Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli dobrze pamiętam to były dwie zapowiedzi z tego gatunku: PS3 miało obsługiwać 2160p i 120 fpsów dzięki dwóm portom HDMI, a PS4 miało obsługiwać każdą grę w 1080p (nie licząc wyjątków to w sumie tak jest).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie bardzo wiem gdzie zadać to pytanie więc jadę z tematem tutaj. 

 

Kupuje sobie filmy w 4K, ale nie potrafię znieść polskich wydań z powodu tych cieniutkich pudełek. Wersje z UK mają dwa razy dosadniejsze pudła i wygląda to po prostu lepiej. Często kupując filmy za granicą muszę się dopytywać czy mają wersję PL (nie tylko ja to oglądam) i teraz kilka pytań:

 

- gdzie można się dowiedzieć czy wersje z UK mają polskie napisy/dubbing (kupuje w Zavvi, a oni sami nie wiedzą, powiedzieli mi, że  takie Inception jest tylko eng, a jest całkowicie po polsku)

- gdzie można sprawdzić czy polskie wydanie jest w lepszym pudełku, bo czasami pudła są takie same jak w UK (Interstellar, Dunkierka, Batmany i inne Nolany przykładowo)

 

Błahostki ale jak już wydaję się pieniądze na film, który będzie za pól roku na Netflixie to fajnie by było jakby miało to ręce i nogi.

Odnośnik do komentarza

http://filmozercy.com/

 

Polecam to forum . Są tam wszystkie dostępne wydania blu ray i 4k . Siedzi tam kilku świrów kupujacych za granica w ilościach hurtowych . W zakładce filmoskop dodają czy film ma polskie napisy .

Osobiście kupuję jedynie w polandii bo nie znoszę tych mega grrrrubych pudełek :) No i siedzę jeszcze w erze blu ray . 4k wejdzie razem z piątym plejem i nowym telewizorem do kompletu .

 

Załóż konto , przejrzyj forum - znajdziesz tam dosłownie wszystko o co pytasz ;) I nie zapomnij zapodać zdjęć kolekcji :)

Edytowane przez malin1976
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

The lineup includes Sony’s first ever 8K LCD TV, the Z9G, which will cost between $12,999.99 for the 85-inch model, and a whopping $69,999.99 for the 98-inch version. Also included in the lineup are the Master Series A9G and cheaper A8G OLED TVs, starting at $3,499.99 and $2,499.99 respectively, and a trio of 4K LCD TVs — the X950G, X850G, and X800G — starting at $1,399.99, $3,499.99, and $649.99.

 

The prices of Sony’s 8K TVs are eye-wateringly expensive, but they’re actually cheaper than those of its main competitor, Samsung, which released its first 8K TV last year. The 8K Q900’s price topped out at $99,999 for the 98-inch model, or $14,999 for the 85-inch version. LG has also announced a pair of 8K TVs, including the world’s first 8K OLED, but has yet to announce pricing or availability.

 

The big new feature Sony has introduced to some of its TVs this year is the X1 Ultimate Processor, which replaces last year’s X1 Extreme Processor in the A9G, Z9G, and X950G. In the Z9G, this more powerful chip will help upscale 4K content to the TV’s 8K resolution as most content that’s going to be watched on this TV is likely to be 4K for the foreseeable future. Additionally, Sony claims the X1 Ultimate is better at analysing objects shown on screen in order to improve their detail and clarity.

 

https://www.theverge.com/circuitbreaker/2019/4/23/18512286/sony-tvs-2019-price-release-date-features-8k-4k-oled-lcd-z9g-a9g-a8g-x950g-x850g-x800g-x1-ultimate

 

Te cent tv 8k :obama:

 

 

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza
W dniu 21.04.2019 o 17:06, Ins napisał:

Nie bardzo wiem gdzie zadać to pytanie więc jadę z tematem tutaj. 

