Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

chciałem kupić jakiś duży ponad 40 calowy TV z bajerami itp, ale pomysalem że narazie 3D nie warto kupwoac a kupno zwyklego może za kilka miesiecy okazać sie strzałem w stope ("kurna mam nowy telewizor ale wlasnie 3D rozwinelo skrzydła , ale rpzeciez nie kupie po prau miechach nowego")

 

wiec pomysalem że tymczasowo "na przeczekanie" aż 3D da czadu albo da dupy (sytuacja bedzie jasna) kupie monitor, względnie tani, o wiele tanszy niż tv, i na nim bede grał (dodatkowy plus że bede go tez bardzo wykorzystywał do kompa)

pewnie wystarczył by jakies 23 calowy ktore mozna latwo znalesc ponizej 1000, ale pomysalem że nie bede sie az tak ograniczał i znalazłem cos takiegio

 

http://e-planet.pl/strona,produkt,id,185586,kat,611.html

 

podobno to dobry monitor do ps3, i pare osob na forum go ma, czy to dobry wybor? a może pojawilo sie cos innego (podobne wymiary, cena i jakość) czego nie znalazlem?

co polecacie ? cena okolo 1000-1300, powyzej 25 cali, dobre statystki ;)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

THOMSON 32HR3234, czas reakcji [ms] 8... raaaczej nie. Trzymaj się wszystkiego, co ma maksimum piątkę.

 

Nie zrzędź na Funai'a. Jest sporo niezłych modeli w 32 (jak sam pisałeś), a nie potrzebujesz 1080p, do wszystkich gier? Choćby FUNAI LT850-M22 albo LH7-M32BB, mimo, że wygląd nie zachwyca. Albo jakaś Toshiba?

 

W Neonet jest teraz oferta na Panosonica 42 cale. Płacisz 799 zł, a potem raty. Pomyśl nad nim, jeżeli siedzisz daleko od tv?

Edytowane przez No5o
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

panowie (i panie)

 

nie znam sie a mysle nad zakupem tv. raczej full hd, ok 40 cali (3d mnie meczy, olewam ten system)

 

jakie parametry beda kluczowe, ponizej jakich wartosci nie schodzić, na co uwage zwracac

 

bede na nim grał głownie, czasem jakiś film zarzucę . Mysle tez o nim w sumie jako o tv, na którym bede gral na konsolach next gen (PS 4; dlatego obowiązkowe full hd, a jak mówiłem 3d mam w poważaniu)

 

 

drogi forumku poradź coś

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

No dobra, rozważe ten model , w sumie zalezy za ile go dorwe heh

 

a jakąs rozpiske parametrów poniżej których zejsc nie wolno mógłby mi ktoś podac? Jakby była jeszcze małym komentem opatrzona to byłbym wdzięczny...

 

 

jestem nastawiony na plazme, czy jest miedzy nia a lcd duza róznica ?

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

a powiedzcie mi co polecacie : plazme czy lcd (gry głównie) ? Bo byłem zdecydowany na plazme ale naczytałem sie o tych wypalonych powidokach i już nie wiem :mellow:

 

jak jest z tym inputlagiem, wytłumaczy mi ktoś (równiez pytam głownie w kontekscie gier) ? jaki parametr imputlaga jet akceptowalny?

 

pewnie odp na me pytanie juz gdzies tu padły, ale jakos nie widzi mi się przekopywac przez srtki postów. Jakby ktos pomógł to byłbym wdzieczny

 

aha co sadzicie o Panasonic'u, dobre robi plazmy?

Odnośnik do komentarza

Sam ma plazme Panasa, naprawdę polecam. Dobre plazmy są jeszcze od Hitachi, ale ciężko dostać oraz najlepsze są od Pioniera , ale za bardzo ciężkie siano.

 

Reszt producentów robi praktycznie po to plazmę w swojej ofercie, bo tak trzeba oraz aby były gorsze od swoich LCD i napędzają sobie tym lepszą sprzedaż tańszych w produkcji LCD

 

Ja mam w salonie plazmę, w sypialni LCD. Tu i tu miałem podłączone konsole, polecam plazmę, ma żywsze kolory, czas reakacji zawsze lepszy, a przy kablówce analogowej biją na łeb jakością obrazu LCD.

 

Co ważne mam do plazmy podłączone PS3 i X360 oraz Wii, która wygląda o wiele lepiej na plaźmie jak inne konsole SD (PS2, Gacek, Xbox).

 

Pamiętaj, że jak plazmę to tylko Panasa, Hitachi albo Pioniera, a wypalanie, awaryjność, wielki pobór prądu i inne mity o plazmach tych marek nie dotyczą.

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza

a taki Panasonic nadałby sie?

 

 

jest taka zakładka w tej rozpisce , mianowicie funkcje poprawiające jakośc obrazu. Jako, ze mysle o tym tv w konteklscie gier martwi mnie to, że nie ma tego trybu "GAME " (coś tam)

 

słusznie czy to tylko zbedny bajer?

 

Co sądzicie o tym tv, plis pomóż ktoś ;-)

 

baloon może ty coś poradzisz odnosnie tego modelu?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

W niedalekiej przyszłości (miesiąc bądź dwa) mam zamiar zakupić tv i tu pojawia się problem, za bardzo się na nich nie znam, a nie chcę kupić jakiegoś shitu. I zwracam się do was z prośbą o poradzenie kilki modeli. Cena jaką chcę przeznaczyć to ok 1800-2000zł, przeznaczenie to głównie ps3 i filmy bluray. Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Cena jaką chcę przeznaczyć to ok 1800-2000zł, przeznaczenie to głównie ps3 i filmy bluray.

 

Dorzuć 200PLN i masz Panasonic TX-P42U20E.

 

Edit: podaje ten model, ponieważ ma on dobry stosunek cena/jakość obrazu i sam zamierzam kupić model z tej serii, aby kiedyś zastąpić Samsung PS42A451 :rolleyes:

Edytowane przez kant1983pl
Odnośnik do komentarza

jak do grania to weź wiekszy. Jesli nie posiadasz srodków- poczekaj do swiat, beda mega promocje a i cos moze doskładasz floty

 

chociaż za 1700 mozesz wyjac nawet 42 cal hd (ale o LED zapomnij). Prawda jest taka, ze o ile nie jestes purysta- hd-fetyszystą , to wielkich róznic nie zobaczysz (no chyba ze mowa o telewizorach z innej półki cenowej tj powyzej 4 koła) , wazna jest powierzchnia, kupisz za małą i bedziesz sobie plół w brode

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Wiesz jeżeli chodzi o telewizory, to ja Ci polecę samsunga, bo są to chyba obecnie jedne z najlepszych tv. A co do samego modelu, wiele też zależy od tego gdzie będzie stał/wisiał, jak daleko będziesz od niego siedział, nasłonecznienie w pokoju, czy i jak dużo okien jest w tym pokoju, itp.

Ale tak na sucho to mogę Ci polecić coś takiego http://www.slooo.pl/product-pol-727-Samsung-32-LCDTV-Full-HD.html to jest akurat 32 cale (tak naprawdę nie jest to wielka różnica między 26" a 32") a 32 jest bardziej uniwersalny.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

Interesuje mnie telewizor plazmowy 46-50 cali, full hd, niekoniecznie z 3D, głownie do ps3, podłączenia komputera, i w przyszlosci jakiegos dekodera, badz odtw. BD.

Do wydania 3500zł.

Czekam na propozycje, i z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...