Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Imo przy 4K to 3-4 m to za daleko do 55". Ja np siedzie niecałe 3m od ekranu 65" i spokojnie mógłby tam wisieć większy. 
Z telewizorami tak jest, że zawsze zostaje ten lekki niedosyt bo mogło jednak wziąć się większy. Oczywiście można przesadzić też w drugą stronę ale nie spotkałem się jeszcze z opinią, że ktoś kupił za duży . Filmu w 4k jeszcze nie oglądałem ani zadnej gierki też nie widziałem. Wiem, że ostrość jest lepsza i chyba obraz bardziej bogatszy w detale. No i sam bitrate video jest sporo wyższy niż w FHD.

Wytapane z HTC U11

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.02.2019 o 18:02, MarJanOS napisał:

Z telewizorami tak jest, że zawsze zostaje ten lekki niedosyt bo mogło jednak wziąć się większy. Oczywiście można przesadzić też w drugą stronę ale nie spotkałem się jeszcze z opinią, że ktoś kupił za duży emoji4.png. Filmu w 4k jeszcze nie oglądałem ani zadnej gierki też nie widziałem. Wiem, że ostrość jest lepsza i chyba obraz bardziej bogatszy w detale. No i sam bitrate video jest sporo wyższy niż w FHD.

Wytapane z HTC U11
 

To na pewno nie jest skok jak po przesiadce z telewizora CRT na FHD, ale różnica oczywiście jest. 

 

Odnośnik do komentarza

Panowie mam kilka pytań do Oleda LG B8:

 

- po pierwsze jak sprawdzić w materiale puszczonym bezpośrednio z aplikacji (netflix, hbo go) czy dany material jest w 4K, ma HDR itd? Jak puszczam z pleja no to wystarczy, że pójdę kursorem na górę po załączeniu opcji, tutaj to nie działa

 

- czy ktoś próbował ustawień z rtings? ( https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/b8-oled/settings

Piszą, żeby game mode ustawić podobnie jak przy innych  żródłach, zastanawiam się, czy podświetlenie panelu na 18 to nie za za mało? No i kwestia czy poziom czerni dać na minimum czy high? W ogóle może polecacie jeszcze jakieś ustawienia? Trochę nie ogarniam tej kwestii:) Ogólnie mam ciemny pokój i nie chcę np zmieniać ustawień w zależności od źródła chociaż w sumie u mnie wchodzi w grę tylko ps4, aplikacje na tv i może czasem PC.

Odnośnik do komentarza

No jak nie działa, w ustawieniach ekranu widzisz ze jest hdr, poza tym pojawia się od razu po włączeniu danego filmu w prawym górnym ekranu HDR/Dolby Vision. 

 

Ustawienia czerni na PS4 musisz dać na takie same jak na telewizorze, ja chyba mam Ograniczony/Niski jak dasz automatyczny, to czasami daleko od koloru czarnego. 

 

Ustawienia ekranu to sprawa indywidualna, ja mam oświetlenie na 75 i jasność z reguły koło 50. Mżesz je kopiować na pozostałe źródła, tryb gry mam np. wszędzie taki sam poza Nintendo. 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, easye napisał:

No jak nie działa, w ustawieniach ekranu widzisz ze jest hdr, poza tym pojawia się od razu po włączeniu danego filmu w prawym górnym ekranu HDR/Dolby Vision. 

 

No u mnie nie działa:( Tzn jak puszczam z ps4 to wszystko jest OK, natomiast jak puszczam z aplikacji zainstalowanej na TV to niestety nie załącza trybu HDR..

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, marbel007 napisał:

Może masz za słaby net by przesyłał taką jakość obrazu? Wiem że YT pokazywał info że jest tryb HDR. Netflix też. Chociaż YT nie wiem czy dalej informuje...

Kurde no raczej nie..nie pamiętam ile ale najszybsza możliwa opcja światłowodu z orange..

 

30 minut temu, easye napisał:

 

 

 

Ustawienia ekranu to sprawa indywidualna, ja mam oświetlenie na 75 i jasność z reguły koło 50.

