Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, yab napisał:

Nice, są już jakieś testy tego Tv?

Będzie dostępny dopiero w marcu. Póki co mało wiadomo, no ale podejrzewam troszkę lepszego laga, minimalnie lepszy HDR i lepszą gradację kolorów dzięki nowemu prockowi.

 

No i jeszcze jedna rzecz, której nie ma w poprzedniku:

 

 

31 minut temu, Ryo-San napisał:

Ile chcesz za niego?

pw

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Rano przywieźli mi 65B7. Niezłe bydle w porównaniu do stojącego obok 55B6 :) Bawię się od jakiegoś czasu, ustawiam i jestem zachwycony, głównie wielkością, bo jeżeli chodzi o jakość to jest tak samo perfekcyjna jak na B6, no ekran jest troszkę jaśniejszy. Denerwuje mnie jedna rzecz natomiast, brak przycisku na pilocie odpowiedzialnego za automatyczne przełączanie obrazu na dekoder od TV ;P Fajnie, że jest osobny przycisk do Netflixa i Amazona, ale tej jednej pierdoły mi brakuje. Ktoś wie czy można to gdzieś ustawić, albo np. przypisać przycisk do innej funkcji (button mapping) ?

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Trzymam kciuki, by kumulacja w totka cię ozłociła :lapka:

Do tego czasu możesz rozważyć Sony Bravię KD-55XE8505. Bardzo dobry telewizor, który kosztuje 4000-4400zł.
Ewentualnie pomyśl o DX700 firmy Panasonic. Również zmieścisz się w tym pułapie cenowym, a zyskasz na przekątnej (58").

Z drugiej strony wybór, który przedstawiłeś nie pozostawia wiele do życzenia. To porządny tv. który stosunkiem jakość - cena, jest tym czym CX700 był w 2015r, bądź KS700 w 2016r.
Właściwe ten telewizor jakością jest do poprzednika zbliżony, tyle, że poprawiono wykonanie.

Co nie wybierzesz, niech ci służy lata i się nie psuje. :drinks:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Soban napisał:

Dobra Pany. Potrzebuje TV 55 z 4k do xboxa x i ogolnie filmow 4k. Budżet ~4000

 

Zawezilem wybór do Samsunga MU7002. Dostane coś lepszego za te pieniadze? Na Oledy mnie nie stac, wiec rady typu doplac ze 2 tys do oleda odpadaja(jak nagle spadnie na mnie bogactwo to kupie b7)

Bravia XE85.

Nic lepszego w tej cenie nie ma.

Za(pipi)isty tv.

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.02.2018 o 17:57, Soban napisał:

Dobra Pany. Potrzebuje TV 55 z 4k do xboxa x i ogolnie filmow 4k. Budżet ~4000

 

Zawezilem wybór do Samsunga MU7002. Dostane coś lepszego za te pieniadze? Na Oledy mnie nie stac, wiec rady typu doplac ze 2 tys do oleda odpadaja(jak nagle spadnie na mnie bogactwo to kupie b7)

Czy coś lepszego? Zależy jak na to spojrzeć. W tej cenie Samsung (porównując również z wymienioną wyżej Bravią) ma najlepszy hdr i najszybszy czas reakcji, około 20ms nawet w 4k uhd. Fajny bajer to też one-connect box, czyli skrzyneczka z łatwym dostępem do złącz hdmi i optyka. Być może Bravia ma nieco lepszy obraz (tego nie wiem, nie mam porównania), ale MU70xx to bardzo dobra opcja w tej cenie.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Soban napisał:

Biere samsunga. W bezposrednim porownaniu wydaje sie duzo lepszy niz ten xe85 http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/samsung-55mu7002-vs-sony-kd-55xe8505

 

Rodzice maja xe80 i nie jestem fanem androida na tv.

Xe80 jest na matrycy ips tzn. beznadziejny kontrast.

Model xe85 leci na matrycy va i jest tv nieporównywalnie lepszym.

