Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli już masz taki budżet to poczekaj chociaż do premiery serii 9 od LG. Nowe telewizory pojawić się mają w marcu, a wg. recenzji znacząco poprawiono ich jasność (co jest głównym argumentem LCD Vs. OLED) nie schodząc z poziomu atramentowej czerni nawet o jotę.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, smallv86 napisał:

Co mnie bardziej wyrwie z kapci, C8 oled czy jakiś qled z milionem nitów? TV ma mieć 65 cali i mogę wydać 10-15tys zł. TV raczej do grania ale filmy 4k z bluray również będą oglądane.

Na to chyba nie ma odpowiedzi. Jeden woli miec czarne a drugi jak się opala przed TV. Najlepiej by było porównać i samemu wybrać. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, izon napisał:

Cześć, mam pytanie do posiadaczy LG OLED. Czy generalnie opcję TrueMotion lepiej wyłączyć? Zauważyłem, że zwłaszcza w filmach nadaje nienaturalny teatralny efekt. Czy w grach to się do czegoś przydaje?

Jasne, że tak. Prawilne ustawienie to Judder na 3 blur na 10. 

W trybie gry oczywiście off. 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, izon napisał:

Cześć, mam pytanie do posiadaczy LG OLED. Czy generalnie opcję TrueMotion lepiej wyłączyć? Zauważyłem, że zwłaszcza w filmach nadaje nienaturalny teatralny efekt. Czy w grach to się do czegoś przydaje?

Ja osobiście mam włączony true motion, ale nie na maxa, bo wtedy efekt nie jest najlepszy (wszystko zależy od filmu). Ostatnio nawet spróbowałem włączyć upłynniacz w kolosach i nowym Gow-ie i o dziwo gra się nienajgorzej, zniknęło szarpanie przy szybkich obrotach kamery, wszystko jest jakby płynniejsze . Lagu nie  odczuwam, ale część osób pewnie poczuje różnice. Nie namawiam, ale polecam chociaż spróbować.

 

Odnośnik do komentarza

Chyba trzeba założyć temat "Panie bo w sklepie powiedzieli" kolejny przykład wczoraj znajomy podjechał do media expert bo chodzi za nim 65b8 ale nie może się zdecydować .
Panie nie kupuj pan oleda bo będzie się wypalał, do tego to już się przyzwyczaiłem ale wczoraj dowiedziałem się że oledy mają problemy z wyświetlaniem słabej jakości sygnału więc panie jak pan podepnie sobie naziemną to będzie tragedia i lepiej poczekać na microledy.

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.02.2019 o 13:07, smallv86 napisał:

Co mnie bardziej wyrwie z kapci, C8 oled czy jakiś qled z milionem nitów? TV ma mieć 65 cali i mogę wydać 10-15tys zł. TV raczej do grania ale filmy 4k z bluray również będą oglądane. (....)
Myśle, ze HDR w oledziebedzie robił lepsze wrażenie na tle czarnego jak smoła ekranu. Chyba faktycznie zaczekam na nowe modele od LG, obyczaje testy itd. Zakup i tak planowałem dopiero na majówkę wiec bez pośpiechu raczej. Kalibrowal już ktoś z was profesjonalnie tv? Jest zauważalna różnica?


Niezależnie od tego co wybierzesz, będziesz zadowolony. Obie technologie mają swoje wady i zalety, niemniej ten przedział cenowy, to już klasa premium, więc będzie dobrze. :good2:
Ja w ub. r. przesiadłem się z bardzo dobrego przedstawiciela LCD na OLED C7 w 65 calach i jestem zachwycony. :yahoo:Oczywiście taki tv. ma niższą jasność (o tym za chwilę) niż wysokiej klasy LCD, ale jak już zauważyłeś OLED i tak imponuje efektem HDR ponieważ ma nieskończony kontrast i idealną czerń. Co do samej luminacji, to nie masz się czym zamartwiać. LCD mocniej świeci niż OLED, ale ten drugi też nie ma się czego wstydzić. Dość napisać, że grając w Assassin's Creed Odyssey obniżyłem po pewnym czasie jasność do 40%, a później i tak zmniejszyłem jej wartość. Tak wieczorami dawało po oczach. Kilka dni temu ukończyłem Metro Exodus.
Jest tam pustynna arena. Grając nocą aż chciało się okulary założyć podczas rozgrywki, ale głupio tak grać w domu z przeciwsłonecznymi na nosie :mog:
Tak przyjemnie świeci OLED. W zupełności to wystarczy, zapewniam.

