Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Ogolnie jak tak popatrzeć na nasze forum, ludzi którzy tutaj piszą po/blisko 2 latach korzystania, policzyć moich znajomych, to póki co wychodzi. na to, ze te matryce wytrzymują maks 2 lata. Ok nie widać tego podczas normalnego korzystania, ale jak na sprzęt premium, biorąc pod uwagę jeszcze banding trochę (pipi)owa statystyka. Niektórzy przecież płacili za te telewizory 10-15 tys zł, ba nowe modele wciąż kosztują koło dychy... Patrząc przez pryzmat czasu, ile ta matryca jest w stanie wytrzymać bez wad powinny kosztować własnie tyle ile na ostatnich promocjach - 3900 zł i stać obok piwa w lidlu.

Edytowane przez easye
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ile masz go dokladnie?

Ja miałem zdecydowanie malo szczęścia - wypalenia zaczeły być widoczne na planszach testowych 4 tygodnie po upływie gwarancji.

Po 12-14 miesiacach robiłem sporo testów dla forum i była żyleta.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, kubson napisał:

Moj w kwietniu skończył rok i odpaliłem ten filmik i czysto :banderas:

chyba szanowanie króla Spencer pomogło 

 

A co Ty byś chciał aby na gwarancji się wypalił?

nie ma tak dobrze, życie na krawędzi jak chodzenie na żylete

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Dziś był serwisant i wymienił matryce. Teraz jest idealnie. Zgłosiłem usterkę w niedziele, babka z LG zadzwoniła  w poniedziałek, a wczoraj kontaktował się serwisant i dziś po południu był u mnie. Pół godzinki mu się zeszło. W sumie wszystko poszło dość sprawnie. Nie był zbyt gadatliwy, mówił, że zdarzają się takie rzeczy, ale nie dużo. Udzielił mi rady aby nie dawać w ustawieniach oświetlenia OLED i kontrastu na maxa, bo wtedy dostaje ostro po (pipi)e i z ekranem mogą się dziać takie rzeczy. Dwa lata mijają mi w listopadzie i podobno tylko do tej daty mam gwarancje. Można gdzieś sprawdzić czas pracy tv? 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

O a mi serwisant powiedział że gwara na matrycę leci na nowo. Dziś u mnie też był zobaczyć hot pixela - zrobił fotkę i powiedział że w sumie nie przeszkadza w oglądaniu. Decyzję podejmie ktoś w centrali i jak coś to wymienią na nowy i to już serii 8 czyli B8. Jednak chyba oleją bo faktycznie nie przeszkadza choć za sprzęt za tyle kasy się wkurzam że drugi mankament w pierwszym roku.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, seb.maz napisał:

Dwa lata mijają mi w listopadzie i podobno tylko do tej daty mam gwarancje.

 

Wydaje mi się, że prawo wymaga, by wymieniony komponent miał czas liczony od nowa.

 

Czyli w sumie masz nowy TV, można znowu wypalać logo TVN do woli ;).

 

11 godzin temu, seb.maz napisał:

Udzielił mi rady aby nie dawać w ustawieniach oświetlenia OLED i kontrastu na maxa,

 

No tak, szczególnie, że tryb Standard jest dużo jaśniejszy od trybu gry.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, seb.maz napisał:

 Udzielił mi rady aby nie dawać w ustawieniach oświetlenia OLED i kontrastu na maxa, bo wtedy dostaje ostro po (pipi)e i z ekranem mogą się dziać takie rzeczy.

 

No, czyli najlepiej nie wykorzystywać w pełni efektu HDR (czyli najważniejszej technologii w standardzie UHD) na i tak słabo świecących OLEDach.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.