Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Schranz1985 napisał:

Co do nie przygladania sie itd.

Człowieku to tak nie działa, bo jak juz masz banding czy inna wadę i wiesz gdzie ona jest to niestety później juz to widzisz i cie wqrwia i nie ma przed tym ucieczki.

Akurat w przypadku wypaleń to tak działa, bo normalnie ich nie widać, tylko w specyficznych scenach jak np jasne niebo.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
Godzinę temu, _daras_ napisał:

Be napisał prawdę dnia. Na planszach testowych zawsze coś wyjdzie. A podczas normalnego grania/oglądania najlepiej nie szukać wzrokiem NA SIŁĘ tych bandingów/DSE/wypaleń/cloudingów, bo tak to na każdym TV coś zobaczymy nie tak.

 

Najgorzej jest jak już odkryjesz tę wadę i wtedy się na nią gapisz. Przeje,bane życie :nosacz2:

Odnośnik do komentarza

Kilka dni temu kupilem swojego pierwszego oleda, wybór padł na LG C8, przesiadka z KS7000 i wiem że do lcd już nie wrócę, nie ma takiej opcji :) wypalaniem też się nie przejmuję, bo po co. TV kupiłem po to by oglądać filmy i molestować prosiaka. Jak się coś s(pipi)i, to wtedy będę się martwił a już na pewno, nie będę oglądał jakichś plansz testowych. Szkoda czasu i życia na takie zmartwienia. Pozdrawiam oledowców

  • Plusik 3
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Easye rozsądnie czyli - z zaleceniami producenta. Mnie już matryce i tak wymienili bo trafiłem na red Pixel. Dla mnie to nie problem puszczać raz w tygodniu ręczne odświeżanie, a skoro kupiłem TV z wyższej półki to nie będę olewał tematu. Jednak jesteśmy na forum o grach, wiec nie sadze by ktokolwiek tutaj będzie parenascie godzin dziennie napie/rdalal pasek tvnu.

 

Dla mnie jakość obrazu która widze przez cały czas jest ważniejsza niż ewentualne powidoki na planszach testowych, które mogą się pojawić a nie musza. Ale jak ktoś się nie chce denerwować to niech kupi LEDa i tyle.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Miałem wypalenie na plazmie panasa i w przeciwieństwie do cloudingu, czerni, kontrastu i kątów widzenia w LCD mi to nie przeszkadzało. Tak więc jak nagle pojawią mi się paski TVN24 nadal będzie to mniej irytujące niż wszystko to co jest na starcie w przypadku LCD. 

 

Tak czy inaczej nadal nie ogarniam jak można zrobić wypalenie podczas oglądania materiału w SDR gdzie jasność jest na 1/3 paska, a nie mieć śladu po gierkach w HDRze O_o

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Fanek napisał:

45minut pograć, pooglądać telewizje i wyłączać na 10minut i nic się nie stanie, połowa meczu 45min idealnie, a jak przedłuży sędzia to sobie można te pare minut obejrzeć na telefonie.

polecam a nic nikomu się nie stanie.

Dokładnie tak jak Fanuś pisze trzeba oszczędzać matrycę!

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Schranz1985 napisał:

Ale za vertical banding to z góry dyskwalifikacja.

 

No a to w 100% racja. Pierwszego OLED'a oddałem właśnie z tego powodu. Lepiej to sprawdzić przed zakupem.

 

Natomiast easye jest pierwszym człowiekiem, któremu banding pojawił się po czasie. Wielu ludziom banding się zmiejsza z czasem, ale autentycznie nie widziałem nigdzie informacji by komuś pojawił się dopiero po dłuższym użytkowaniu. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

A ja to szczerze was podziwiam ze chce wam się co chwile sprawdzać te plansze i analizować xd

Polecam mieć wy(pipi)ane i cieszyć się obrazem bo i tak tego nie widać przy normalnym użytkowaniu

Ja zrobiłem raz test jak dostałem tv i tyle xd

Ręcznie nie włączam czyszczenia matrycy bo raz ze nie jest to ponoć dobre dla tv a dwa ze sam sobie to robi po 4h chodzenia non stop, ponoć

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Co ja czytam niewolnicy telewizorów. W samochodach też za często nie kręcicie kierownicą bo się opony wytrą i przekładnia się zużywa? ...