W kwestii filmów 4k wygląda to wręcz imponująco. Zakładam, że jeżeli stać cię na taki kawał elektroniki, to z ich zakupem problemu nie będzie. Kupuję od czasu do czasu interesujące mnie pozycje w tym formacie i prezentuje się to wspaniale - szczególnie porównując ich jakość do tego co oferują różne platformy. Dla przykładu na Netflix zaliczyłem wszystkie sezony następujących seriali: Spartakus, Breaking Bad, Dexter,  Stranger Things, Dark, Narcos i ostatnio Alienistę (polecam).:lapka: Dodatkowo sprawdziłem wyrywkowo kilka pozycji oferujących kombo 4k i HDR. Obejrzałem również kilkanaście filmów. (Bardzo) dobrze to wszytko się prezentuje, ale ....
Przyrównując daną produkcję do tego co płyta UHD oferuje, to wówczas mowa jest o przepaści :obama:
Kilka tygodni temu moja kolekcję wzbogaciły:

s5y5CiH.jpg

2049 oferuje jeden z najlepszych jakościowo obrazów. W tym segmencie spokojnie można postawić go obok takich filmów jak: Matrix, Transformersy, Dunkierka, czy Pacific Rim.
Gacek też kapitalnie wypadł i jak ktoś obejrzy wersję na Netflix i taką w 4k z płyty, to różnica jest kolosalna. Zatem atakuj taki format.

Co do zwlekania z zakupem, nie jestem tego fanem. Oczywiście można, ale wiesz jak to jest. Zamiast od kilku miesięcy cieszyć się nowym sprzętem, to się wyczekuje. Gdy już kupuje się nowy, to zostaje zapowiedziany kolejny, jeszcze nowszy, lepszy i w ogóle naj. No i cenowo rożnie to bywa. Gdy ja kupowałem swój egzemplarz był już bodaj C8 dostępny. Tyle, że za swój telewizor zapłaciłem ok. dziesięciu tys. zł, a C8 kosztowała aż 14 tys. a jest tylko nieco lepszy.:unknown: Niestety to "nieco" z racji nowej propozycji kosztowało 4 tys. więc machnąłem na taka opcję ręka i wolałem dokupić wydłużoną do pięciu lat gwarancję - co ciekawe w zależności od sklepu, jak i tego co ona obejmuje płaci się całkiem sporo, bowiem od 960zł - 1600zł.
Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie byś poczekał. Raz, że zakup na lata, dwa swoje kosztuje, więc warto go przemyśleć.
 

 

W dniu 19.02.2019 o 12:26, SG1-ZIELU napisał:

Chyba trzeba założyć temat "Panie bo w sklepie powiedzieli" kolejny przykład wczoraj znajomy podjechał do media expert bo chodzi za nim 65b8 ale nie może się zdecydować .
Panie nie kupuj pan oleda bo będzie się wypalał, do tego to już się przyzwyczaiłem ale wczoraj dowiedziałem się że oledy mają problemy z wyświetlaniem słabej jakości sygnału więc panie jak pan podepnie sobie naziemną to będzie tragedia i lepiej poczekać na microledy. emoji1787.pngemoji23.png


Konkurencja jest bezlitosna i się nie cacka.:diablo: Niedawno byłem w jednej z galerii handlowych i w sklepie Samsung takie coś wita odwiedzających.

ecSOD27.png

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Sylvan Wielki napisał:

2049 oferuje jeden z najlepszych jakościowo obrazów.

 

Oj nie powiedziałbym. Już zobaczyłem wiele filmów UHD i BR2049 ma bardzo słabiutki HDR, nawet myślałem w pewnym momencie, że włączyłem zwykłego blu-ray'a.

Ostatnio widziałem Bez Litości 2 z Denzelem- to jest mój faworyt, jakość filmu powala.

Przy okazji polecam mieszkańcom Krakowa wypożyczalnię na Kalwaryjskiej (chyba się tylko dwie ostały)- http://wypozyczalnia-video.pl jestem tam dwa razy w tyg, już pełno filmów UHD!

15zł za film UHD, 12zł za BD (nowości).

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.02.2019 o 00:05, Sylvan Wielki napisał:

 

Konkurencja jest bezlitosna i się nie cacka.:diablo: Niedawno byłem w jednej z galerii handlowych i w sklepie Samsung takie coś wita odwiedzających.

ecSOD27.png

 

No z tą akcją "bez wypaleń" to chyba grubsza sprawa i nieźle sklepom smarują za promowanie. Wchodząc do galerii w pobliżu dworca w Katowicach do rtv euro agd też to widziałem.

