Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Sony tez niema produktów idealnych , są wyraźnie droższe od konkurencji przy podobnych osiągach z tym ze w ta różnice w cenie mieści się również serwis gwarancyjny i po , w którym nie trzeba udowadniać ze czarne jest czarne a białe jest białe . No i co by nie mówić jakość wykonania tv tez jest na odpowiednim poziomie .

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Skoro już jesteśmy przy problemach z wyświetlaniem obrazu, czy banding podchodzi pod reklamację? Nie wiem z czego to wynika, ale gdy na czarnej planszy wyświetlę coś białego to czerń jest smolista, ale już wyświetlenie ciemnego obrazu daje dość wyraźne pasy. W grze jest to niezauważalne, ale w pewnych specyficznych sytuacjach dość mocno daje się to we znaki.

Odnośnik do komentarza

Mi po 1,5 roku oled lg c7 się wypalił. Coś mi właśnie tak prześwitało, ale naprawdę nie było tragedii przy normalnym użytkowaniu, ciężko było dojrzeć, ale jak dałem obraz testowy z youtuba to złapałem się za głowę! Masakra. Dziś zgłosiłem usterkę, ma jakiś serwisant podjechać. Orientuje się ktoś jak to się odbywa?
2e0fa3b325bd9762585fc1b10d664a95.jpg

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
25 minut temu, _daras_ napisał:

I teraz wyobraź sobie, grasz w Asasyna, jesteś na pustyni, obracasz kamerą a tam TVN24 XD :corvo:

Na bazie doświadczenia z moją plazmą mogę stwierdzić, że podczas gry jest to w zasadzie niewidoczne. Jako przykład z pustynią mogę się powołać na Uncharted 3.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, seb.maz napisał:

Mi po 1,5 roku oled lg c7 się wypalił. Coś mi właśnie tak prześwitało, ale naprawdę nie było tragedii przy normalnym użytkowaniu, ciężko było dojrzeć, ale jak dałem obraz testowy z youtuba to złapałem się za głowę! Masakra. Dziś zgłosiłem usterkę, ma jakiś serwisant podjechać. Orientuje się ktoś jak to się odbywa?
2e0fa3b325bd9762585fc1b10d664a95.jpg

Wymienią Ci cały panel na nowy. Miałem tak niecałe 2 miesiące temu. Masz zdecydowanie gorzej ode mnie. Trzeba regularnie włączać czyszczenie matrycy. Sprawdź dobrze nową bo ja mam już hot Pixela i też zgłosiłem...zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, _daras_ napisał:

Tragedyja te OLEDy i tyle. Już widzę że każdemu się wypala, albo banding powiększa.

 

Ch,uj się powiększa. Dajcie te plansze testowe (bo podczas gry nie widzę żadnych problemów do teraz), zobaczymy jak się mój sprawuje po prawie dwóch latach - używany pod PS4/XONE jak nazwa tematu mówi, nie pod TVN24.

Odnośnik do komentarza

Czyli najwiecej jak zwykle masz do powiedzenia, a nawet nie testowałeś? xD

Znajomego zamiast TVN wypalil sie GRAJ z Pugba. Kolejny jakby co :lapka:

u Spodzia na C7 banding po 2 latach zauwazlny nawet na materiałach SDR.

"Co to jest za sprzęt PREMIUM" :banderas:

Zdecydowanie warty swojej ceny odkąd stoi przy alkoholu w lidlu za 3800 zł.

7 godzin temu, Schranz1985 napisał:

Wiadomo było że wszystko wyjdzie z czasem ale (pipi) rok czy półtora roku to jest zdecydowanie za szybko.
Ciekawe co na to serwis.

Już o tym pisalem - Oledy maja plansze serwisowa - milion kolorowych kwiatów, nawet na 20 letniej plazmie pewnie przy takim teście za duzo widać nie będzie, wiec olewaja xD

 

W dniu 22.06.2019 o 22:53, Paolo de Vesir napisał:

Skoro już jesteśmy przy problemach z wyświetlaniem obrazu, czy banding podchodzi pod reklamację? Nie wiem z czego to wynika, ale gdy na czarnej planszy wyświetlę coś białego to czerń jest smolista, ale już wyświetlenie ciemnego obrazu daje dość wyraźne pasy. W grze jest to niezauważalne, ale w pewnych specyficznych sytuacjach dość mocno daje się to we znaki.

Nie jest...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
37 minut temu, easye napisał:

Czyli najwiecej jak zwykle masz do powiedzenia, a nawet nie testowałeś? xD

 

tenor.gif?itemid=5518112

 

Jak zwykle to chyba ty piszesz totalne głupoty. Interesujące, że czepiasz się mnie, który ten TV używa już długi czas, a nie wszystkich "specjalistów" posiadaczy innych marek, którzy tylko czekają by z jakiegoś powodu napisać swojego posta z rodzaju "haha, a nie mówiłem". Proszę o dokładnie tą planszę na których kolega wykrył problem by porównać jak to wygląda u mnie. Coś tam sobie sam sprawdzałem, ale jak chcemy porównywać, to chyba na tym samym? Może dla ciebie to średnio logiczne, ale nie spodziewam się za dużo.

