Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, MaZZeo napisał:

Byłem dzisiaj w Euro RTV i zakochałem się w B7 65 calach T_T gdybym już teraz miał podejmować decyzję o kupnie to brałbym ten sprzęt, jeszcze przy takim fajnym finansowaniu który ten sklep oferuje.

 

Niestety u mnie kupno TV to dopiero gdzieś pod koniec roku, pytanie czy wtedy ten TV będzie w ogóle dostępny czy już będę miał do wyboru tylko następcę?

 

17 godzin temu, kubson napisał:


pod koniec roku to bedzie juz nastepca na bank, ja kupilem C7 55" chociaz caly czas  meczy mnie mysl czy nie oddac i nie wziac 65" xD ale wydaje mi sie ze bylby za duzy patrzac na odleglosc w jakiej bede siedzial:) no nic w sobote bedzie u mnie i wtedy sie zobaczy co i jak


Jest tak jak kubson napisał. B/C7 jest coraz mniej. Nie są domawianym produktem, jest sprzedawane to co mają, a zapasy się kurczą. W niektórych sklepach na magazynie mają raptem jeden egzemplarz. Jedynym plusem jest to, że możesz trafić na dobra okazję podczas wietrzenia magazynów.

@kubson nigdy przekątna nie będzie za duża :cool2: Dobrze radzę, szybko się przyzwyczaisz. I jeżeli siedzisz w odległości mniejszej niż dwa metry, to nie masz się co przejmować. Kilkadziesiąt minut w takiej Godrizon III i powiesz sobie "Ee, spoko. Sylvan miał rację. Ciekawe czy 75 cali by spasowało. Ciekawe...." :D
Z drugiej strony, jak już zamówione, to ciesz się z zakupu, niechaj odbiornik służy, no i koniecznie zdaj relację. :lapka: A większy kupisz za kilka lat, przy okazji nowej generacji.

Odnośnik do komentarza

Rezencja Q9F:

 

Review: 2018 Samsung Q9F 65″ QLED 4K HDR TV

Cytat

around 480 zones

Cytat

With a 3X3 ANSI pattern, I measured a contrast ratio in the 15,000:1 to 20,000:1 range

Cytat

When it comes to peak brightness, this TV offers robust performance. Crucially, it can hit 1750 nits in a 2% window, which means it can do justice to reflections, lights, the sun, really any small point of light that should be really bright. And if you need even more brightness, you can eke over 2000 nits out of it in Dynamic mode.

Cytat

This TV is able to maintain 1100 nits of brightness—in HDR Movie mode—with 25% of the screen illuminated

 

Sporo więcej informacji w recenzji. Tegoroczny flagowiec Samsunga to przezayebisty TV, zarówno do grania jak i oglądania filmów.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ten XE93 jak input lag obecnie?

Bo wiem że były jakieś problemy patche i chyba nadal 50pare ms w 4k hdr ?

4K za 55 uzywkę to dobra cena?

 

Powiem szczerze że liczyłem że za 2 lata przy premierze ps4 to będa jakieś spoko tv w okolicy 3k ale teraz widze że to nic nie tanieje i za dobry model chyba i tak trzeba będzie bulić 5k bo "nowy" model tzn stary w nowej obudowie  z inną literką ;/

No i w sumie na nic lepszego niż XE93 b7 nie liczę w przedziale 4k więc czy jest sens czekać?

Edytowane przez Schranz1985
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, chris85 napisał:

Czyli testerzy hdtvpolska.com nareszcie doczekają się telewizora, ze swojej ramki odnośnie HDR i nitów. 

Samsungi zawsze miały dużo nitów na planszy a w realnej scenie nawet kilka razy mniej. Przykład samsung ks8000, na planszy prawie 1500 nitów a w realnej scenie ok 450 nitów.

KS8000:

HDR Peak 2% Window: 1472 cd/m2
HDR Peak 10% Window: 1431 cd/m2
HDR Real Scene Peak Brightness: 453 cd/m2
 
Także na razie nie ma się czym podniecać
 
Cytat

Ten XE93 jak input lag obecnie?

Bo wiem że były jakieś problemy patche i chyba nadal 50pare ms w 4k hdr ?

 

4k @ 60Hz + HDR: 25.8 ms
 
Edytowane przez wulfen
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Ins napisał:

This TV is able to maintain 1100 nits of brightness—in HDR Movie mode—with 25% of the screen illuminated

No ja dla mnie to tutaj nie chodzi o peak brightness.

 

Jeżeli chodzi o XE93 to lag w 4K jest taki jak napił wulfen, natomiast jak ktoś nie ma zwykłe PS4, X1 lub Switcha to ma już wyższego laga:

1080p @ 60Hz  42.3 ms
 1080p @ 60Hz + HDR  42.2 ms

 

Odnośnik do komentarza

Oczywiście podany lag jest w trybie gry. Oświeceni grający w trybach żywych i tym podobnych spokojnie powyżej 50ms są, jeśli nie koło 80 jak mnie pamięć nie myli :rotfl: 

25ms w 4K jest spoko. Można lepsze modele znaleźć pod tym względem, ale 21ms czy 25ms to robi bardzo małą różnicę.

42ms w 1080p (czyli nadal bardzo dużo konsol, bo właściwie wszystkie poza X1S, X1X i PS4 Pro) jest już średnie.

Odnośnik do komentarza

Mam Panasonic 50et60 ktory ma laga miedzy 30 a 50ms wg roznych źródeł.
Gralem ostatnio na jakims samsungu u kumpla 21ms podobno i czulem delikatna roznice na plus.
Albo to efekt pkacebo :)
Ale przy nastepnym tv bede bardziej na to zwracal uwage.
Kusi mnie ten xe93 mam mozliwosc kupna uzywki 55cali ze sprawdzeniem niedaleko ode mnie od osoby prywatnej nie zaden powystawowy itd wiec mnie korci.
Nie wiem czy za 2 lata w tej cenie kupie cos lepszego?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

A dobra inny random miał z tym problem, wybacz.