 

Nie wiem co mam dodać żeby przekonać niezdecydowanych do kupna oleda, mam b8 juz kilka ładnych miesięcy, ostro miele Bloodborna oraz potrafie wymęczyć Uncharted 4 w multi ładnie i zero jakichkolwiek wypaleń, powidoków czy uj wie czego, za to każdy kto widzi tv jest pełen podziwu jak obraz jest za(pipi)isty:banderas:

Edytowane przez grabipl
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, _daras_ napisał:

 

Oj nie powiedziałbym. Już zobaczyłem wiele filmów UHD i BR2049 ma bardzo słabiutki HDR, nawet myślałem w pewnym momencie, że włączyłem zwykłego blu-ray'a.

Ostatnio widziałem Bez Litości 2 z Denzelem- to jest mój faworyt, jakość filmu powala.

Przy okazji polecam mieszkańcom Krakowa wypożyczalnię na Kalwaryjskiej (chyba się tylko dwie ostały)- http://wypozyczalnia-video.pl jestem tam dwa razy w tyg, już pełno filmów UHD!

15zł za film UHD, 12zł za BD (nowości).


Masz prawo się nie zgodzić. To tylko moja skromna, subiektywna opinia. Kolekcja filmów 4k, którą posiadam, to nieco ponad 40 produkcji. Nie jest to jakaś powalająca liczba (dodatkowo nie wszystkie obejrzałem), ale biorąc pod uwagę to co już widziałem, to ten film robi wrażenie. Nie jestem w tym segmencie odosobniony, ponieważ prowadzący SpareChange umieścił nawet Blade Runner 2049 na szczycie 2018r. pod względem jakości obrazu.

https://www.youtube.com/watch?v=kQGoxFkPIwo

O ile mnie pamięć nie myli, to @Starh także wychwalał prezencję tego filmu. Niemniej to, że jednej osobie się coś bardzo podoba, nie oznacza wcale, że druga również musi być tym samym zachwycona, więc :drinks:
A taka wypożyczalnia, to kapitalna sprawa. Szczególnie biorąc pod uwagę, że cena filmów 4k waha się w przedziale 140-160zł.

 

Odnośnik do komentarza

Cześć i czołem, mam pytanko typowego noobka konsolowego, bo do tej pory byłem przy PC :P No ale do rzeczy... Planuję kupić PS4 Pro, do tego też bym chciał zakupić monitor (tv nie wchodzi w grę więc nie pisać mi tu wiadomości np. że tv lepsze :D ) full hd jakiś odpowiedni. Nie znam się na tym szczerze więc wszelkie rady mile widziane ;p Myślałem nad czymś takim https://www.x-kom.pl/p/466363-monitor-led-27-289-asus-vg279q-czarny-gaming.html Taaaak wiem, ma 144hz ale chciałbym z niego korzystać w przyszłości z moim nowym pc. Nie chcę kupić a potem być niezadowolony więc prosiłbym o jakieś opinie, rady, cokolwiek co by mi pomogło się zdecydować. Od razu też powiem, że kompletnie mi nie zależy na rozdzielczości 4K, full hd mi w zupełności wystarczy.

Edytowane przez dontaskwhy
Odnośnik do komentarza

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kd-55xf9005.bhtml

 

dobry wybor?

 

raczej klasyczny zestaw - ps4, switch, netflix itd.

 

musi miec 4k, hdr i niski imput lag.

 

w tych oledach nie wiem ile to mit, ale troche sie boje tych wypalen. czasem potrafie w jedna gierke grac np. przez miesiac (hud itd.)

Edytowane przez Ölschmitz
Odnośnik do komentarza
https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kd-55xf9005.bhtml
 
dobry wybor?
 
raczej klasyczny zestaw - ps4, switch, netflix itd.
 
musi miec 4k, hdr i niski imput lag.
 
w tych oledach nie wiem ile to mit, ale troche sie boje tych wypalen. czasem potrafie w jedna gierke grac np. przez miesiac (hud itd.)
Bardzo dobry wybór tylko cena nie ta, teraz masz bo w scenter taniej.
Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Ölschmitz napisał:

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kd-55xf9005.bhtml

 

dobry wybor?

 

raczej klasyczny zestaw - ps4, switch, netflix itd.

 

musi miec 4k, hdr i niski imput lag.

 

w tych oledach nie wiem ile to mit, ale troche sie boje tych wypalen. czasem potrafie w jedna gierke grac np. przez miesiac (hud itd.)

Bardzo dobry wybór jeśli chodzi o LCD. Sam mam ten model i mogę polecić.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...