Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.03.2018 o 12:40, Paolo de Vesir napisał:

O ile te nowe OLED-y nie będą realistyczne jak patrzenie przez okno to zadowolę się jakimś "podrzędnym" B7 z 2017 roku. :potter: 


Nie będą. Może inaczej, już seria z B/C/E/G  2016r. prezentuje nieprawdopodobną jakość obrazu, a wyżej oznaczone modele raczej są ich usprawnieniami, niż jakimś niesamowitym skokiem jakościowym.
 

W dniu 16.03.2018 o 19:58, balon napisał:

Panie ale TV nie zalegają długo w sklepie. Wychodzi nowa linia modelowa i stare są tylko w sklepach do wyczerpania zapisów. Jak są mega udane modele w dobrych cenach to dość szybko znikają z oferty. 


Dokładnie. W niektórych sklepach (nie licząc egzemplarzy wystawowych) B7/C7 pozostały już po jednej sztuce. To nie piekarnia, że co dzień dostaniesz nową partię świeżego pieczywa.
Zatem wypada się śpieszyć. Inaczej modele z cyferką 7 zostaną wyprzedane, na ich miejsce wkroczy nieco lepsza, nowa seria, ale już cenę nie określi się mianem nieco wyższa.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, balon napisał:
23 godziny temu, wulfen napisał:

oraz jaśniejsza alternatywa

Sony X930E

 

@Kyo kolega znowu wyszedł po za dedyka:lapka:

Bez przesady - nikomu nie będę zabraniać pisać na forum - a "kolega" zacytował tylko tekst z linku.

Odnośnik do komentarza

Pierwsze wrażenia z tegorocznego Q9F Samsunga (FALD, 480 stref):

Cytat

For the very first numbers... sustained peak luminance in Movie mode with HDR...

2% - 1750 nits
5% - 1600 nits
10% - 1600 nits
18% - 1150 nits
25% - 1100 nits
50% - 800 nits
100% - 660 nits

Not sure how long it sustains peak brightness, will test for duration shortly.

And static ANSI contrast (on-axis viewing) is...

15,000:1 with local dimming on high
20,000:1 with local dimming set to standard or low

 

Please note it is no longer possible to turn off local dimming altogether. That said, the ANSI result is very encouraging and consistent with the on-axis contrast I have seen coming from this TV.

Also these are very early results, the TV has not even been out of its box for 24 hours.

 

http://www.avsforum.com/first-impressions-2018-samsung-q9f-65-qled-4k-hdr-tv/

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Witam towarzystwo - sprawa jest następująca. Obecnie pogrywam sobie (PS4 standardowe) na dosyć leciwym już wynalazku marki-krzak - SL Technlogy 32' 720p, czyli sprzęcie odstającym już od obecnych standardów. Postanowiłem przesiąść się na coś co będzie bardziej up-to-date. Generalnie wymagania mam następujące: kwota ok 2-2.5k, przekątna do 49', 4k/UHD i najlepiej z HDR. Jestem totalnym noobem w temacie więc nie chcę się skupiać na cyferkach a widzieć  dokładnie co Geralt czyta w kolejnych, znalezionych księgach :)

Wstępnie znalazłem takie cuś jak LG LED 49UJ635V. Czytałem, że podobno LG ma jakieś "przekłamane" 4K (matryca RGBW) oraz odświeżanie pomimo, że jest napisane TM 100 to jest na poziomie 60 Hz? Będę wdzięczny za info czy faktycznie tak tragicznie te matryce się prezentują, że sprzęt nie jest wart inwestowania w niego kasy oraz, jeśli ktoś ma jakieś inne propozycje, lepiej skupić się na czymś innym.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Przemasso napisał:

Wstępnie znalazłem takie cuś jak LG LED 49UJ635V. Czytałem, że podobno LG ma jakieś "przekłamane" 4K (matryca RGBW) oraz odświeżanie pomimo, że jest napisane TM 100 to jest na poziomie 60 Hz?

LG ogólnie poza oledami robi kiepskie TV i lepiej nie zawracać sobie nimi głowy.

2-2,5 tys zł to trochę mało, lepiej dozbierać i kupić coś porządniejszego.

Edytowane przez wulfen
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Kyokushinman napisał:

Nie śpiesz się z zakupem i spokojnie sobie dozbieraj do tych 3,5-4k a wówczas coś godnego się znajdzie.

 

2 godziny temu, wulfen napisał:

LG ogólnie poza oledami robi kiepskie TV i lepiej nie zawracać sobie nimi głowy.

2-2,5 tys zł to trochę mało, lepiej dozbierać i kupić coś porządniejszego.

 Dzięki Panowie za szybką reakcję ale muszę przyznać, że osobiście też nie chciałbym wydawać na telewizor więcej niż powyższa kwota :) nie zależy mi na turbo-dobrej jakości. Chcę tylko spokojnie pograć ale wiedzieć też, że sprzęt, który kupię będzie "odpowiednio dobry" w swoim segmencie cenowym :)
 

 

9 minut temu, PIOTR8642 napisał:

 

Najlepszy będzie Samsung 50MU6102. Matryca VA , dobry kontrast, dobre oddanie barw, HDR , niski inputlag 17ms. Nic lepszego  w tej kwocie nie znajdziesz.


Widziałem już ten model podczas poszukiwań i też mam go odłożonego w swoich zakładkach. Ktoś z obecnych posiada go u siebie na stanie i może zdać relację z eksploatowania ?

