Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kupić tego LG 43UK6300, ale posiada najgorsze możliwe rozwiązanie, czyli stawiany jest na dwóch nóżkach. Najgorzej. Znalazłem więc inną alternatywę, o taką: https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-lg-led-43uk6470,id-1100861?gclid=EAIaIQobChMI5cexhYCR4QIVhqsYCh1qHAimEAAYAyAAEgKfGvD_BwE&gclsrc=aw.ds Parametry chyba zbliżone (malutki input lag), co sądzicie?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy jest sens z takim budżetem. Może jakieś dobre FHD? Znajomy kupił ostatnio jakiegoś Phillipsa 4K za 2 koła cebulionów i pożal się Boże jak to wygląda. Wyprane kolory, HDR to chyba tylko na pudełku. 

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Rozi napisał:

Czekam na propozycje więc - musi być niski input lag, dobre FHD i nie więcej niż 43 cale (nie potrzebuję większego telewizora, po prostu).

 

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue43nu7472.bhtml

 

Jedyny, który ma poszerzony gamut kolorystyczny,  niski (o ile nie najniższy) Input Lag, widoczny HDR, porządną czerń i sam mam podłączonego Switcha, więc akurat FHD sprawuje się w nim bardzo dobrze (mam 50" wersje i jest wszystko cacy, więc 43" to pikuś).

 

No i kwestia tego. Wolisz matrycę IPS czy VA. VA ma znacznie lepszą czerń, gdzie IPS świeci się nocą jak psu jajka ale w nasłonecznionym pokoju będzie się lepiej sprawdzał (o ile grasz głównie za dnia). .

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, chris85 napisał:

Moja mama ma tego LG. No szału nie ma, tv w sam raz do oglądania Ukrytej Prawdy. 

 

Moja siostra też ma ten TV i podłączony pod niego dekoder HD i telewizja wyglada bardzo dobrze, nie wiem za to jak z gierkami się sprawuje. PRzeglądałem menu w tym TV i dla mnie było mało czytelne plus za dużo opcji tam nie było, ale tryb GRA jest. Teraz jakbym szukał taniego TV to właśnie jakiegoś Samsunga z tej serii NU, po porażce Philipsa i ich poyebanego oprogramowania.

Odnośnik do komentarza

Mój Samsung NU71 ma z(pipi)aną interpolację w FHD i czerwone kolory to rozmazane  i rozpikselowane (pipi), także nie polecam dla tych, którzy mają amatora/slima, czyli np. @Roziemu. Obstawiam, że w wyższych modelach jak podane przez @chrno-x NU74 jest podobna sytuacja.

 

Tutaj przykład jak to wygląda:



KoIPWLR.jpg

GqpYgoO.jpg

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Moja cenna opinia o Sony Oled AF9 z serii Majstrów?

 

J E S Z C Z E  S I Ę  N I E  W Y P A L I Ł

 

W przyszłym miesiącu albo w maju lecę do Sony Centre przedłużać gwarancję o dodatkowe 3 lata. Wiadomix, że (tfutfu) wypaleń nie obejmie, ale przynajmniej reszta ewentualnych (tfutfu) problemów będzie załatwiona. Powidoków też, na razie nie zauważyłem.

 

A tak całkiem poważnie to jestem bardzo zadowolony. Czerń jest taka, że gały wypala. Każda nowa czy stara gierka, każdy serial czy anime dostają nowe życie dzięki temu kontrastowi, palecie kolorów i czerni. Inny świat po prostu. Brat miesiąc temu wziął sobie Sony XF90 55". Też jest świetny, jeżeli brać pod uwagę cena/jakość, ale no... tego... OLED przy nim go zjada.

Edytowane przez ireniqs
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Przypadkiem tych matryc nie robi LG? 
Pewnie i robi tylko co z tego skoro sama matryca to nie wszystko porównajcie sobie B8 i najtańszego oleda Panasonica chyba Fz800 gdzie matryca od LG a jeśli chodzi o kolory to B8 nie ma startu do panasa.
Nie na marne od tego roku Panasonic będzie tylko brał czyste matryce od LG.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...