 

 

 

A nie jest tak, że poniźej jakiejś wartości podświetlenia ( w trybie HDR) efekt jest gorszy? Nie znam się na tych wszystkich nitach itd.:)

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, easye napisał:

W trybie HDR mam na 100. Coś nie tak z aplikacją na TV, albo laczem, bo normalnie powinno się załączać, masz też w opisie filmu zawsze informacje czy jest Full HD, 4K, DV/HDR. 

 

No to będę jeszcze kombinować, może mam coś nie tak w ustawieniach. Kurde dla mnie 100 w HDrze jest nieakceptowalne, zwłaszcza w nocy, wali za bardzo po oczach:)

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, izon napisał:

Panowie mam kilka pytań do Oleda LG B8:

 

- po pierwsze jak sprawdzić w materiale puszczonym bezpośrednio z aplikacji (netflix, hbo go) czy dany material jest w 4K, ma HDR itd? Jak puszczam z pleja no to wystarczy, że pójdę kursorem na górę po załączeniu opcji, tutaj to nie działa

 

- czy ktoś próbował ustawień z rtings? ( https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/b8-oled/settings

Piszą, żeby game mode ustawić podobnie jak przy innych  żródłach, zastanawiam się, czy podświetlenie panelu na 18 to nie za za mało? No i kwestia czy poziom czerni dać na minimum czy high? W ogóle może polecacie jeszcze jakieś ustawienia? Trochę nie ogarniam tej kwestii:) Ogólnie mam ciemny pokój i nie chcę np zmieniać ustawień w zależności od źródła chociaż w sumie u mnie wchodzi w grę tylko ps4, aplikacje na tv i może czasem PC.

Chodzi ci o to info w prawym rogu ekranu. No ja to umiem włączyć tylko aplikacja webOS w telefonie xD wtedy pokazuje się info czy obraz jest 1080, czy 2160 

Ale pamiętaj, że  Netflixowe UHD HDR jest super, to i tak wypada gorzej niż materiał z bluraya, dysku czy Xbox One X 

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, chris85 napisał:

Chodzi ci o to info w prawym rogu ekranu. No ja to umiem włączyć tylko aplikacja webOS w telefonie xD wtedy pokazuje się info czy obraz jest 1080, czy 2160 

Ale pamiętaj, że  Netflixowe UHD HDR jest super, to i tak wypada gorzej niż materiał z bluraya, dysku czy Xbox One X 

To też:) rozumiem, że UHD i HDR na Prosiaku wypadają gorzej niż na KOXie?

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, izon napisał:

To też:) rozumiem, że UHD i HDR na Prosiaku wypadają gorzej niż na KOXie?

 

Masa gier na XOX działa w natywnym 4K chociażby RDR2, Meteo Exodus czy FH4, Far Cry 5, Motorsport 7. Dynamiczna rozdzielczość również wypada na plus Xboxa. 

Miałem obie konsole, zostałem tylko z Xboxem. Moim zdaniem lepiej się dogaduje z LG Oled. 

 

Odnośnik do komentarza

Panownie coś tam poszperałem i w końcu mam DolbyVision z neflixa, natomiast pojawił mi się inny problem. Napisy są makabrycznie jasne nawet jak zjadę z podświetleniem panelu - czy da się coś z tym zrobić? Czytałem na forach zagranicznych, że poprzednie modele LG miały ten problem, podobno w b8 to rozwiązano a jednak?

 

Kolejny problem to zauważyłem, że niektóre filmy czy seriale są strasznie ziarniste, trochę dziwny efekt jak na to, że chciałbym mieć wyraźny, czysty obraz, wygląda to gorzej niż na mojej 3 letniej bravii bez tych wszystkich bajerów..

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, II KoBik II napisał:

Jakby ktos potrzebowal setu do Oleda to niech testuje 

 

 

Ja tam gram i ogladam na jego ustawieniach gdy wrzucał z XE90 i wyciagnal z tego LCD maksa. 

Ostrość na 30, kolor na 75, powłączane wszystkie dziadostwa, które ingerują w obraz i których wszędzie mówią żeby je wyłączyć, nie dzięki:) Ale jak jesteś w temacie oleda to może miałeś też problem tych zbyt jasnych napisów na netflixie?

