Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie nie ogarniam czemu Sony tak się ceni. Wyższy peak brightness w komponentach LG, upłynniacz w 2019 podobny (na korzyść Sony, nadal), plastik, ten sam. Czemu oni nie chcą walczyć ceną ? Jak mają tanieć takie telewizory skoro konkurencja olewa temat ?

 

44 minuty temu, seb.maz napisał:

nie chodzi o firmę, ale technologię. jak zobaczysz oleda, to nie odzobaczysz i czarny jest czarny

Once you go black, you'll never go back ;]

 

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Dr.Czekolada napisał:

Bravia lcd od 2009, jeden martwy pixel niemal od samego początku, poza tym skubany służy mi po dziś dzień:popcorn:

2x Samsung 1080p z 2008. Swój 32' sprzedałem w pełni działający w 2017 po przesiadce na 4k, też Samsunga (BTW działa i oczywiście nie ma wypaleń). Rodziców 40' dalej działa i paść nie chce. Do tego oba nie miały żadnych martwych pikseli. Podobny bilans 2 monitorów Samsunga, jeden 2006, drugi 2010 bodajże.

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.07.2019 o 05:17, YETI napisał:

Polecam japońskie tv marki S O N Y. Ludzie kupują jakieś koreance, a później płaczą że coś się odkleja czy wypala. 

Ktoś tu miła problemy z tv Sony? Bo osób na forum posiadających tv tej marki jest chyba sporo. 

 

U mnie od kilku(nastu?) lat tylko Sony (HX800, W8C, teraz ZD9) i nigdy żadnych problemów technicznych.

W8C sprzedałem znajomemu, ostatnio pytałem i hula mu wszystko super.

Może faktycznie droższe ale za to bezawaryjne?

Odnośnik do komentarza

W domu zawsze były Panasy, Sonki plus dźwiękowo Unitra :ragus:

 

Obecnie polecilem tatowi zakup Samsunga NU8 bo za 4kafle, 65' to grzech nie wziąć. Chwali sobie a ja mu zazdroszczę systemu bo choć przyzwyczaiłem sie do androida to jednak system w Szajsach i LGkach to przepaść na korzyść tych drugich. 

 

Gdybym miał znowu wybierać za kilka lat to wbijam w Sony. Wlasnie mijają 2 lata od użytkowania XE90 i raz mi się zawiesił, bo musiałem baterie w pilocie wymienić. Dlatego myślałem, że złapałem freeza na planszy wyboru apek. :lapka:

 

Świeci tak samo za(pipi)iscie jak w dzien gdy pojawił się w domu. 

 

 

Odnośnik do komentarza

No ja tam teraz wymieniam se telewizor, po prostu ten stary c7 oled oddam starym, a myślę o kupnie LCD sony zd9 i będzie człowiek miał spokój. Póki oled ssie mocno uja w sprawie wypaleń to jednak wolę wymienić niż mieć już powidoki. Fałszywy mesjasz te całe lg oledy. I już mnie to koło uja lata, że czerń jest czerń i w ogóle elo najlepsze, co możesz mieć, a taki wuj panie, czekaj na wypalenie.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

Ale po co Ty na te wypalenia Faka czekasz? XD stać Cię na oddanie Oleda rodzicom i kupno ZD9, to po co te nerwy? 

 

Schranz, a po co grać w takiej jasności w nocy? Te wypalarki są glownie fajne podczas oglądania w dzień.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Faka napisał:

Fałszywy mesjasz te całe lg oledy. I już mnie to koło uja lata, że czerń jest czerń i w ogóle elo najlepsze, co możesz mieć, a taki wuj panie, czekaj na wypalenie.

 

"Ten kto odczuwa lęk oddaje mu ogromną władzę nad swoim życiem."

 

Cała nadzieja w microLEDach. 

 

2 minuty temu, Schranz1985 napisał:

Przecież juz kolo 1000 w nocy jest masakra.

