Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Wypalenia/powidoki były, są i będą, chodzi tylko o czas kiedy się pojawią zależny od użytkowania tv.

Nawet nowy oled na 2019 rok - LG C9 OLED, jeden z pierwszych tv z HDMI 2.1

W minusy - Possibility of permanent burn-in with static content

Unfortunately, like all OLED TVs, there is a possibility of experiencing permanent burn-in, and the brightness of the screen changes depending on the content (ABL), which may bother some people.

The goal of this test is to provide an idea of an OLED TV's lifespan before burn-in becomes visible when watching real world content.

 

Co ciekawe Fifa powoduje wypalenia, nawet to lekko widać na gifie w linku - linie boiska

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c9-oled

Edytowane przez Fanek
  • Plusik 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Teraz z Magiciem zaczynamy testy pogwarancyjne, zobaczymy na ile miesiecy/lat matryca starczy by TVN nie przebija się w codziennym użytkowaniu. 

 

Patrząc na ceny 75 i 85 calowych telewizorów (od 5 do 11 tys za porządne już LCDki) to i tak za 2-3 lata do nowego salonu planuje kupić coś kinoweeego. 

 

Swoją drogą szok jak stanialy wielkie rozmiary na przestrzeni tych 3-4 lat!

 

Wczoraj na targach Expo miałem okazję posiedzieć przed nowymi qledami, soniakami 85 calowym, przy Fifce no i nie powiem, bardzo mi się podobaly! 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

A mówiłem, że Easye będzie zmieniał TV za 2-3 lata :D

Powiem, że bardzo nie doceniacie tutaj FALDów, te TV są tańsze niż OLEDy w większych rozmiarach, nie posiadają takich wad jak clouding, nierówne podświetlenie czy inne takie bo WŁĄCZONY JEST LOCAL DIMMING, czyli strefy wygaszania i wtedy czerń zbliżona jest do OLEDa (i jeszcze jasność HDR wyższa) i tych całych powidoków po prostu nie widać tak jak na zwykłym LCD LED. W zasadzie jedyna wada tych TV to DSE, o którym po prostu nie można myśleć w trakcie grania czy oglądania sportu i wtedy jest bajeczka.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No FALDy to jedyny rozsądny wybór jeżeli chodzi o LCD. Mowa oczywiście o takich prawdziwych FALDach jak ZD9, Q9FN czy Vizio P Quantum (tylko USA) gdzie są setki stref wygaszania, a nie takie dziwadła jak XE90 itp. Gdyby miały jeszcze lepsze kąty widzenia byłoby bosko. No ale największa nadzieja w mikroLEDach, ale na to jeszcze sobie poczekamy =/

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak, a sam często krytykuje innych w podobny sposób, że nie widzieli jak świeci OLED w domowych warunkach. 

 

Do tych zalet LCD dirzucilbym jeszce motionflow, gorszego niż w OLEDach to w swoim życiu nie widziałem. Najtańsze 60hz Samsungi maja lepiej wykonana technologie uplynniania obrazu niż LG OLED. 

 

Daras, co to jest DSE? 

Odnośnik do komentarza

tak serio pytam: granie na tych upłynniaczach to nie jest jakiś trolink? przecież to dalej jest 30 klatek

 

no i swoją drogą, jeśli ktoś nie decydowałby się na OLED-a to jakie ma alternatywy FALD-owe w 55"? chodzi mi o topowe telewizory, gdzie z recenzji można wyczytać że czerń jest niemalże OLED-owa a HDR świeci jak słońce w południe. Q9FN ma fenomenalne recenzje, ale najmniejszy występuje w 65", ZD9 już nie ma w pierwszym obiegu i a wymieniany przez easiego Vizio Quantum nie występuje w Europie.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

tak serio pytam: granie na tych upłynniaczach to nie jest jakiś trolink? przecież to dalej jest 30 klatek

 

no i swoją drogą, jeśli ktoś nie decydowałby się na OLED-a to jakie ma alternatywy FALD-owe w 55"? chodzi mi o topowe telewizory, gdzie z recenzji można wyczytać że czerń jest niemalże OLED-owa a HDR świeci jak słońce w południe. Q9FN ma fenomenalne recenzje, ale najmniejszy występuje w 65", ZD9 już nie ma w pierwszym obiegu i a wymieniany przez easiego Vizio Quantum nie występuje w Europie.