 

Kupuje sobie filmy w 4K, ale nie potrafię znieść polskich wydań z powodu tych cieniutkich pudełek. Wersje z UK mają dwa razy dosadniejsze pudła i wygląda to po prostu lepiej. Często kupując filmy za granicą muszę się dopytywać czy mają wersję PL (nie tylko ja to oglądam) i teraz kilka pytań:

 

- gdzie można się dowiedzieć czy wersje z UK mają polskie napisy/dubbing (kupuje w Zavvi, a oni sami nie wiedzą, powiedzieli mi, że  takie Inception jest tylko eng, a jest całkowicie po polsku)

- gdzie można sprawdzić czy polskie wydanie jest w lepszym pudełku, bo czasami pudła są takie same jak w UK (Interstellar, Dunkierka, Batmany i inne Nolany przykładowo)

 

Błahostki ale jak już wydaję się pieniądze na film, który będzie za pól roku na Netflixie to fajnie by było jakby miało to ręce i nogi.

No większość ma tylko angielski + chińskie, hinduskie czy inne bengalskie suby.  Zdarzają się wyjątki ale raczej rzadko. Łatwo możesz to sprawdzić na angielskim amazonie. Zazwyczaj film BR ma opis dostępnych napisów. 

Teraz mam dużo pracy ale w weekend mogę podskoczyc do Cexa i sprawdzę kilka produkcji, które cię interesują. 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Nie śledziłem zbytnio rynku TV w ostatnich latach, ale zbliża się nowa generacja w którą już obowiązkowo trzeba będzie wjechać na pełnej kur. wie z oledem.

Rozumiem, że od LG na tą chwilę nie ma nic lepszego w temacie OLED, tylko nie rozumiem tych ich oznaczeń modeli, który jest który, czym się różni B7 od B8, te się tutaj chyba najczęściej przewijały, ale są jeszcze jakieś E8, C8 WTF? Litera odpowiada modelowi danego roku? A cyfra? 

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza

7 - model z 2017

8 - 2018

9 - 2019

Według kolejności B C W modele od najuboższej wersji pozbawionej kilku dodatków dostępnych w droższych wersjach przez zastosowane innych procesorów (różnica pomiędzy B9 i C9) po takie bajery jak wbudowany soundbar w modelach W często bardzo drogich.

 

W skrócie pod nową generację bierz LG OLED C9

Edytowane przez kes
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Wooyek napisał:

Oki, dzięki wielkie, od razu wszystko jest jaśniejsze. Na ten rok chyba jeszcze TVki nie wyszły? Kiedy są wypuszczane modele na obecny rok? 

Jakoś w czerwcu pewnie. Teraz jest dobra okazja żeby kupić modele z zeszłego roku często latają w dobrych cenach, ale tak jak mówię ja bym się wstrzymał do premiery modeli z hdmi 2.1 i bajerami które mogą mieć znaczenie w następnej generacji konsol.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ja mam natomiast pytanie o wielkość matrycy. Od 6 lat mam 40-calowego Philipsa i w starym mieszkaniu miałem w pokoju do niego 1.5 metra odległości. Od 2 lat stoi w salonie w nowym mieszkaniu gdzie odległość to dobre 4.5 metra. Do oglądania filmów jeszcze jest ok ale do grania się nie nadaję i muszę jak dzieciak siadać przez telewizorem na krześle ... Niedługo mój gaming room zostanie pokojem dla dziecka i granie na monitorze przy biurku muszę porzucić na rzecz grania na TV w salonie. W związku z tym ten Philips idzie w odstawkę bo jest za mały i ma bardzo dużego laga. Czy 55 cali będzie ok do salonu i takiej odległości czy celować w 65? Pytam bo LG OLED B8 w rozmiarze 55 cali to 4500zł na co jeszcze mógłbym się dać namówić ale na 65 cali to już nie wyłożę 7500zł. Do 5k 65 cali będzie zapewne dużo gorsze niż 55 cali ale chciałbym swobodnie grać na kanapie w salonie bez mrużenia oczu. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...