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Przemasso napisał:

Ktoś z obecnych posiada go u siebie na stanie i może zdać relację z eksploatowania ?

 

Mój znajomy ma od jakiegoś czasu właśnie ten model. Testowaliśmy go na mojej PS4Pro i XOX więc ze swojej strony moge powiedzieć że o ile w HDR żadne promienie świetlne raczej Cie nie oślepią, tak zobaczysz chociaż szerszą palete barw i wiecej widocznych detali (choćby w BF1, Horizon, FM7, ROTTR itd).  

A w trybie gra inputlag jest totalnie nieodczuwalny. Ten tv ma też nawet jakiś upłynniacz ale on tradycyjnie bardziej nadaje sie do filmów niż gier. 

Multimedialnie też spoko, bo jak to Samsung łyka wszystko z USB bez zająknięcia (filmy, zdjęcia itd).Odpalałem nawet jakąś prezentacje z pendrivu w 4K z bitrate ok 125Mb i nic nie przycinało. Nawet Smart dziala bardzo przyzwoicie i ogólnie nie zauważyłem jakiś dziwnych akcji ze spowalnianiem/muleniem tv na modłe telewizorów Sony z Androidem. Co ciekawe, na YT nawet filmiki z HDR odpalają sie bezproblemowo, a do niedawna była to zaleta jedynie wyższych modeli (bodajże od serii 7000 w góre)

Także jak na tv kosztujący 2 - 2,3 tys jest naprawde w porządku.

 

Edytowane przez PIOTR8642
Odnośnik do komentarza
W dniu 16.03.2018 o 20:52, pistaczek napisał:

Ja nie wiem, oglądam w nocy netflixa na b7 i z dv lub hdr muszę zjeżdżać z jasnością bo tak nakuwia po gałach, że nie udzie oglądać, a oni chcą jeszcze wiecej jasności. Jak żyć? 

 

A spróbuj obniżyć gammę na -2, wtedy nawet zwiększysz kontrast, bo to co ma mocno świecić w HDR zostaje na tym samym poziomie, a spada tylko ciemne (balans jasnych i ciemnych obszarów). Ja mam tak ustawione na trybie gra i kino pro do filmów UHD. Jasności ogólnej nie powinno się zmniejszać.

Odnośnik do komentarza

Na Avsforum pojawiają się już pierwsze wrażenia użytkowników, którzy zakupili flagowy model Samsunga q9f na 2018 rok. Jest hit i pogromca najlepszego do tej pory LCD z 2016 roku Sony ZD9.

Kto ciekawy proszę poczytać te dwa wątki. Dotychczasowi użytkownicy ZD9 wprost piszą, że Samsung pomimo mniejszej ilości stref podświetlenia (480 w 65 calach vs 650 w ZD9) ma głębszą czerń, większy kontrast 20000:1 vs 5000:1 w ZD9, wyższą jasność HDRu na dużym obszarze obrazu, czarne pasy pozostają czarne nawet czy całym jasnym ekranie podczas filmu, napisy na czarnym tle również nadal są czarne, brak efektu halo i bloomingu. Do tego input lag 18ms. Pół matowa matryca, Samsung odrobił lekcje i w 2018 roku raczej nie będzie miał konkurencji.

Recenzja, pomiary i pierwsze wrażenia - http://www.avsforum.com/first-impressions-2018-samsung-q9f-65-qled-4k-hdr-tv/

Wypowiedzi użytkowników i zdjęcia - http://www.avsforum.com/forum/166-lcd-flat-panel-displays/2963950-2018-samsung-q9fn-owners-thread-no-price-talk.html

Odnośnik do komentarza

To jedyna szansa dla Samsunga, by wymaksować swoje LCD. Jako jedyni nie mają oledów w swojej ofercie. Cena na pewno będzie duża, w końcu to FALD. W tamtym roku chyba nawet nie mieliśmy żadnego falda? ;p. To na razie jedyny lcd, który może być jakąś alternatywą dla oledów. Mnie ciekawi jeszcze model q8f, to też ma być fald?

Odnośnik do komentarza

Mam do wyboru Sony XE 90 i LG OLED B7 i zastanawiam się co wybrać. Jeżeli chodzi o LG to trochę martwi mnie jego przystosowanie do konsoli i gier. Czytałem, że tryb "gry" to kupa i obraz wygląda tragicznie, natomiast w normalnym trybie obraz jest piękny ale input lag jest tragiczny. Kusi ta czerń i kolory ale nie wiem czy warto dopłacać do oleda by później narzekać grając na konsoli. Może ktoś się wypowiedzieć z tych co korzystają na konsoli z B7? 

Odnośnik do komentarza

Tak, ja gram na 55B7. Obraz w trybie gry na pewno nie jest tragiczny, jest taki sam jak w pozostałych trybach. Różnice są dwie: jak zawsze, tryb gry ma wyłączone większość wspomagaczy typu upłynniacz (i prawidłowo) oraz tutaj dodatkową zmianą jest niższa jasność obrazu w stosunku do trybu standardowego/żywego. Gra w SDR ma trochę niższą jasność, gra w HDR jeszcze niższą niż w SDR. Dla mnie jest wystarczające i nawet w tym ostatnim trybie nie mam OLED Light na maxa, ale są wielbiciele spawarek i mogą być nie do końca zadowoleni. Jakość obrazu jednak nie cierpi w żaden sposób a input lag jest fantastycznie niski.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...