26 minut temu, Schranz1985 napisał:

Nie wiem czy za 2 lata w tej cenie kupie cos lepszego?

Nikt nie ma szklanej kuli, ale prawdopodobnie tak, no ale to jest rozkmina na zasadzie kupić PS4 czy czekać na PS5?

Odnośnik do komentarza

Za 2 lata to będzie PS5, ale tam się nic nie zmieni, 8k przecież nie będzie.

jak tv się podoba to brać teraz i się cieszyć z zakupu, nie czekać bo co roku i tak są nowe modele, więc na co czekać.

 

Aha odnośnie posta wyżej - na pewno za 2 lata kupisz coś lepszego, tak samo jak za 4, 6 etc.

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Wczoraj pomogłem znajomemu w instalacji samsunga q7f i ja (pipi)e co oni zrobili. Po pierwsze hub jest cienkim kabelkiem podłączany teraz i potrzebuje oddzielne zasilanie. Kabelek jak światłowód nie może się złamać więc trzeba uważać. Ok kabel sieciowy teraz jest w hubie ale wole kabel sieciowy w tv niż dodatkowy kabel do prądu.

Nie ma języka poslkiego w funkcjach głosowych a tv z 2016 roku miały.

Nie pojawia się pasek że odtwarzasz z hdr i trzeba to samemu sprawdzić wchodząc na home i maks w lewo (pisze przy ikonce obrazu).  Nie jest to intuicyjne.

 

Ogólnie obraz fajny. Nie wiem czy lepsze od mojego ks na pewno podobne. Po co te zmiany na minus? Jakby samusng eksperymentował z czymś co było już dobre.  Zamiast poprawić hdr, obraz to naprawiąją rzeczy już działające.

 

Ok na plus na pewno obudowa. Chyba w tych modelach się już nie odkleja bo naprawdę wygląda lepiej niż to co ja mam w ks.  :D

 

 

Takie małe wrażenia z 2 h konfiguracji i montowania tv.

Odnośnik do komentarza

Ja wiem ze sa ludzie ktorych stac i co 2/3 lata kupuja tv za 10kola.
Mnie na to nie stac.
Kminie tak ze 4k bedzie max na ps5 ps6 wiec to jest strategiczna decyzja,tv chce kupic na 10 lat i miec spokuj.(o ile nie padnie wiadomo)
Nie oszukujmy sie za 2 lata tez nie befe wybieral w topowych modelach, licze na jakas perelke w budżecie 4k.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Schranz1985 napisał:

Ten XE93 jak input lag obecnie?

Bo wiem że były jakieś problemy patche i chyba nadal 50pare ms w 4k hdr ?

4K za 55 uzywkę to dobra cena?

 

Powiem szczerze że liczyłem że za 2 lata przy premierze ps4 to będa jakieś spoko tv w okolicy 3k ale teraz widze że to nic nie tanieje i za dobry model chyba i tak trzeba będzie bulić 5k bo "nowy" model tzn stary w nowej obudowie  z inną literką ;/

No i w sumie na nic lepszego niż XE93 b7 nie liczę w przedziale 4k więc czy jest sens czekać?

Atakuj 55 XE93 bo to tez najlepszy tv 4k w tym rozmiarze.

Tylko 4k hehe nowy kosztuje teraz 7k.

Mega warto, ale sprawdz go dobrze.

 

 

@ Fanek

Nie chce nic wyrokować ale możliwe że na Ps5 twórcy pójdą w grach pod 8k.

Z tego co dzisiaj czytałem to premiera tej konsoli to najwczesniej koncowka 2020. Wczesniejsze terminy te plotkowe zostaly wysmiane przez głównych twórców gier tj exów na konsole niebieskich. Sony ma ultra przewage i predzej wyjdzie taki x1xx a nie ps5.

Edytowane przez Kyokushinman
Odnośnik do komentarza

Jest jeszcze sporo rzeczy, które w TV można poprawić. Freesync i lepszy HDR to jedno, a jak już obrazu nie da się poprawić to zacznie się wojna na technologie przetwarzania obrazu i kto wie, może w 2025 będą już TV, które będą interpolowały klatki nie w 50ms jak to ma miejsce teraz, tylko w 5ms albo mniej i każdy będzie grać na upłynniaczu, bo czemu nie. Przecież to jest technologia, zawsze coś da się wymyślić. Bill Gates kiedyś mówił, że 700 kB pamięci czy jakoś tak powinno każdemu do końca życia wystarczyć i nie minęło 10 lat, jak wszyscy wiedzieli, że się mylił.

Odnośnik do komentarza

Teraz to jest poyebane z tymi telewizorami, jak była era przechodzenia z SD na HD to wystarczyło mieć hd ready (bo jeszcze FHD w tamtych czasach kosztowały bajońskie sumy - sam za 37 calowego lg FHD dałem 8k zł, a były to czasy 2007-2008, także tej kapusty było w uj) i nikt się nie przejmował innym bajerami i szmerami i dodatkami, bo takich jeszcze nie było rzeczy, każdy zadowolony w uj był. Dzisiejsze czasy z telewizorami dla graczy to więcej i jeszcze więcej zyebanych i niepotrzebnych ficzerów dodają, a pomyśl co tu wziąć, a nie każdy siedzi w takich tematach jaki najlepiej wziąć tv, bo zaraz za rogiem doyebią Ci kolejnego nowego ficzera i imo to idzie wszystko za szybko, normalnie wyścig szczurów.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...