 

Ja dziś zauważyłem niezły clouding w dwóch miejscach w tym nu8072 ale.... Wbijam w to nie oglądam przecież na nim filmów o gwiazdach na ciemnym niebie żebym to ciągle widział.

 

Prawdą jest natomiast, że gdy już raz zobaczysz, to siedzi Ci to w głowie i przyglądasz się każdej wadzie...

 

Za to dziś zauważyłem, że Destiny 2 ma w oocjach tryb HDR, który miałem domyślnie wyłączony.... Warto było kupić nowy TV!

 

 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Ins napisał:

Tak czy inaczej nadal nie ogarniam jak można zrobić wypalenie podczas oglądania materiału w SDR gdzie jasność jest na 1/3 paska, a nie mieć śladu po gierkach w HDRze O_o

Wystarczy zajrzec do testów rtings 6 i 7, tam też na 10 telewizorów, które przez rok puszczaly różne materiały najbardziej wypalone są te z wiadomościami, np. CNN, Fox News itp., a też obok leci FIFA z HDR. 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

A tam, chłopaki mają tu już oledy po kilka miesięcy i każdy ma wyebane na wypalenia, co będzie to będzie nikt się nie przejmuje, każdy normalnie korzysta jak przeciętny użytkownik oleda.

Idąc spać włączy się te odświeżanie pixeli codziennie na noc, to dużo prądu nie ciągnie, plus automatyczne czyszczenie pixeli za dnia, no i pilnować tych 45minut.

To żaden problem postawić timer na stoliku przy pilocie, 10zł u chińczyka. Wiadomo tvn24 to do 20 minut i przełączyć na inne wiadomości, np. polsat.

 

91qaEhr.jpg

 

polecam a nic nikomu się nie stanie, u mnie zero wypaleń.

Ostatnio myślałem aby dostawić jeszcze UPS, aby prąd podtrzymywał w razie awarii linii energetycznych. Coś jeszcze doradzicie panowie?

Edytowane przez Fanek
  • Haha 1
  • Minusik 9
Odnośnik do komentarza

Napisał Fanek, przeciętny użytkownik forumka, wielbiciel rewizji, jaracz modeli i innych decybeli plus matematyk terraflopów, przyprawiacz filcowych nóżek do konsoli, któremu dupa pękła o minusy które dostawał bo był (pipi)owy że aż zrezygnował z forumka. Pomogło usuniecie minusów. Teraz wrócił w glorii i chwale i nadal jest tak (pipi)owy jak był. 

A tak serio to zamknij już mordę bo tylko zaśmiecasz temat. Masz do tego dedykowany TV Wars czy cuś. Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Kyo napisał:

Pomogło usuniecie minusów. Teraz wrócił w glorii i chwale i nadal jest tak (pipi)owy jak był. 

A tak serio to zamknij już mordę bo tylko zaśmiecasz temat. Masz do tego dedykowany TV Wars czy cuś. Pozdrawiam :) 

To tak sie da :woot: !?

Edytowane przez MEVEK
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

A tak z ciekawosci. Jak wyglada sytuacja z innymi oledami innych producentow niz LG? Sony, Panasonic ? Są robione jakies testy pod tym kątem? Pewnie użytkownicy oledów 

Zakladam że kazdy tutaj ma Oleda Lg wiec pewnie śledzi chociaz troche temat wypaleń czy innych bzdur o swoim modelu ale moze wspomina się tez o innych producentach.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Kyo napisał:

Napisał Fanek, przeciętny użytkownik forumka, wielbiciel rewizji, jaracz modeli i innych decybeli plus matematyk terraflopów, przyprawiacz filcowych nóżek do konsoli, któremu dupa pękła o minusy które dostawał bo był (pipi)owy że aż zrezygnował z forumka. Pomogło usuniecie minusów. Teraz wrócił w glorii i chwale i nadal jest tak (pipi)owy jak był. 

A tak serio to zamknij już mordę bo tylko zaśmiecasz temat. Masz do tego dedykowany TV Wars czy cuś. Pozdrawiam :) 

 

Serio był taki płacz ze aż mu usunęliście minusy? :pawel:

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...