Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Bawi mnie trochę opis HDR-u: 

 

Cytat

Sony ZG9 zdecydowanie prezentuje najlepszy efekt HDR z jakim kiedykolwiek przyszło obcować. Gra świateł jest porażająco realna. TV potrafi w niektórych scenach naprawdę oślepić zgodnie z wizją autora.

 

Miałem okazję dłużej pograć na B8, gdzie HDR nie należy do jakiś szczytów tej technologii, a w takim Horizonie jasność (nawet przy niskim podświetleniu OLED) potrafi sprawić, że obraz staje się męczący dla oka. Jaki jest sens aby tylko ten efekt pogłębiać? Granicą ma być uszkodzenie nerwu wzrokowego? Nie czaję.

Odnośnik do komentarza

Meczy oczy strasznie Paulo - tyle ze właśnie w nasłonecznionych pomieszczeniach wygląda to rewelacyjnie, bo telewizor świeci tak, ze mógłbyś na dworze w pełnym słońcu go oglądać i nie traciłbyś żadnych szczegółów. To jest najfajniejsze w tych wszystkich nitach. 

Wieczorem zaś, w ciemnym pomieszczeniu to nawet przy Pansonicu, który miał niecałe 500 nitów sceny w DV potrafiły zmęczyć wzrok, ale wtedy własnie możesz włączyć oszczędzanie energii, przyciemnić obraz i tez nie ma problemu dla bardziej wyczulonych.

 

Square - masz racje, przesadziłem, to były ceny do 100 tys zł.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, easye napisał:

Meczy oczy strasznie Paulo - tyle ze właśnie w nasłonecznionych pomieszczeniach wygląda to rewelacyjnie, bo telewizor świeci tak, ze mógłbyś na dworze w pełnym słońcu go oglądać i nie traciłbyś żadnych szczegółów. To jest najfajniejsze w tych wszystkich nitach. 

 

W sumie ma to sens. :notbad:  Raczej nikt nie stawia 98" bydlaka na komodzie pokoju 3x5 tylko w jakimś wyyebanym salonie z oknami pod sufit.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

 

W sumie ma to sens. :notbad:  Raczej nikt nie stawia 98" bydlaka na komodzie pokoju 3x5 tylko w jakimś wyyebanym salonie.

Tak efekt jest rewelacyjny, wieczorami człowiek odczuwał, że niektóre sceny rażą - takie przeciwieństwo Oledów

[inside joke=ON]

- bo tam rażą co najwyżej wypalenia :yao: 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dostałeś cieczki czy coś? Cały czas mam wrażenie, że półdupy Ci pękło bo za dużo TVN24 oglądałeś. 

 

Ja mam dylemat czy wymienić B7 na Q9FN czy jednak poczekać na B9. Ty natomiast srasz się o wszystko co zwykle jest twoją winą. Wszyscy pamiętamy "na xboxie nie ma z kim grać" xD

 

Wracając do tematu telewizorów i zostawiając iziego i jego świat. Człowiek musi podejmować decyzje szybko, bo za pół roku nigdzie nie będzie dostępnego najlepszego LCDka do grania. Już teraz jest całkowicie wyparty przez gorszy tegoroczny model. Sytuacja podobna do kilkuletniego, świetnego ZD9. 

Odnośnik do komentarza

Insiak jaki odpal xD Dajesz tam chłopie - wincej!

Ciekawe czy jak kupi Q9FN, to Oled nagle bedzie śmieciem, jak wczesniej KS 7000, ktorego chwalil po zakupie, jak wcześniej... a nie chce mi sie nawet wymieniać. Jedyny użytkownik tej planety, który widzi różnice między 21 a 27ms opóźnienia wypomina komentarze z CW xD

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, mozi napisał:

Ja to podziwiam że chce się mu bawić w wymiany. Ja pewnie kupię kolejny tv jak ten padnie albo wyjdzie jakiś oled z jasnością HDR z 1500 nitów. 

 

Piknie w punkt. Jakbym miał co chwilę czytać te testy, porównywać, sprawdzać w marketach. Potem podłączać, instalować czy konfigurować to bym o ujał. Od tych 3 lat mam szajsa ks7000. Gierki wyglądają piknie, netflix w UHD hdr ze swoją bieda kompresją dalej mi się podoba, a hbo go czy nc+ to nawet ZG9 by nie pomógł xD

Mam nadzieję, że ten szajs mi pogra jeszcze bez awarii (lub klocka od kolejnego dziecka) te 2-3 lata i potem wymienię na jakieś 75’ za 6 koła:nosacz:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

...a propos telewizorów Samsunga. Nabyłem jakiś czas temu KS7000. Po pewnym czasie pojawiły się prześwietlenia ekranu na krawędziach. Wymienili matrycę na gwarancji.

Gwarancja minęła a na tym wymienionym ekranie prześwietlenia pojawiły się znowu, tym razem na dole. Szkoda, że już po gwarancji.
Gdybym wiedział, że Samsung robi też dziadowskie telewizory. Z całego serca nie polecam.

Odnośnik do komentarza

No takie mamy czasy loteria. Ja jestem szczęśliwym posiadaczem 60 ks7000 i złego słowa nie powiem. To jest elektronika. W tym temacie każde marki padają od Panasów po Szajsy na oledach od LG kończąc (Sony chyba stosunkowo najrzadziej psuły się w tym temacie?). 

Patrząc przez pryzmat obecnych trendów w produkcji elektroniki jakoś mnie to mocno nie dziwi. Sorry taki mamy klimat.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...