Jump to content

Antares

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS4/XONE

Recommended Posts

Przeczytałem recenzje na HDTV tych nowych QLEDÓW od Samsunga i kurde sam nie wiem, tu wszyscy, albo większość chyba brało OLEDY, ale wychodzi na to, że Samsung sobie nieźle poczynił w 2018 roku i chyba miałbym dylemat co kupić. 

• Upvote 1

14 minut temu, Wooyek napisał:

Przeczytałem recenzje na HDTV tych nowych QLEDÓW od Samsunga i kurde sam nie wiem, tu wszyscy, albo większość chyba brało OLEDY, ale wychodzi na to, że Samsung sobie nieźle poczynił w 2018 roku i chyba miałbym dylemat co kupić. 

Ale wiesz, że qled to nie oled nie?

Nie, wcale nie wiem. To, że nie siedziałem w temacie TV przez ostatnie lata, bo nie było mi to potrzebne, nie przeszkadza mi w przeczytaniu recenzji czegoś innego niż OLED i stwierdzeniu, że QLEDY z 2018 roku to też świetne telewizory. 

Szybko zorientowałem się w temacie i widzę, że na 65 cali trzeba szykować ponad 5000zł. No nieźle. Może jednak jakoś dalej będę grał na tym malutkim Philipsie....

15 godzin temu, Square napisał:

Litera oznacza model, a cyfra rok w którym wszedł na rynek. B7/C7/W7 itd to modele z 2017 roku. Różnią się jakimiś drobiazgami, wersja C ma chyba lepsze głośniki od B. Ogólnie im dalej w alfabet i wyższa cyfra to model bardziej wypasiony i nowszy.

Akurat C8 od B8 różni się dość sporo i nie są to drobiazgi. B8 to praktycznie B7.

No nie bardzo. B8 ma gorszy procek ale jedyna tak na dobrą sprawę różnica to gorsza gradacja kolorów w porównaniu do wyższych modeli, gorzej sobie radzi z color bandingiem. Większa różnica jest między B8-B7, niż w przypadku B8-C8 dla graczy (Dynamic Tone Mapping w trybie gry).

Byłem dziś na żywo zobaczyć raz, że różnice pomiędzy 55 a 65 cali, a dwa ten cały obraz OLED. No nie powiem żaden LED nawet nie ma startu do OLED LG. Tylko ta cena. Mam do wyboru albo B8 55 cali w okolicy 4800zł lub np. jako alternatywę mieli na miejscu Samsunga NU8072 65 cali za 4700zł. Więc wybór pomiędzy rozmiarem a OLEDem. Zakochałem się w tej czerni.... Tylko te 55 cali to nie wiem jak się spiszę. Zmierzyłem odległość i mam dokładnie 3.9 metra do TV z kanapy.

z 3.9m 55" to jakaś lornetka jeszcze do tego ;)

z 4.5m mam 110" i do 4K mógłby być trochę większy ekran, do 1080p jest ok.

(tu mowa o projektorze)

Edited by Fanek

45 minut temu, WisnieR napisał:

Zmierzyłem odległość i mam dokładnie 3.9 metra do TV z kanapy.

Daleko, zdecydowanie 65.

Nie ma co się oszukiwać. 65 cali musi być z takiej odległości. Ja miałem 3/3.5 metra i wydałem ponad 8 tysi na 55 cali tylko po to by wydać rok póżniej 9 tysi na 65 cali bo nie widziało mi się siedzieć na fotelu przed telewizorem. Kwiestia odległości i "calarzu" jest chyba jasna. Teraz tylko pytanie czy jestes w stanie przetrawić zdecydowanie gorszy obraz w zamiast za większą przekątną. 

Nic powyżej 5k nie wchodzi nawet w grę więc chyba nie znajdę nic lepszego niż ten nu8072. O co chodzi z tym całym brakiem DTS w tym modelu? To dotyczy tylko np. filmów odpalanych z TV czy jak odpalę Netflixa przez aplikację to też nie będzie DTS? Ogólnie to do tej pory wszystko i tak puszczam przez amplituner osobno z zewnętrznych źródeł, a Netflixa z PS3 ale jak będzie możliwość puszczania Netflixa z TV to po co mam PS3 włączać. Wtedy sygnał z TV bezpośrednio do amplitunera. I czy nie będzie problemu z DTS przy takim rozwiązaniu?

Sam do końca nie wiem jak to działa, ale dts brak chyba tylko przy filmach z pendrive. PS4 normalnie mam ustawione na dts i 5.1 normalnie działa, tak samo jak 5.1 z netflixa itp.

1 godzinę temu, WisnieR napisał:

Nic powyżej 5k nie wchodzi nawet w grę więc chyba nie znajdę nic lepszego niż ten nu8072. O co chodzi z tym całym brakiem DTS w tym modelu? To dotyczy tylko np. filmów odpalanych z TV czy jak odpalę Netflixa przez aplikację to też nie będzie DTS? Ogólnie to do tej pory wszystko i tak puszczam przez amplituner osobno z zewnętrznych źródeł, a Netflixa z PS3 ale jak będzie możliwość puszczania Netflixa z TV to po co mam PS3 włączać. Wtedy sygnał z TV bezpośrednio do amplitunera. I czy nie będzie problemu z DTS przy takim rozwiązaniu?

O ile pamiętam to chodzi tak naprawdę o puszczenie dźwięku poprzez Optyka w TViku. Tak czy siak jak masz amplituner, którego podłączasz po HDMI to nie powinno być problemu.

Dobra to myślę że nie będzie problemu bo nie oglądam treści żadnych z pendrive'a, tylko konsola i Netflix.

Coś jeszcze godnego polecenia w tej cenie czy 65" do 5k to tylko nu80xx? Z różnych opinii wynika, że ten TV ma jednak swoje wady jak clouding czy smużenie w grach 30fps. Czytam też dobre wypowiedzi o Sony XF9005 ale to już grubo ponad 6000zł :/ W tym budżecie tylko XF8005 ale to już chyba gorszy TV niż NU80xx?

Nie spieszy mi się też z zakupem bo mam jeszcze z miesiąc do rozpoczęcia remontu ale zakładam, że przez miesiąc się ceny nie zmienią, a jedynie co to NU80xx mogą zniknąć z oferty