Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

No zżółknięty obraz brzmi jak coś źle poustawiane. Może masz jakiś tryb filmowy załączony czy coś takiego, które często zauważyłem serwują bardzo ciepłe barwy które rzekomo mają być bliższe rzeczywistym.

Odnośnik do komentarza

Wiem, że sporo tutaj użytkowników Samsungów z serii KS, i w związku z tym mam pytanie.

Czy ktokolwiek ma już tv zaktualizowany do wersji 1209?  W UK nadal najwyższą wersją jest 1208.02.  W Azji i USA można już ściągać 1209, ale sam nie wiem, czy da się ewentualnie zainstalować taką aktualizację na model na rynek europejski.

Według niektórych ta aktualizacja jest całkiem ważna, bo rzekomo wprowadza obsługę HDR10+ dla całej serii KS. Ktoś wie coś więcej?

Edytowane przez Atos
Odnośnik do komentarza

Mam dylemat. Nie wiem czy kupować za tydzień 65"B7 za 9100zł czy poczekać z miesiąc i liczyć na dobrą cenę 65"C8 i warte dopłacania upgrady. Wiadomo chociaż jaki input lag będą miały nowe oledy LG? Chyba nigdzie o tym nie pisali.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Wszystko będzie jasne jak pojawią się pierwsze recki. Tak jak piszesz, trzeba wziąć na wstrzymanie i spokojnie obserwować jak to wszystko będzie wyglądać.

15 minut temu, mozi napisał:

Imo poczekaj chwilę jak bedą recki b8 i zobaczysz

B8 raczej odpada, bo będzie mieć gorszy procek niż reszta modeli, co pewnie przełoży się na input laga i obróbkę obrazu. No ale tego też nie można być pewnym na 100%, trzeba czekać na recki tego modelu, które pojawią się dopiero w maju. Niestety B8 ma dopiero wtedy premierę.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich serdecznie. Chciałbym Was prosić o pomoc w podjęciu decyzji o zakupie Tv do gier, prócz tego netflix, nc+ i pewnie jeszcze lapka podłącze (ale gry muszą śmigać :-P). W listopadzie kupiłem sony xe70 (bez posilania się wiedzą z internetu). Było nawet ok, tym bardziej że przesiadłem się z jakiegoś starego samsunga 32 cale. Spier... się po dwóch miesiącach. Wtedy zacząłem szukać po internetach. Wybór padł na sony xe9005 i wtedy trafiłem na to forum. Po przewertowaniu ze 100 ostatnich stron zmieniłem zdanie i wybór padał oczywiście na lg c7, ku nieuciesze mojej kobiety gdyż dorzuca połowę do zakupu ;-) później trafiłem na temat "wypaleń" i niestety cały czar prysł. Raczej nie poświęce urwania mi głowy przez moją kobietę w razie ewentualnych wypaleń w przyszłości :-D zastanawiam się nad Samsung q7f, MU8000, Panasonic xe750, Sony xe9005 (ale myślę że ten android to nie na moje nerwy) i ewentualnie jakieś wasze propozycje. Fajnie by było jakby miał mały IL, dobrą jasność w hdr Game Mode. W sumie to tyle przychodzi mi do głowy na ten czas. Sorry za tak długiego posta :-D pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza

A nie masz obaw z tymi wypaleniami? Też bym go brał, taki miałem zamiar, no ale ludzie jednak o tym piszą... Czasami zdarzy się że jak mnie nie ma to moja potrafi prawie cały dzień TVN Style męczyć, albo jest impreza i całą nocke jakieś MTV leci. Gwarancji na to nie dają czyli musi być coś na rzeczy. Czy w tym xe93 IL na poziomie 45 ms będzie jakoś odczuwalny podczas strzelanek online (tak mam stare ps 4)? Dużo ludzi też piszę że ten android strasznie zamula nawet najprostsze menu, nawet jak tylko głośniej chcesz zrobić, a to może być strasznie irytujące. Ogólnie obraz na tych dwóch Tv łamie mnie w pół, przeza.(pipi)isty :-D dlaczego nie mogą zrobić tv co łączył by wszystko czego szukam :-P 