 

W nocy już 50% oświetlenia w moim B8 powoduje znaczy dyskomfort. Przy 1000 nitach musi być czysty masochizm.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, easye napisał:

Ale po co Ty na te wypalenia czekasz? XD stać Cię na oddanie Oleda rodzicom i kupno ZD9, to po co te nerwy? 7

 

Nie czekam, ale jak któregoś dnia zobaczysz wypalone hp typa na ekranie to Ci to potem nie da spokoju, bo będziesz to guwienko widział. Wiesz, tu nie chodzi o to, że mnie stać na telewizor, ale o to, że inżyniery biorą za to grube hajsy i gdzie po krótkim czasie dostajesz takie badziewie jak powidoki i jeszcze nazywają to premium. A już śmiech mnie ogarnął jak przybył serwisant do kolegi (nie pamiętam do kogo już) i poradził mu, żeby nie dawał pełnego oleda w opcjach, bo Ci wtedy qtas na ekranie wypali XD

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

Od maja 2018 roku pańskiego. I nie, jeszcze mi nie wypalił, ale po tym jak czytam niektóre komentarze, że blisko po 2-ch latach ludziom już wypaliły, albo jeszcze przed końcem gwarancji, także wiesz, to trochę słabo jak na telewizor klasy premium, żeby w takim czasie dostać niemiłe niespodzianki.

Odnośnik do komentarza

No ale jak ma się cały czas "martwić" wypaleniem to po uj trzymać taki TV? Też bym się pozbył "zmartwienia" zamiast sprawdzać co miesiąc czy coś się nie wypaliło xD

Tym bardziej niech wymienia jak go na to stać :D 

Odnośnik do komentarza

No ale po co te śmieszki? Biorą z tego pieniądze i to niemałe, w dodatku nazywając premium (co jest śmiechem na sali). Najlepiej to bagatelizować to wszystko i obracać w żart. Ogólnie, nie rozumiem tego, no ale lepiej heheheszki robić, bo typ chce zmienić przed wypaleniami (nawet nie sprawdzając, co miesiąc, a wychodzi z tego teraz coraz więcej takich kwiatków z seri OLEDi LG problemów na internetach) na lepszy tv bez problemów XD

 

 

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Square napisał:
10 minut temu, Kyo napisał:

zamiast sprawdzać co miesiąc czy coś się nie wypaliło xD

Jako posiadacz wypalonej plazmy spytam, po (pipi) sprawdzać skoro tego nie widać przy użytkowaniu?

No ale to nie mnie pytaj tylko tych co to robią. Ja już nie raz pisałem że mam to w pompie. Sprawdziłem po kupnie hot/bad pixele, ten banding o który jest tu wielkie halo i w sumie tyle. Kiedyś ktoś z forum też mnie zapytał "a co jak Ci dzieciak rzuci duplo w TV"? No nic nie zrobię, kupie nowy TV.

Na tym forum ludzie pozabijali się o kawałek plastiku, skaczą sobie do gardeł o byle (pipi) więc jakoś tak dla mnie to "normalne" że w temacie o TV do konsoli też są takie "kwiatki". 

7 minut temu, Faka napisał:

No ale po co te śmieszki?

Kto i gdzie robi te śmieszki? Wymieniaj i tyle. Co ty się ludźmi z internetów przejmujesz? 

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, Faka napisał:

No ale po co te śmieszki?

 

Nie no, żadne heheszki. Tyle, że skoro wiedziałeś, że możesz mieć bardzo dobry LED bez wypaleń to czemu brałeś OLEDa? Przecież burn-in to bolączka technologi znana od samego początku jej istnienia. Nie będę dalej maglował tematu, to tylko luźne spostrzeżenie, a z TVka Sony z pewnością będziesz zadowolony, bo to jednak zaufany producent. :lapka: 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Faka napisał:

 

Nie czekam, ale jak któregoś dnia zobaczysz wypalone hp typa na ekranie to Ci to potem nie da spokoju, bo będziesz to guwienko widział. Wiesz, tu nie chodzi o to, że mnie stać na telewizor, ale o to, że inżyniery biorą za to grube hajsy i gdzie po krótkim czasie dostajesz takie badziewie jak powidoki i jeszcze nazywają to premium. A już śmiech mnie ogarnął jak przybył serwisant do kolegi (nie pamiętam do kogo już) i poradził mu, żeby nie dawał pełnego oleda w opcjach, bo Ci wtedy qtas na ekranie wypali XD

no z tym akurat się zgadzam, inaczej gdyby byly sprzedawane za 3900 zł jak na każdej promocji po roku, a inaczej jak kosztują po 11 tys i jeszcze sprzedawane są z zaleceniami jak ich najlepiej używać...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...