 

Mam prośbę, nie pisz do mnie, ok? Szkoda mojego czasu. Najlepiej jakbyś zignorował mnie i nie widział moich postów.

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, easye napisał:

Nie jest...

 

Czytałem wczoraj w necie, że wszystko się rozbija o obraz źródłowy. Tzn. jeśli materiał źródłowy ma dobrze zakodowaną czerń to osiągamy wtedy absolutną smołę, a plansze testowe nie zawsze tak są zakodowane. Mówię, logo Guerilli wyświetlające się na początku Horizona, mają czerń tak czarną, że wydaje się że logo wisi w powietrzu. No w sumie nie wiem komu wierzyć.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, raven_raven napisał:

 

tenor.gif?itemid=5518112

 

Jak zwykle to chyba ty piszesz totalne głupoty. Interesujące, że czepiasz się mnie, który ten TV używa już długi czas, a nie wszystkich "specjalistów" posiadaczy innych marek, którzy tylko czekają by z jakiegoś powodu napisać swojego posta z rodzaju "haha, a nie mówiłem". Proszę o dokładnie tą planszę na których kolega wykrył problem by porównać jak to wygląda u mnie. Coś tam sobie sam sprawdzałem, ale jak chcemy porównywać, to chyba na tym samym? Może dla ciebie to średnio logiczne, ale nie spodziewam się za dużo.

 

Mam prośbę, nie pisz do mnie, ok? Szkoda mojego czasu. Najlepiej jakbyś zignorował mnie i nie widział moich postów.

 

wpisz obraz testowy

 

Odnośnik do komentarza

No od 2 lat Raven powtarzasz, ze Oledem nic sie nie ma szans stać, a okazuje sie ze nawet go nie testowałeś... Troche beka, na końcu sugerujesz, ze przetestujesz swój egzemplarz, który służy Ci wyłącznie do grania, jak w tytule tematu jakby ze przy Oledach wymagane było kupić od razu 2 telewizory - jeden do grania, 2gi do ogladania telewizji xDDDDD

 

Paolo - mozliwe, jeżeli nie widzisz wiekszego bandingu podczas normalnego użytkowania to olej, na serwis możesz wysłać zdjęcia zawsze, ale musiałbyś mieć naprawdę poważne problemy, bo nawet delikatne pasy podczas codziennego uzytkowania olewaja.

 

 

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, easye napisał:

No od 2 lat Raven powtarzasz, ze Oledem nic sie nie ma szans stać, a okazuje sie ze nawet go nie testowałeś...

 

Jak to nie testowałem, jeśli od dwóch lat "testuję" ten telewizor? O czym ty chrzanisz? I gdzie niby pisałem, że z OLED-em nic się nie ma prawa stać? Dlaczego kłamiesz? Od zawsze to ja piszę, że jeśli ktoś się tego obawia albo ma zamiar długo grać w jedno i to samo, to ma wybrać coś innego. Nie wiem, przestań rozmawiać z głosami w swojej głowie, albo naucz się może czytać ze zrozumieniem.

 

W dniu 29.12.2017 o 11:04, raven_raven napisał:

Na tamten moment mogłem sobie pozwolić na dołożenie tych paru stów i w mojej opinii było to warte, bo wchodziłem wtedy już w OLED-y (które swoje wady też mają, żeby nie było).

 

W dniu 14.01.2018 o 22:44, raven_raven napisał:

Jeśli jednak dużo grasz w jeden tytuł i jeszcze do tego lubisz mieć jasność na maksa to może nie skreśla to tego wyboru, ale pewna lampka ostrzegawcza jest i jeśli miałoby Cię to jakoś straszyć, to może lepiej LCD faktycznie.

 

W dniu 15.01.2018 o 11:26, raven_raven napisał:

Odnośnie wypaleń, to tak jak mówiłem, zależy. Jak napier,dalasz tysiące godzin w FIFĘ czy Tekkena czy ciągle w tą samą grę i lubisz mieć jasność na 100% to można się martwić, chociaż ja wolę myśleć, że nowe serie są bezpieczniejsze od zeszłorocznych.

 

W dniu 23.02.2018 o 13:58, raven_raven napisał:

Musisz się zastanowić co jest dla Ciebie ważniejsze - jak masz siedzieć i z każdą minutą się przejmować gdzieś z tyłu głowy, że k,urwa kiedyś mi się ten TV wypali to może odpuść sobie OLED.

 

 

Prosiłem, żebyś do mnie nie pisał. Może napiszę dosadniej: zamknij mordę jak do mnie mówisz, jeśli masz zamiar zmyślać i mi wsadzać w usta rzeczy, których nie pisałem.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, seb.maz napisał:

Ile czasu to wszystko trwało od momentu Twojego zgłoszenia?

Chyba po 3 dniach się skontaktowali a po tygodniu od kontaktu przyjechał serwisant i wymienił. Tylko mi to wypadło akurat po wielkanocy i w czasie weekendu majowego. Tak więc może da radę i szybciej.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.