Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Square napisał:

Oczywiście, wyłącz całkowicie.

 

To jest Samsung serii 8000, który ma przecież upłynniacz, który nie zwiększa laga. @kamilradom1910 Sprawdź sobie czy Ci siedzi "teatralny efekt", jak to niektórzy nazywają, czy nie przeszkadzają Ci artefakty i jeśli nie, to nie wyłączaj. Opóźnienia nie doda.

Odnośnik do komentarza

Akurat też się dzisiaj rozglądałem z TV-kami i zauważyłem że model B8 i C8 różni się od siebie (w wersji 55") aż o prawie 1,500.00 CEB. Zastanawia mnie czy ten procesor alfa9 w C8 jest takim d e a l b r e a k e r e m by usprawiedliwić tę dysproporcję w cenie. BTW XE90 też zrobił robotę. :obama: Oczopląsu można było dostać.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza
W dniu 23.02.2019 o 20:07, Ölschmitz napisał:

no, ale gram sporo na switchu, ps4 pro nie wiem czy kupie.

 

lg b8 niby spoko, ale zona np. oglada czasem jeden kanal przez kilka godzin dziennie, ja z kolei np. dzis gralem z 10 godzin w mario na switchu, nie chcialbym zeby cos sie wypalilo :/

Och jejku 10h w Mario. No istnieje duże ryzyko, że wypali się jakiś grzybek xD

 

Stary ja na dwóch konsolach mam z 300h w Rainbow Six Siege ostatnio ponad 100 godzin z RDR2 w które grałem bez przerwy od dnia premiery i mapa, która była cały czas w lewym dolnym rogu się nie wypaliła. 

Często do prasowania oglądam CC albo Eleven sport, które leci w tle i wbrew temu co piszą na PPE  też nic się nie wypaliło. 

 

 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, MarJanOS napisał:

 A sport jak się prezentuje na tym tv ? Nie ma smużenia itd. ?

Wszystko zależy od ustawienia trumotion. Często oglądam piłkę nożną, ostatnio oglądałem skoki i wszystko wygląda rewelacyjnie. Wcześniej miałem sony w756c i tu upłynniacz działa zdecydowanie lepiej, duża w tym zasługa 120hz matrycy ( w sony też).  Poza tym w opcjach Trumotion masz 2 suwaki i drugi właśnie odpowiada za płynność przy okazji redukując smużenia.

Edytowane przez milupl
Odnośnik do komentarza

A grał ktoś z Was na oledzie w Re2 ? Chodzi mi o to jak czerń się prezentuje. Wiem, że ogólnie to czerń tutaj jest pierwsza klasa ale te porównania na yt nijak mają się do real life testowanka ;). Z pewnością względem zwykłego Leda przeskok jest niesamowity a i sama gra nabiera rumieńców. Zwłaszcza takie w której czerń gra pierwsze skrzypce.

Edytowane przez MarJanOS
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, MarJanOS napisał:

A grał ktoś z Was na oledzie w Re2 ? Chodzi mi o to jak czerń się prezentuje. Wiem, że ogólnie to czerń tutaj jest pierwsza klasa ale te porównania na yt nijak mają się do real life testowanka ;). Z pewnością względem zwykłego Leda przeskok jest niesamowity a i sama gra nabiera rumieńców. Zwłaszcza takie w której czerń gra pierwsze skrzypce.

No czerń w RE 2 to nie jest czerń. 

Natomiast w Metro Exodus i innych grach wszystko wygląda jak należy, bez porównanie do Resident Evil 2. 

Exodus na nowo definiuje jak powinny wyglądać ciemne lokacje w grach. Momentami na tv widzisz tylko punkt oświetlania latarka i czujniki na ręce Artema. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
No czerń w RE 2 to nie jest czerń. 
Natomiast w Metro Exodus i innych grach wszystko wygląda jak należy, bez porównanie do Resident Evil 2. 
Exodus na nowo definiuje jak powinny wyglądać ciemne lokacje w grach. Momentami na tv widzisz tylko punkt oświetlania latarka i czujniki na ręce Artema. 
A włączenie hdr coś daje?. Podobno mizerny efekt w Re.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Teraz, MarJanOS napisał:

A włączenie hdr coś daje?. Podobno mizerny efekt w Re.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
 

Tego nie wiem, REmake 2 kupię za kilka dni. Swoją wiedzę opieram na demie. Ale analogiczne demko DMC5 wyglądało nextgenowo. Hdr w tej grze, to na prawdę będzie kocur. 

Mój top HDR w grach to jak na razie Forza Horizon 4, Gears of War 4 i BFV 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, MarJanOS napisał:

A z jakiej odległości oglądasz tv?. Do 3-4 m chyba wystarczy 55 choć wiadomo 65 też kuszące ale i cena adekwatna. Problem wypalen telewizora jak się okazuje też chyba wyolbrzymiony. Są jeszcze qledy ale ja osobiście wybrałbym oled od Lg.

Wytapane z HTC U11
 

Różnie. Gram w fotelu i siedzę jakieś 2,5m, filmy i seriale dalej bo wtedy gnije w łóżku.  Gemru ładnie wyjaśnił temat wypalen w nowym PE, a tym temacie już wszystko napisaliśmy o tej "bolączce" OLEDow.  Ekran wypala się wszystkim tylko nie nam, posiadaczom tych telewizorów. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, MarJanOS napisał:

A z jakiej odległości oglądasz tv?. Do 3-4 m chyba wystarczy 55 choć wiadomo 65 też kuszące ale i cena adekwatna. Problem wypalen telewizora jak się okazuje też chyba wyolbrzymiony. Są jeszcze qledy ale ja osobiście wybrałbym oled od Lg.

Wytapane z HTC U11
 

Imo przy 4K to 3-4 m to za daleko do 55". Ja np siedzie niecałe 3m od ekranu 65" i spokojnie mógłby tam wisieć większy. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...