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, chris85 napisał:

Chodzi ci o to info w prawym rogu ekranu. No ja to umiem włączyć tylko aplikacja webOS w telefonie xD wtedy pokazuje się info czy obraz jest 1080, czy 2160 

Ale pamiętaj, że  Netflixowe UHD HDR jest super, to i tak wypada gorzej niż materiał z bluraya, dysku czy Xbox One X 

 

Tu chyba nie ma wątpliwości, że dysk UHD bądź Bluray będzie miał lepszą jakość, podobnie XoX. Lepszy bitrate video przedkłada się na ostry i wyraźny obraz ;).

 

1 minutę temu, izon napisał:

Ostrość na 30, kolor na 75, powłączane wszystkie dziadostwa, które ingerują w obraz i których wszędzie mówią żeby je wyłączyć, nie dzięki:) Ale jak jesteś w temacie oleda to może miałeś też problem tych zbyt jasnych napisów na netflixie?

 

No właśnie wszędzie się mówi, żeby to wyłączać. To Lg nie ma dedykowanego trybu gry ?.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, izon napisał:

Ostrość na 30, kolor na 75, powłączane wszystkie dziadostwa, które ingerują w obraz i których wszędzie mówią żeby je wyłączyć, nie dzięki:) Ale jak jesteś w temacie oleda to może miałeś też problem tych zbyt jasnych napisów na netflixie?

 

Nie brałem wszystkiego kopiuj wklej, tylko bazowalem a resztę pod własne preferencje. 

 

Zmieniłem kolor napisów w Netflixie na żółty.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, II KoBik II napisał:

 

Nie brałem wszystkiego kopiuj wklej, tylko bazowalem a resztę pod własne preferencje. 

 

Zmieniłem kolor napisów w Netflixie na żółty.

 

Dobre rozwiązanie  z półprzeźroczystymi napisami ( bez tego dalej wali mnie po oczach), szkoda, że wtedy nic nie widać w zwykłym trybie SDR:)

 

Tak jak na razie zachwycił mnie HDR w grach np. w Resident Evil 2, czy demie DMC 5, już nie mówiąc o The Last of US, które stwierdzam wyprzedziło epokę bo po przesiadce na OLEDa ta gra wygląda jakby wyszła wczoraj a nie 6 lat temu, tak materiały na netflixie to dla mnie ogromny zawód..Zastanawiam się nawet, czy nie obniżyć opcji na Full hd tym bardziej, że nie ma wielu materiałów w 4K, a to dolby vision z napieprzającymi po oczach napisami to dla mnie jakaś masakra.

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, II KoBik II napisał:

W sumie to nie grałem w TLoU po przesiadce na HDR. Chyba sobie sprawię ponownie. 

Polecam, gra robi niesamowite wrażenie. Zastanawiam się, czy jak zjechałem z podświetleniem OLEDA ze 100 do 30, to czy w ogóle ten HDR jeszcze widać, czy efekt robi po prostu czerń oleda:) Nie wiem, czy są jakieś dolne "granice" jasności żeby ta zabawa miała w ogóle sens. Tak czy siak, wyżej nie jestem w sanie ( może wzrok jakiś wrażliwy :) )

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.02.2019 o 20:14, MarJanOS napisał:

A grał ktoś z Was na oledzie w Re2 ? Chodzi mi o to jak czerń się prezentuje. Wiem, że ogólnie to czerń tutaj jest pierwsza klasa ale te porównania na yt nijak mają się do real life testowanka ;). Z pewnością względem zwykłego Leda przeskok jest niesamowity a i sama gra nabiera rumieńców. Zwłaszcza takie w której czerń gra pierwsze skrzypce.
(....)
A włączenie hdr coś daje?. Podobno mizerny efekt w Re.
A z jakiej odległości oglądasz tv?. Do 3-4 m chyba wystarczy 55 choć wiadomo 65 też kuszące ale i cena adekwatna. Problem wypalen telewizora jak się okazuje też chyba wyolbrzymiony. Są jeszcze qledy ale ja osobiście wybrałbym oled od Lg.

 

Czerń w OLEDzie jest imponująca. Choć może to niewłaściwe słowo, ponieważ (taki banał) czerń jest taka, jaka być powinna .... czarna.
Robi takie, a nie inne wrażenie (kolosalne), bowiem większości graczy przez lata używała LCDeków, a tam wiadomo jak to jest w tym aspekcie.
I nie twierdzę, że te telewizory są kiepskie. Każdy kto dekadę temu przesiadł się z CRT na olbrzymi wówczas tv. którego przekątna wynosiła trzydzieści dwa, bądź nawet 40 cali i załączył takie Burnout Paradise na poprzedniej generacji, to musiało go to wyrwać z kapci.