Odnośnik do komentarza

No tak byłoby idealnie, ale niestety póki co nie da się. Musisz się zastanowić co jest dla Ciebie ważniejsze - jak masz siedzieć i z każdą minutą się przejmować gdzieś z tyłu głowy, że k,urwa kiedyś mi się ten TV wypali to może odpuść sobie OLED. Ja np. nie gram jakoś super dużo a i do tego nie mam w ogóle jakichś kanałów telewizyjnych z logiem w jednym miejscu, więc nie przejmuję się tym praktycznie wcale. Mi się telefon nie wypalił, który podobno każdemu się wypalał (SGS3), tak więc TV też się nie przejmuję. W zamian mam świetny IL oraz obłędnie dobry obraz (te czernie... to jest zupełnie inny poziom. Teraz nie ważne jak dobry LCD by był, jakbym zobaczył szare paski na górze ekranu albo jakieś "czarne" plansze będące pełne wycieków światła to bym ze śmiechu padł), a jasność w HDR jest wystarczająca dla mnie. Dość powiedzieć, że gram na jasności na 80 a i ostatnio się zastanawiałem czy nie skręcić do 70. I ja też wiem, że do szału by mnie doprowadzało mulące menu (co nie ma miejsca w LG) oraz zdecydowanie czułbym lag powyżej 40ms w 1080p, szczególnie, że tryb 4K ma ten lag dwa razy mniejszy. Najgorsze jest to, że Ty kupujesz ten TV dla siebie i ciężko komukolwiek z nas przewidzieć która z wad by bardziej drażniła z Twojej perspektywy.

Odnośnik do komentarza

Też jeszcze nie ma chyba żadnych raportów o wypaleniach serii 7. Teraz to już chyba teoretyczna możliwość ew. bardzo długo trzeba męczyć TV. Najwięcej gadania o tym to takie teoretyzowanie właśnie, a nikomu jeszcze się to nie zdarzyło :D. Wiem, że rtings robi teraz test i ten test jest całkiem sensownie pomyślany, ale na wyniki chyba trzeba poczekać.

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, raven_raven napisał:

Najgorsze jest to, że Ty kupujesz ten TV dla siebie i ciężko komukolwiek z nas przewidzieć która z wad by bardziej drażniła z Twojej perspektywy.

Obie :-) dlatego właśnie zacząłem się zastanawiać na modelami z odrobinę niższej półki takimi jak samsung q7f, Samsung MU8000, Panasonic xe750. Z tych trzech to chyba najbardziej bym się chylił ku Q7f, choć czytałem że jasność pozostawia wiele do życzenia, ale jak sam napisałeś, na swoim OLEDzie też przykręcasz jasnosc (tak wiem że lepsza czerń). Co jest nie tak z tymi 3ma tv że lepiej jednak wybrać coś innego? A może nie są wcale takie złe, choć efekt Wow z chęcią bym zobaczył 

Odnośnik do komentarza

Moj Oled pracuje sporo, po pare godzin dziennie przy giereczkach, pulpicie z Windowsa, masa programow z logo - leci wlasnie 2 rok i tez zero wypalen (a seria 6). Podobnie jest u 4 moich znajomych.

Panasonic to loteria, mozesz poczytac moje posty w temacie o serwisie, matrycy, cloudingu - 4 razy wymieniana matryca każda gorsza niz poprzednia, po tych doświadczeniach nie bralbym w ogole Panasonica pod uwage. Do tego najgorszy system operacyjny jaki w zyciu widzialem, zacinajace sie filmy z dyskow zewnetrznych, badz bez dzwieku przez brak wsparcia dla DTS, 0 aplikacji, 1 wyjscie HDMI 2.0 - 2 ARC - zaorac! No chyba, ze ktos nie ma absolutnie zadnych wymagan i poza 1 konsola i dekoderem nic do telwizora nie bedzie podlaczal.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dzięki easye. Panasonica w takim razie na pewno odpuszczam, no i zacząłem znowu myśleć o tym OLEdzie. Jeszcze jakby mi ktoś uzmysłowił w kwestii samsunga q7f, lub jakiegoś innego z tej firmy czy na pewno lepiej nie brać ich pod uwagę? Bo są filmiki na YouTube gdzie go nawet polecają do gier gdzieś na równi z Sony xe9005, no ale jak już wspominałem zamulajacy android napsuł by mi za dużo krwi. Jeszcze czy jest sens patrzeć czy dany tv ma certyfikat UHD Premium? Bo niby fajnie brzmi, ale czy jest to aż tak ważne w rzeczywistości? 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, raven_raven napisał:

Też jeszcze nie ma chyba żadnych raportów o wypaleniach serii 7. Teraz to już chyba teoretyczna możliwość ew. bardzo długo trzeba męczyć TV. Najwięcej gadania o tym to takie teoretyzowanie właśnie, a nikomu jeszcze się to nie zdarzyło :D. Wiem, że rtings robi teraz test i ten test jest całkiem sensownie pomyślany, ale na wyniki chyba trzeba poczekać.

https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

Tu trwają testy B7, po 4 tygodniach katowania brak wypaleń. Choć dla B6 efekty były po 6 tygodniach (po 4 ledwo widoczne). Nie zdziwiłbym się gdyby LG coś usprawniło, w końcu mają z tego masę reklamacji.

Edytowane przez Arek_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...