Nie pchaj się w samsunga (to obrazowy szajs) te porównania pseudo ekspertów to pic na wodę i nie mają się w żadnym stopniu do rzeczywistości. Jest całkowicie odwrotnie.

 

4 godziny temu, Fanek napisał:

XE85 widze ma około 400 nitów w HDR, w tej cenie już chyba lepiej troche dołożyć i wziąć XE90, który świeci znacznie jaśniej, no chyba że kogoś budżet mocno ogranicza.

 

Xe85 to świetny tv z kapitalnym obraz sdr, ale od niego Sony ma jeszcze lepsze tv.

  • Plusik 1
  • Minusik 11
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Orzeszek napisał:

Mam bekę z tych nóżek w samsungach xd jak ktoś ma węższy mebel niż nóżki tv to kaplica 

Nie kaplica, bo ten model ma dodatkowe wejścia na nóżki bliżej środka :kaz: Co prawda jest to tylko ucięte o ok 10cm z każdej ze stron, ale zawsze coś. 

 

 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Kyokushinman napisał:

Xe80 jest na matrycy ips tzn. beznadziejny kontrast.

Model xe85 leci na matrycy va i jest tv nieporównywalnie lepszym.

Nie pchaj się w samsunga (to obrazowy szajs) te porównania pseudo ekspertów to pic na wodę i nie mają się w żadnym stopniu do rzeczywistości. Jest całkowicie odwrotnie.

 

 

Xe85 to świetny tv z kapitalnym obraz sdr, ale od niego Sony ma jeszcze lepsze tv.

 

W "swoim" dedykowanym temacie może pisać ile tobie się podoba ale tutaj trzeba reagować i minusować ten bełkot bo jeszcze ktoś zacznie się tym sugerować. 

Widzę, że Soban też dał minusa to raczej nie posłucha oraz nie trzeba mu tłumaczyć o człowieku ziarno.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak. Drugi temat został stworzony po to byś ty i twoje alter ego mogły pisać tam bzdury*, tutaj wypadałoby zachować powagę i dobrze doradzać. No a za proponowanie XE8505 powinienieś z automatu dostać bana. Jak ktoś ustawia w miarę normalnie TV to nigdy nie powinien brać twojej opinii pod uwagę. No bo jak się nie śmiać z doradzania kolesia, który gra na dynamicznym bo chce mieć duży kontrast kosztem wszystkiego ? Dodatkowo przypominam, że ciebie interesują tylko te oczoyebne kolorki, bo jak wiadomo, im bardziej kolorowe, tym bardziej zayebiste co nie ? Tak dla przypomnienia, ten "fachowiec" gra przy 100ms lagu xD 

 

* toczenie perfidnej beki z takich opinii chyba jest głównym powodem ;P

 

Wracając do tematu. Branie Sony pod uwagę zaczyna się od XE9005, a kończy się na XE9305 czyli raptem dwa modele. No i trzeba pamiętać o Androidzie. Najgorszy OS w telewizorach jaki świat widział. Jest jeszcze świetny ZD9, no ale cena nadal zaporowa mimo faktu, że jest to top topów jeżeli chodzi o LCD.

 

13 godzin temu, AvengerGT napisał:

Nie kaplica, bo ten model ma dodatkowe wejścia na nóżki bliżej środka :kaz: Co prawda jest to tylko ucięte o ok 10cm z każdej ze stron, ale zawsze coś. 

 

Na początku te nóżki wydawały mi się dziwne, ale dzięki nim telewizor w takim rozmiarze był naprawdę stabilny. Te wszystkie wymyślne podstawki pod tym względem nie umywają się do tego. Mam teraz 65 calowego OLED'a i podstawka jest po prostu beznadziejna. Nie dość, że wygląda kiczowato (B7) to jeszcze wystarczy lekko dotknąć sprzęt by zaczął się bujać. No może trochę przesadzam, ale nie jest to zbyt dobre IMO rozwiązanie. Tak czy inaczej muszę zawiesić na ścianie telewizornie :)

Edytowane przez Ins
  • Plusik 6
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.