam mniejszego.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Kaczi napisał:

gdzie po tyle chodzą? w Currysie nadal stoją po 1800 tylże 100 zwracają jak kupisz xboxa X

 

Rzeczywiscie ceny podskoczyly wszedzie do 1800 funa... Nawet w PC World, a miesiac temu jedna sztuke ogladalem osobiscie i stala za 1500 normalnie. Mam nadzieje, ze to jakies chwilowe uchybienie.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Lukas_AT napisał:

 

Rzeczywiscie ceny podskoczyly wszedzie do 1800 funa... Nawet w PC World, a miesiac temu jedna sztuke ogladalem osobiscie i stala za 1500 normalnie. Mam nadzieje, ze to jakies chwilowe uchybienie.

Ceny podskoczyły z £1500 do £1800 ale mowię wam w marcu na lajcie wyrwie sie za £1250 ;) tak przynajmniej bylo z modelem b6:) 

Odnośnik do komentarza

Dziś byłem w neonet sprawdzić jak prezentuje się obraz w oledzie od lg, ale niestety nie mieli go w sklepie, natomiast pan który tam pracuje od razu wskazał mi qleda samsunga, jako idealny wybór.  Może nie jestem jakimś specjalistą, ale owy pan twierdził że qled góruje nad Oledem prawie pod każdym względem, odwzorowania kolorów, kątów widzenia, a najlepsze jest to, że na topowym qledzie za prawie 10 tysięcy leciał materiał chyba w 480p :-)

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, krzysiek14647 napisał:

Dlaczego filmy w Netflixie z HDR wyglądają tak sztucznie? Mam KS7500 i obraz wygląda tak jakby był w trybie HDR+ czyli z takim sztucznym podbiciem z żółkniętym obrazem. Bardziej to wygląda na filtr rodem z instagrama niż HDR.

 

Hmm mam KS7000 i nie mam pojęcia o czym mówisz. Jedynie co to niektóre seriale mają mega marny obraz jak na 4k hdr ale niektóre niszczą gałki oczne w 4k hdr np Stranger Things S2 czy Mindhounter (szczególnie jasne sceny podcza dnia i na dworze).

Może masz coś z ustawieniami? Nieogladasz np Netflixa zaraz po graniu z włączonym trybem gry? Polecam po graniu zawsze przełączyć na inne źródło z trybem standard, ustawić podświetlenie na 20, ostrość ok 50-55, game -1 i można się rozkoszować piknym jak na warunki streamingu 4k hdr.

 

 

ps a tryb wymuszonego hdr czyli hdr+ to najgorszy shit w tym tv i nigdy bym nie porównał do niego Netflixowego hdr.

Odnośnik do komentarza
 
Hmm mam KS7000 i nie mam pojęcia o czym mówisz. Jedynie co to niektóre seriale mają mega marny obraz jak na 4k hdr ale niektóre niszczą gałki oczne w 4k hdr np Stranger Things S2 czy Mindhounter (szczególnie jasne sceny podcza dnia i na dworze).
Może masz coś z ustawieniami? Nieogladasz np Netflixa zaraz po graniu z włączonym trybem gry? Polecam po graniu zawsze przełączyć na inne źródło z trybem standard, ustawić podświetlenie na 20, ostrość ok 50-55, game -1 i można się rozkoszować piknym jak na warunki streamingu 4k hdr.
 
 
ps a tryb wymuszonego hdr czyli hdr+ to najgorszy shit w tym tv i nigdy bym nie porównał do niego Netflixowego hdr.
No właśnie u mnie ten Netflixowy HDR tak wygląda. Już na samym początku jak pojawia się logo Netflixa przed filmem, to obraz jest lekko żółty i ciemniejszy niż zwykle.

Nie wiem w czym problem i czy to tak na wyglądać i coś ze mną nie tak.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.