Są 55 tego Q9FN.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

tak serio pytam: granie na tych upłynniaczach to nie jest jakiś trolink? przecież to dalej jest 30 klatek

 

no i swoją drogą, jeśli ktoś nie decydowałby się na OLED-a to jakie ma alternatywy FALD-owe w 55"? chodzi mi o topowe telewizory, gdzie z recenzji można wyczytać że czerń jest niemalże OLED-owa a HDR świeci jak słońce w południe. Q9FN ma fenomenalne recenzje, ale najmniejszy występuje w 65", ZD9 już nie ma w pierwszym obiegu i a wymieniany przez easiego Vizio Quantum nie występuje w Europie.

Ja nie gram na uplyniaczach, bo gram na PC i tam zawsze mam 60 klatek (auuuu xD) , ale sport, niektóre filmy mógłbym pooglądać, w LG się nie da, chyba że ustawisz tak, by był ledwie zauważalny 3/9, w przeciwnym wypadku co sec będziesz widział artefakty. 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
58 minut temu, bartiz napisał:

Są 55 tego Q9FN.

 

Masz rację, sprawdziłem na stronie Samsunga i rzeczywiście mają ten model w wersji 55".

 

Za 7999zł xdd To już bym w sumie wolał OLEDa, może nie świeci jak latarka, ale czerń i kolory. :banderas: 

Odnośnik do komentarza

No obecnie patrzac na ceny niektorych Oledow 3900-4200 na roznych promocjach to jasne ze lepiej wziac Oleda. Zastanawiac sie mozna jak ktos planuje naprawde duzy telewizor 75/85 cali, wtedy nawet te lepsze LCD mozna wyrwac za 10-12 tys zł, takich rozmiarów w takiej cenie Oleda nie kupisz.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
23 godziny temu, Jakim napisał:

A tak z ciekawosci. Jak wyglada sytuacja z innymi oledami innych producentow niz LG? Sony, Panasonic ? Są robione jakies testy pod tym kątem? Pewnie użytkownicy oledów 

Zakladam że kazdy tutaj ma Oleda Lg wiec pewnie śledzi chociaz troche temat wypaleń czy innych bzdur o swoim modelu ale moze wspomina się tez o innych producentach.

 

No własnie chodzi o to, że nikt inny nie ma technologii Oled w swoich matrycach oprócz LG. Wczoraj chwilę patrzyłem na temat Amoleda, którego samsunga używa w smartfonach, ponoć jakość jeszcze lepsza niż Oled, pytanie czy jest możliwe aby produkcja TV w tej technologii była opłacalna (a patrząc na to, że Samsung produkuje te swoje "q" LED to chyba nie, ale nie wiem nie znam się). Sony wypuściło swojego Oleda, ale matryca również od LG. 

Odnośnik do komentarza
Cytat

Według najnowszych doniesień firma Samsung podjęła decyzję w sprawie produkcji nowych ekranów QD-OLED TV. Rozpocznie się ona nieco później niż poprzednio zakładano. Pod koniec kwietnia odbyło się spotkanie mające na celu przegląd inwestycji w koncernie Samsung. Według chińskich mediów, firma miałaby rozpocząć produkcję pilotażową paneli QD-OLED pod koniec 2020 roku. Wcześniej donosiliśmy, że mogłoby się to stać jeszcze w drugiej połowie 2019 roku.


Źródło: https://hdtvpolska.com/samsung-opozni-produkcje-qd-oled-tv

 

 

Odnośnik do komentarza

Każdy "OLED" się wypala. Tak jak każda plazma się wypala. Jak będzie napierdzielany non stop "jeden obraz" to nie ma opcji żeby to nie nastąpiło. Mikro LED to imo będzie petarda - czarny jak smoła plus tryb spawarki. Pogodzi każdego :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...