Niemniej technologia jest ciągle rozwijana i dobrze. Dzięki temu mamy wybór, obraz jest lepszy, a takie przyjemności stają się coraz bardziej przystępne cenowo.
Jasne, ponad pięć tys. zł za pięćdziesiąt pięć cali, czy okolice dziesięciu tys. za 65" to wciąż spory wydatek na który niestety nie każdy gracz sobie może pozwolić, ale jak już, to otrzyma niesamowitą jakość - no i dla pocieszenia należy sobie przypomnieć cenę takiego Pioneer Kuro sprzed nastu lat.

Zobaczysz wieczorem krwistoczerwone logo Netflix na ciemnym jak noc panelu, zrozumiesz o czym piszę. :diablo:

Natomiast inna sprawa, jak poszczególne efekty są implementowane. Tak jak słusznie chris85 zauważył, taki popularny HDR w Godrizon 4, Gearsach 4 wybornie wręcz się prezentuje. 
Metro Exodus również robi przysłowiową robotę. Gra jest niezwykle klimatyczna, a te wszystkie skąpane w mroku korytarze dodają +4 do gęstego klimatu.
Noc to tam jest nocą. Bez oświetlenia (latarka, zapalniczka) faktycznie mało co widać. I powiem ci, że gra się .... świetnie.

W REmake, o które pytasz tak różowo nie ma. Choć powonieniem użyć sformułowania - czarno to widzę.
O RDR II nie będę pisał, jest temu (mleko) poświęcony cały temat. Niestety w REmake sprawa wygląda podobnie. Zasadniczo gra Capcom wypada blado (dosłownie) w tym aspekcie, ponieważ akcja dzieje się głównie nocą oraz w nieoświetlonych korytarzach. Z włączonym HDR faktycznie mamy tzw. mleko. Oczywiście da je się ustawieniami zminimalizować, ale sądzę, że nie o to chodzi w klasie premium za grube pieniądze, by co rusz bawić się suwakami. Jeżeli wyłączysz w tej grze HDR gra się niesamowicie. Ciemno tak, że zombiaka z 4 metrów nie widać. Ogólnie jest ciężej i bardziej klimatycznie.

Wypaleniami się nie przejmuj. To trochę jakbyś chciał kupić nowy samochód i zastanawiał się, czy coś mu się stanie, bo przecież użytkowany będzie. Niektórzy użytkownicy forum mają B6, sporo grają, oglądają i problemu nie zgłaszali. Ja czasami konsoli przez kilka dni nie włączam, ale niekiedy skuszę się na długie sesje. Dość napisać, że w takiej Odysei (AC) mam nabite ponad 140 godzin i żadnego powidoku nie uświadczyłem. Mam kilku znajomych, którzy w Destini II nabili już 1400 godzin i to na niższym niz mój modelu i też ich OLED nie zachorował na nic. 

Co do samej odległości, ja siedzę 2.4 m. od 65 cali i gra/ogląda mi się świetnie. :good2:
W każdym razie życzę udanego zakupu. :lapka:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Sylvan Wielki - dzięki za tego posta. Wydawało mi się, że RE 2 dobrze wygląda w HDRre, z ciekawości po Twojej wypowiedzi wyłączyłem ten tryb i oniemiałem! Tak naprawdę po wyłączeniu tego trybu oświetlenie miażdży oczy punktowym źródłem światła. Gra nabrała kolorów oraz tak jak napisałeś - + miliard do klimatu!

Odnośnik do komentarza

Jeszcze nie, ale na wiosnę wpadnie kilka dobrych filmów do przetestowania. Słyszałem, ze oppo jakościowo najlepszy obraz daje no i konwersja z hdr10 i hdr10+ na dolby vision plus dodawanie napisów z pena do oryginalnych filmów. Ta funkcja ogólnie przeważyła za tym zakupem. Ile to promocji na francuskim czy włoskim Amazonie na filmy UHD za 50,40 czy nawet za 20 złoty było. Już nie mówię o wydaniach filmów które w Polsce się nie ukazały czy nawet w Europie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...