Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś czytałem że tam niby jest problem ze zmniejszeniem diody, więc tylko duże rozmiary wchodzą w grę. No i jak każde "nowe" na początku będzie drogie. Kij wie kiedy to wprowadzą.

A propos - AMOLED używam od wielu lat w telefonie i nigdy podczas używania nie zauważyłem żeby coś tam było. W obrazy testowe się nie bawię (prócz testów świeżo po zakupie) bo nie jestem jakimś niewolnikiem sprzętu. Popsuje się? Wypali? Dzieciak rzuci klockiem Duplo? No to co xD Kupi się nowe. To nie cyrograf z diabłem (jak np. zakup konsoli xD) Ale nie raz widziałem takie telefony na wystawkach w salonie - nie trzeba było się przypatrywać żeby widzieć wypalenia.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, easye napisał:

I każdy fald to ma w większym bądź mniejszym stopniu? 

 

Każdy LCD, nie tylko FALD. Dużo zależy od egzemplarza, więc warto go sprawdzić przed zakupem.

Ale szczerze to tego w ogóle nie widać podczas normalnego oglądania, tylko wtedy gdy: albo testujesz na planszach, albo doszukujesz na siłę wzrokiem podczas obracania kamerą patrząc w jasne niebo w grach. To mała cena za morze zalet porządnego FALDa, dla mnie jedyna wada, nie liczę kątów widzenia bo zawsze siadam na wprost. Do grona wyżej wymienionych FALDów dodałbym Sony ZF9, naprawdę TV w przystępnej cenie i można zastanawiać się nad wersją 75" ^^

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Wilk_Zly napisał:

 

Nie bardzo rozumiem co do mnie mówisz:)! 

 

Inaczej, będę zadowolony jak wezmę ;)?

 

Każdy z tych monitorów posiada inną matrycę. Wpisz sobie na je w wyszukiwarke i poczytaj plusy i minusy każdej z nich to będziesz wiedział, która najlepiej pasuje do Twoich preferencji.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
52 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

Forumku, a jak to jest w końcu z tymi kablami? Wczoraj gość chciał wcisnąć mi kabel pod 4K (poprosiłem o 2.0) za 199zł. Czy kabel z pudełka z PS4PRO wystarczy pod HDR i "4K"?

 

Z PS4 PRO masz kabel, który normalnie ci odpali 4K i HDR. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Paolo de Vesir napisał:

Forumku, a jak to jest w końcu z tymi kablami? Wczoraj gość chciał wcisnąć mi kabel pod 4K (poprosiłem o 2.0) za 199zł. Czy kabel z pudełka z PS4PRO wystarczy pod HDR i "4K"?

Wystarczy na 100%. Ostatnio właśnie mi się zje.bał (myślałem że konsola się psuje) xD Cudowna jakość od Sony.

Teraz jadę na kablu firmy Prolink High Speed który kupiłem jakoś w 2008 roku i dałem za niego górę pieniędzy. Głupi byłem :) Ale 4K i HDR na nim działa.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Square napisał:

Czyli podobnie jak wypalenia na plazmie/oledzie.

Jak i bandingu xD

2 godziny temu, Kyo napisał:

Wystarczy na 100%. Ostatnio właśnie mi się zje.bał (myślałem że konsola się psuje) xD Cudowna jakość od Sony.

Teraz jadę na kablu firmy Prolink High Speed który kupiłem jakoś w 2008 roku i dałem za niego górę pieniędzy. Głupi byłem :) Ale 4K i HDR na nim działa.

199 zł za kabel hdmi x (pipi) D. 

Ten z PlayStation kosztuje 9zl...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...